Přehled událostí na LOH Rio 2016 - 10. den (kon.) | Přehled událostí na LOH Rio 2016 - 11. den (kon.)

Sportovní program 11. dne olympijských her v Riu je u konce. Děkujeme za pozornost. (06:12:58)
    Radost Brazilek z postupu do finále

6:02
    Plážový volejbal – ženy
    Druhými finalistkami turnaje plážových volejbalistek jsou Brazilky Agatha s Barbarou, Copacabana je v extázi! Kerri Walshová Jenningsová poprvé v životě prohrála zápas na olympijské půdě a čtvrté zlato v řadě nepřidá.

Semifinále
    Kerri Walshová Jenningsová, April Rossová (USA) – Agatha Bednarczuková, Barbara Seixas de Freitasová (BRA) 0:2 (20:22, 18:21)
    Medailové pořadí zemí na konci 11. dne soutěží. Česko je s bilancí 1-1-5 na 24. pozici.

Na Copacabaně to vře, Agathu s Barbarou žene plný kotel.

5:40
    Tady to zatím pro Brazílii vypadá lépe. Agatha s Barbarou vyhrály nad Američankami první set 22:20.
    To nikdo nečekal. Hráčky Brazílie ještě dlouho po zápase nemohly uvěřit, že opravdu prohrály.

5:32
    Volejbal – ženy
    Prvotřídní senzace je přeci jen dokonána, volejbalistky Brazílie před vlastními fanoušky na zlatý olympijský hattrick nedosáhnou! Čína sice v průběhu základní skupiny nepředváděla nijak slavné výkony, ale ve čtvrtfinále dokázala zabrat a zmrazila vyprodanou halu Maracanãzinho!

Brazílie – Čína 2:3 (25:15, 23:25, 22:25, 25:22, 13:15)

V semifinále Čína narazí na Nizozemsko, což znamená, že minimálně jeden tým ve finále bude dost překvapivý!

5:16
    Basketbal – ženy
    Posledními semifinalistkami jsou Francouzky! S Kanadou sice na počátku druhé čtvrtiny prohrávaly o 11 bodů, ale postupně stahovaly ztrátu a ve čtvrté čtvrtině rozhodly zápas ve svůj prospěch. Francie po 4 letech opět postoupila mezi poslední čtyři týmy olympijského turnaje, ale s obhajobou stříbra to bude mít velmi složité. V semifinále totiž narazí na suverénky z USA.

Francie – Kanada 68:63 (16:25, 32:37, 50:50)

5:13
    Zápas Brazílie – Čína jde do pátého setu. Domácí hráčky prozatím utekly hrobníkovi z lopaty a vyhrály čtvrtý set 25:22.

5:07
    Zanedlouho začne ostře sledované druhé semifinále žen. Legendární Američanka Kerri Walshová Jenningsová útočí na čtvrtou zlatou medaili v řadě, pro její parťačku by to bylo premiérové vítězství. Proti nim budou stát úřadující mistryně světa, domácí Agatha s Barbarou.

5:00
    Plážový volejbal – muži
    Soupeřem domácích favoritů ve finále mužského turnaje budou Italové Nicolai a Lupo! Ti dokázali otočit nepříznivě se vyvíjející semifinále s Rusy Krasilnikovem a Semjonovem a mají jistou medaili, první pro italský plážový volejbal v historii!

Semifinále
    Paolo Nicolai, Daniele Lupo (ITA) – Vjačeslav Krasilnikov, Konstantin Semjonov (RUS) 2:1 (15:21, 21:16, 15:13)

4:45
    Brazílie si zahrává a je na pokraji šokujícího vyřazení! Ve třetím setu opět nezvládla koncovku, prohrála ho 22:25 a další zaváhání si už nemůže dovolit!

4:29
    Brazílie je v zápase s Čínou jednoznačným favoritem, avšak situace na hřišti tak jasná není. Domácí hráčky sice vyhrály první set jasně 25:15, ale druhý ztratily v samotném závěru 23:25 a je jisté, že se budou hrát ještě minimálně dva sety.

4:27
    V poločase mají o kousek blíže do semifinále hráčky Kanady. Nad Francií vedou 37:32. Dá se ale očekávat tvrdá bitva do poslední minuty.

4:25
    Jaroslav Bába po nepovedeném finále:
    Na 220 to ještě šlo, ale na 225 už ne, všechny pokusy byly špatné. Tělo už mě neposlouchá, jak bych si představoval. Je na čase zvolnit. Je to moje čtvrtá olympiáda, na další se asi nechystám. Uvidíme, co budoucnost přinese, ale chci mít ze skákání zase radost. Teď to bylo dlouho hodně ve stresu.

Martin Augustin

Libor Štěpán

Česká účast 11. den LOH 2016
    14:00 Rychlostní kanoistika - C1 1000 m muži, finále (Martin Fuksa)
    14:45 Atletika - tyč ženy, kvalifikace (Jiřina Ptáčníková, Romana Maláčová)
    15:03 Rychlostní kanoistika - K1 1000m, muži (Josef Dostál)
    15:18 Dráhová cyklistika - keirin muži, první kolo a opravy (Pavel Kelemen)
    15:30 Atletika - 1500m muži, rozběhy (Jakub Holuša)
    20:30 Atletika - 110m překážek, semifinále (Petr Svoboda)
    20:30 Vzpírání - nad 105 kg muži (Jiří Orság)
    01:30 Atletika - skok do výšky muži, finále (Jaroslav Bába)
    01:35 Atletika - oštěp ženy, kvalifikace (Barbora Špotáková)
    02:10 Atletika - 400m překážek ženy, semifinále (Zuzana Hejnová, Denisa Rosolová)