Liberec – Mladá Boleslav 4:2 (kon.) | Třinec – Olomouc 5:2 (kon.) | Benátky n/J – Almetěvsk 7:2 (kon.)
Martin – Košice 1:2 (0:1 po s.n.) | Litvínov – Plzeň 3:2 (3:2 po s.n.) | Slavia – K. Vary 5:2 (kon.)
Banská Bystrica – Cracovia 6:3 (kon.) | Poruba 2011 – Jastrzębie 4:0 (kon.) | Havířov – Vítkovice 2:3 (1:2 po s.n.)
Kadaň – Most 2:3 (kon.) | Litoměřice – Ústí n/L 1:2 (kon.) | Prostějov – Tychy 1:2 (kon.)
Kometa Brno – HC Slovan 5:3 (kon.)
po s.n. (1:2)
AZ Havířov
2:3 (0:0, 1:2, 1:0 - 0:0)
HC Vítkovice Ridera
Čtvrtek 04.08.2016, 18:00Přípravné zápasy

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Dnes nás čeká první přípravné utkání sezóny, které K&K PNEU Aréna uvidí. Domácí AZ Havířov přivítá extraligový celek HC Vítkovice Steel. Také pro ostravský klub jde o první přípravné utkání před ligovým ročníkem 2016/17.

Vítkovice procházejí obměnou kádru, z loňského týmu odešlo 11 hráčů včetně dlouholetého kapitána Jiřího Burgera, který se vrátil do mateřského Kladna. Mimo něj odešli útočníci Jan Káňa a Petr Strapáč, klub opustili také obránci Jan Štencel a Tomáš Pastor. Změny se nevyhnuly ani brankářům, protože v Ostravě skončili Pavel Kantor a Filip Šindelář.

Naopak do Vítkovic přišel Jan Výtisk, který se vrací po dlouhých 13 letech. Tento řízný obránce je ve svých 35 letech nejstarším hráčem týmu. Kromě něj posílí obranné řady Vítkovic Patrik Urbanec, Ivan Baranka a Daniel Krenželok, ten se do Ostravy vrací z kanadské juniorky QMJHL. V útoku jistě fanoušci modro-bílých ocení návrat Ondřeje Romana a pak také novou posilu, kterou je David Květoň. O místo v sestavě se pere i odchovanec AZetu Daniel Kurovský.

Také kádr Havířova doznal změn, odešel brankář Petr Matoušek, dále obránci Martin Mazanec a Petr Punčochář. Z útočníků opustili AZet Pavel Sedláček, Tomáš Gřeš, Jan Hudeček, Petr Kanko a Roman Maliník.

Ale ani kolonka příchodů nezůstala prázdná, z hostování v juniorce Vítkovic se vrátil brankář Kamil Šimeček, zpět domů přestoupil útočník Marek Haas a klub podepsal smlouvu se slovenským obráncem Marcelem Petranem. Mimo to se AZetu podařilo prodloužit hostování dalších Slováků – beka Karola Koríma a útočníka Daniel Štumpfa. Další hráči jsou pak v Havířově na zkoušku a bojují o místo v týmu.

Podle zpráv, které máme k dispozici by trenérská dvojice Jakub Petr – Pavel Trnka měla do Havířova přijet s tím nejlepším, co má k dispozici. Také trenéři AZetu Štefan Mikeš a Martin Janeček plánují nasadit spíše ověřené hráče.

Zápas je samozřejmě tahákem i pro fanoušky, očekává se vysoká návštěva a bouřlivá atmosféra. Buďte u toho s námi! Začínáme v 18:00.

Hokejisté obou celků jsou už na ledě, stejně jako čtveřice rozhodčích, utkání za malou chvíli začne.

00:01

01:07
    Hosté se usadili v útočném pásmu, ale nemohou se dostat ke střele.

01:17
    Ofsajd zastavil pokus AZetu o protiútok.

02:03
    Hostující Illéš se dostal ke střele z mezikruží, ale jeho ránu srazil jeden z bránících hráčů mimo mantinely.

02:28
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Steel (Tomi – 2 min., držení hole).

03:03
    Domácí Štumpf vyslal dobrou střelu, která prosvištěla těsně nad horní ryčí Dolejšovy branky.

04:07
    Vítkovice se osvobodily.

04:28

Domácí v přesilovce Dolejše téměř neohrozili.

05:59
    Domácí Haas se dostal ke střele z pravého kruhu, ale tu srazil jeden z obránců Vítkovic do ochranné sítě.

06:40
    Po Bednářově nahození se puk odrazil nebezpečně do brankoviště Dolejše, ten raději přikryl puk.

07:18
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Steel (Roman – 2 min., podražení).

07:47
    Hosté se v oslabení dostali do útoku, situaci řešil domácí David Nesvadba jen za cenu faulu a dostává 2 minuty za krosček.

08:37
    Hostující Vandas vypálil z pravého kruhu, ale Laco vytáhl zákrok lapačkou.

09:18

09:47

Ve hře 4 na 4, ani v následné krátké přesilovce Vítkovic jsme žádnou vážnější šanci neviděli.

10:18
    Hostující Olesz byl v obrovské šanci, když se vymotal zpoza branky a centimetry mu chyběly, aby zasunul puk mezi tyče.

11:02
    Domácí Dvořáček se natlačil po pravém hrazení až před Dolejše, ale jeho pokus těsně minul branku.

11:56
    Ofsajd Vítkovic.

12:16
    Zakázané uvolnění Vítkovic.

12:45
    Hostující Kucsera se šikovně proháčkoval před Laca, ale zakončení mu nevyšlo a k dorážce ho nepustili obránci. Následně se strhla krátká rozmíška, ale nic z toho nebylo.

14:08
    Puk v hledišti po pokusu o rychlou přihrávku domácího Meidla.

14:49
    Domácí útok zastavil ofsajd.

16:10
    Hostující Olesz využil většího prostoru v útočném pásmu, vybruslil si na střed, ale jeho ránu zápěstím Laco vyrazil.

17:28
    Domácí obránce Petran promáchl na modré a puk tak letí až za Lacovu branku.

18:23
    Ofsajd zastavil útok Vítkovic.

19:03
    Hostující Kucsera s Vandasem se dostali do přečíslení, ale domácí obrana si s tímto útokem nakonec poradila.

19:38
    Domácí se v závěru třetiny dostali do několika zajímavých příležitostí, nejprve Pechanec minul z dobré pozice na pravém kruhu jen těsně tyč Dolejšovy brány, o chvíli později stejný hráč tečoval nebezpečně Štumpfovu střelu, ale Dolejš byl pozorný.

20:00

V první třetině jsme viděli vyrovnaný hokej, mnoho šancí jsme neviděli, ale většinu měli hosté. Domácí hráči se dostali k šancím až v závěru.

Další třetina začne přibližně v 18:48.

20:01

20:41
    Krenželokův pokus od modré je pohotový, ale hodně nepřesný.

21:17
    Dvořáček nabral velkou rychlost ve středním pásmu, na pravém křídle si udělal prostor pro přihrávku do brankoviště, kde se od Valchařových bruslí puk odráží do Dolejšovy výstroje.

22:18
    Vyloučení v týmu AZ Havířov (Drtil – 2 min., držení protihráče).

23:08
    Hosté se drží v útočném pásmu, ale ke střele na Laca se nedostali.

23:28
    Domácí se osvobodili.

24:18

24:48
    Hostujcí Kucsera se dostal ke střele zpoza obránce, ale Laco jeho ránu vyrazil.

25:32
    Hra začíná nabírat na obrátkách, hlavně hosté zvyšují tempo, ale branku jsme stále neviděli.

26:17
    Domácí dvojice Maruna-Pechanec teď kombinovala v útočném pásmu, ale do střelecké příležitosti se nedostala.

27:02
    Dolejš raději podržel puk po Štumpfově nahození.

27:28
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Krásná akce Vítkovic, kdy Kolouch nabruslil za Lacovu branku a zpětnou přihrávkou našel MICHAELA VANDASE, který se trefil k bližší tyči. Asistence: Petr Kolouch a Lukáš Kucsera.

27:47
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Steel (Pužič – 2 min., vysoká hůl).

28:18
    Havířov právě vstřelil branku!
    DANIEL ŠTUMPF využil tvrdou ranou z voleje přesilovku a srovnal tak na 1:1. Asistence: Jan Maruna a Martin Lenďák.

29:11
    Vyloučení v týmu AZ Havířov (Kotala – 2 min., držení hole).

31:03
    I hosté využívají přesilovku, MICHAEL VANDAS naznačil přihrávku, položil si Laca a zavěsil. Asistence Petr Kolouch a Lukáš Kucsera.

31:15
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Steel (Szturc – 2 min., vysoká hůl).

33:15

Tato přesilovka domácím tolik nevyšla.

34:15
    Barankovo nahození doskákalo až k Lacovi, ten raději podržel puk.

34:38
    Vyloučení v týmu AZ Havířov (Petran – 2 min., nedovolené bránění).

35:25

36:38

V této přesilovce hosté v podstatě nevystřelili na branku.

38:53
    Hosté se usadili v útočném pásmu, ale nedaří se jim dostat k zakončení.

39:32

40:00

Ve druhé třetině jsme viděli poměrně útočný hokej, hodně živo bylo hlavně v její polovině, kdy jsme viděli spoustu vyloučení a padly všechny tři branky. Hosté po dvou třetinách zaslouženě vedou 1:2.

Další třetina začne přibližně v 19:39.

40:01

40:28
    Puk se po pokusu domácích o rozehrávku odrazil před Laca, který raději kus černé gumy přikryl.

41:05
    Domácí Dvořáček se dostal ke střele z pravého kruhu, ale trefil jen Dolejšovu hruď.

42:00
    Velkou šanci měl domácí Haas, který po Kalusově střele ani nadvakrát neprotlačil puk mezi betony Dolejše.

42:55
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Steel (Výtisk – 2 min., nedovolené bránění).

43:26
    Hosté se osvobodili a domácím se nedaří dostat do útočného pásma.

44:55

AZ nesehrál přesilovku špatně, měl spoustu střel, několikrát nebezpečně nahazoval Drtil, dobrou šanci měl Dvořáček, ale Dolejš se překonat nenechal.

45:40
    Hostující Klok vypálil od modré, ale jeho rána skončila jen na tyči.

45:40
    Stanislav Balán (VIT) sestřelil Laca, který se snažil vyrazit puk a půjde na 2 minuty za nedovolené bránění.

47:40

Z této přesilovky domácí nic nevytěžili, v podstatě se nedostali do útočného pásma.

48:20
    Vyloučení v týmu AZ Havířov (Nesvadba – 2 min., hákování).

49:33
    Hostující Kolouch se dostal ke střele z mezikruží, ale minul branku.

49:49

50:20

Dnešní utkání sleduje 2853 diváků.

51:36
    Domácí brankář Laco raději přikryl puk před dojíždějícím hráčem Vítkovic. Vhazuje se po jeho levici.

51:57
    Kolouch stál tváří v tvář Lacovi, ale jeho ránu domácí gólman vytěsnil lapačkou mimo tyče.

54:08
    Domácí Haas se vydal sám do obranného pásma Vítkovic a nakonec dokázal ohrozit Dolejše, který raději podržel puk.

54:48
    Zakázané uvolnění AZetu.

56:01
    Domácí Bednář se dostal až před Dolejše, ale puk za jeho záda nedostal.

57:04
    Hosté teď promarnili gólovku, když puk putoval po ose Kolouch-Kucsera-Vandas, ale zakončující Vandas poslal puk do ochranné sítě, když minul odkrytou branku.

58:09
    Domácí Pechanec sám před Dolejšem netrefil dobrou Štumpfovu přihrávku.

58:58
    Tlak AZetu pokračuje, Štumpf těsně minul levý horní roh Dolejšovy brány, pak po Krislově nahození vznikl závar v brankovišti hostí, ale puk se odrazil mimo tyče.

58:58
    Zákázané uvolnění Vítkovic.

58:58
    Oddechový čas pro hosty.

Konec oddechového času.

59:31
    TOMÁŠ DRTIL na modré obešel bránicího hráče Vítkovic a bombou pod víko vyrovnal. Asistence: Jan Maruna.

60:00

Po 60. minutách je stav nerozhodný a čeká nás pětiminutové prodloužení 3 na 3, když AZet vyrovnal až v závěru při hře bez brankáře.

60:01

60:50
    Hostující Kucsera se dostal ke dvěma střelám, ale obě Laco vyrazil.

61:27
    Hostující Urbanec se dostal do samostatného úniku, ale Laca nepřekonal, domácí gólman zastavil i Oleszovu dorážku.

62:14
    Obrovská šance i na druhé straně – Štumpf zatáhl puk po pravé straně a našel úplně volného Sztefka, ten se snažil rozhýbat Dolejše, ale puk nakonec skončil na boční síti.

63:02
    Laco neskutečně chytil gólovku Barankovi, který pálil z první do odkryté branky, ale domácí gólman se rychle přesunul a puk chytil!

64:06
    Atraktivní prodloužení pokračuje, domácí Pechanec jel sám na Dolejše, ale s kličkou do bekhendu neuspěl.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Napínavé prodloužení je za námi, oba celky byly blízko vítězství, ale nakonec kralovali brankáři. V hledišti je bouřlivá atmosféra, nic nenasvědčuje tomu, že by šlo o přípravný zápas.