Astana – Young Boys 0:0 (kon.) | Qäbälä – Mohuč 2:3 (kon.) | Ajax – Standard 1:0 (kon.)
Celta Vigo – Panathinaikos 2:0 (kon.) | Gent – Konyaspor 2:0 (kon.) | Šachtar – Braga 2:0 (kon.)
Schalke – Salzburg 3:1 (kon.) | FK Krasnodar – Nice 5:2 (kon.) | Fiorentina – Karabach 5:1 (kon.)
Liberec – PAOK 1:2 (kon.) | Sparta – Inter 3:1 (kon.) | Curych – Osmanlispor 2:1 (kon.)
FCSB – Villarreal 1:1 (kon.) | Beer Ševa – Southampton 0:0 (kon.) | Fenerbahce – Feyenoord 1:0 (kon.)
Manchester Utd. – Zorja Luhansk 1:0 (kon.) | Olympiakos – APOEL 0:1 (kon.) | Saint-Étienne – Anderlecht 1:1 (kon.)
Zenit – Alkmaar 5:0 (kon.) | Dundalk – Maccabi Tel Aviv 1:0 (kon.) | Austria – Plzeň 0:0 (kon.)
AS Řím – Astra Giurgiu 4:0 (kon.) | Ath. Bilbao – Rapid 1:0 (kon.) | Genk – Sassuolo 3:1 (kon.)
AC Sparta Praha
3:1 (2:0)
Inter Milán
Čtvrtek 29.09.2016, 19:00 • Generali Arena, Praha • Evropská liga • 2. kolo

S konstatováním, že Sparta zdolala Inter Milán 3:1, se z Letné loučí Tomáš Kohlmann a u dalších fotbalových přenosů se těším na přečtenou. (20:59:24)

Červené karty: 0 – 1

Sparťané italského soka sestřelili už v úvodním poločase, kdy se dvakrát prosadil Václav Kadlec a byť dvacet minut před koncem utkání na chvíli zdramatizoval Rodrigo Palacio, tak svěřenci Davida Holoubka dokázali okamžitě potrestat vyloučení Ranocchii a Mario Holek třetí brankou orazítkoval nesmírně cennou výhru.

Sparťanští fotbalisté obchází stadión a navzájem si děkuji s fanoušky, kteří doprovodili dnešní zápas výbornou atmosférou, na tento večer na Letné se bude ještě dlouho vzpomínat.

Zároveň se velkého triumfu dočkal i David Holoubek, jenž včera dovedl sparťanský dorost k úvodní výhře v UEFA Youth League a dnes při své premiéře v roli dočasného lodivoda dokonce i sparťanský A-tým nad Interem Milán.

Hlubokou frustraci po derby se Slavií na Letné po čtyřech dnech střídá velká euforie, Sparta poráží slavný Inter Milán 3:1 a značně vylepšuje svoji pozici v Evropské lize!

90+4

90+3
    Takřka celý sparťanský "kotel" se vysvlékl do půli těla a ochozy hlasitě děkují domácím fotbalistům za předvedený výkon.

90+2
    Další žlutou kartu vidí Matěj Pulkrab, ten nedovoleně vstoupil do rychlé akce hostů, po níž rozhodčí Dias ponechal Interu výhodu a žlutou kartu mladému útočníkovi ukazuje až při nejbližším přerušení hry.

90+1
    Rozhodčí Dias oddaluje závěrečný hvizd o čtyři nastavené minuty.

90
    V probíhající devadesáté minutě se Icardi pokusil zaskočit Koubka ránou takřka od středové čáry, sparťanskou branku ale výrazně netrefil.
    88. Éder obrovskou šanci spálil.

88
    Po hostujícím zisku míče ve středu pole Icardi vysunul Édera osamoceného za záda sparťanských zadáků, hostující útočník se dokázal vyhnout dobíhajícímu Holzerovi a následně dloubl míč kolem Koubka, leč minul sparťanskou branku!

88
    Potlesk ze hřiště vyprovází střídaného Čermáka a ještě většího ohlasu z hlediště se dočkalo čerstvě příchozímu Davidu Lafatovi.

87
    Po Éderově útočném výpadu se poprvé do dějin utkání zapsal Mauro Icardi, argentinský kanonýr ale hlavičkoval jen do připraveného Koubka.

86
    Na Kadlecův přízemní centr v pokutovém území v zajímavé pozici jen těsně nedosáhl Čermák.

85
    Sparťané momentálně mají utkání proti oslabenému soupeři pod kontrolou a za skandovaného potlesku si opět předávají míč z kopačky na kopačku.

84
    Sparťané vybojovali míč na vlastní polovině a okamžitě zamířili do rychlého protiútoku ve třech proti stejnému počtu zadáků, Dočkal posunul míč Kadlecovi, jenž se pokusil o hattrick, ovšem s technickou střelou z osmnácti metrů si Handanović poradil.
    Pryč jsou doby, kdy Inter kraloval Lize mistrů.

Tomáš Kohlmann

Branky: 7. V. Kadlec (Dočkal), 25. V. Kadlec (Frýdek), 76. Mario Holek (Mazuch) – 71. Palacio

Karty:   58. Frýdek (SPA), 78. Juliš (SPA), 80. V. Kadlec (SPA), 90+2. Pulkrab (SPA) – 46. Ranocchia (INM)   75. Ranocchia (INM)

Držení míče: 42 % : 58 %.
    Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 4:6. Rohy: 5:5. Ofsajdy: 3:4. Fauly: 13:13.
    AC Sparta Praha: Koubek – Karavajev, Mario Holek, Mazuch, Michal Kadlec (73. Pulkrab) – Čermák (88. Lafata), Frýdek (66. Juliš), Sáček, Holzer – Dočkal (C) – V. Kadlec.
    Náhradníci: Miller – Lafata, Pulkrab, Juliš, Milan Kadlec, Köstl, Havelka.

Inter Milán: Handanovič – D'Ambrosio (56. Ansaldi), Ranocchia, Murillo, Miangue – Melo, Gnoukouri (70. Icardi) – Candreva (63. Perišić), Banega, Éder – Palacio (C).
    Náhradníci: Carrizo – Icardi, Ansaldi, Zonta, Perišić, Miranda, Medel.

Rozhodčí: Dias – Tavares, Soares (vš. Portugalsko)