Opava – Nový Jičín 3:0 (kon.) | Val. Meziříčí – SHK Hodonín 6:2 (kon.) | Šumperk – Poruba 2011 4:3 (po pr.)
Havlíčkův Brod – Kolín 2:3 (kon.) | Nymburk – Jindř. Hradec 8:2 (kon.) | Mor. Budějovice – Písek 4:2 (kon.)
Řisuty – Klášterec nO 11:2 (kon.) | Vsetín – Technika Brno 4:0 (kon.) | Žďár n/S – Pelhřimov 2:5 (kon.)
Klatovy – Bílina 4:2 (kon.) | Kobra – Vrchlabí 6:0 (kon.) | Jablonec n/N – Děčín 6:3 (kon.)
Trutnov – Sokolov 2:5 (kon.)
DRACI PARS ŠUMPERK
4:3 (1:0, 1:2, 1:1 - 1:0)
HC RT TORAX Poruba 2011
Sobota 24.09.2016, 17:00 • Zimní stadion Šumperk • 2. liga skupina Východ • 4. kolo

Dobrý den, vítáme vás u on-line přenosu z 4. kola druhé ligy skupiny Východ, ve kterém se utkají týmy Draci Šumperk a HC RT TORAX Poruba 2011. Úvodní buly je naplánováno na 17:00.

HC RT TORAX Poruba
    Porubě se povedl vstup do nové sezóny výborně. Po třech kolech se v tabulce nachází na druhém místě, před ní je pouze Hodonín, který má o bod více.
    Porubští hokejisté ztratili doposud pouze dva body, to když v prvním kole podlehli Kopřivnici 3:4 po prodloužení. Druhé a třetí kolo už se odehrávalo v jejich režii, nejdříve to odnesla Opava, která podlehla svěřencům Tomáše Sršně vysoko 1:7. Následně se Poruba pustila do gólové přestřelky s Valašským Meziříčím, které dokázala porazit 6:4 na domácím ledě.

Draci Šumperk
    Draci v nové sezóně odehráli zatím pouze jediné utkání. Z důvodu lichého počtu účastníků, měli svěřenci Aleše Flašara první kolo volno. To druhé proti Vsetínu, bylo za stavu 1:0 pro Šumperk v páté minutě první třetiny z důvodu mlhy na stadionu přerušeno. Náhradní termín tohoto zápasu by měl být zveřejněn nejpozději do 4. 10. 2016. O první body tedy Draci bojovali na ledě Brněnské techniky, kterou nakonec dokázali udolat poměrem 2:4.

Draci Šumperk: Zavadil (Svoboda) – Sedlák, Drtil, Navrátil, Janota, Ďurkáč, Řezáč, Tomek – Vachutka, Vymazal, Matějka – Pavlovský, Ostřanský, Sedláček – Fischer, Hroch, Cink – Jurík, Langr

HC RT TORAX Poruba 2011: Čech (Putec) – Slavík, Puškár, Flašar, Tichy, Puzič, Rudl, Bail, Adamik – Ballner, Kafka, Piecha, Kilnar, Vaněk, Jáchym, Sedlář, Orság, Seidler, Slováček, Zachar, Hudeček

Rozhodčí: Škach – Novotný, Axman.

Hráči obou celků jsou již na ledě, utkání za malou chvíli začne.

00:01

00:01
    Úvodní buly vhozeno, jako první se puku ujali domácí hráči.

00:35
    Puškár ve vlastním pásmu ztratil puk, naštěstí pro Porubu se však Draci nedostali do větší šance.

01:01
    Puk se po buly dostal na modrou na Ďurkáče, jeho střelu vytěsnil Čech svými betony.

01:10
    Lehké nahození Jáchyma, rozehrál domácí gólman na hokejky svých spoluhráčů.

01:23
    Pavlovského střela končí v lapačce hostujícího strážce svatyně.

02:36
    Tomáš Drtil projel s pukem celé kluziště, jeho následnou střelu vyrazil Čech před sebe a následně tak ještě musel čelit dorážce z hokejky Vymazala .

03:26
    Piecha poslal puk na modrou na Flašara, jeho pokus vytěsnil domácí gólman pravým betonem.

04:16
    Přečíslení dva na jednoho, zakončující Hudeček trefil rameno Petra Zavadila.

04:59
    Střelu Ballnera dokázal Ďurkáč stečovat mimo tři tyče domácí klece.

05:58
    Matějka nahodil puk za Čechovu bránu, oběma mužstva mezitím odjeli střídat.

06:37
    Marek Sedlář (POR) vyloučen na dvě minuty za napadení na domácího Petra Zavadila. Draci si tak zahrají první přesilovou hru.

06:45
    Flašar posílá puk z obraného pásma Poruby.

07:16
    Nepřesná rozehrávka Radka Fischera, hosté znovu vyhazují.

07:50
    Z modré pálil Sedlák, jeho odražená střela skončila na hokejce Vymazala, ten svou střelu poslal následně do lapačky Jakuba Čecha.

08:08
    Postavení šumperského hráče v brankovišti, hra se přesouvá do středního pásma, kde se bude vhazovat buly.

08:13
    Pavlovský si najel do střelecké pozice, jeho pokus vytěsnil hostující gólman vyrážečkou.

08:38

09:07
    Michael Janota (SUM) vyloučen na dvě minuty za podražení.

09:20
    Z modré pálil Rudl, jeho tvrdou střelu vytěsnil Zavadil vyrážečkou.

10:00
    Poruba se stále drží v obraném pásmu Šumperka.

Jáchym to zkusil z modré, jeho pokus končí na betonech domácího strážce svatyně.

11:07
    Kdo nakonec jednotlivé skupin 2. ligy vyhraje?

11:38
    Do obrovské šance se dostal Daniel Vachutka, ten už stál téměř sám před hostujícím gólmanem, jeho pokus však dokázal Jakub Čech vychytat.

12:26
    Hudeček poslal krásnou přihrávku na Ballnara, toho skvělým semaforem dokázal vychytat Petr Zavadil.

13:09
    Z velkého úhlu zkusil své štěstí Rostislav Vaněk, Zavadil bl ovšem pozorný a kus černé gumy schoval pod svou lapačku.

13:30
    Puk se po buly dostal na modrou na Rudla, jeho střelu drží Zavadil ve své lapačce.

13:40
    Vachutka dokázal obejít jednoho z porubských hráčů, ve velké šanci pak těsně minul hostující svatyni.

14:08
    Odpískán ofsajd Poruby.

14:20
    Ze středního pásma zkusil překvapit domácího gólmana Patrik Flašar, domácí strážce svatyně byl však pozorný.

14:29
    Zakázané uvolnění Šumperka.

15:16
    Nahození ze středního pásma sráží Zavadil do rohu kluziště.

16:02
    Kilnar skvěle obešel domácího Sedláka, jeho střela ovšem postrádala přesnost.

17:10
    Jáchym pálil z bezprostřední blízkosti těsně nad.

17:39
    Draci právě vstřelili branku!
    Draci se ujímají vedení. VLADIMÍR CINK se po přihrávce od Ostřanského ocitl úplně sám před bránou a nadvakrát pak dokázal poslat puk za záda Jakuba Čecha. Asistence: Milan Ostřanský, Tomáš Sedlák.
    17:39 Vladimír CINK - 1:0

18:43
    Porubští hokejisté hráli v šesti a Šumperk si tak zahraje přesilovku. Trest odpyká Dominik Kafka.

19:05
    Janotova střela z modré se mezi tři tyče hostující svatyně nevešla.

19:25
    Janota poslal puk před bránu na volného Ostřanského, jeho pokus dokázal Čech vyrazit.

19:34
    Poruba vyhazuje kotouč až za domácí bránu.

19:53
    Cink nabil puk na modrou na Řezáče, jeho střela se zastavila na prvním bránícím hráči.

20:00

Je za námi první třetina dnešního utkání. Obě mužstva si dokázala vytvořit několik šancí. Více štěstí v koncovce pak měli Draci, kteří se v osmnácté minutě ujali vedení a to po trefě Vladimíra Cinka.

Další třetina začne přibližně v 17:43.

20:01

20:06
    Poruba vyhazuje, Šumperk ještě dohrává přesilovku z první třetiny.

20:43

20:55
    Porubě je ponechaná výhoda, Čech odjíždí na střídačku.

21:08
    Tomáš Sedák (SUM) vyloučen na dvě minuty za držení protihráče.

21:10
    Šumperk se po buly ihned osvbozuje.

21:55
    Puzič se dostal s pukem do útočného pásma, následná střela tahem skončila na betonech Zavadila.

22:43
    Tomáš Drtil (SUM) vyloučen na dvě minuty za vysokou hůl. Poruba bude hrát 25 vteřin přesilovku pět na tři.

22:45
    Šumperk po buly vyhazuje kotouč za Čecha.

23:02
    Poruba právě vstřelila branku!
    Poruba využívá přesilovku pět na tři. Marek Bail poslal puk na DAVIDA ZACHARA, který následně dokázal rozvlnit síť za zády Petra Zavadila. Asistence: Marek Bail.
    23:02 ZACHAR - 1:1

23:51
    Střelu Piechy zablokoval první bránící hráč.

24:05
    Draci vyhazují kotouč odjíždí rychle střídat.

24:30
    Šumperk se podruhé v krátké době osvobozuje a oslabení už tak dohraje v klidu.

24:43

25:29
    Petr Seidler (POR) dvě minuty hákování.

25:29
    Ivan Puzič (POR) dvě minuty hákování. Šumperk bude hrát dvě minuty přesilovku pět na tři.

25:45
    Tomáš Drtil trefuje levou tyčku Jakuba Čecha.

26:03
    Vymazala nabil puk Sedlákovi, ten trefuje připraveného Čecha.

26:20
    Draci kombinují v obraném pásmu Poruby....

26:45
    Sedlák přenechal puk Drtilovi, ten poslal puk vysoko nad bránu.

27:29
    Poruba v plném počtu.

27:44
    Šumperk sice nevyužil přesilovku pět na tři ale hned vzápětí se ujímá znovu vedení. RADEK FISCHER, se z velké blízkosti prosazuje střelou k pravé tyčce Čechovy brány. Asistence: Daniel Hroch, Jakub Řezáč.
    27:44 FISCHER - 2:1

28:59
    Střela Seidlera z modré čáry končí vedle levé tyčky Zavadilovy brány.

30:01
    Hudeček se pustil do pěstního souboje se Sedlákem, ten však vůbec o tuto potyčku neměl zájem.

30:01
    Nyní se čeká na verdikt rozhodčího kolik udělí trestných minut. Nutno dodat že této potyčce předcházel ještě útočný faul Poruby.

30:01
    Jan Hudeček (POR) dostává dvě plus dvě minuty za hrubost.

30:01
    Jan Hudeček také obdržel desetiminutový osobní trest.

30:01
    Petr Seidler (POR) dostává desetiminutový osobní trest.

30:46
    Josef Tichy (POR) odjíždí na trestnou lavici na dvě minuty za hrubost.

30:46
    Vladimír Cink (SUM) si jede odpykat dvě minuty za sekání.

31:31
    Janota si na modré nabrusil do střelecké pozice, jeho pokus vyrazil Čech levým betonem.

32:05
    Poruba se osvobozuje a odjíždí střídat.

32:55
    Drtil nahodil puk z modré na bránu, Čech měl sice zakrytý výhled ale i tak dokázal puk vytěsnit mimo tři tyče.

33:05
    Matějkova střela se mezi tři tyče nevešla.

33:36
    Piecha v oslabení ujížděl sám na Zavadila, jeho bekhendový pokus mu však domácí gólman dokázal vychytat.

33:52
    Puk v hloučku těl u mantinelu. Rozhodčí nakonec hru přerušuje a nařizuje vhazování ve středním pásmu.

34:01

34:55
    Kilnar se ocitl s pukem mezi kruhy, jeho střela ovšem postrádala přesnost.

35:12
    Michael Janota (SUM) vyfasoval od rozhodčího dvouminutový trest za hákování.

35:12
    Šumperk se po buly zmocnil puku a posílá ho ihned do bezpečí.

35:45
    Draci se v oslabení ocitli v obrovské šanci. Daniel Hroch mohl už puk dorážet do prázdné brány, avšak jeden z hostujících obránců tam na poslední chvíli stačil vložit svou hůl.

36:50
    Porubští hokejisté využívají svou přesilovou hru. Z modré střílel Ján Puškár a před bránou dokázal puk usměrnit za Zavadilova záda MAREK SEDLÁŘ. Asistence: Ján Puškár, Maritn Piecha.
    36:50 SEDLÁŘ - 2:2

38:15
    Ofsajd Poruby.

38:40
    Vachutka dobře napadl hostující obranu, ti nakonec i puk ztratily. Následnou Vymazalovu střelu pokryl Čech do své lapačky.

39:03
    Z modré to tahem zkusil Zachar, jeho střela skončila na betonech Petra Zavadila.

39:33
    Zakázané uvolnění Šumperka. Vhazovat se bude po pravici domácího strážce svatyně.

39:58
    Obrovská šance Draků dvě vteřiny před sirénou. Hroch nedokázal dopravit puk do prázdné brány, ten se ovšem poté ještě odrazil na hůl Ďurkáče, který v další obrovské šanci přestřelil bránu.

40:00

Druhá třetina je za námi a my jsme byli svědky velmi pohledného hokeje. Nejdříve dokázala Poruba vyrovnat na 1:1 zásluhou Zachara. Šumperk si vrátil své vedení v osmadvacáté minutě a to když puk za záda Čecha dopravil Fischer. Hosté dokázali znovu vyrovnat, tři minuty před koncem druhé sirény se z přesilové hry dokázal prosadit Sedlář.

Další třetina začne přibližně v 18:38.

40:01

40:40
    Matějka ztratil puk, následně se hosté dostali ke střele, která trefila Michala Vymazala do obličeje. Rozhodčí přerušuje hru.

41:06
    Seidler poslal puk na Kilnara, toho vychytal rychlím přesunem Petr Zavadil.

42:10
    Puk se z hloučku těl dostal na Řezáče, ten dokázal z modré poslat puk do výstroje Čecha.

42:11
    Vladimír Cink (SUM) vyloučen na dvě minuty za vražení na hrazení.

42:55
    Ballner to zkusil z velkého úhlu, jeho pokus vytěsnil Zavadil ramenem.

43:06
    Jáchym posílal puk před domácí bránu, tam ale nestál nikdo z jeho spoluhráčů.

43:18
    Flašarovu střelu z modré schoval domácí gólman do své výstroje.

43:43
    Poruba využila svou další přesilovou hru. Ivan Puzič vystřelil z modré a puk před bránou dokázal ještě za záda Zavadila tečovat ALEŠ KILNAR. Asistence: Ivan Puzič, Marek Slavík.
    43:43 KILNAR - 2:3

44:53

45:21
    Vystřelit z modré zkusil Drtil, jeho pokus však mířil hodně mimo.

46:36
    Kilnarovu střelu dokázal zastavit Janota svou bruslí.

46:49
    Zakázané uvolnění Šumperka. Vhazovat se bude po levici Zavadila.

47:20
    Do Řezáčovi střely se položil jeden z hostujících hráčů.

47:37
    Marek Bail (POR) vyloučen na dvě minuty za krosček.

47:41
    Šumperk si přesilové hry moc neužil. Michal Vymazal (SUM) si jede odsedět dvě minuty za vysokou hůl.

47:58
    Šumperk si zahraje přesilovku čtyři na tři. Martin Piecha (POR) vyloučen na dvě minuty za podražení.

48:27
    Poruba vyhazuje kotouč až za bránu Zavadila

48:45
    Ďurkáč nabil puk Řezáčovi, jeho pokus se však mezi tři tyče nevešel.

48:55
    Jakub Čech si připisuje úspěšný zákrok lapačkou.

49:20
    Sedlák nabil Drtilovi, ten trefil prvního bránícího hráče před sebou.

49:37
    Hosté hrají ve čtyřech.

49:38
    Draci v plném počtu.

49:44
    Šumperk využívá přesilovou hru, TOMÁŠ SEDLÁK si s pukem najel mezi kruhy a odtud poslal nechytatelnou střelu pod pod horní tyč Čechovy brány. Asistence: Daniel Vachutka.
    49:44 SEDLÁK - 3:3

50:29
    Aleš Kilnar (POR) vyloučen na dvě minuty za hákování.

51:10
    Řezáčovu střelu z modré přizvedl nad svou bránu Sedlář.

51:29
    Tichy držel puk dlouho u své hole v obraném pásmu Šumperka.

52:05
    Vymazal po buly poslal puk ihned na hůl Vachutky, ten v dobré příležitosti trefuje výstroj Jakuba Čecha.

52:25
    Další velká šance Šumperka. Matějka poslal puk před bránu na Vymazala, ten ale nedokázal puk dopravit do poloprázdné brány.

52:29

52:59
    Postavení šumperského hráče v brankovišti. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

53:22

53:29
    Jáchym poslal puk na zakázané uvolnění. Vhazovat se bude po pravici Čecha.

53:49
    Další zakázané uvolnění Poruby.

54:00
    A do třetice se píská icing porubských hokejistů.

54:45
    Vachutka se objevil nikým nehlídaný před porubskou svatyní. Ve stoprocentní šanci však Jakub Čech vytasil svou lapačku a jeho pokus tak lapil.

55:10
    Ballnerovu střelu vyrazil Zavadil vedle své klece, jenže ke své smůle ji poslal přímo na hůl Piechy. Ten ovšem poslal svou střelu přímo do lapačky skvěle se přesouvajícího domácího strážce svatyně.

56:00
    Útočnou akci Poruby zastavil odpískaný ofsajd.

56:11
    Zakázané uvolnění Šumperka. Vhazovat se bude po pravici Zavadila.

56:15
    Martin Piecha (POR) si jede odpykat dvě minuty za vysokou hůl.

56:32
    Poruba posílá kotouč do středního pásma.

57:01
    Porubští hokejisté se znovu osvobozují a odjíždí střídat.

57:45
    Sedlák nabil puk Drtilovi, jeho střelu ale zastavil jeden z bránících hráčů.

58:00
    Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:14

58:45
    Seidlerovo nahození ze středního pásma si ponechal Zavadil ve své lapačce.

58:55
    Odpískán úmyslný ofsajd draků.

59:07

59:07
    Oddechový čas pro domácí.

59:45
    Drtil probruslil s pukem celé kluziště, následnou střelu pak vyslal do boční sítě porubské klece.

60:00

60:01

60:21
    Poruba šla do přečíslení dva na jednoho, svou šanci však nedokázala využít.

60:55
    Střela Piechy byla nepřesná.

62:11
    Je rozhodnuto! Vladimír Cink poslal puk mezi kruhy na DANIELA HROCHA a ten měl dost času na to aby dokázal kus černé gumy usměrnit pod levou horní tyč Čechovy brány. Asistence: Vladimír Cink.
    62:11 HROCH - 4:3

Je za námi čtvrté kolo druhé ligy skupiny východ. Poruba si ze šumperského zimního stadionu odváží jeden bod za prohru v prodloužení. Rozhodující branku vstřelil ve třetí minutě prodloužení Daniel Hroch.

Tímto se s vámi pro dnešek loučím, přeji Vám krásný zbytek večera. (19:24:22)

Kateřina Glogarová

Branky a nahrávky: 18. Cink (Ostřanský, Sedlák), 28. Fischer (Hroch, Řezáč), 50. Sedlák (Vachutka), 63. Hroch (Cink) – 24. Zachar (Bail), 37. Sedlář (Puškár, Piecha), 44. Kilnar (Puzič, Slavík)

DRACI PARS ŠUMPERK: Zavadil (Svoboda) – Sedlák, Drtil, Navrátil, Janota, Ďurkáč, Řezáč, Tomek – Vachutka, Vymazal, Matějka – Pavlovský, Ostřanský, Sedláček – Fischer, Hroch, Cink – Jurík, Langr

Rozhodčí: Škach – Novotný, Axman