Kanada – Rusko 0:3 (kon.) | USA – Polsko 3:0 (kon.) | Itálie – Írán 3:0 (kon.)
31 25 25
Írán
0
29 19 17
Středa 17.08.2016, 23:00 • Maracanãzinho, Rio de Janeiro, Brazílie • Olympijské hry - muži • Čtvrtfinále
Sledujte:

25:17
    Nyní už je konec zápasu. Eraghi nezvládl podání a trefil jen síť. Italové tak zaslouženě postupují do olympijského semifinále.

24:15
    Hned devět mečbolů pro tým Itálie. Graha se v útoku neprosadil a Zajcev měl proti jednobloku na handě jednoduchou úlohu.

16:10
    A už je to o šest bodů. Přímý bod z podání přidává Ivan Zajcev. Ještě jeden oddechový čas íránského týmu.

11:8
    A je to už o tři body. Nahrávač nepoložil míč z druhé přes a Lanta již si s balonem poradil a přidává jedenáctý bod pro svou reprezentaci. Írán si bere oddechový čas.

25:19
    I druhý set jde na italskou stranu. Nyní položil míč na zem Filippo Lanza, který ukončil druhý set. Írán po velmi vyrovnaném prvním setu, v koncovce druhého setu odpadl.

24:19
    Hned pět setbolů pro Itálii po útoku Juantoreny. Írán se nemůže ubránit útokům smečaře Civitanovy.

21:16
    Simone Gianneli přidává přímý bod z podání.

18:15
    Už je to o tři! Antonov znovu zatlačil servisem. Mahmoudi jen odevzdal míč a to trestá Juantorena úderem do diagonály. Trenér Íránu si bere oddechový čas.

15:15
    I druhý set je naprosto vyrovnaný. Írán opět vyrovnává. Z těžké pozice útočil na středu sítě Eraghi, míč šel do autu, ale Gianneli míč tečoval na bloku.

15:14
    Itálie o krok vpřed. Zajcev nejdříve míč nedal na zem, ale přichází chyba nahrávače, který nečistě odehrál míč. Írán si bere oddechový čas.

14:14
    Buti měl na ruce větší vedení, ale jen nahrál soupeři. Mahmoudi dává míč po lajně přesně do kurtu. Potvrzuje to i videorozhodčí.

31:29
    Simone Gianneli zatlačil servisem. Juantorena se dostal k bodovce, ale to neukončil set. Míč však končí na polovině Íránu po bloku Birarelliho na Mahmoudiho. První set jde tak za Itálií.

30:29
    Itálie má třetí setbol! Znovu Juantorena, který je nyní bezchybný smečuje kolem bloku do kurtu.

29:28
    Nyní má setbol Itálie! Juantorena proměnil bodovku z hlavního kůlu smečí do bloku. Míč se odrazil mimo hru. Druhý oddechový čas pro Írán.

27:28
    Čtvrtý setbol pro Írán. Rossini přišel na podání a také kazí. To jsou velké chyby na servisu.

25:26
    Zajcev nesložil do a do útoku mohl jít Ghafour, který dává znovu setbol asijskému týmu.

25:24
    A nyní má setbol Itálie. Zajcev dává také bodový blok na Mahmoudiho na hlavním kůlu. Oddechový čas také pro Írán.

23:24
    Osmany Juantorena kazí podání. Velká chyba zkušeného hráče.

22:23
    Írán si jde ale pro první set a přidává další bod. Gianneli na podání. Mahmoudi trefil hráče Itálie v třímetrové zóně do hlavy.

21:22
    A jde dokonce do vedení. Buti nyní nedal míč na zem a to trestá Mahmoudi z pozice univerzála. Velká komplikace pro Itálii. Blegnini ihned reaguje oddechovým časem.

10:12
    A už je to o dva body. Znovu Lanza neuspěl. Nyní se nepřišel na vysoké íránské bloky a Itálie je v problémech v prvním setu. Gianlorenzo Blegnini si musí brát první oddechový čas.

Vít Schück

Itálie: Gianneli, Sottile – Antonov, Juantorena, Lanza – Birarelli (C), Buti, Piano – Vettori, Zajcev – Rossini, Colaci
    Trenér: Gianlorenzo Blengini

Írán: Marouflakrani (C), Mahdavi – Mahmoudi, Graha, Ghaemi, Zarini – Eraghi, Gholami, Sharifat – Mirzajanpour, Ghafour – Marandi
    Trenér: Raul Lucio Lozano

Rozhodčí: Denny Cespedes (DOM) – Juraj Mokrý (SVK)