Košice – Martin 9:3 (kon.) | Poprad – Nitra 1:4 (kon.) | Banská Bystrica – Žilina 3:2 (po pr.)
Lipt. Mikuláš – Zvolen 4:1 (kon.) | Nové Zámky – Trenčín 3:2 (po pr.)
HC Košice
9:3 (3:1, 4:1, 2:1)
HK VITAR Martin
sk Neděle 02.10.2016, 17:00 • Steel aréna, Košice • Tipos Extraliga (SR) • 9. kolo

Skončilo sa dnešné stretnutie 9. kola najvyššej hokejovej súťaže Slovenska, Tipsport ligy, v rámci ktorého porazil HC Košice tím MHC Martin jednoznačne 9:3, čím si potvrdil 1. priečku v tabuľke a naladil sa na utorkový zápas vyraďovacej časti Champions Hockey League.

Pomer striel v dnešnom zápase: 40:17

S týmto konštatovaním sa už s vami lúčim a prajem vám ešte pekný zvyšok večera. Stretnutím vás sprevádzal Lukáš Pancurák. (19:24:26)

59:43
    Rovnako tak aj Dudáš.

59:43
    Pacalaj mieri do šatne.

59:43
    Dámy a páni, tomuto stretnutiu nechýba absolútne nič! Dudáš sa dnes už pochytil s Pullim, tento pästný súboj bol ale prerušený rozhodcami. To neplatilo v prípade druhej výmeny rán Martina Dudáša a Pacalaja, ktorého urastený obranca Košíc poslal na ľadovú plochu.

59:11
    Surovka (MAR) – 2 minúty – hákovanie.

59:09
    Z tohto časového úseku uplynula už polovica, na ľade sa pritom neudialo nič zaujímavé. Predpokladáme, že stav sa už meniť nebude.

58:20
    Do konca zápasu ostáva 100 sekúnd.

57:52
    Ešte prišiel akýsi samostatný únik Klímu, ten ale po strele švihom desiaty gól v sieti Martina neoslavoval. Mathieu Corbeil sa prezentoval parádnym zákrokom.

57:40
    Medzičasom sa skončili tresty Dudáša a Pulliho, obaja hráči tak budú môcť svojim celkom dopomôcť v záverečných minútach.

57:00
    Tri minúty do konca zápasu.

56:40
    Košice puk odpálili cez všetky čiary, domáci sa počas oslabenia budú brániť takýmto jednoduchým spôsobom.

56:04
    Hostia sa ocitli v postavení mimo hry, hra tak musela byť prerušená.

56:00
    Zápas sa bude podľa všetkého už len dohrávať, výraznejšiu zmenu skóre v tejto chvíli nepredpokladáme.

55:27
    Varga (KOS) – 2 minúty – podrazenie.
    55:12 Peter BARTOŠ - 9:3

55:12
    Košice dali gól!
    Deviaty gól Košíc opätovne rozjasal Steel arénu, tá sa teší z gólu po strele od modrej čiary. Puk prepadol cez lapačku Corbeila, do listiny strelcov sa zapísal rodák z Martina PETER BARTOŠ. Asistencie: Eduard Šedivý, Jakub Suja.

55:05
    Rantanen (MAR) – 2 minúty – seknutie.

55:00
    Sily na ľade sa medzičasom vyrovnali.

54:30
    Ondřej Šmach sa ocitol v dobrej šanci, keď bol osamotený pred bránkoviskom, avšak puk, ktorý Corbeilovi vypadol, do siete napokon nedopravil.

54:10
    Košičania pokračujú v presilovke piatich proti štyrom, keďže v tomto prípade išlo o vzájomné vylúčenie a to sa na pomere na ľade neprejaví.

53:10
    Dudáš (KOS) – 2 + 2 minúty – hrubosť.

53:10
    Pulli (MAR) – 2 + 2 minúty – hrubosť.

53:10
    Martin Dudáš jednoznačne nepatrí medzi hráčov, ktorí sa nechajú obtĺkať, čo v tejto chvíli na svojej koži pocítil Jere Pulli. Obaja borci boli v krátkom zovretí, po ktorom poslal urastený bek Košíc hráča hostí na ľad.

Martin dal gól!
    Tak gól hostí napokon predsa len prišiel. Kopřiva je prekonaný po tretíkrát, o čo sa po nenápadnej akcii postaral FILIP NEMČEK. Asistencia: Filip Surovka.

51:20
    Ešte jedna strela hostí vykresala iskričku nádeje na priaznivejší výsledok, Miroslav Kopřiva ale výborne zakročil pravým betónom a puk do siete nepustil.

50:45
    Košičania si užívajú záver zápasu a využívajú ho na trénovanie rôznych útočných akcií, Martin je doslova zrelý na uterák. Hostia sa už nepochybne vidia v sprche.

50:00
    Do konca tretej tretiny ostáva posledných 10 minút. Dovolím si tvrdiť, že rovnaký čas nás už delí od absolútneho záveru stretnutia, v ktorom si Košičania pripíšu do tabuľky tri body.

49:40
    Spilar vysunul parádnou prihrávkou Nagya, ktorý to skúšal strelou švihom. Tú zrazil Corbeil so šťastím len na ochrannú sieť, v tejto chvíli sa však neprerušovalo.
    47:50

47:50
    V dobrej šanci sa teraz ocitol Bicek, ktorý sa rútil s jedným z obrancov na Corbeila, avšak puk napálil len priamo do hrude skúseného gólmana.

47:48
    Košičanom puk niekoľkokrát ušiel, pod kontrolu ho tak dostali až hokejisti Martina. Tí sú dnes na svojho súpera prikrátki.

47:00
    Tabaček si pri aktívnom napádaní dvojicou domácich korčuliarov musel dať veľký pozor, napokon ale celú situáciu zvládol na výbornú a prihrávkou odrazenou od mantinelu vysunul smerom dopredu svojich spoluhráčov.

46:10
    Tentokrát to domáci celok skúšal kolmicou smerujúcou k bránke Corbeila, puku sa ale nedotkol nik. Pískalo sa tak len zakázané uvoľnenie.

46:00
    Košičania majú zápas jednoznačne vo svojich rukách a v tejto chvíli sa tak absolútne nikam neponáhľajú.

45:10
    Domáci celok to v tejto chvíli s rýchlosťou poriadne prehnal a ocitol sa len v postavení mimo hry. Trojica arbitrov je dnes poriadne pozorná.

44:40
    Rantanen puk jednoducho odpálil do tretiny Košíc.

44:00
    Košičania vyslali na Corbeila hneď niekoľko dobrých streleckých pokusov. V obrovskej šanci sa ocitol aj Boltun, ktorý si chcel gólmana vychutnať, ale puk nad jeho pravý betón nezodvihol.

43:05
    Mohlo to byť 9:2, každopádne, rana Mareka Bartánusa priestor troch žrdí minula a zadunela tak len na zadnom mantineli.

43:05
    Zdá sa však, že Martin si je už dobre vedomý, že v Steel aréne s najväčšou pravdepodobnosťou nevyhrá. Hostia krúžia v strednom pásme a pôsobia poriadne rezignovaným dojmom.

42:04
    Košičania len so zakázaným uvoľnením, hra sa tak presťahuje na polovicu domáceho celku.

41:40
    Steel aréna si pýta 10, budeme zvedaví na to, či Košičania zbožné prianie svojich fanúšikov pretavia v realitu.
    40:48 Peter BOLTUN - 8:2

40:48
    V poradí už 8. gól Košíc predstavoval ďalšiu hokejovú lahôdku, Bicek poslal milimetrovú prihrávku pred bránkovisko, kam už stačilo len položiť hokejku. Urobil tak PETER BOLTUN. Asistencie: Jiří Bicek, Marek Bartánus.

40:20
    Úvodné buly tretej, a teda poslednej tretiny, bolo úspešne vhodené. Puk dopadol na ľad a my budeme zvedaví na to, či pôjde aj o poslednú časť dnešného stretnutia, alebo sa ešte Martinu podarí takmer nemožné a skóre vyrovná.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

Aj druhá tretina je už za nami, diváci mohli aj naďalej sledovať atraktívny hokej, v ktorom núdza o krásne športové momenty rozhodne nie je. Po 40 minútach hry platí stav 7:2.

39:10
    Puk je v strednom pásme, Košičania pokračujú v kvalitnej defenzíve, ktorá ich zdobí po celý zápas.

38:45
    Deje sa tak až v tejto chvíli.

38:29
    Košičania puk teraz držia ďaleko od svojej bránky, domácim hokejistom sa ale počas hry nepodarilo prestriedať brániacu sa štvoricu.

38:00
    Puk bol pomerne dlho zašliapnutý pri mantineli, kde získali Košice cenné sekundy. Takéto momenty domácemu celku budú rozhodne vyhovovať.

37:30
    Košice puk neodpálili, Martin roztáča v pásme presilovkový kolotoč.

37:12
    Michalčin (KOS) – 2 minúty – seknutie.

37:09
    Záver druhej tretiny v réžii domácich hokejistov, ktorí držia puk na svojich hokejkách a Martinu tak dobre bránia v pridaní tretieho presného zásahu.
    36:11 Tibor VARGA - 7:2

36:11
    Košičania dokázali využiť fakt, že Martin sa do obrannej tretiny nestihol vrátiť s vyšším počtom hráčov a pridali aj 7. gól. Ten bude pripísaný TIBOROVI VARGOVi. Asistencie: Jiří Bicek, Martin Dudáš.

35:48
    Zdá sa ale, že ani jeden z celkov už v závere prostrednej časti zápasu svoje obranné rady nebude zbytočne otvárať a nevystaví sa tak riziku ďalšieho inkasovaného gólu.

35:00
    Do konca druhej tretiny ostáva 5 minút.
    34:28 Vítězslav BÍLEK - 6:2

34:28
    Martin sa ale do útočnej tretiny pomerne rýchlo vrátil a počas presilovej hry pridal svoj druhý gól v zápase. Postaral sa oň VÍTĚZSLAV BÍLEK. Ten nedal Kopřivovi šancu na zákrok. Asistencie: Radomír Heizer, Ján Tabaček.

34:25
    Puk je v strednom pásme, kam ho Košice rýchlo poslali.

33:58
    Vašíček (KOS) – 2 minúty – krosček.

33:39
    Puk prebral na svoju hokejku Michalčin, ktorý ho chcel odpáliť z obrannej tretiny Košíc. To sa mu ale nepodarilo, šancu tak dostane aj Martin.

33:06
    Košičanom táto presilovka absolútne nevyšla, Martin už hrá s piatimi korčuliarmi na ľadovej ploche.

32:40
    Martin sa následne dokázal oslobodiť.

32:09
    Napokon z toho bola krásna útočná akcia, domáci hokejisti puk posunuli medzi kruhy, strela z tohto priestoru sa ale neujala a do siete sa nezmestila.

31:40
    Košice sa držia v pásme, zatiaľ je to bez strely.

31:03
    Corbeil (MAR) – 2 minúty – podrazenie + 10 minút – osobný trest – nešportové správanie.

30:55
    Košičania sú pri chuti a usadili sa v pásme, v tejto chvíli ale Corbeila vážnejším spôsobom neohrozili. Dostanú však výhodu presilovej hry.

30:00
    Zo zápasu uplynula jeho presná polovica.
    29:38 Radek DEYL - 6:1

29:38
    A je z toho uzavretý poltucet, ktorý sa stal v košickej kabíne zrejme obľúbenou položkou. Šiesty gól domácich Košíc pridal RADEK DEYL. Asistencie: Gabriel Spilar, Jakub Suja.

29:20
    Košičania si v rozohrávke celkom nerozumeli, Jakub Suja preto ostal na modrej čiare stáť bez pohybu. Puk prepadol do stredného pásma.

28:55
    Martin puk vyhodil cez všetky čiary, hokejkou bude hrať Miroslav Kopřiva.

28:27
    Tím Martina – 2 minúty – príliš veľa hráčov na ľadovej ploche. Kolektívny trest odpyká Jurášek.

28:00
    V defenzíve ale výborne zapracovali hostia, ktorí súpera do zakončenia nedostali. Obetavá hra Martina v tejto chvíli zožala úspech.

27:30
    Deyl na Vašíčka, ten sa s rozohrávkou nemal rozhodne kam ponáhľať. Košičania sa tak pred bránku svojho súpera presunuli len pozvoľne.

27:30
    Neprekonaný tak neostal ani tretí gólman, ktorý do stretnutia zasiahol – Mathieu Corbeil.
    26:42 Eduard ŠEDIVÝ - 5:1

26:42
    Presilovka Košíc bola využitá extrémne rýchlo. Postaral sa o to EDUARD ŠEDIVÝ, ktorý prebral puk na svoju hokejku, z modrej čiary sa posunul smerom dopredu a nechytateľnou ranou náprahom nedal Corbeilovi najmenšiu šancu na zákrok. Asistencie: Jiří Bicek, Marek Bartánus.

26:35
    Heizer (MAR) – 2 minúty – hákovanie.

26:09
    Hra v tejto chvíli mierne stratila na svojom tempe, diváci prítomní v Steel aréne sledovali len jej časté prelievanie zo strany na stranu.

25:57
    Spôsobené to bolo tým, že ich Martin šikovne zatláčal len k mantinelu, odkiaľ je zakončiť len veľmi ťažké. Následne sa ešte Tabačekovi puk podarilo vytlačiť do tretiny súpera, a tak odíde Martin striedať.

24:58
    Košičania sú usadení v pásme, v tejto chvíli ale často nestrieľajú.

24:20
    Eduard Šedivý založil ďalšiu útočnú akciu Košíc, puk zaviezol do útočnej tretiny, kde ho ešte posunul medzi kruhy. Strela odtiaľ Corbeilovi vypadla na ľad, Martin mal šťastie, že neinkasoval aj po piatykrát.

23:46
    Košičania sa usadili v pásme svojho súpera, kde vyslali na prvý pohľad niekoľko nebezpečných streleckých pokusov. avšak tie sa skončili buď na zadnom mantineli, alebo pri pozornom Corbeilovi.

23:10
    Michalčin zabojoval v obranných radoch a získal puk pre Bartoša, ktorý síce prihrávku smerom dopredu pokazil, avšak mrzieť ho to príliš nemuselo. Martin sa totiž dopustil len zakázaného uvoľnenia.

22:09
    Hostia boli s pukom až príliš rýchli, výsledkom čoho bolo len postavenie mimo hry. Oba celky tento fakt využijú na prestriedanie kompletných pätiek.

21:48
    Jurášek puk poslal do stredného pásma, MHC sa v tejto chvíli nedokáže dostať pred Kopřivu a prípadne ho ohroziť.

20:42
    Zmena v bránke hostí: Michal Dzubina Končí, nahradí ho Mathieu Corbeil.
    20:42 Jakub SUJA - 4:1

20:42
    Košičania boli v úvode prostrednej tretiny aktívni a dočkali sa tak zaslúženého štvrtého gólu, ktorý Dzubinu definitívne vyháňa z bránky. Presadil sa JAKUB SUJA. Asistencie: Gabriel Spilar, Ladislav Nagy.

20:10
    Hráči boli pripravení na začiatok druhej tretiny, ktorá odštartovala už tradičným vhadzovaní v stredovom kruhu. Puk z rúk hlavného arbitra Snášela pritom opäť dopadol na aktívne čepele košických hokejistov, ktorí sa z hĺbky vlastnej defenzívy pokúsia o založenie útočnej akcie.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

Úvodných 20 minút zápasu je už minulosťou, za sebou tak máme prvú tretinu stretnutia. Tá priniesla hneď niekoľko zaujímavých momentov, pričom pred prvou prestávkou platí v Steel aréne stav 3:1.

Pomer striel v 1. tretine: 11:9

Druhá tretina sa začne približne o 17:53.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

19:45
    Bežia záverečné sekundy prvej tretiny, zdá sa, že na ľade sa už pred prestávkou neudeje nič zaujímavé.

19:00
    Domáci v plnom počte.

18:50
    Košice sa oslobodzujú a v tejto presilovke sa už pravdepodobne ubránia.

18:20
    Martin sa opätovne usadil v pásme svojho súpera, avšak tam doposiaľ nevymyslel žiadne zaujímavejšie zakončenie. Bez strely pritom príde gól len veľmi ťažko.

17:58
    Puk je v strednom pásme, kam ho Košice na niekoľkokrát napokon dokázali poslať.

16:53
    Dudáš (KOS) – 2 minúty – nebezpečná hra so zdvihnutou hokejkou.
    16:46 Vítězslav BÍLEK - 3:1

16:46
    Martin sa napokon predsa len usadil v útočnej tretine, kde si rozhodili obranu súpera, z čoho napokon ťažil VÍTĚZSLAV BÍLEK. Asistencie: Ján Tabaček, Tomáš Brňák.

16:10
    Ani táto presilovka Martinu príliš nevychádza, Košičania sa dokázali jednoduchým vyhodením puku niekoľkokrát ubrániť.

15:30
    Košičania už vo štvorici.

15:19
    Šedivý (KOS) – 2 minúty – vyhodenie puku.

15:15
    Podarilo sa mu to až v tejto chvíli, kedy gólman puk ukryl v lapačke.

15:00
    Aj teraz platí, že sa Martin s pukom nedokáže presunúť cez útočnú modrú čiaru, tobôž nie presnejšie vystreliť na bránku Miroslava Kopřivu.

14:30
    Košičania stále pri puku, nič nenasvedčuje tomu, že by plánovali počas vylúčenia Biceka inkasovať.

13:55
    Košičania ale puk prebrali na svoje hokejky a prihrávajú si ho pozdĺž celého klziska. Domácim hra v oslabení vychádza.

13:40
    Košičania sa budú brániť, v úvode presilovky sa tím z Martina usadil v pásme svojho súpera, kde sa pokúsi ohroziť Miroslava Kopřivu.

13:31
    Bicek (KOS) – 2 minúty – nedovolené bránenie v hre.

12:45
    Tomáš Klíma sa pripravoval na pozícii ľavého krídla na strelu, na poslednú chvíľu tam však bola vložená hokejka, ktorá zachránila celú situáciu.

12:20
    Dzubina zatiaľ v bráne ostáva, gólman hostí si bude naďalej veriť.

11:29
    Oddychový čas hostí.
    11:29 Jiří BICEK - 3:0

11:29
    Hokejová exhibícia pokračuje aj naďalej. Marek Bartánus vymyslel famóznu prihrávku cez stred klziska, na opačnej strane sa do puku oprel JIŘÍ BICEK. Na túto strelu už nedokázal zareagovať ani Dzubina, ktorý predievol skok k opačnej žrdi. Asistencie: Marek Bartánus, Jakub Suja.

11:10
    Košičania sú v pásme, kde postupne roztáčajú presilovkový kolotoč.

10:48
    Heizer (MAR) – 2 minúty – držanie.

10:45
    Tak to je pre hostí poriadne studená sprcha, každopádne, musíme dodať, že Košice dnes pôsobia hokejovejším dojmom a v tejto chvíli tak vedú zaslúžene.
    09:55 Tomáš KLÍMA - 2:0

09:55
    Podobná situácia, ako pri prvom góle, avšak tentokrát sa už TOMÁŠ KLÍMA pred bránku nepresúval. Skúsil to ranou švihom a puk sa len zatrepotal v sieti. Ďalší krásny gól domácich Košíc. Asistencie: Radim Hruška, Radek Deyl.

09:55
    Martin v snahe o rýchlu odpoveď zlyhal a puk odovzdal len svojmu súperovi.
    09:01 Peter BOLTUN - 1:0

09:01
    Tak to čo teraz predviedol PETER BOLTUN by sme mohli pokojne zaradiť aj do kategórie „frajer na záver“. Boltun na pozícii pravého krídla oklamal obranu súpera a s pukom prilepeným o bekhend sa presunul pred bránku, kde strelou pomedzi betóny nedal Dzubinovi šancu na zákrok. Asistencie: Jiří Bicek, Christián Michalčin.

08:20
    Pred Dudášom sa na malý moment otvoril priestor na protiútok, čo sa robustný obranca okamžite snažil využiť. Takmer 100 kilogramov vážiaci hráč sa ale nerozbehol dosť rýchlo na to, aby sa zbavil defenzívy Martina.

07:55
    Spilarovi puk skĺzol z čepele, Martin tak dostal priestor na jeho rýchle vyvezenie. Pokus o založenie protiútoku sa napokon skončil už pri stredovej čiare.

07:20
    Poliaček zastavil v strednom pásme puk s úmyslom vysunúť svojich spoluhráčov, na prihrávku odrazenú od mantinelu ale zareagovali najlepšie domáce Košice. Tie sa tak budú môcť opätovne presunúť pred Dzubinu.

07:00
    Košičania už v pätici.

06:45
    Táto presilovka hosťom absolútne nedokáže, Martin má obrovské problémy s presnejšou rozohrávkou a prechodom cez útočnú modrú čiaru.
    05:40

05:40
    Tak to je neuveriteľné! Michal Dzubina sa rozhodol čepeľou vypomôcť svojim spoluhráčom, avšak to robiť nemal. Puk sa totiž dostal pred bránkovisko a pomaly sa kĺzal do siete, gólman ho zastavil až na poslednú chvíľu!

05:20
    Pomerne dlho teraz miešal Rantanen puk za bránkou MHC, hostia tu stratili niekoľko zbytočných sekúnd.

05:00
    Puk je pri Dzubinovi, Košičania sa okamžite oslobodili.

04:49
    Suja (KOS) – 2 minúty – podrazenie.

04:45
    Martin už hrá v pätici.

04:30
    Navyše tam prišlo k niekoľkým zaujímavým zakončeniam, nanešťastie pre domácich ani jedno z nich v sieti neskončilo.

04:01
    Martin puk stále nevyhodil, Košičania držia súpera v permanentnom zovretí.

03:05
    Od modrej čiary smerovala krásna strela schovaná za obrancu, ktorá navyše letela len tesne nad ľadom, preto mal Dzubina pred sebou neľahkú úlohu. Puk ale ľavým betónom vykopol.

02:51
    Košice sa usadili v pásme a roztočili presilovkový kolotoč, Dzubina okamžite riešil prvú nebezpečnú situáciu!

02:33
    Pulli (MAR) – 2 minúty – vrazenie na mantinel.

02:20
    Varga s Hričinom o puk bojovali pri mantineli a získali ho do moci Košíc. Ťažil z toho opäť Milý, ktorý sa ocitol medzi kruhmi a strelou švihom tesne minul priestor troch žrdí.

01:50
    Moje slová sa rozhodol dementovať technicky zdatný Juraj Milý, ktorý si do pásma nakorčuľoval v pozícii pravého krídla a skúsil to strelou švihom, ktorá bola zrazená na ochrannú sieť.

01:29
    Boltun zvádzal rýchlostný súboj s jedným z obrancov hostí, ten mu ale puk pri mantineli šikovne vypichol. Úvod stretnutia prináša opatrný hokej z oboch strán.

00:39
    Ján Tabaček to v úvode stretnutia vymyslel dobre a puk nahodil na zadný mantinel, kde sa ešte rozhodol hokejkou zahrať Kopřiva. Košičania puk vyvezú von zo svojej obrannej tretiny.

00:12
    Úvodné buly zápasu bolo vhodené. Ako prví získali puk na svoje hokejky domáci hráči, ktorí sa pokúsia o čo najrýchlejšie presunutie pred bránku stráženú Michalom Dzubinom. Toho by Košičania nepochybne radi už v úvode aj ohrozili svojimi streleckými zakončeniami.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

Hymna Slovenska už doznela, na ľade ostanú len úvodné päťky oboch celkov. Hlavný arbiter stretnutia, pán Vladimír Snášel, v tejto chvíli berie puk do svojej ruky a zvoláva hráčov na úvodné buly. Dámy a páni, prajeme vám krásny športový zážitok!

Vážení športoví priaznivci, ešte raz vás srdečne pozdravujem zo Steel arény, Košického štadióna Ladislava Trojáka, kde sa už o malý moment začne súboj 9. kola najvyššej hokejovej súťaže Slovenska, Tipsport ligy, v rámci ktorého si sily zmerajú HC Košice a MHC Martin. Domáci celok vkročí do zápasu v bielej sade dresov, hostia z Martina si do metropoly východu priniesli modrú sadu dresov. My si ešte počkáme na hymnu Slovenskej republiky, po ktorej už vhodeniu úvodného buly nebude stáť nič v ceste.
    Hráči počas rozkorčuľovania

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Milí hokejoví priatelia, dovoľte mi vás srdečne pozdraviť z mesta športu, Košíc, ktoré dnes žijú pohybom. Len pred malou chvíľou totiž do cieľa dobehli poslední bežci najstaršieho maratónu v Európe a druhého najstaršieho bežeckého podujatia na svete, Medzinárodného maratónu mieru (Košice Peace Marathon) a teraz už nasleduje priestor na hokej. V dnešnom stretnutí si sily zmerajú Košice a Martin, oba celky sa v tejto chvíli pripravujú na hlavnej ľadovej ploche Steel arény.

Úvodné zostavy:

HC Košice: Kopřiva (Habal) – Vašíček, Deyl, Šedivý, Dudáš, Michalčin, Šmach – Nagy, Suja, Spilar – Bartánus, Boltun, Bicek – Varga, Milý, Hričina – Bartoš, Hruška, Klíma

MHC Martin: Dzubina (Corbeil) – Brňák, Tabaček, Rantanen, Pacalaj, Pulli, Leško, Fabian, Rusina – Koyš, Heizer, Bílek – Dírer, Surovka, Pokrivčák – Ambroz, Jurášek, Rzavský – Poliaček, Dvořák, Nemček

Rozhodca: Snášel – Gajan, Gavalier.
    Poriadia si dnes Košice s oporou Martina Mathieu Corbeilom?

Vážení športoví fanúšikovia, srdečne vás vítame pri ďalšom pokračovaní našej najvyššej hokejovej súťaže. Tipsport liga dnes pokračuje už svojím 9. kolom, v rámci ktorého uvidíme v metropole východu súboj Košíc s Martinom.

Košickí hokejisti sú stále na čele tabuľky. Na svojom konte majú už deväť odohraných zápasov (absolvovali už aj duel s HK Orange 20). Dohromady získali rovnako ako priebežne druhá Nitra 21 bodov, ale na prvé miesto ich radí lepšie celkové skóre 39:19. O produktivitu Košičanov sa najväčšou mierou postaral kapitán Ladislav Nagy, ktorý je s 9 gólmi a 7 asistenciami najproduktívnejším hráčom celej súťaže.

Martinčania sa nachádzajú približne v polovici tabuľky, patrí im totiž priebežná šiesta priečka. Martinskí hokejisti majú za sebou osem duelov. z ktorých rovnú polovicu prehrali a druhú polovcu vyhrali. Celkovo im to prinieslo 12 bodov a mierne negatívne skóre 18:19. Aktuálne najproduktívnejším hráčom MHC je iba 20-ročný krídelník Patrik Koyš, ktorý nazbieral 9 kanadských bodov za 3 góly a 6 asistencií.

V uplynulom kole sa tímy na zápas naladili rozdielne. Zatiaľ čo Martinčania si pripísali tretiu výhru z posledných štyroch zápasov, Košičania prerušili svoju štvorzápasovú víťaznú šnúru a prehrali. Martin vyhral doma nad Novými Zámkami 3:0, Košice prehrali na ľade majstrovskej Nitry 4:6.

Jasným favoritom sú domáci hokejisti. Na triumf Košíc vypísali bookmakeri stávkových kancelárií na základe papierových predpokladov kurz iba 1.23, zatiaľ čo na víťazstvo Martina sa kurz pohybuje až vo výške 7.6.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

Lukáš Pancurák

Branky a nahrávky: 10. Boltun (Bicek, Michalčin), 10. Klíma (Hruška, Dey), 12. Bicek (Bartánus, Suja), 21. Suja (Spilar, Nagy), 27. Šedivý (Bicek, Bartánus), 30. Deyl (Spilar, Suja), 37. Varga (Bicek, Dudáš), 41. Boltun (Bicek, Bartánus), 56. Bartoš (Šedivý, Suja) – 17. Bílek (Tabaček, Brňák), 35. Bílek (Heizer, Tabaček), 53. Nemček (Surovka)

HK VITAR Martin: Dzubina (21.Corbeil) – Brňák, Tabaček, Rantanen, Pacalaj, Pulli, Leško, Fabian, Rusina – Koyš, Heizer, Bílek – Dírer, Surovka, Pokrivčák – Ambroz, Jurášek, Rzavský – Poliaček, Dvořák, Nemček

Rozhodčí: Snášel – Gajan, Gavalier