Florida – Nashville 4:1 (kon.) | Buffalo – Ottawa 3:2 (po pr.) | Florida – Nashville 1:2 (kon.)
NY Rangers – NY Islanders 5:2 (kon.) | Philadelphia – NY Islanders 4:0 (kon.) | Detroit – Pittsburgh 4:2 (kon.)
Montreal – Washington 5:2 (kon.) | Tampa – Carolina 2:3 (kon.) | Minnesota – Colorado 1:4 (kon.)
Winnipeg – Calgary 0:3 (kon.) | Anaheim – Arizona 1:2 (kon.) | San Jose – Vancouver 3:2 (po pr.)
Tampa Bay Lightning
2:3 (0:1, 0:2, 2:0)
Carolina Hurricanes
Středa 28.09.2016, 01:30 • Amalie Arena, Tampa • Příprava NHL

Z tohoto utkání je to vše, mějte se fajn. (04:16:48)

Vyhraná vhazování: 52% – 48%.

Je dobojováno. Tampa Bay v prvním přípravném duelu na domácím ledě nestačila na Carolinu, která výborně zvládla úvodní dvě třetiny a odskočila do tříbrankového náskoku. Ten domácí sice dvakrát snížili, jenomže na vyrovnání jim už nezbyl čas.

59:57
    Tři vteřiny před koncem ještě jsou po vzájemném konfliktu vyloučení Lee Stempniak a J.T. Brown. Oba za hrubost.

59:45
    Hosté drží kotouč daleko od svého brankáře a o své vítězství již s největší pravděpodobnostní nepřijdou!

59:26
    Wilcox se teď nemůže vydat na střídačku, dvakrát na jeho branku vypálil Skinner, puk v obou případech ale mezi tři tyče nesměřoval.

58:41
    Tampa právě vstřelila branku!
    A tak se skutečně děje! Verminovu střelu z šestimetrové vzdálenosti od hostující branky Altshuller zneškodnil, kotouč svým zákrokem ale odrazil jen před sebe, kde byl jako první BOKONDJI IMAMA a ten z dorážky snížil na rozdíl jediné branky. Asistence: Joel Vermin, Anthony Cirelli.

58:18
    Tampa ani v přípravném zápasu nechce dát svou kůži lacino, necelé dvě minuty před koncem třetí třetiny si vyžádala oddechový čas a v závěru se ještě pokusí zápas zdramatizovat.

58:14
    Jmenovitě Altshullerovi přidělal práci Tyler Johnson, jenomže gólman Hurricanes se proti slavnějšími protihráči zostudit nenechal.

57:47
    Vedení Canes mohl ranou z hranice hostujícího útočného pásma navýšit Di Giuseppe. To by ale musel trefit zařízení, takto mohou znovu zaútočit Blesky z Tampy.

56:10

55:45
    Hurikáni několikrát za sebou dostali kotouč do bezpečí, tohle oslabení zřejmě přečkají bez jakékoliv úhony.

54:38
    Elias Lindholm, jeden z nejlepších hráčů tohoto duelu, ve vlastním oslabení obkroužil okolo domácí branky, jenže Wilcoxe v ní nepřekvapil.

54:13
    Killornovu střelu zablokoval Ryan do sítě nad mantinely v útočné třetině Tampy. Hra přerušena.

54:10
    Blesky mají ideální možnost na vstřelení kontaktní branky, v souboji dvou bratrů McGinnů totiž sekáním fauloval Brock.

53:51
    Carolina se z obranné třetiny snadno vymanila, u Wilcoxe ale také nepochodila, střelu Ryana si domácí gólman zkontroloval.

53:01
    Po reklamní přestávce se vše schyluje k pokračování boje. Na vhazování v útočném pásmu Tampy se sklání Brown s Lindholmem.

52:47
    Za hosty se pokusil rychle odpovědět Brett Pesce. Ten se po své vyražené střele ke kotouči vrátil, jenže ani na druhý pokus ho za Wilcoxe nedostal.

51:28
    Konečně se Bolts dočkali! Na prvním domácím gólu má svůj podíl i debutant Libor Hájek. Po jeho pasu Johnson předal kotouč BRAYDENU POINTOVI, který zblízka propálil Altshullera. Asistence: Tyler Johnson, Libor Hájek.

50:20
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

50:19
    V samotném závěru hostující přesilovky se do kusu černé gumy ještě ze všech sil opřel obránce Tampy Witkowski, nicméně ani to k brance nevedlo.

49:33
    Dlouhou minutu trvalo Carolině, než se na delší dobu usadila v útočné třetině, kde nakonec z větší dálky pálil do Wilcoxe Jake Bean.

48:27
    Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Matt Spencer – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

48:20
    A ještě jednom hostující útočník McGinn, který bez kýženého efektu dorážek střelu spoluhráče Eliase Lindholma.

46:55
    Koekkoek s příklepem od modré neuspěl, hra se pak rychle otočila na druhou stranu, kde to marně zkoušel Brock McGinn.

46:13
    Kotouč se zastavil o ochrannou síť v útočném pásmu Tampy. Nastává tak čas pro reklamní pauzu a oddech obou týmů.

44:49
    Di Giuseppe bekhendem branku netrefil, puk se zastavil až o mantinel za brankou Wilcoxe.

44:00
    Na začátku pětačtyřicáté minuty zkusil své střelecké štěstí Matt Tennyson, to mu ale po střele od modré naproti nepřišlo.

43:17
    Další palbu zahájili Joel Vermin a Cory Conacher. Ani jeden z nich ale nového strážce hostující branky příliš nevylekal.

42:25
    Ani Tyler Johnson neukončil trápení Tampy, která tak stále čeká na první gólovou radost... Proti šikovnému Američanovi výborně zasáhl Altshuller.

42:14

41:24
    Derek Ryan vyhrál vhazování nad Brownem pro sebe a okamžitě otestoval pozornost domácího gólmana, který ale včas zasáhl.

40:52
    Canes dlouho hledali ideální moment pro střelu, kterou nakonec vyslal Cirelli, ovšem Wilcox byl pozorný.

40:14
    Závěrečná třetina nezačíná pro Lightning vůbec dobře, za hákování Lindholma si jde za katr sednout Alex Killorn.

40:01
    Cam Ward do třetí třetiny nenastoupil. V brance Caroliny jej nahrazuje Daniel Altshuller, který loni pendloval mezi AHL a nižší ECHL.

Vyhraná vhazování: 54% – 46%.

Carolina po změně stran ve střelecké aktivitě mírně polevila, na druhou stranu však nechala domácí Blesky vystřelit pouze sedmkrát. Stav se během druhé třetiny měnil dvakrát, a to v obou případech po gólech Caroliny, jež po gólech Suttera, Wallmarka a Skinnera vede před poslední dvacetiminutovkou už o tři branky.

40:00

39:41
    Joel Vermin ukradl hostům kotouč a předal ho Coburnovi, s jehož nahozením od modré ale Ward nemohl mít potíže.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny.

38:43
    Podobný moment také na druhé straně, v hlavní roli se tentokrát objevil Di Giuseppe, který marně dotíral na maskovaného muže Tampy Bay.

38:19
    Nebezpečí před hostující brankou vyřešil Ward, který Killornovu střelu vyrazil zpět k domácímu útočníkovi, jenž ale ani z dorážky neprocedil puk za brankovou čáru.

38:00
    Elias Lindholm je v dnešním zápase hodně aktivní, potvrdil to další střelou, kterou ale Adam Wilcox zastavil.

37:34
    Sledujeme klidnější část zápasu, který je dvě a půl minuty před koncem prostředního dějství přerušen kvůli další komerční přestávce.

35:52
    Carolina však udržela puk na svých hokejkách a připravila palebnou pozici pro Foegeleho, které bekhendem trefil dobře postaveného gólmana Tampy.

35:40
    Phil Di Giuseppe, hostující to útočník s jednasedmdesátkou na dresu, vystřelil od modré, kotouč ale letěl mimo prostor brankoviště Tampy.

34:56
    Po dlouhé době si úspěšný zákrok připsal Cam Ward, jenž chladnokrevně zastavil Johnsonovu střelu zápěstím zpoza kruhů. Je tady čas pro komerční pauzu.

34:42
    Bolts v početní výhodě nic kloudného nevymysleli, čisté konto Cama Warda tak platí i nadále.

33:58
    Trest Yana je u konce, začíná zkrácená přesilovka Tampy, které by snížení třígólového manka jistě přišlo vhod.

33:19
    V útočném pásmu Tampy vydoloval kotouč Conacher, po bodyčku Pesceho na Cirelliho se ale puk stěhuje mezi modré čáry.

32:42
    Jeff Skinner podrazil Spencera a ukončil přesilovku Caroliny. Hrát se bude ve čtyřech proti čtyřem.

32:36
    Nově příchozí Wilcox si všiml volného puku, který ponechal ve své lapačce a donutil sudího přerušit hru.

31:58
    Velké trable Tampy pokračují odpískaným faulem Dennise Yana, který nedovoleně zahákoval McGinna a posílá domácí do čtyř.

31:28
    Carolina právě vstřelila branku!
    A hosté vzápětí přidávají třetí úder! Hanifin trefil pouze Coburna, puk se ale dostal k Pescemu a poté na hůl Stempniaka, po jehož ideální přihrávce nechytatelným švihem skóroval JEFF SKINNER. Asistence: Lee Stempniak, Brett Pesce.

30:26
    Domácí tým sáhl ke změně na brankářském postu. Na místo Kristerse Gudlevskise se staví Adam Wilcox, jenž v minulé sezóně hájil branku Syracuse Crunch v AHL.

30:26
    Hurikáni se po překlopení zápasu do své druhé poloviny radují z druhého gólu! Kuakannen ještě neuspěl, puk se k němu ale vrátil a po přihrávce před branku Gudlevskise překonal LUCAS WALLMARK. Asistence: Janne Kuokkanen.

29:49
    Na druhé straně Gudlevskisovi vypomohl Slater Koekkoek, jenž obětavým činem zablokoval střelu Suttera.

28:22
    Coburnovo zakončení od modře namalované čáry postrádalo přesnost, Ward nyní zasahovat nemusel.

28:04
    Z podobných pozic pálili během během pěti sekund Joseph a Howden, Cam Wad však klec Caroliny opět ustrážil.

27:41
    Zakázané uvolnění Caroliny, kotouč tedy zůstává v útočném pásmu Blesků.

27:10
    Po několika hitech na obou stranách napřáhl z delší vzdálenosti Conacher. K dorážce se pak tlačil Killorn, ovšem Ward kotouč za svá záda nepustil.

25:43
    Časomíra je znovu pozastavená, tentokrát po Pesceho pumelici od modré a jistém zákroku Kristerse Gudlevskise.

25:26
    Lightning se zase začínají trošku osmělovat, Brownova střela zápěstím ještě šla vedle, proti Verminově zakončení z kruhu už ale Ward předvedl dobrý zákrok.

24:40
    Tennyson se postavil do střely Josepha a odrazil puk k Howdenovi, který ale branku Warda přestřelil.

24:06
    Konečně se do hry dostali i gólmani. Konkrétně teď byl v akci ten domácí, který vyrazil dělovku Hanifina a poté zatavil dorážejícího Lindholma.

23:28
    S ofsajdy se nám vskutku roztrhl pytel, za posledních padesát sekund se hráči tímto prohřeškem provinili čtyřikrát.

22:42
    Hra je v úvodu druhé části dost rozkouskovaná, tentokrát se dvakrát za sebou přerušovalo kvůli ofsajdům.

21:59
    Hra je přerušena, hostující mužstvo zahrálo na zakázané uvolnění a vhazovat se tak bude před Wardem.

20:10
    Jen deset vteřin stačilo hostům k přesunu do útočné třetiny a ke střele, kterou směrem na Gudlevskise vyslal Lindholm.

Vyhraná vhazování: 53% – 47%.

V prvních dvaceti minutách přípravného zápasu mezi Tampou Bay a Carolinou měli mnohem více ze hry hosté, kteří na Gudlevskise vyslali úctyhodných sedmnáct střel, ze kterých ale padla jediná branka. Tu krátce po druhé nevyužité přesilové hře Hurikánů vstřelil Brody Sutter.

20:00

19:57
    V samotném závěru úvodní periody ještě zahrozil Karlsson, ovšem Gudlevskis svůj tým tentokrát dobrým zákrokem podržel.

19:07
    Lightning se v oslabení ubránili, krátce po něm ale inkasují gól do šatny. Foegele po buly v útočném pásmu vybojoval kotouč sám pro sebe a právě po jeho střele z pěti metrů se úspěšnou dorážkou prosadil BRODY SUTTER. Asistence: Warren Foegele.

19:01
    Spencer naskakuje na led a Tampa je tak v poslední minutě první třetiny kompletní.

18:43
    Blesky se osvobodily, hostům zbývá z přesilové hry jen několik málo vteřin.

18:14
    Lindholm vystřelil švihem zpoza kruhu, Gudlevskis ale stejně jako při následné teči toho samého hráče odolal.

17:24
    Ryan vyhrál vhazování a posléze i sám zakončil, nicméně mezírku v postoji Gudlevskise nenašel.

17:01
    A Tampa si ještě neoddychne, Matt Spencer totiž nedovoleně přidržel Skinnera a nyní putuje na trestnou lavici.

16:31
    Carolině zatím jediná přesilovka nevyšla, jinak ale je mnohem nebezpečnější, což nyní potvrdila při střelách Skinnera a Stempniaka.

15:27
    Wallmarkovu střelu golfákem Gudlevskis zastavil ve své výstroji a přerušil hru. Následuje reklamní pauza.

14:41
    Foegele vyhrál ve středním pásmu buly nad Howdenem, domácí ale kotouč rychle získali, leč Warda neprověřili, Brown totiž minul.

13:55
    Hosté teď Tampu zamkli, po pokusu Lindholma to dvakrát zkusil i Skinner, ani jednou se ale neprosadil.

13:21
    Po dlouhé pasáži, ve které se ani jeden z týmů pořádně neusadil v útočném pásmu, dvakrát za sebou pálil Noah Hanifin, Gudlevskis však obě rány od modré vyrazil.

10:45
    Tak tuhle početní výhodu si Hurikáni za rámeček nedají, Brown už je zpět ve hře a hraje se tak v plném počtu na obou stranách.

10:08
    Carolině se přesilovka zatím vůbec nedaří, naopak ve vlastním oslabení zahrozil obránce Tampy Koekkoek.

08:45
    Poměr sil na ledě ale ano, za hákování Stempniaka je totiž vyloučen J.T. Brown.

08:40
    Od modré čáry vyslal kotouč na Gudlevskise i Bean, načež ještě pálil Wallmark, bezbrankový stav se ale nemění.

07:29
    Po jednom hitu o sobě dal znovu vědět český mladík Libor Hájek, jehož střelu od modré však Ward lapil.

06:28
    Bolts se ihned usadili před Wardem, který však byl proti střelám Alexe Killorna a Jamese Wisniewského pozorný, a napodruhé raději přerušil hru.

06:09
    Tye McGinn byl při útočné akci zastaven nedovoleně, za podražení si tak jde na chvíli na trestnou lavici sednout Jeff Skinner.

05:44
    Hráči v bíločervených drasech svým sokům nic nedarují, tvrdými hity se během krátkého časového rozmezí prezentovali Wesley, Carrick a Hanifin.
    Na první zápas nové sezóny dorazil do Amalie Arény velmi slušný počet natěšených diváků

04:26
    Hra se rychle přesunula do útočného pásma Tampy, střílející Mathieu Joseph ale prostor mezi červenými tyčemi netrefil.

04:07
    Na opačném konci kluziště byl v permanenci Gudlevskis, kterého nadvakrát otestoval Warren Foegele.

03:44
    Dobré střídání Blesků pokračovalo ranami Killorna a Coburna, ani jeden z nich však Warda v brance Caroliny nevyzrál.

02:32
    Koekkoekova střela neprošla přes Brodyho Suttera, puk se ale odrazil k Bokondji Imamovi, jehož střelu musel zneškodnit Ward.

01:01
    Dalším neúspěšným střelcem Caroliny je Brock McGinn, kterého gólman domácí Tampy rovněž vychytal.

00:16
    Úvodní buly bylo vhození, Canes se okamžitě vydali do útokua Jeff Skinner střelou zápěstím už po čtvrtminutě poprvé otestoval Gudlevskise.

00:01

Před začátkem utkání ještě přichází na řadu minuta ticha za tragicky zesnulého baseballistu Miami Marlins Josého Fernándeze.

Tampa Bay Lightning: Gudlevskis (Wilcox) – Coburn, Wisniewski, Koekkoek, Witkowski, Spencer, Hájek – Conacher, Johnson, Killorn – Joseph, Howden, Yan – Brown, Point, Vermin – Imama, Cirelli, T. McGinn.

Carolina Hurricanes: Ward (Altshuller) – Roy, Hanifin, Tennyson, Bean, Pesce, Carrick – Stempniak, Lindholm, Skinner – Di Giuseppe, Ryan, B. McGinn – Sutter, Foegele, Woods – Karlsson, Wallmark, Kuokkanen.

Rozhodčí: Peel, Hebert – Alphonso, Gibbs.
    V dresu Tampy by se měl poprvé představit český obránce Libor Hájek

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.

Michal Břuchanský

Branky a nahrávky: 52. Point (Johnson, Hájek), 59. Imama (Vermin, Cirelli) – 20. Sutter (Foegele), 31. Wallmark (Kuokkanen), 32. Skinner (Stempniak, Pesce)

Tampa Bay Lightning: Gudlevskis (od 31. Wilcox) – Coburn, Wisniewski, Koekkoek, Witkowski, Spencer, Hájek – Conacher, Johnson, Killorn – Joseph, Howden, Yan – Brown, Point, Vermin – Imama, Cirelli, T. McGinn.

Rozhodčí: Peel, Hebert – Alphonso, Gibbs