Motor ČB – Frýdek-M. 5:2 (kon.) | Benátky n/J – Kadaň 8:3 (kon.) | Prostějov – Ústí n/L 3:4 (po pr.)
Havířov – Most 4:1 (kon.) | Kladno – Třebíč 3:4 (0:1 po s.n.) | Slavia – Jihlava 3:0 (kon.)
Banes Motor České Budějovice
5:2 (0:1, 1:1, 4:0)
HC Frýdek-Místek
Středa 21.09.2016, 17:30 • Budvar aréna • Chance liga • 6. kolo

Dnešní vyrovnaný duel rozhodl českobudějovický hurikán v závěrečné třetině. Frýdek dlouho vedl 1:0, pak během minuty skórovaly oba celky a Slezané si těsný náskok drželi ještě na startu třetí části. Pak ale Motor zapnul na vyšší obrátky, čtyřmi góly zápas otočil a rozhodl jej ve svůj prospěch. Nováček se však prezentoval více než solidním dojmem. Ode mne je to pro dnešek vše, hezký zbytek večera. (19:48:18)

59:14
    Mezi Heřmanem a Chmielewskim to chvilku vypadalo na rvačku, nakonec ale hostující forvard odjel střídat a pěstní souboj si rozmyslel.

58:26
    Slezané se ještě tlačí před Gábu, vstřelit ale za minutu a půl tři branky, to by byl vskutku husarský kousek.

57:52
    Hra je přerušena, vhazovat se bude ve střední třetině.

56:45
    Nováček WSM ligy by ještě rád alespoň atakoval body z Budvar arény, ale Jihočeši si zkušeně hlídají vedení.

55:25
    Spokojení domácí trošku zklidnili hru. Ve varu jsou naopak fanoušci, kteří slaví "pátou" a vyvolávají jména domácích trenérů.

53:40
    České Budějovice právě vstřelily branku!
    Motor asi definitivně otáčí vývoj zápasu. Po krásné individuální akci se trefuje LUKÁŠ ŽÁLČÍK, který objel celou útočnou třetinu a po dlouhém slalomu prostřelil Šimbocha, který měl dokonale zakrytý výhled. Bez asistence.

53:25
    5260 diváků sleduje dnešní duel v Budvar aréně.

53:25
    Na ledě zůstal ležet hostující Ondřej Kovarčík a jen s problémy za doprovodu maséra jde z ledu. Nakonec zamířil rovnou do kabiny a je otázka, jestli se do zápasu ještě vrátí.

53:10
    Po křížné přihrávce přes celé pásmo pálil nekrytý Heřman, střela mu ale pořádně nesedla.

52:49
    Frýdek-Místek je kompletní.

52:09
    Další Nouzova šance, tentokrát pálil domácí kanonýr z podobného místa jako v první části, se stejným výsledkem.

51:33
    Po tečované ráně Žovince byl první u kotouče obránce hostů Kania, který vyhodil.

50:49
    Trest pro hostující hráčskou lavici, dvě minuty za příliš mnoho hráčů na ledě. V roli sudího teď byli fanoušci, kteří dlouho hlásili, že Frýdek hraje v šesti, až si toho i sudí všimli.

49:43
    Otázkou je, jak se s nečekaným rychlým obratem ve skóre vypořádají hosté ze Slezska. Dvě třetiny zápasu vedli, teď jsou v nové situaci.

49:00
    A obrat ve skóre je voda na mlýn i pro fanoušky, kteří si napříč halou mnohokrát vyměnili oblíbené "České – Budějovice".

48:22
    Tlak Motoru trošku zbrzdila komerční přestávka.

47:36
    Ve třetí třetině je na ledě jenom jedno mužstvo a chudák hostující brankář Šimboch, kterého nechávají spoluhráči pěkně na holičkách. Po rychlé akci si Škoda vyměnil kotouč s Babkou, ten si najížděl zprava a našel zpátky pod sebou rozjetého VLADIMÍRA ŠKODA, který mezi nohy hostujícího brankáře přidává čtvrtý gól. Asistence: Jakub Babka, Pavel Pýcha.

46:15
    Obrovský kolotoč rozjeli domácí. Esposito je lačný po gólu, vykoupal Šimbocha, který ale na zádech dokázal v poslední chvíli skvěle zakročit lapačkou!

46:05
    A divočina v Budvar aréně pokračuje! Suchánek sám Šimbochem, ten vytasil další skvělý zákrok!

45:13
    Uběhlo jen Dvacet čtyři vteřin a domácí se radují znovu. Fillmanovo nahození bylo sraženo, na brankovišti dobře zapracoval MILOSLAV ČERMÁK, jenž si našel kotouč a pohotově jej poslal do odkryté branky. Asistence: Mitch Fillman.

44:49
    Tlak Motoru se ve 45. minutě přetavil v druhý gejzír radosti v Budvar aréně. Jihočeši přidali na důrazu a bojovnosti, což deklaroval Jakub Suchánek, jenž vyhrál souboj v rohu kluziště, poslal přihrávku na JAKUBA BABKU, který zblízka pohotově a přesně usměrnil kotouč. Asistence: Jakub Suchánek.

43:25
    Slezané se nemohou dostat z vlastní třetiny, po takové "malé domů" raději přikryl kotouč Šimboch.

43:02
    Dvě zadovky a bekhendem pálil z dobré pozice Pýcha, jenže jeho pokusu přeci jen scházela razance.

42:33
    Bojovný nováček se dobře brání a atakuje hodně cenné body z Budvar arény. Naopak Jihočechy začíná svazovat nervozita.

41:30
    Aktivní Esposito pálil z pravého kruhu do Šimbocha.

41:11
    Motor hned od úvodu hraje aktivně a donutil soupeře k výhozu kotouče přes všechny čáry.

40:01

Hodně divoký závěr druhé třetiny viděli diváci v Budvar aréně. Dlouhý a místy až drtivý tlak domácích vygradoval Květoňovým nájezdem, který si do vlastní branky srazil Christov. Hostující útočník se pak ale vykoupil druhým gólem, kterým vrátil svému týmu vedení. Frýdek tak vede před závěrečnou částí 2:1, domácí mají na zvrat ještě dvacet minut. Závěrečná třetina odstartuje v 19:10.

40:00

38:22
    Frýdek-Místek právě vstřelil branku!
    Hosté zase vedou a potřetí dnes skóruje VÍT CHRISTOV, z toho podruhé do správné branky. Dvacet devět vteřin po domácím vyrovnání Meidl našel přesným pasem nekrytého Christova, který mezi nohy Gáby odčinil svůj vlastní gól. Asistence: Radek Meidl.

37:53
    Christov pálí na všechny strany! Frýdeckomístecký útočník skóre otevřel a na konci druhé části také prolomil českobudějovické trápení v zakončení. Čermák vyslal do úniku LUKÁŠE KVĚTONĚ, jehož nájezd ale Šimboch zastavil. Dojíždějící Vít Christov si ale nešikovně bruslí kopl kotouč do branky, za což dostal od svého brankáře pořádnou ránu do stehna. Bez asistence.

37:07
    Jeník je na ledě, hraje se v pěti na obou stranách.

36:59
    Diváci už volali "gól", mela na brankovišti ale skončila zalehnutím kotouče brankářem Šimbochem. Hosté drží těsné vedení zuby nehty.

36:39
    Teď už to bylo zajímavější, Robova teč nadělala Šimbochovi řadu problémů, gólová ale nebyla.

36:10
    Jenže opět hodně rozvážná první minuta početní výhody ze strany domácích.

35:07
    Štěpán Jeník (FRM) – 2 minuty za podražení. Zbytečný faul v útočném pásmu nabízí Motoru další možnost na vyrovnání.

34:25
    Pěkně to teď sehráli Franek s Chmielewskim, kteří dokonale vyšachovali domácí obranu. Střela druhého jmenovaného ale šla nakonec nad branku.

33:31
    Už se zase hraje, ale ne moc dlouho. Po půlminutě totiž hosté vyhodili kotouč na zakázané uvolnění.

33:01
    Kotouč mezi střídačkami, následuje komerční přestávka.

32:44
    Další nadějnou možnost zahodil Lukáš Květoň, když se ladně protáhl kolem mantinelu, pak si ale navedl kotouč na střed hřiště a jeho střela byla sražená.

31:43
    Motor má při zakončení i trošku smůly. Angelo Esposito nabral ve středním pásmu rychlost, obehrál obránce jako žáčka a pak tváří v tvář Šimbochovi trefil jen pravou tyč jeho branky!

31:11
    Zakázané uvolnění domácích hokejistů.

30:53
    Motor je kompletní, hosté během početní výhody ani nevystřelili.

30:19
    Dobrou práci pro svůj tým odvedl Mitch Fillman. Vybojoval kotouč, odpálil jej přes všechny čáry a dovolil sobě i svým spoluhráčům vystřídat.

29:34
    Střela Franka sražena do ochranné sítě, vhazovat se bude po pravici Gáby.

28:53
    Domácí hráli v šesti, za což budou pykat. Vladimír Škoda míří na trestnou lavici, hosté budou hrát přesilovku číslo dvě.

27:28
    Domácí se dostali do přečíslení dva na jednoho, Čermák ale netrefil Květoňovu žabičku.

26:53
    Frýdek ustál i třetí oslabení.

26:50
    Další závar ve frýdeckomísteckém brankovišti, Jihočeši se pak ale sami dostali z útočného pásma.

26:08
    Květoň nahodil kotouč na branku a vydal se za ním. Ve skrumáži ale opět vládla Šimbochova lapačka, která si našla puk.

25:49
    První minuta přesilovky ale svěřencům Antonína Stavjani vůbec nevyšla.

24:53
    David Roupec (FRM) – 2 minuty za podražení. Hostující obránce podrazil rozjetého Fillmana a tlak Motoru bude pokračovat v početní výhodě.

24:09
    Českobudějovičtí fandové si přejí gól, hráči v bíločerveném se však nikam hrnout nebudou. Opírat se zřejmě budou o pevnou defenzivu, výborný výkon brankáře Šimbocha a rychlé brejky.

22:48
    Hosté jsou kompletní, přestáli těžké oslabení.

22:38
    Mazancova tečovaná rána od modré skončila na tyči!

22:18
    Do šance pomohl Jihočechům brankář Šimboch nejistým výjezdem z branky, nakonec ke svému štěstí ale vše stihl vyřešit. Následně je hra přerušena kvůli Tadeáši Jarošovi, který odkulhal na střídačku jen za pomoci maséra. Byl totiž tvrdě nastřelen Pavlinem.

22:05
    Kromě úvodní šance se přesilovka domácím vůbec nedaří.

21:16
    Nouza pěkně tečoval Pavlinovo nahození, leč těsně vedle.

20:45
    Aron Chmielewski (FRM) – 2 minuty za hákování. Hostující forvard řešil ztrátu kotouče faulem, druhá přesilovka Motoru.

20:01

Hráči se vrací na ledovou plochu, za malou chvilku začne druhá třetina.

Ještě v závěru první části měl gól na hokejce Pýcha, ale poloodkrytou branku netrefil. Byl to takový symbolický moment pro celou první třetinu. Motor měl své šance, ale neproměnil je. Hosté byli produktivnější, i když gól dali trošku náhodně a šťastně. Nicméně i nováček WSM ligy měl další možnosti, které neproměnil. Do zbytku zápasu je nadále vše otevřené. Druhá část odstartuje v 18:18.

20:00

19:16
    V rozběhlé poslední minutě první třetiny pálili oba obránci první formace Motoru. Filmann nepřesně, Žovinec do náruče připraveného Šimbocha.

18:16
    V krátkém časovém sledu dvakrát pálil Pajič, domácím však možná chybí trošku klidu v zakončení.

16:48
    Po Kankově chybě se k brance řítil Rob, vyzval ke skórování Tomáše Nouzu, který ale zblízka Šimbocha neprostřelil!

15:57
    Po rychlém sprintu podél mantinelu se před brankáře z úhlu tlačil Škoda, gólman Šimboch ale jeho nájezd ustál, stejně jako následnou dorážku Šulka.

15:08
    Slušnou možnost skórovat měl i Angelo Esposito, na nějž míří dnes zraky řady fanoušků Motoru. V šanci však selhal a vypálil mimo branku.

14:35
    Heřman je na ledě, Motor kompletní.

14:17
    Sice s problémy, ale nakonec se Žovincovi povedlo vyhodit a Nouza vyváží kotouč daleko od Gáby.

13:35
    Znovu v akci domácí muž s maskou. Tentokrát se musel vyznamenat proti ráně Luky od modré čáry, kterou ale viděl, proto nechal vyniknout svou lapačku.

13:08
    Obrovskou možnost měl Petr Kanko, který dostal přesnou přihrávku a střílel z ideální pozice. Gába se však stihl rychle přemístit a ránu vyrazit do ochranné sítě.

12:35
    Vyloučení v týmu ČEZ Motor České Budějovice (Martin Heřman – 2 min., nedovolené bránění).

11:38
    Po chybě hostů v rozehrávce se zjevil sám před brankářem Nouza, jeho bekhend ale skončil jen na betonu gólmana Frýdku!

10:27
    Českobudějovičtí pokračují v tlaku, tlačí se za vyrovnáním, ale zatím jejich snaha končí na výborném Šimbochovi nebo obětavé obraně soupeře.

09:09
    Přesilovka Motoru skončila bez úspěchu, hosté se ubránili, i když jim chvílemi bylo pořádné horko.

07:38
    Žovinec pálil vysoko nad a Frýdek se osvobodil.

07:09
    První přesilovka dnešního zápasu, hostující Jakub Matyáš vyloučen na dvě minuty za podražení.

05:59
    Motor se snažil hned vyrovnat. Rob s Nouzou doráželi na brankovišti, ale Šimboch všechny tři dorážky domácích nájezdníků zlikvidoval.

05:12
    Slezané se šťastně dostávají do vedení. Chmielewského přihrávka zpoza branky se odrazila možná od bruslí VÍTA CHRISTOVA a obloučkem zapadla do růžku Gábovy svatyně. Hostující forvard až se zpožděním zjistil, že vlastně vstřelil první gól dnešního duelu. Asistence: Aron Chmielewski, Štěpán Jeník.

04:49
    Martin Heřman hledal před brankou nekrytého Žálčíka, situaci zachránil z pohledu hostů dobrým obranným zákrokem Jank.

04:14
    Před Gábou byl na druhé straně slušný zmatek. Ten vyřešil domácí gólman přidržením kotouče a přerušením hry.

03:22
    Druhá domácí pětka zamkla soupeře v jeho obranném pásmu, nakonec se však Jihočeši nedostali ani k přímé střele.

01:49
    První velká šance zápasu a ocitl se v ní frýdeckomístecký útočník Tomáš Franek, k němuž se odrazil kotouč zpoza branky, ale Gába mu výborně zmenšil úhel a střelu lapil.

01:22
    Po Robově bekhendu z velké blízky ukryl puk pod svou lapačkou Juraj Šimboch.

01:09
    První střelecký pokus obstaral Lukáš Květoň, domácí kapitán měl dobrou rychlost, ale vypálil těsně nad.

00:18
    Domácí Miloslav Čermák se hned snažil o průnik do soupeřovy obrany, zatím však bez úspěchu.

00:01

V brance hostů nakonec začne Juraj Šimboch.

Obě mužstva už jsou na ledě, nechybí ani trojice rozhodčích. Za chvíli odstartuje dnešní duel.

Hezký podvečer z Budvar arény, kde právě probíhá rozcvička obou týmů před dnešním duelem. V sestavě Jihočechů chybí několik zkušených hráčů, kteří jindy bývají základními stavebními kameny. Hlavně Josef Straka, dále také Lukáš Zíb, David Kuchejda a Ján Mucha. Ve třetím útoku naopak nalezneme jméno Angelo Esposito, kanadský testovaný forvard. U hostů z Frýdku-Místku bude branku střežit Lukáš Daněček, tým je opět prošpikovaný hráči na hraně třineckého extraligového mužstva. Pro příklad Aron Chmielewski, Petr Kanko či obránci Lukáš Doudera nebo bývalý českobudějovický zadák Bohumil Jank.

ČEZ Motor České Budějovice: Gába (Bláha) – Fillman, Žovinec, Pavlin, Pýcha, Suchánek, Vráblík, Mazanec – Čermák, Pajič, Květoň (C) – Nouza, Rob, Chovan – Žálčík, Esposito, Heřman – Šulek, Škoda, Babka.

HC Frýdek-Místek: Daneček (Šimboch) – Kania, Roupec, Jeník, Adámek, Michal Roman, Matyáš, Jank, L. Doudera – Luka, Klimša, Chmielewski – Kanko, T. Káňa, Christov – O. Kovařčík, Jaroš, Miloš Roman – R. Meidl, Franek.

Rozhodčí: Bejček – Beneš, Štofa.

ČEZ Motor České Budějovice

Jihočeši po bídném začátku nabírají obrátky. Po úvodních prohrách na Slavii a v Třebíči si Motor spravil chuť hladkou výhrou doma s Mostem a tři body přivezl výběr trenéra Stavjani i z Kadaně. V tabulce se tak Českobudějovičtí posunuli na devátou příčku, oproti soupeřům mají jeden zápas k dobru. Bodově se nejvíce daří Luboši Robovi (3+2) a celé jeho řadě s Babkou a Chovanem. Poslední zápasy se povedly oběma brankářům, Bláha udržel nulu s Mostem, Gába vychytal výhru v Kadani. Trenéři Jihočechů tak mají příjemné starosti, koho poslat do brankoviště. Domácí za body požene opět velmi slušně zaplněná Budvar aréna.

Ambiciózní nováček od prvních kol potvrzuje, že ve druhé nejvyšší tuzemské soutěži nebude do počtu. V tabulce jsou Slezané na šesté příčce, když z pěti kol uhráli devět bodů. Po úvodní prohře 4:6 v Kadani tým trenéra Juříka zabral, vyhrál 1:0 v Litoměřicích, následně v poslední třetině otočil zápas s Ústím z 3:6 na 7:6. Zbývající dva duely Frýdku šly do prodloužení. Ve 4. kole nováček padl v prodloužení v Přerově, naposledy doma přetlačil Prostějov. Úzká spolupráce Frýdeckomísteckých s Třincem by měla přinášet ovoce oběma, což se zatím daří. V brance nastupují Daněček nebo Šimboch, obranu už dvakrát vyztužil Bohumil Jank, ofenzivu táhnou Kanko a Chmielewski.

Vítejte při sledování online přenosu z utkání 6. kola WSM ligy mezi domácím ČEZ Motorem České Budějovice a HC Frýdek-Místek. Duel začíná ve středu v 17.30 v Budvar aréně.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Pavel Kortus ml.

Branky a nahrávky: 38. Květoň, 45. Babka (Suchánek), 46. Čermák (Fillman), 48. Škoda (Babka, Pýcha), 54. Žálčík – 6. Christov (Chmielewski, Jeník), 39. Christov (R. Meidl)

Banes Motor České Budějovice: Gába (Bláha) – Fillman, Žovinec, Pavlin, Pýcha, Suchánek, Vráblík, Mazanec – Čermák, Pajič, Květoň (C) – Nouza, Rob, Chovan – Žálčík, Esposito, Heřman – Šulek, Škoda, Babka.
    HC Frýdek-Místek: Šimboch (Daneček) – Kania, Roupec, Jeník, Adámek, Michal Roman, Matyáš, Jank, L. Doudera – Luka, Klimša, Chmielewski – Kanko, T. Káňa (C), Christov – O. Kovařčík, Jaroš, Miloš Roman – R. Meidl, Franek.

Rozhodčí: Bejček – Beneš, Štofa