Kanada – Rusko 0:3 (kon.) | USA – Polsko 3:0 (kon.) | Itálie – Írán 3:0 (kon.)
31 25 25
Írán
0
29 19 17
Středa 17.08.2016, 23:00 • Maracanãzinho, Rio de Janeiro, Brazílie • Olympijské hry - muži • Čtvrtfinále
Sledujte:

0:0
    Já se s vámi loučím a přeji příjemnou dobrou noc. (00:27:18)

0:0
    Itálie doplňuje v semifinále Rusko a USA. Íránci se statečně drželi v prvním setu, kde měli i čtyři setboly, ale nakonec šel set na stranu Itálie a to bylo rozhodující. Od druhého setu už bylo jasné kdo se bude na konci zápasu radovat. Italové začali soupeře přehrávat na servisu a poté s přehledem útočili.

Itálie se v semifinálovém zápase střetne s výběrem USA, který možná trochu překvapivě vyřadil Polsko ve třech setech.

25:17
    Třetí set skončil.

25:17
    Nyní už je konec zápasu. Eraghi nezvládl podání a trefil jen síť. Italové tak zaslouženě postupují do olympijského semifinále.

24:17
    Ještě jeden bod pro Írán. Birarelli smečoval ze středu sítě jen do autu.

24:16
    Juantorena na podání. Nyní už Graha dává míč velmi rychle na zem.

24:15
    Hned devět mečbolů pro tým Itálie. Graha se v útoku neprosadil a Zajcev měl proti jednobloku na handě jednoduchou úlohu.

23:15
    Juantorena útočí přesně přes blok do kurtu a přidává bod na konto svého týmu.

22:15
    Gianneli podává jen do autu a ještě oddaluje konec zápasu.

22:14
    Mahmoudi netrefil míč čistě a ten nepřešel ani na polovinu Itálie.

21:14
    Itálie si ale jde pro postup. Navíc přichází přešlap podání íránského hráče.

20:14
    Pipe vystihl v poli Rossini, ale Zajcev poslal bodovku jen do připraveného bloku soupeře.

20:13
    Nyní už přidává bod Zajcev a přibližuje svůj tým k postupu do semifinále.

19:13
    Ještě je tu snížení. Juantorena si naběhl na kratší nahrávku, ale je zablokován.

19:12
    Írán přidává bod po útoku z univerzálu. Mahmoudi vytlouká blok Itálie útokem po lajně.