Poprad – Pelicans Lahti 2:6 (kon.) | Örebro HK – Třinec 0:2 (kon.)
2:6 (0:3, 2:0, 0:3)
Pelicans Lahti
sk Pátek 26.08.2016, 18:00 • Zimný štadión mesta Poprad • Tatranský pohár

59:50
    V závere zápasu sme mali možnosť vidieť dvojitý pästný súboj. Aktérmi boli Cutting, Pietilä, Ježek a Tyrväinen. Všetci dostávajú tresty do konca zápasu.

57:31
    Popradčania si záver stretnutia výrazne komplikujú. Za narazenie na mantinel dostáva dve minúty Ľubomír Dinda.

55:54
    Poprad si po naskočení Brejčáka zahrá presilovku. Aleksi Rekonen dostáva dve minúty za nedovolené bránenie.

55:34
    Pekná akcia pelikánov. Pöyhönen si pred bránkou vymenil puk s Heinom, ktorý sa dostal do zaujímavej šance, no Šúreka už prestreliť nedokázal!

54:04
    Pelicans Lahti dáva gól!
    Lahti ešte zvyšuje svoje vedenie. SEBASTIAN REPO z pravého kruhu prudkou strelou švihom podstrelil gólmana Šúreka!
    Asistencia: Juhani Tyrväinen.

53:48
    Popradská trestná lavica sa začína pomaličky zapĺňať. Ján Brejčák dostáva dve minúty za hrubosť.

52:48
    Poprad sa bude brániť vo štvorici. Michail Potechin dostáva dve minúty za podrazenie. Trest na 10 minút dostal aj Adam Lapšanský, ktorý odstrelil puk.

52:36
    Obojstranné vylúčenie. Keevin Cutting a Miska Siikonen dostávajú po dve minúty za hrubosť.

49:56
    V čase gólu dostáva trest za krosček domáci Štefan Fabian. Presilovka pre Pelicans Lahti.

49:56
    Pelikáni z fínskeho Lahti navyšujú svoje vedenie! Po veľmi krkolomnej situáciu spred Šúrekovej bránky sa k puku dostal VILI SOPANEN a dorazil puk už do takmer odsunutej svätyne Popradu.
    Asistencia: Juha-Pekka Pietilä.

49:34
    Lahti získava pomerne jednoducho presilovú hru. Jozef Tibenský si odsedí dve minúty za vyhodenie puku.

48:18
    Repo vybojoval puk v rohu klziska a následne si všimol voľného JOONASA ALANNEHO pred bránkou, prihral mu a Alanne bez problémov prekonal Šúreka!
    Asistencia: Sebastian Repo.

47:36
    Sopanen sa dokázal vymaniť spod tlaku dvoch hráčov a prihral pred bránku Erkinjunttimu, ktorý zakončoval z ľavého kruhu z prvej. Šúrek len tak tak dokázal strelu vyraziť.

43:24
    Poprad bude hrať v oslabení. Za podrazenie si dve minúty na trestnej lavici posedí Peter Lichanec.

37:34
    Domáci budú hrať presilovku. Za držanie si dve minúty odsedí Roni Rukajärvi.

37:06
    Poprad dal gól!
    Krásna akcia dvoch popradských hráčov dáva Podtatrancom ešte nádej v tomto zápase! Brejčák si navzájom prihral so SAMUELOM MLYNAROVIČOM v prečíslení dvoch proti jednému a Mlynarovič následne krásne umiestnil strelu pod hornú žŕdku!
    Asistencie: Ján Brejčák, Andreas Štrauch.

34:58
    Poprad sa bude brániť v oslabení. Ján Brejčák dostáva dve minúty za narazenie na mantinel.

32:05
    Pelicans budú hrať presilovú hru. Maxim Gaudreault je po druhý raz v zápase vylúčený, tentokrát za sekanie.

30:30
    Na opačnej strane sme videli rýchly útok Popradu, vrámci ktorého dokázal Tibenský z rohu klziska nájsť pred bránkoviskom Lapšanského, ktorý strieľal z prvej, no bránku minul!

29:30
    Domáci kamzíci znižujú náskok svojho súpera! Po výbornej šanci, v ktorje sa najskôr ocitol Lichanec dokázal puk do bránky doklepnúť ŠTEFAN FABIAN!
    Asistencia: Marek Zagrapan.

27:26
    Po naskočení Gaudreaulta budú domáci hrať presilovku. Aleksi Rekonen dostáva dve minúty za hákovanie.

26:17
    Nadšenie Popradčanov z presilovky netrvalo dlho. Maxim Gaudreault dostáva dve minúty za podrazenie.

25:01
    Presilovku budú hrať domáci. Nico Manelius dostáva dve minúty za nedovolené bránenie.

23:42
    Akonáhle gólman Voutilainen zachytil puk do lapačky, rukavice zhodili Výhonský s Hovinenom a začal sa medzi nimi vcelku zaujímavý pästný súboj. Obaja, samozrejme dostávajú tresty do konca zápasu.

19:17
    Pelikáni zvyšujú svoje vedenie už na 0:3! Sopanen šikovnou strieľanou prihrávkou našiel pred bránkou JUHANIHO TYRVAINENA, ktorý dorážkou cez Šúreka len tak tak doklepol puk do brány!
    Asistencia: Vili Sopanen.

19:01
    Popradčania sa budú brániť. Ján Brejčák dostáva dvojminútový trest za seknutie.

18:44
    Lahti využívajú presilovku. Repo vypálil z ľavého kruhu tvrdo, Šúrek vyrazil pred seba a strelu pomedzi jeho nohy dorazil do bránky MARKO POYHONEN!
    Asistencie: Sebastian Repo, Pasi Puistola.

18:15
    Poprad bude hrať v oslabení. Lubor Pokovič dostáva dve minúty za držanie.

16:05
    Poprad bude hrať presilovku. Ben Blood dostáva dve minúty za nedovolenú hru vysokou hokejkou.

13:26
    Heino prihral do príležitosti pred bránku Rekonenovi, ktorý vystrelil a Šúrek sa zahnal svojou vyrážačkou, aby puk dokázal vyraziť!

12:35
    Presilovku si zahrajú pelikáni z Lahti. Štefan Fabian dostáva trest za krosček.

09:39
    Poprad má možnosť vyrovnať vďaka presilovej hre. Taavi Vartianen dostáva dve minúty za krosček.

03:25
    Gólman Šúrek si na konto pripísal fantastický zákrok lapačkou, keď semaforom vychytal tvrdú delovku od Alanneho!

02:45
    Poprad sa bude brániť. Marek Zagrapan dostáva dve minúty za hákovanie.

01:04
    Pelikáni sa dostávajú do vedenia rýchlym gólom! Pöyhönen získal puk v rohu klziska po zlej rozohrávke domácich a okamžite ho prihrával pred bránku, kde dokázal pohotovou strelou prekonať Šúreka JOONAS ALANNE.
    Asistencie: Marko Pöyhönen, Sebastian Repo.

Lukáš Rastislav Ovšonka

Branky a nahrávky: 30. Fabian (Zagrapan), 38. Mlynarovič (J. Brejčák, Štrauch) – 2. Alanne (Pöyhönen, Repo), 19. Pöyhönen (Repo, Puistola), 20. Tyrväinen (Sopanen), 49. Alanne (Repo), 50. Sopanen (Pietilä), 55. Repo (Tyrväinen)

HK Poprad: Šúrek (Pajpach) – Cutting, Kurali, Dinda, Fabian (C), Pokovič, Potechin, J. Brejčák, Šterbák – Lapšanský, Zagrapan, Výhonský – Lichanec, Mlynarovič, Tibenský – Bondra, Troliga, Gaudreault – Vašaš, Ježek, Štrauch
    Pelicans Lahti: Voutilainen (Juvonen) – Pietilä, Manelius, Leimu, Blood, Puistola, Lassen, Pöyhönen, Rukajärvi, Hovinen – Kangasniemi, Sopanen, Rekonen, Toivola, Tyrväinen, Björninen, Alanne, Siikonen, Koivisto, Erkinjuntti, Fomin, Vartiainen, Heino, Kivelä, Repo

Rozhodčí: Snášel – Bednár, Štofančík

Diváci: 1 180