Ventspils – Aberdeen 0:1 (kon.) | Jelgava – Slovan Bratislava 3:0 (kon.) | Helsinki – Beroe 1:0 (kon.)
Kalju – Maccabi Haifa 1:1 (5:3 po pen.) | Loko Záhřeb – RoPS Rovaniemi 3:0 (kon.) | Žodino – Debrecín 1:0 (kon.)
Omonia Nikósie – Beitar Jeruzalém 3:2 (kon.) | Larnaka – Cliftonville 2:0 (kon.) | Europa – AIK Stockholm 0:1 (kon.)
Qäbälä – MTK Budapešť 2:0 (kon.) | Göteborg – Piast Gliwice 0:0 (kon.) | Grasshoppers – Reykjavík 2:1 (kon.)
Levski – Maribor 1:1 (kon.) | Maccabi Tel Aviv – Kajrat 2:1 (kon.) | Odd – Giannina 3:1 (kon.)
Slavia – Levadia Tallinn 2:0 (kon.) | Strømsgodset – SønderjyskE 2:2 (po pr.) | Vaduz – Midtjylland 2:2 (kon.)
Kukësi – Austria 1:4 (kon.) | Connah's Quay – Vojvodina 1:2 (kon.) | Brøndby – Hibernian 1:1 (5:3 po pen.)
Osmanlispor – Zimbru Kišiněv 5:0 (kon.) | Škendija – Neftçi Baku 1:0 (kon.) | Trnava – Širak 2:0 (kon.)
Čukarički – Fehérvár 1:1 (kon.) | Domžale – Soligorsk 2:1 (kon.) | Hajduk Split – CSMS Iasi 2:1 (kon.)
Budućnost Podgorica – Genk 2:0 (kon.) | Cork City – Häcken 1:0 (kon.) | St Patrick´s – Dinamo Minsk 0:1 (kon.)
Hearts – Birkirkara 1:2 (kon.) | Zagłębie – Partizan Bělehrad 1:0 (4:3 po pen.)
St Patrick´s Athletic FC
0:1 (0:1)
Dinamo Minsk
Čtvrtek 21.07.2016, 20:45 • Richmond Park, Dublin, Irsko (kapacita 5.340 diváků) • Evropská liga (předkola) • 2. předkolo

S konstatováním, že FC Dinamo Minsk po domácí remíze 1:1 zabralo, na hřišti St Patrick's Athletic FC vyhrálo 1:0 a raduje se tak z postupu do dalšího předkola, se s Vámi loučí a hezký večer přeje Tomáš Lysý. (23:07:26)

Postupující celek FC Dinamo Minsk nastoupí ve třetím předkole Evropské ligy proti Vojvodině Novi Sad, jenž doma po výhře 1:0 zvítězila i na place welského týmu Connah's Quay.

Červené karty: 0-1.

Zápas je u konce a o všem podstatném se rozhodlo již v prvním poločase. Konkrétně v 18. minutě, kdy Žurovského roh uklidil do sítě Gleb Rassadkin. Domácí poté působili jako opaření a vůbec v celém průběhu první půle ani nevystřelili na branku. Minsk byl aktivnější a po zásluze tak po pětačtyřiceti minutách vedl.

A byl to právě běloruský tým, který se nakonec radoval z postupu dále. Ve druhém poločase sice domácí dvakrát vystřelil na branku, ovšem Ignatoviče vážněji neohrozili. Kuriozitou je, že v 84. minutě dostal červenou kartu hráč hostí Vladimir Chvasčinski, do té doby náhradní hráč hostí, jenž nebyl střídán. V nervozním závěru ale už hosté postup uhlídali.

90+6

90+5
    Zřejmě poslední zoufalý útok Saints končí jen odkopem od branky Ignatoviče a tohle je zřejmě konec nadějí irského celku.

90+5
    Jenže nedlouho poté Sverčinski fauloval Hoareho a míč na své vlastní polovině mají opět domácí.

90+4
    Obránce Billy Dennehy svým faulem na útočníka hostí Luku Rotkoviće domácímu týmu určitě nepomohl, dostává navíc žlutou kartu.
    Je to tak, sudí Alan Mario Sant nastavuje pět minut nad rámec hrací doby druhého poločasu

90+2
    Záložníka Mohammeda El Monira střídá záložník Kirill Premudov. Jasný taktický tah trenéra hostí Sergeje Borovského.

90+2
    Christy Fagan je přistižen v ofsajdu, útok domácích tak vyznívá do ztracena.

90+1
    Hosté drží míč ve své moci a to je přesně ten způsob hry, který chtějí na závěrečné desítky sekund aplikovat. Zatím nevím, kolik sudí nastaví. Ovšem viděli jsme ošetřování, červenou kartu. To by mohlo být klidně i pět minut.

90
    Poslední, a možná už trošku zoufalé, střídání domácích. Záložník Conan Byrne jde dolů, jeho místo zaujme forvard Dinny Corcoran.

90
    Takhle to ale určitě nepůjde, hosté mají odkop od branky, což je voda na jejich mlýn.

89
    V předposlední minutě základní hrací doby mají hosté míč u své branky a zkouší najít cestičku na druhou stranu.

87
    Jenže Dinamo nemá míč znovu na dlouho ve své moci. Ztratil jej Ostrouch, jenž zbytečně fauloval Byrneho.

86
    Hodně nervozní je poslední pětiminutovka základní hrací doby. Dva rychlé fauly v podání domácích. Nejprve se proti pravidlům provinil Sean Hoare, jenž opět fauloval gólmana Minsku Ignatoviče, poté kapitán Ger O'Brien nedovoleně zpacifikoval útočníka Rotkoviće.

85
    Kaplenkův faul dává míč zpět k domácím kopačkám.

84
    Tak tohle se hodně často nevidí. Náhradní hráč hostí Vladimir Chvasčinski se zapletl do celé akce a sudí Alan Mario Sant z Malty jej posílá předčasně pod sprchy, aniž by odehrál byť jen jedinou vteřinu.

82
    Tak se nám zase žlutí. Christy Fagan hodně tvrdě fauloval gólmana hostí Ingatoviče a dostává žlutou kartu. To se samozřejmě nelíbilo Aleksandru Šverčinskému, jenž se jal svého strážce svatyně bránit.

82
    Ovšem po následném přímém volném kopu Byrneho střílel Keith Treacy na branku Dinama, kde předvedl další dobrý zákrok Sergei Ignatovič.

80
    Bykovovi zcela jistě nevadí, že se dopustil faulu na Dennehyho, hlavní je, že je hra přerušená.

79
    Valeri Žukovski, kapitán Minsku, jde do šaten a přepouští místo na hřišti defenzivněji laděnému Antonu Šramčenkovi.

79
    Zajímavé rovněž je, že Minsk má využito pouze jedno střídání. Běloruský tým tak může v závěru přerušit případný tlak domácích.

77
    Jenže dlouhého trvání neměla ani akce hostí, protože Rotković si nepohlídal ofsajdovou past.

76
    Jenže kapitán Ger O'Brien si počínal při souboji s kapitánem hostí Valerim Žukovským nedovoleně a domácí tak přichází o míč.

75
    Domácí hráči mají míč na vlastní polovině a zkouší se dostat přes zformovatnou obranu hostů.

74
    Je jasné, že běloruský tým bude s blížícím se koncem čím dál více tahat čas. To samozřejmě není pro irský mančaft zrovna příjemná zpráva, domácí celek potřebuje vyrovnat, aby mohl pomýšlet na postup dále.

72
    Po Byrneho rohu se k míči dostal Sean Hoare, ale Ignatovič v brance hostí vytáhl jeden z povedenějších zákroků a nechal svůj tým stále reálně klepat na postupovou bránu.

71
    Na druhé straně se domácí rychle dostali až před branku Minsku a vybojovali rohový kop.

70
    Rotković napřáhl zpoza vápna, ovšem ani jeho projektil nebyl přesný a šel mimo tři tyče.

69
    Domácí podruhé střídají. Graham Kelly odchází ze hřiště a posílit útok se bude snažit David Cawley.

68
    Billy Dennehy nemůže pokračovat k brance soupeře, neboť byl tento záložník domácích lapen v ofsajdové pasti.

67
    Stejnou mincí Keathu Treacymu oplatil kapitán Valeri Žukovski a také on je napomínán kartonkem žluté barvy.

66
    Keith Treacy si v souboji s Sverčinským počínal nedovoleně a stává se prvním karetně trestaným hráčem domácích.

64
    Kaplenko si počínal v souboji o míč s Faganem nedovoleně a je mu tak pískán zhruba na půli hřiště faul.

62
    Mark Timlin, jenž byl před několika minutami ošetřován, nemůže pokračovat ve hře a místo něj jde na plac Jamie McGrath.

62
    Juri Ostrouch se dopustil faulu na Keitha Treacho a je tak druhým napomínaným hráčem Minsku v dnešním utkání.

61
    Nyní byl pokus hostí už mnohem nebezpečnější. Na umístěnou ránu Vladimira Korytka by Brendan Clarke neměl šanci dosáhnout, ale míč prošel vedle levé tyče. Pěkná to rána záložníka Minsku s útočným charakterem.

60
    To se téměř podařilo, celou akci ale zbrzdil nepřesnou střelou Arťom Bykov.

59
    Na středové čáře pravé lajny budou vhazovat hosté a zkusí se dostat až před branku Brendana Clarka.

58
    První střídání v celém zápase přichází v 55. minutě a změna v sestavě se týká střelce zatím jediné branky. Gleb Rassadkin přepouští místo Luka Rotkovićovi.

56
    Až nyní se pokračuje ve hře i s Markem Timlinem v sestavě.

55
    Jednadvacetiletý irský záložník Mark Timlin je stále ošetřován, nehraje se.

53
    Po faulu Korytka na Timlina je ofenzívní záložník irského celku ošetřován. Přejme si, aby to nebylo nic vážného.

52
    K další střele hostí se dostal Korytko, leč minul branku domácího celku a Clarke tak nemusel zasahovat.

52
    Žukovského střela však prošla nikým netečována či neatakována do zámezí. Odkop od branky domácích.

51
    Jenže St. Patrick's míč hodně zbytečně ztratilo. Dennehy fauloval u pravé lajny zhruba dvacet metrů od vápna Mohammeda El Monira a je z toho slibný přímý volný kop pro hosty.

50
    U míče zůstane domácí ekipa, jelikož Sverčinski se provinil Faulem na Fagana.

48
    Stejný hráč se o chvíli později dopustil faulu na Grahama Kellyho.

47
    Hned ve druhé minutě druhého poločasu byl u slibného útoku Mohammed El Monir, jenž jej zakončil střelou vedle.

Červené karty: 0-0.
    No, šance sice St Patricks může mít, ale když za poločas nevystřelí na branku, těžko bude srovnávat nepříznivý stav

První poločas je u konce a i přes začáteční mírnější aktivitu to bylo Dinamo Minsk, které se ujalo vedení. V osmnácté minutě se po rohovém kopu Žukovského prosadil Gleb Rassadkin. Domácí hned poté mohli srovnat, ale Dennehy mířil mimo. V dalším průběhu první půle mohou Saints děkovat gólmanu Brendanu Clarkemu, jenž vytáhl dvě velké šance Minsku. Bělorusové jsou tak rázem blíže třetímu předkolu.

Který z týmů vyhraje druhý poločas?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45+2

45+1
    Rychlý kontr Bělorusů. Mohammed El Monir se tentokrát ukázal v lepším světle a parádní ránou zaměstnal Brendana Clarkeho, jenž vytáhl ze svého repertoáru prvního poločasu již druhý svkělý zákrok.

44
    Přímý volný kop rozehrával Keith Treacy, ovšem Dinamo se snadno udrželo míče a navíc ještě Bermingham fauloval Žukovského.

43
    Teď už to hlavní sudí Alan Mario Sant z Malty libijskému útočníkovi Mohammedu El Monirovi sečetl a za faul na Iana Berminghama mu dává žlutou kartu.

42
    Domácí celek zůstane u míče, neboť El Minor nedovoleně zastavil útočníka Fagana.

40
    A nyní po Treacyho centru se obrana hostí musela mít na pozoru. Dennehyho střela však byla zblokována a následně se domácí provinili faulem.

39
    Jeho exekuce se ujal Keith Treacy, ovšem ani nyní nemusel Ignatovič nikterak vážněji zasahovat. Domácí budou kopat znovu roh, opět z pravé strany.

38
    Domácí celek ale zůstane u míče, jelikož vybojoval rohový kop.

37
    Jeden ze dvou útočně laděných záložníků St. Patrick's, Graham Kelly, se pokusil o střelecký pokus, jenže nebylo mu přáno. Míč prošel vedle branky.

35
    Po delším čase vidíme také faul, jehož se dopustil El Monir. Ofenzívní záložník hostí se dopustil nedovoleného zákroku na Keithu Treacym.

34
    Arťom Bykov se s ničím vůbec nemazlil a pokusil se o střelecký pokus, ovšem ani on neseřídil přesně mířidla. Jediným přesným střelcem je tak stále Rassadkin.

32
    Naděje domácích na nějaké větší ohrožení branky vzala rázem za své, naopak se Saints musí rychle vracet, protože dopředu pospíchají hosté.

31
    Hra se přelévá ze strany na stranu. Rohový kop nyní mají domácí, rozehraje jej záložník Keith Treacy.

30
    Nyní naopak drží míč domácí fotbalisté, ovšem Dinamo se stihlo včas zformovat a ještě vybojovat autové vhazování.

29
    Ale pozor, najednou se zrodil hodně rychlý útok. Jeho finální zakončení si vzal na starost Arťom Bykov, jenže minul. Mířil vedle pravé tyče branky.

28
    Postupný útok hostí končí přihrávkou dozadu, běloruský tým kombinuje na polovině hřiště.

26
    Po rohovém kopu domácích v podání Byrneho se nestalo vůbec nic, míč má v moci Dinamo Minsk.

25
    Rohový kop si vyzkouší také domácí celek.

23
    Rohový kop Dinama, kterého se ujal Źukovski, byl znovu nebezpečím pro obranu Patrick's. Sverčinski však nyní minul branku a nenapodobil Rassadkina, který před pěti minutami poslal Minsk do vedení.

22
    Hosté po gólu ožili a snaží se druhou trefou pojistit vedení. V šanci byl nyní dokonce obránce Oleksandr Nojok, ale gólman domácích byl znovu pozorný.

20
    Domácí přišli s rychlou odpovědí. Za velkým vápnem vystřelil Dennehy a jeho pokus prošel těsně vedle pravé tyčky Ignatoviče, který se za míčem jen ohlédl. Velká to šance domácího celku, tohle bylo tak o metr, dva vedle.
    18. Gleb RASSADKIN - 0:1

18
    Dinamo Minsk právě vstřelil branku! Nyní už se Dinamo raduje. Centr kapitána Valeriho Žukovského si ve vápně našel naprosto přesně GLEB RASSADKIN a posílá Minsk do důležitého vedení. Hlavou se trefil přesně k levé tyči, neuhlídal jej stoper Hoare. Tak, nyní je řada na Saints. Asistence: Valeri Žukovski.
    17. Gólman Brendan Clarke skutečně předvedl parádní zákrok

17
    Žukovského roh si našel Sverčinski, ovšem ani on nedokázal gólmana Brendana Clarka překonat. Ten vytáhl parádní zákrok a je z toho další roh Dinama!

16
    Nojokovu ránu vyrazil gólman Clarke na rohový kop. Domácí jsou nyní poměrně pod tlakem.

14
    Po rohovém kopu nezaznamenali domácí žádnou velkou šanci, pokračuje se na středu hřiště.
    To, co bylo před zápasem očekáváno, je zde. Richmond Park je vyprodán

12
    Na druhé straně vidíme vůbec první rohový kop zápasu, který budou rozehrávat Saints.

11
    Hosté po autu zahráli zřejmě první hezčí kombinaci, ovšem střela Ostroucha byla zblokována.

10
    Domácí zcela zbytečně ztratili míč na polovině hřiště, ovšem při rychlém útoku domácích se Patrick's stačil zformovat a odpálit míč do autu.

9
    Zatím to tedy nevypadá, že by Dinamo Minsk mělo nějak útočit a hnát se za vstřelenou brankou, kterou potřebuje dát, aby běloruský klub mohl myslet na postup.

7
    V probíhají sedmé minutě mají vhazování hráči Dinama Minsk, a to na polovině hřiště u pravé strany.

5
    Ovšem to by Žukovski musel jeho exekuci zahrát lépe. Střela hostujícího kapitána byla zblokována.

4
    Domácí přijdou lacino o míč, protože Byrne zastavil nedovoleně Rassadkna. Minsk navíc bude mít možnost slibného volného kopu.

3
    Graham Kelly se s tím vůbec nerozpakoval a už v probíhající třetí minutě zkusil vystřelit, jenže jeho pokus se nevešel mezi tři tyče, které háji Ignatovič.

1

St Patrick´s Athletic FC: Clarke – O'Brien (C), Hoare, Dennehy, Bermingham – G. Kelly, Treacy – Byrne, Dennehy, Timlin – Fagan. Trenér: Liam Buckley
    Náhradníci: O'Malley – Cawley, Corcoran, Desmond, Verdon, McGrath, Barker

FC Dinamo Minsk: Ignatovič – Habovda, Nojok, Sverčinski, Ostrouch – Kaplenko – Žukovski (C), Korytko, Bykov, El Monir – Rassadkin. Trenér: Sergej Borovski
    Náhradníci: Plotnikov – Švecov, Premudrov, Chvasčinski, Zubovič, Šramčenko, Rotkovič

Rozhodčí: Alan Mario Sant – Roberto Vella, Luke Portelli – Mario Apap (vš. Malta).

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Třetí předkolo Evropské ligy:
    Ať už St. Patrick's dotáhne dobře rozehraný dvojzápas do postupového konce nebo Dinamo Minsk potvrdí papírové předpoklady a nakonec jako favorit postoupí, je jasné, že ve třetím předkole nečeká příliš těžký soupeř. Postupující z dvojice se utká s lepším z dvojice Vojvodina Novi Sad/Connah's Quay. V souboji srbského týmu a celku z Walesu se v prvním zápase vedlo lépe srbské Vojvodině, která doma vyhrála 1:0.

První vzájemný zápas:
    Utkání v Minsku příliš fotbalové krásy nenabídlo. A nepomohla tomu ani branka Vladimira Korytka z šestadvacáté minuty, který vystřelil technicky přesně k tyči. Po obrátce stačilo Christy Faganovi devět minut, aby z hranice vápna poslal míč téměř do šibenice. Domácí měli v průběhu druhého poločasu dvě velké šance, a to v rozmezí pár minut, ale Irové již nadějnou plichtu ubránili.
    Odlet hráčů Dinama Minsk do Irska provázely úsměvy. Bude tomu tak i na place?

FC Dinamo Minsk:
    Bělorusové jakožto druhý celek uplynulého ročníku běloruské ligy (hraje se systémem jaro – podzim) by jistě nechtěli zažít druhou fázi domácí soutěže bez evropských pohárů, minimálně tedy bez jejich předkol. Jenže to se budou muset v Irsku jo pořádně snažit. Domácí remízou 1:1 si po jaru třetí celek běloruské Vyššaja Lihy zkomplikoval další cestu předkoly. Ovšem hodně podobně dopadl další běloruský celek v předkole a o bod před Minskem druhý tým tabulky, Soligorsk, jenž doma jen remizoval s Domžale.
    Tisková konference domácích. Vypadá to, že by stadion Richmond Park mohl být vyprodán

FC St. Patrick's Athletics:
    Irové rozhodně nebyli před tímto dvojzápasem favorité, ovšem nyní mají k postupu blíže. A možná je to dáno i rozehraností, mají za sebou jednak několik kol domácí soutěže, druhak úspěšně zvládnuté předkolo první. V něm St. Patricks poslal z kola ven lucemburský celek Jeunesse Esch, ačkoliv trošku se štěstím. Na domácím stadionu vyhráli Irové 1:0 a porážka 1:2 na hřišti soupeře jim stačila na postup do druhého kola – platilo pravidlo o větším počtu gólů na hřišti soupeře.

Dobrý den, ještě jednou vítejte u odvetného zápasu druhého předkola Evropské ligy, ve kterém se proti sobě postaví irský klub FC St. Patrick's Athletics proti běloruskému Dinamu Minsk. První zápas, který příliš fotbalové krásy nenabídl, přinesl lepší výchozí pozici pro irský klub, který si z běloruské půdy odvezl nadějnou remízu 1:1. Jedno je tak jasné: chce-li Dinamo myslet na postup, musí vstřelit minimálně jednu branku.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.