Ventspils – Aberdeen 0:1 (kon.) | Jelgava – Slovan Bratislava 3:0 (kon.) | Helsinki – Beroe 1:0 (kon.)
Kalju – Maccabi Haifa 1:1 (5:3 po pen.) | Loko Záhřeb – RoPS Rovaniemi 3:0 (kon.) | Žodino – Debrecín 1:0 (kon.)
Omonia Nikósie – Beitar Jeruzalém 3:2 (kon.) | Larnaka – Cliftonville 2:0 (kon.) | Europa – AIK Stockholm 0:1 (kon.)
Qäbälä – MTK Budapešť 2:0 (kon.) | Göteborg – Piast Gliwice 0:0 (kon.) | Grasshoppers – Reykjavík 2:1 (kon.)
Levski – Maribor 1:1 (kon.) | Maccabi Tel Aviv – Kajrat 2:1 (kon.) | Odd – Giannina 3:1 (kon.)
Slavia – Levadia Tallinn 2:0 (kon.) | Strømsgodset – SønderjyskE 2:2 (po pr.) | Vaduz – Midtjylland 2:2 (kon.)
Kukësi – Austria 1:4 (kon.) | Connah's Quay – Vojvodina 1:2 (kon.) | Brøndby – Hibernian 1:1 (5:3 po pen.)
Osmanlispor – Zimbru Kišiněv 5:0 (kon.) | Škendija – Neftçi Baku 1:0 (kon.) | Trnava – Širak 2:0 (kon.)
Čukarički – Fehérvár 1:1 (kon.) | Domžale – Soligorsk 2:1 (kon.) | Hajduk Split – CSMS Iasi 2:1 (kon.)
Budućnost Podgorica – Genk 2:0 (kon.) | Cork City – Häcken 1:0 (kon.) | St Patrick´s – Dinamo Minsk 0:1 (kon.)
Hearts – Birkirkara 1:2 (kon.) | Zagłębie – Partizan Bělehrad 1:0 (4:3 po pen.)
AEK Larnaka
2:0 (1:0)
Cliftonville FC
Čtvrtek 21.07.2016, 19:00 • Stadion Antonise Papadopoulose, Larnaca, Kypr (kapacita 9.391 diváků) • Evropská liga (předkola) • 2. předkolo

S konstatováním, že AEK Larnaca vyhrála i v odvetném zápase nad Cliftonville a po celkovém součtu zápasů 5:2 postupuje do třetího předkola, kde se potká se Spartakem Moskva, se s Vámi loučí a hezký večer přeje Tomáš Lysý. (21:28:16)

Červené karty: 0-1.
    Poražený tým přeje Larnace vše nejlepší v 3. předkole proti Spartaku a v celé sezoně

Larnaca si jako vítěz tototo duelu vybojovala právo nastoupit ve třetím předkole Evropské ligy proti Spartaku Moskva. První zápas je na kyperské půdě.

Dobojováno, hotovo, domácí potvrdili výhru na hřišti Cliftonville 3:2 a postupují dále. A že jim to Severní Irové hodně ulehčili. Konkrétně tedy Caoimhin Bonner, jenž po jedenácti minutách dostal červenou kartu a odešel rovnou pod sprchy. Z velké převahy vytěžili domácí gól až ve 45. minutě, když se prosadil Vladimir Boljević.

O tři minuty později, po obrátce, zasadil druhý úder hostím Joan Tomás, střelec vítězné branky v Cliftonville, a bylo jasno. V dalším průběhu zápasu předvedl James Mooney několik dobrých zákroků a jen díky němu není nadílka Larnaky pro Cliftonville na jeho cestu zpět větší.

90+3

90+2
    No a po faulu vznikla pořádná strkanice. James Mooney, gólman Cliftonville, dostává žlutou kartu, stejně jako domácí záložník Joan Tomás a hostující Ryan Catney.

90+2
    Chvíli se asi nebude hrát, po rohovém kopu hostí zde máme ošetřování domácího plejera.

90
    Další rohový kop zahrává znovu James Knowles. Ohrozí nyní hosté branku Larnaky?

90
    Jako obvykle jej rozehrává James Knowles, ovšem znovu se nic nestalo.

89
    Střela Jamese Knowlese je zblokována na rohový kop.

88
    V závěru přichází ještě faul Joana Tomáse na Chrise Ramseyho, po kterém budou mít hosté k dispozici přímý volný kop.

86
    André Alves si dnešním výkonem možná říká o základ proti Spartaku Moskva. Výborná akce, ovšem finální zakončení chybělo. Tedy nechybělo, ale mělo být přesnější – vedle.

85
    Nicos Englezou to zkusil přímo na branku, ovšem James Mooney, jenž je v posledních deseti patnácti minutách nejzaměstnanějším hráčem hostí, jeho pokus zneškodnil.

84
    A právě Stephen Garrett nyní dostává za faul zhruba deset metrů od pravého rohu velkého vápna žlutou kartu. Příjemcem nedovoleného zákroku byl Larena Jorge.

83
    Po opravdu hodně dlouhé době si zákrok připisuje také gólman hostí Rubén Miňo, jenž chytá střelu střídajícího Stephena Garretta.

81
    Místo Costase Charalambouse zahrává nyní rohový kop Nikos Englezou, ale se stejným "úspěchem."

81
    Ovšem po rozehrání nepřímého volného kopu, jenž po ofsajdu následuje, si nepočínali hosté vůbec dobře. André Alves se bleskově ujal míče a protáhl Jamese Mooneyho, jenž chytil ve druhém poločase již druhou gólovou šanci domácích. Rohový kop.

80
    A v ofsajdu je na druhé straně dnes podruhé i André Alves.

Tomáš Lysý

Branky: 45. Boljević, 48. Joan Tomás

Karty:   90+2. Joan Tomás (LAR) – 63. Ramsey (CLF), 84. Garrett (CLF), 90+2. Mooney (CLF), 90+2. Catney (CLF)   11. Bonner (CLF)

Střely na branku: 10:3. Střely mimo: 14:1. Rohy: 5:6. Ofsajdy: 7:2. Fauly: 10:8.
    AEK Larnaka: Miňo – Mojsov (46. André Alves), David Catala (C), Murillo – Ortiz, Charalambides, Jorge, Boljević, Tete (77. T. Ioannou) – Joan Tomás, Tričkovski (68. Englezou). Trenér: Imanol Idiakez
    Náhradníci: Saizar – André Alves, T. Ioannou, Englezou, Konstantinou, E. Charalambous, Mintikkis

Cliftonville FC: J. Mooney – Cosgrove, McGovern, Bonner, Ives – Winchester (55. Garrett), Knowles, Catney (C), Curran (74. Murray) – McDaid (14. Ramsey), Donnelly. Trenér: Gerard Lyttle
    Náhradníci: Ramsey – Garrett, Hughes, D. Murray, M. Murray, Lavery

Rozhodčí: Tihomir Pejin – Goran Pataki, Bojan Zobenica – Duje Strukan (vš. Chorvatsko)
    14.07.2016
    Cliftonville - Larnaka 2:3

Branky: 18. McGuiness, 50. J. Donelly – 59. Tričkovski, 64. Charalambous, 77. Joan Tomás

Karty:   29. Knowles (CLF), 36. Donelly (CLF), 70. Ives (CLF) – 22. Larena Jorge (LAR), 40. Tete (LAR), 70. Tričkovski (LAR)

Střely na branku: 4:5. Střely mimo: 2:4. Rohy: 3:3. Ofsajdy: 4:2. Fauly: 18:9.