Dvouhra (muži) – 1. kolo (kon.) | Dvouhra (ženy) – 2. kolo (kon.)
Dvouhra (ženy) – 2. kolo (kon.) | Dvouhra (muži) – 2. kolo (kon.)
Dvouhra (ženy) – 2. kolo

Neděle 07.08.2016, 01:30Olympijské hry - Stolní tenis
Sledujte:¨

Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 01:30.

Vítám tu všechny příznivce olympijského sportu! Noc ze soboty na neděli českého času se nese také ve znamení stolního tenisu. Já se zaměřím na program zápasů 2. kola žen, z nichž se Vám budu snažit přinést to nejdůležitější. Startujeme v 1:30.

Český stolní tenis bude mít v ženském turnaji hned dvě želízka v ohni. Na hry se probojovaly Iveta Vacenovská a Hana Matelová. Abychom je však mohly sledovat ve 2. kole, tak musejí nejprve zvládnout svůj úvodní zápas. Matelová si v 1. kole zahraje s Číňankou Žang Mo a Vacenovskou čeká Kolumbijka Lady Ruanová.

2. kolo je rozděleno na dva bloky zápasů. První se odehraje v noci, druhý pak v neděli od 18:30 našeho času.

Největšími favoritkami olympijského turnaje jsou Číňanky, které drží první tři místa na světovém rankingu. Liu Šiwen, Ding Ning i Žu Juling se ale do turnaje zapojí až ve 3. kole.

Program zápasů:

1:30
    Elizabeta Samarová (ROU) – Lin Guiová (BRA)
    Kim Song I (PRK) – Katarzyna Grzybowská-Francová (POL)
    Taťana Bilenková (UKR) – Iveta Vacenovská (CZE)
    Jieni Šao (POR) – Lily Zhangová (USA)

2:15
    Georgina Potaová (HUN) – Mo Zhangová (CAN)
    Matilda Ekholmová (SWE) – Yue Wuová (USA)
    Sofia Polčanová (AUT) – Jian Fang Layová (AUS)
    Li Qian (POL) – Daniela Monteirová Dodeanová (ROU)

Ve 2. kole budeme moci sledovat i českou jedničku Ivetu Vacenovskou. Ta ve svém úvodním zápase zdolala 4:0 na sety Ruanovou.

Čekáme na zahájení zápasů 2. kola turnaje žen. V prvním bloku se představí i Iveta Vacenovská, která hraje s Ukrajinkou Bilenkovou. Kim Song I a Katarzyna Grzybowská-Francová budou muset čekat, než se dohraje jeden ze zápasů mužského turnaje.

Iveta Vacenovská už zahájila utkání. Proti obranářce Bilenkové prohrává 2:3 v prvním setu.

Už běží i další dva zápasy ženského turnaje. Samarová hraje s domácí Lin Guiovou a Jieni Šao s Lily Zhangovou.

Iveta hraje s Ukrajinkou 5:5. Rumunka Elizabeta Samarová vede 8:3 nad domácí Guiovou a Jieni Šao prohrává stejným skóre s Američankou Zhangovou.

Vacenovská a Bilenková se přetahují. Aktuálně platí stav 9:9.

Lily Zhangová vyhrála úvodní set poměrem 11:4.

Iveta Vacenovská bohužel první set prohrála 9:11. Rozhodující míček napálila do síťky.
    Rozhodující míček první sady, kterou Vacenovská prohrála 9:11.

Elizabeta Samarová vyhrála první set nad Brazilkou Guiovou 11:6.

Také druhý set duelu mezi Vacenovskou a Ukrajinkou je vyrovnaný. Stav 4:4.

Vacenovská vedla 6:4, ale Taťana Bilenková srovnala i kvůli chybám české hráčky.

Elizabeta Samarová zatím přehrává domácí Lin Guiovou. Ve druhé sadě má za stavu 10:8 setboly.

V hale je ale výborná atmosféra, kterou vytvářejí domácí fanoušci.

Samarová vede 2:0 na sety. Druhou sadu dovedla do konce v poměru 11:9.

Taťana Bilenková má proti české hráčce dva setboly.

Bohužel! Iveta Vacenovská ztrácí také druhý set. Taťana Bilenková tedy vede 2:0!
    Bilenková získala proti Vacenovské i druhý set.

S Ivetou Vacenovskou to nevypadá vůbec dobře. Česká hráčka si neví s obranou soupeřky rady a často chybuje. Ve třetím setu prohrává 1:7. Poprvé bodovala až za stavu 0:6.

Elizabeta Samarová – Lin Guiová už 3:0 na sety. Lily Zhangová vede nad Jieni Šao 2:0 a 9:7 ve třetí sadě.

Taťana Bilenková si už dělá s Vacenovskou, co chce. Třetí sadu vyhrála 11:3. Vypadá to, že po dnešku vypadnou všichni čeští stolní tenisté...

Zahájen byl duel Kim Song I – Katarzyna Grzybowská-Francová.

Američanka Lily Zhank získala třetí set proti Portugalsko reprezentující Jieni Šao. Vede už 3:0.

Taťana Bilenková hraje výtečně. Vacenovské téměř vše vrací a vstoupila lépe i do čtvrté sady. Vede 3:1.

Vacenovská opět neprorazila obranu soupeřky a vyhazuje se. 1:5.

Iveta zabojovala. S přispěním prasátka snížila na 3:5.

Iveta snížila ve výměně po svém servisu a vzápětí uhrála míček také po podání soupeřky, kdy si si připravila pozici pro útok. Koriguje na 5:7 a Ukrajinka si vzala time-out.
    Takhle Iveta snížila na 4:7.

Elizabeta Samarová postupuje do 3. kola. Přes domácí Guiovou se dostala bez ztráty setu.

Severokorejka Kim Song I zvítězila v první sadě nad Polkou Grzybowskou-Francovou 11:9.

Iveta Vacenovská už musí odvracet setboly. U prvního se jí to povedlo – 7:10.

I druhý na podání soupeřky odvrací! Bojuj Iveto!

A už je to jen 10:9. Vacenovská čelí poslednímu setbolu.

I ten je odvrácen. Skvěle!

Vacenovská se pěti míčky v řadě dostala na setbol! Bohužel se v rozhodující chvíli vyhodila.

Ani druhý setbol Vacenovská nevyužila. Reklamuje, že míček škrtl hranu stolu, ale rozhodčí jsou jiného názoru – 12:12.

Třetí setbol Ivety!

Česká hráčka zase hrála mimo stůl – 13:13.

A teď zase mečbol Bilenkové!

Vacenovská však bojuje jako lvice! Srovnává na 14:14.

Iveta musí o každý míč tvrdě bojovat, ale odvrátila také šestý mečbol!

Sedmý mečbol už Taťana Bilenková využívá. Poslední úder Vacenovské se nevešel na vymezené území! Bilenková vítězí hladce, 4:0 na sety.
    Poslední výměna zápasu, který Iveta Vacenovská prohrála 0:4 na sety.

Také Lily Zhangová vyhrála nad Šao 4:0 na sety. Zápasy druhého kola jsou zatím jednoznačné.

Začaly nám už také dva zápasy programu od 2:15. Georgina Potaová získala úvodní sadu s Mo Zhangovou 11:7 a Švédka Matilda Ekholmová hraje s Američankou Yue Wuovou 6:6.

Kim Song I vede nad Grzybowskou-Francovou 9:3 ve třetím setu. Kim Čong-un zatím může být spokojený.

Právě byl zahájen také zápas mezi Polsko reprezentující Li Qian a Danielou Monteirovou Dodeanovou z Rumunska.

Yue Wuová má v duelu s Ekholmovou setbol.

Kim Song I vyhrává třetí set 11:6 a celkově vede nad Polkou 3:0.

Yue Wuová se ujímá v zápase proti Matildě Ekholmové vedení. První sadu získala výsledkem 11:9.

Mo Zhangová srovnává zápas s Maďarkou Potaovou na 1:1! Vyrovnaný druhý set vyhrála 12:10.

Ještě jednou k porážce Ivety Vacenovské. Ta jen podtrhla černý den českého stolního tenisu. Turnaj totiž opustili všichni naši zástupci.

Rumunka Monteirová Dodeanová v prvním setu za stavu 10:9 setbol.

Ten využila a nad Li Qian tak vede 1:0 na sety.

Kim Song I bojuje o ukončení zápasu. Grzybowská-Francová s ní prohrává 0:3 na sety a 6:8 ve čtvrté sadě.

Kim Song I má čtyři mečboly!

A je hotovo! Zástupkyně severokorejského ping-pongu vítězí ve čtvrté sadě 11:6 a hladce postupuje do třetího kola.

Georgina Potaová přehrála Mo Zhangovou, která reprezentuje Kanadu, ve třetím setu 11:5 a jde do vedení 2:1.

Na 1:1 srovnala Švédka Matilda Ekholmová, jenž zvítězila ve druhé sadě nad Yue Wuovou 11:8.

Čekáme na start posledního zápasu dnešního programu. Rakušanka s moldavskými kořeny, Sofia Polcanová, se utká s Jian Fang Layovou. Ta reprezentuje Austrálii.

Mo Zhangová nic nevzdává. Ve čtvrtém setu vede nad svou maďarskou soupeřkou 6:4.

Ekholmová – Wuová 1:1 – 4:4
    Li Qian – Daniela Monteirová Dodeanová 0:1 – 7:9

Georgina Potaová otáčí čtvrtý set se Zhangovou. Za stavu 10:8 má k dispozici dva setboly!

Hned první 31letá Maďarka využívá a vede 3:1 na sety.

Zahájen byl konečně i duel Polcanová – Layová. Australanka se v úvodu dostala do vedení 0:2.

Monteirová Dodeanová urvala také druhou sadu proti Li Qian. Polka s čínskými kořeny prohrává 0:2.

Matilda Ekholmová otáčí zápas s Wuovou, Po vítězství 11:8 ve třetím setu vede Švédka 2:1.

Georgina Potaová směřuje k postupu. Maďarská stolní tenistka vede 6:0 v pátém setu.

Jian Fang Layová vstoupila lépe do zápasu se Sofií Polcanovou. První sadu získala výsledkem 11:8.

Georgina Potaová postupuje do třetího kola! Maďarka zvítězila nad Kanaďankou Mo Zhangovou 11:5 v páté sadě a celkově 4:1 na sety.

Yue Wuová rozjela třetí sadu proti Ekholmové výborně. Vede v ní 3:8.

Monteirová Dodeanová má v duelu s Li Qian setboly na 3:0.

Yue Wuová srovnává duel s Ekholmovou na 2:2. Švédku přehrála ve čtvrtém setu 11:5.

Li Qian už odvrátila dva setboly. Monteirové Dodeanové zbývá poslední.

Ten už Rumunka využila a vede 3:0 na sety.

Sofia Polcanová čelí třem setbolům Jian Fang Layové. Australanka směřuje za vedením 0:2.

A opravdu. Layová získala také druhý set.

Průběžné výsledky rozehraných zápasů:
    Matilda Ekholmová (SWE) – Yue Wuová (USA) 2:2 – 2:0
    Sofia Polcanová (AUT) – Jian Fang Layová (AUS) 0:2 – 0:0
    Li Qian (POL) – Daniela Monteirová Dodeanová (ROU) 0:3 – 0:1
    Špatná zpráva pro český stolní tenis.

Matilda Ekholmová vede nad Wuovou 3:2 a je získaný set od postupu.

Ekholmová hraje s Wuovou 10:10 v šestém setu. Pokud ho Švédka získá, postoupí.

Matilda Ekholmová je další hráčkou, která postupuje do třetího kola. Yue Wuovou zdolala 4:2 na sety.

Ani druhá polská reprezentantka ve druhém kole neuspěla. Rumunka Daniela Monteirová Dodeanová porazila Li Qian hladce 4:1 na sety. Poslední sadu Rumunka získala poměrem 11:9.

Skončil i poslední zápas dnešního dne. Sofia Polcanová trochu překvapivě nestačila na Australanku Jian Fang Layovou, které podlehla 2:4 na sety. 21letá Rakušanka tak v Riu dohrála.

Li Qian (POL) – Daniela Monteirová Dodeanová (ROU) 1:4

Máme za sebou první várku zápasů 2. kola ženského turnaje ve stolním tenisu. Bohužel s hrami se už rozloučila i poslední česká zástupkyně, Iveta Vacenovská totiž podlehla Ukrajince Bilenkové jednoznačně 0:4 na sety. Děkuji Vám za pozornost, ale v neděli odpoledne se tu u Olympiády opět sejdeme. Na počtenou! (03:38:17)