HC Plzeň – Kladno 3:6 (kon.) | Kometa Brno – Třinec 4:5 (po pr.) | K. Vary – Chomutov 2:3 (0:1 po s.n.)
Zlín – Olomouc 4:1 (kon.) | Slavia – HC Litvínov 1:2 (kon.) | Pardubice – Č. Budějovice 0:8 (kon.)
Liberec – Sparta 9:2 (kon.) | Mountfield HK – Mladá Boleslav 4:0 (kon.)
Bílí Tygři Liberec
9:2 (1:1, 4:1, 4:0)
HC Sparta Praha
Sobota 03.09.2016, 16:00DHL Extraliga juniorů • 2. kolo

Je za námi utkání, v němž jsme nejdříve viděli vyrovnanou hru. Na konci druhé peroidy ale Liberec otočil zápas čtyřmi brankami během pěti minut na což už Sparta nedokázala zareagovat. Tygři nakonec rozdrtili svého soupeře 9:2. (18:12:07)

59:55
    Liberec právě vstřelil branku!
    Několik čepic teď přistálo na ledovou plochu, neboť PETR WIENCEK tečoval před Wolfem střelu Michaela Klingera, čímž završil svůj hattrcik.

Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Chlouba – 2 min., krosček).

59:43
    Tomáš Krátký (SPA) a Jakub Husa (LIB) jsou po vzájemné potyčce vyloučeni na dvě minuty za hrubost.

57:58
    Albert Janele vyhrál vhazování a hned přihrál VÁCLAVU BURDOVI, který si sjel před bránu. Na první pokus ještě Wolfa nepřekonal, ale napodruhé už to vyšlo. Asistence: Janele.

57:52
    Bez výraznější šance končí přesilovka Tygrů.

56:25
    Po minutovém tlaku Sparťané vyhazují a mohou jít střídat.

55:45
    Uvidíme ještě jednu početní výhodu. Dvě minuty dostal za podražení Vojtěch Kulda.

54:15
    Wiencek zachytil puk na modré a vybídl k teči Janeleho, který kotouč svou hokejkou odrazil jen do Wolfovi náruče.

53:40
    Utkání se už spíše jen dohrává, ani jeden tým už se nikam nežene.

51:46
    Janele vystřelil z otočky. Minul.

51:05
    I Liberec už je v plném počtu.

50:16
    Janda chtěl vypálit od modré, ale střela mu nesedla.

49:35
    Hosté jsou v pěti a začíná jejich zkrácená přesilovka.

49:05
    Počet hráčů na ledě se srovná. Za podražení jde na trestnou lavici Albert Janele (LIB).

47:35
    Tomáš Kadlec (SPA) je potrestán na dvě minuty za vražení na hrazení.

47:20
    Kadlec v situaci jeden na jednoho vypálil bekhendem. Wolfa sice překonal, ale puk šel nakonec jen do tyče.

45:20
    Sparta se mírně oklepala a několikrát ohrozila Žajdlíka. Žádná ze tří střel hostů se ale neujala.

43:40
    Liberec drtí soupeře. V brankovišti Wolfa se vytvořila skrumáž, ve které se nejlépe zorientoval FILIP CHLUM, který stejně jako Wiencek má dnes na kontě už vstřelené dvě branky. Asistence: Rubeš.

42:14
    Tygři nadále obléhají obranné pásmo pražského týmu.

41:53
    Zakázané uvolnění Sparty.

41:00
    Ale nakonec se přeci jen prosazují. Albert Janele nahrál JAKUBU HUSOVI, který měl na modré dostatek času a prostoru aby přesně zamířil do horního rohu Chourovi klece. Sparta střídá brankáře do brány se postaví Adam Wolf.Asistence: Janela.

40:28
    Liberec dohrává přesilovku, která mu začala ve druhé dvacetiminutovce, ale zatím se mu moc nedaří.

40:01

Skončilo druhé dějství. V něm se nejdříve pokračovalo v duchu toho prvního, obě mužstva se navzájem předháněla, kdo bude mít více šanci. Do vedení se nejdříve dostali Sparťané, ale do šaten nakonec odcházejí mnohem spokojenější Tygři, kteří během pěti minut vsítili čtyři góly. Zda se Pražané dokáží vzchopit zjistíme v závěrečné třetině, která začne přibližně v 17:38.

40:00

39:24
    Filip Eliáš (SPA) obdržel dvě minuty za podražení.

38:38
    Tygři pořád jako by neměli dost. VÁCLAV BURDA dostal od Michaela Klingera pas na modrou lajnu, odkud dělovkou vymetl horní roh sparťanské brány. Asistence: Klinger, Průžek.

37:20
    Liberec je jako na koni. Petr Wiencek nabral v obranné třetině rychlost a zajel až za bránu hostů. Odtud přihrál TOMÁŠI NEZBEDOVI, jenž i přesto, že byl faulován překonal Choura.

36:16
    Severočeši drží Spartu v jejím obranném pásmu.

35:28
    Tygři obrat nabudil a i nadále ohrožují gólmana hostí. Tentokrát se o vstřelení branky pokoušel Nezbeda, ale bekhendem proti Chourovi neuspěl.

34:00
    Domácí otáčejí skóre. Filip Rubeš vybojoval v rohu puk, který poslal přesně na hůl FILIPA CHLUMA, jenž z předbrankového prostoru nedal Chourovi šanci a zvyšuje na 3:2. Asistence: Rubeš.

32:47
    A začíná se opět od znova! Tomáš Nezbeda vyslal krásnou přihrávkou do samostatného úniku PETRA WIENCKA, který i přesto, že byl atakován hostujícím obráncem, překonal Choura střelou nad beton. Asistence: Nezbeda, Beran.

32:07
    Tygři si po svém zakázaném uvolnění vyžádali oddechový čas.

31:47
    Dlouho teď nebyla k vidění žádná šance. Boj probíhal převážně ve středním pásmu.

30:25
    Gólman Sparty kryje i další střelu domácích. Je za námi polovina utkání, v němž mají lehce navrch hráči s „S" na dresu.

29:52
    Chlum vypálil přímo z buly. Chour byl pozorný.

29:42
    Žajdlík teď podržel své spoluhráče, když betonem vyrazil nepříjemný projektil od Mrkvičky.

28:34
    Janele zkusil zaměstnat Choura střelou z vrcholu kruhu, ale netrefil bránu.

25:59
    Opět zakázané uvolnění, tentokrát v podání Bílých Tygrů.

25:45
    Icing hráčů v rudých dresech, vhazovat se bude před brankářem Chourem.

25:16
    Sparta právě vstřelila branku!
    Sparta jde do vedení. Chlouba získal kotouč na útočné modré a předložil ho Krátkému, který stříleným pasem našel přesně VOJTĚCHA KULDU, jenž tečoval puk za Žajdlíkova záda. Asistence: Krátký, Chlouba.

24:15
    I nadále se pokračuje ve vysokém tempu. Oba celky se soustředí hlavně na útok.

23:26
    Domácí zvládli oslabení na jedničku. Svým soupeřům nepovolili jedinou střelu.

23:10
    Pražanům se v přesilovce zatím nedaří. Opět musejí začínat od vlastní brány.

22:27
    Sparta se jen na chvíli dostala do útočného pásma. Klinger získal puk a vyhazuje ho přes všechny čáry.

21:35
    Liberec vyhazuje.

21:24
    Ivan Korecký (LIB) si odsedí dvě minuty za napadení.

21:20
    Rubeš vyhrál vhazování v útočné třetině a přihrál Bednářovi, jehož střelu sparťanští obránci zblokovali.

20:20
    Chlouba a Turek svedli bruslařský souboj a kotouč, který ze svého pásma vyhodil Janda. Situaci nakonec vyřešil Žajdlík, jenž vyjel z bránu a puk zalehl.

20:01

Máme za sebou první třetinu, ve které jsme viděli rychlý a útočný hokej. Do vedení šli zásluhou Petra Wiencka Tygři, ale Pražané hráli trpělivě a počkali si na svou šanci. Ta přišla v podobě přesilové hry, kterou bleskově využil Svoboda. Oba týmy si navíc připsali po jedné tyčce. Do kabin se jde za stavu 1:1. Druhá perioda začne asi v 16:48.

20:00

19:10
    Klinger přihrál po ose Turkovi. Obránce Tygrů ale napadl Kadlec, a tak byl nucen rychle vypálit. Chour jeho slabou střelu ukryl v lapačce.

18:11
    Wiencek se ocitl v situaci jeden na jednoho. Nakonec zvolil střelu. Chour jen s obtížemi vyrazil jeho nepříjemný pokus do rohu.

16:46
    Severočeští beci si teď neporozuměli v rozehrávce a ztratili puk. Situaci nakonec vyřešil Žajdlík, jenž ukryl střelu Svobody do své lapačky.

16:15
    Hosté hrají v plném počtu.

15:11
    Husa nahodil od modré. S jeho pokusem i s následujícími dorážkami neměl Chour sebemenší problémy.

14:45
    Sparťané vyhazují až za Žajdlíkovu klec.

14:15
    Máme tu další vyloučení. Za sekání si jde sednout Tomáš Jandus.

13:12
    Chour ramenem vyrazil pokus Nezbedy.

11:53
    A je vyrovnáno! MARTIN SVOBODA dostal přihrávku na modrou, odkud golfem propálil vše co mu stálo v cestě. Asistence: Martin Jandus.

11:42
    Ivan Korecký (LIB) dostává dvě minuty za vysokou hůl.

10:23
    Tomáš Jandus a Wojnar se dostali do přečíslení dva na jednoho. Prvně jmenovaný přihrál žabkou přes hůl libereckého obránce Wojnarovi, jenž zkusil vypálit z první. Žajdlík se ale stačil přesunout a vyrazit jeho střelu betonem. Poradil si i s následující dorážkou.

09:41
    Nezbeda vybojoval puk u mantinelu a přihrál najíždějícímu Rubešovi, který trefil pouze náruč brankáře Sparty.

08:55
    Hosté jsou kompletní.

08:15
    Branková konstrukce zazvonila i na druhé straně! Klinger vypálil od modré a stejně jako před chvílí Krátký, i on trefil pouze tyčku.

07:29
    Krátký zahrozil v oslabení, když narušil rozehrávku libereckých obránců. Ocitl se sám před Žajdlíkem, jenže trefil pouze tyč!

06:52
    Ve skrumáži v rohu se nejlépe zorientoval Kulda, který vyhazuje a osvobozuje svůj tým.

Přesilovou hru si vyzkouší i Liberec. Tomáš Jandus (SPA) dostal trest za sekání.

05:51
    Turek vyzkoušel z dálky pozornost hostujícího gólmana. Ten si jeho nahození pohlídal.

04:13
    Pražané si nerozuměli v rozehrávce za vlastní bránou, čehož využil PETR WIENCEK, který jim ukořistil kotouč, najel si před Choura a střelou pod víko otevřel skóre.

03:48
    Až nyní se hosté usadili v útočné třetině, ale Žajdlíka zatím neohrozili.

03:00
    Průžek drží puk v rohu pásma Sparty a šetří čas.

02:36
    Severočeši se osvobozují a dokonce zkusili ohrozit Chourovu bránu.

02:11
    Uvidíme první přesilovku. Michael Klinger (LIB) dostal dvě minuty za sekání.

01:26
    Průžek vystihl rozehrávku Pražanů a už to vypadalo, že pojede sám na bránu, ale sparťanští obránci nakonec situaci zvládli.

00:36

00:05
    Úvodní buly ovládli hosté.

00:01

Týmy už nastoupily na led.

Obě mužstva dnes budou ctít svou barvu. Liberečtí nastoupí v bílých dresech a hráči Sparty ve svých tradičních rudých.

Bílí Tygři Liberec: Žajdlík (Polášek) – Bednář, Turek, Klinger (C), Kunst, Korecký, Husa – Pokorný, Janele, Průžek, Rubeš, Beran, Wiencek, Švík, Nezbeda, Jursa, Burda, Chlum, Kadlec

HC Sparta Praha: Chour (Wolf) – Jandus M., Janda, Eliáš, Mrkvička, Jeřábek, Duben (C), Sedliský – Jandus T., Svoboda, Seniov, Kadlec, Maršoun, Safin, Kulda, Chlouba, Krátký, Dubský, Wojnar

Rozhodčí: Wagner – Bosák, Podrazil.

Dobré odpoledne, vítám vás u psaného přenosu druhého kola juniorské extraligy mezi Bílými Tygry Liberec a HC Sparta Praha. Obě mužstva mají co napravovat. Libereckým se ve čtvrtek nepovedlo utkání proti jeho rivalovi z Mladé Boleslavi a Sparťané včera jen těsně nestačili na Pardubice, kterým podlehli na domácím ledě 2:3.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Jonáš Majtyka

Branky a nahrávky: 5. Wiencek, 33. Wiencek (Nezbeda, Beran), 34. Chlum (Rubeš), 38. Nezbeda (Wiencek, Korecký), 39. Burda (Klinger, Průžek), 41. Husa (Janela), 44. Chlum (Rubeš), 58. Burda (Janele), 60. Wiencek (Klinger, Nezbeda) – 12. Svoboda (Jandus M.), 26. Kulda (Krátký, Chlouba)

HC Sparta Praha: Chour (41. Wolf) – Jandus M., Janda, Eliáš, Mrkvička, Jeřábek, Duben (C), Sedliský – Jandus T., Svoboda, Seniov, Kadlec, Maršoun, Safin, Kulda, Chlouba, Krátký, Dubský, Wojnar

Rozhodčí: Wagner – Bosák, Podrazil