5:0 (0:0, 5:0, 0:0)
HC Slovan Ústí nad Labem
Čtvrtek 06.10.2016, 15:00ELIOD extraliga mladšího dorostu • 13. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Zdravím všechny hokejové fanynky a fanoušky. Vítejte u dnešního zápasu ELIOD extraligy mladšího dorostu mezi chomutovskými Piráty a ústeckým Slovanem.

Piráti Chomutov se momentálně nachází v tabulce na páté příčce s dvanácti body. Po osmi odehraných zápasech si připsali na své konto 4 výhry a 4 porážky. Na domácím kluzišti zatím odehráli čtyři zápasy, ze kterých 1x vyhráli a 3x prohráli.

Posledních 5 zápasů

HC Sparta Praha – Piráti Chomutov 4:1
    Piráti Chomutov – Rytíři Kladno 3:2
    HC Energie Karlovy Vary – Piráti Chomutov 1:3
    Piráti Chomutov – HC Škoda Plzeň 1:4
    HC Slovan Ústí nad Labem – Piráti Chomutov 1:4

Slovan Ústí nad Labem se momentálně nachází v tabulce na osmé příčce se sedmi body. Po osmi odehraných zápasech si připsal na své konto 2 výhry, 1 prohru po prodloužení a 5 proher. Venku zatím Slovan odehrál pět zápasů, ze kterých 2x vyhrál a 3x prohrál.

HC Slovan Ústí nad Labem – Piráti Chomutov 4:6

Piráti Chomutov: Dobeš (Svoboda) – Petrásek, Vaněk, Ferbas, Matějka, Herles, Kastner, Klika, Psar (C)– Králíček, Zahrádka, Harkabus, Šafránek, Mežnar, Hofrichter, Prokeš, Holka, Benda, Koláček, Gut, Vrhel

HC Slovan Ústí nad Labem: Volke (Kmoch) – Polata, Tůma, Šešina, Sitár, Kříž, Magasanik – Tot, Bláha, T. Čermák, Costa, Gašpar, Šindelář, J. Čermák, Janoušek, Tůma (C), Dohnal

Rozhodčí: Vojtěchovský – Coubal, Kokrment.

Oba týmy jsou již na ledové ploše. Domácí dnes nastupují v bílých dresech, hosté dnes oblékli fialové dresy.

00:01

00:05
    Domácí vyhráli úvodní buly první třetiny a ihned se s kotoučem ženou směrem dopředu.

00:26
    Mežnar dostal příliš dlouhou přihrávku do samostatného úniku a kotouč tak skončil pouze u brankáře Volkeho, který kotouč přikryl.

01:20
    Matějka napřáhl ke střele od modré čáry. Jeho pokus však Volke v pohodě vyrazil do rohu kluziště.

01:58
    Herles nahodil kotouč na branku od modré čáry. Jeho pokus Volke vyrazil před sebe, kde se nacházel Zahrádka, ten však následně nedokázal dorazit kotouč do branky.

02:56
    Hosté se teď snad poprvé v dnešním utkání dostali do útočného pásma, tam však dlouho nevydrželi, neboť si mezi sebou špatně přihráli a kotouč přišli.

03:14
    Dohnal se dostal ke střele z pravého kruhu ihned po buly. Branku však těsně přestřelil.

03:38
    Zakázané uvolnění hostů. Vhazovat se tak bude před Volkem.

04:07
    Kříž se dostal ke střele od modré čáry. Jeho pokus však zablokoval jeden z vracejících se obránců.

04:30
    Prokeš se dostal s kotoučem podél pravého mantinelu až ke střele z pravého kruhu, jeho backhandový pokus však orazítkoval pouze tyč.

04:59
    Mežnar poslal před branku skvělou přihrávku z pravého kruhu. Gut však před Volkem na kotouč nedosáhl, a tak ho nemohl zasunout do branky.

05:41
    Šešina vyslal na branku střelu od modré. Trefil však jen jednoho z obránců do bruslí.

06:32

07:05
    Janoušek se dostal s kotoučem podél pravého mantinelu až ke střele z pravého kruhu. Jeho následný střelecký pokus mířený ke vzdálenější tyči však dokázal Svoboda svým levým betonem vyrazit mimo tři tyče.

08:34
    Hra se momentálně pohybuje převážně ve středním pásmu.

08:49
    Kotouč opustil ledovou plochu a vhazovat se tak bude po levici Dominika Svobody.

09:04
    Janoušek se dostal ke kotouči zcela osamocen před Svobodou. Ke střele se však nedostal, neboť ho k ní nepustil jeden z vracejících se obránců.

09:50
    Vrhel vyslal na branku jedovatou střelu z mezikruží. Jeho pokus mířený do levého horního růžku branky však dokázal Volke skvělým zákrokem vyrazit mimo tři tyče.

10:17
    Benda se dostal ke střele z pravého kruhu. Branku však přestřelil.

10:57
    T. Čermák dostal nabito do levého kruhu. Jeho následnou bombu však Svoboda dokázal vyrazit mimo tři tyče.

11:59
    Volke podržel kotouč po střele jednoho z domácích hráčů a vhazovat se tak bude po jeho pravici.

12:34
    Hra se momentálně pohybuje převážně ve středním pásmu

12:51
    Costa vyzkoušel pozornost Svobody střelou od modré čáry. Jeho propagační pokus však nenadělal tomuto mladému brankáři větší problém.

13:38
    Šafránek se řítil s kotoučem sám na brankáře od levého mantinelu. Jeho následný pokus mířený k bližší tyči dokázal Volke skvělým reflexivním zákrokem vyrazit mimo tři tyče.

14:44
    Hofrichter se ocitl zcela osamocen s kotoučem před Volkem. Střela mu však následně vůbec nesedla a kotouč tak skončil vedle levé tyče.

15:39
    Costa vyslal na branku střelu od modré čáry. Jeho pokus však skončil vysoko nad brankou.

16:33
    Domácí si mezi sebou neporozuměli v útočném pásmu a o kotouč tak přišli.

17:36
    Herles se dostal ke kotouči v levém kruhu. Ke střele ho však nepustil jeden z obránců.

18:06
    Šafránek se s Bendou hnali dva proti jednomu obránci. Šafránek však v útočném pásmu s kotoučem upadl a z této akce tak nic nebylo.

19:00
    Právě se rozeběhla poslední minutka první třetiny.

19:10
    Magasanik napřáhl ke střele od modré čáry. Jeho pokus však skončil zhruba metr nad brankou.

20:00

První třetina je za námi. Zápas je zatím velmi vyrovnaný. Oba celky se v první třetině dostali do zajímavých šancí, ale branku jsme zatím žádnou neviděli. Zbytek zápasu tak bude ještě velmi zajímavý.

Další třetina začne přibližně v 15:42.

Oba týmy jsou zpět na ledové ploše. Druhá třetina tak za malou chvíli začne.

20:01

20:05
    Hosté vyhráli úvodní buly druhé třetiny a ihned se s kotoučem snaží dostat do útočného pásma.

20:40
    Piráti právě vstřelili branku!
    Domácí se dostávají do vedení! ERIC MEŽNAR se dostal ke kotouči v mezikruží. Následně si dokázal obehrát jednoho z obránců a střelou do levého horního růžku branky nedal Volkemu sebemenší šanci. Asistence: Roman Psar.

21:27
    Hosté se snaží ihned na branku soupeře odpovědět stejnou mincí. Střelu Šindeláře z pravého kruhu však Svoboda skvělým zákrokem vyrazil mimo tři tyče.

22:09
    Domácí vedou už o dvě branky! MICHAL GUT se dostal s kotoučem podél pravého mantinelu až před Volkeho, kterého dokázal střelou k levé tyči překonat. Asistence: Eric Mežnar.

22:36
    Tůma napřáhl ke střele od modré. Jeho tvrdý pokus však dokázal Svoboda chytit do své lapačky.

22:45
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Jaroslav Šešina – 2 min., nedovolené bránění).

23:03
    Kale Costa se dostal v oslabení do samostatného úniku. Na Svobodu však nevyzrál! Ten si připisuje na své konto jeden z dalších skvělých zákroků v dnešním utkání.

23:30
    Harkabus se dostal ke kotouči v mezikruží. Kotouč se mu však následně zamotal pod bruslemi a ke střele se tak nedostal.

23:56
    Hostům se podařilo vyhodit kotouč z vlastního pásma a můžou tak jít pohodlě vystřídat.

24:45

25:15
    Janoušek se dostal ke střele z levého kruhu. Jeho jedovatý střelecký pokus však dokázal Svoboda vyrazit mimo tři tyče.

25:42
    Magasanik vyzkoušel pozornost brankáře střelou ze středního pásma. Svoboda se však překvapit nenechal.

26:34
    Šafránek vyslal na branku střelu z pravého kruhu. Jeho pokus však našel pouze lapačku brankáře Volkeho.

26:46

27:13
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Vojtěch Tůma – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

27:28
    Gut se dostal ke střele z pravého kruhu. Jeho střelecký pokus však opět našel pouze lapačku připraveného Volkeho.

28:02
    Mežnar se dostal zcela osamocen ke střele z pravého kruhu. Jeho pokus mířený do levého horního růžku branky dokázal Volke svým ramenem vyrazit nad branku.

28:46
    Domácí vedozu již 3:0! Harkabus vyslal na branku backhandovou střelu z mezikruží. Jeho pokus Volke pouze vyrazil před sebe, kde se nacházel osamocený JAN ŠAFRÁNEK a ten už neměl problém poslat kotouč do odkryté klece. Asistence: Matěj Harkabus.

29:12
    A je to 4:0! Domácí se dostali do úniku tři na jednoho. Kotouč se od jednoho z jeho spoluhráčů v levém kruhu dostal do mezikruží k úplně volnému STANISLAVU VRHELOVI a ten se střelou do horní poloviny branky nemýlil. Asistence: Michael Hofrichter a a Jan Zahrádka.

29:33
    A další gól Pirátů! JOSEF KOLÁČEK se dostal ke kotouči v levém kruhu a střelou k bližší tyči dokázal překonat Volkeho, který následně přepustil své místo v brance svému kolegovi. Asistence: Michal Gut.

29:35
    Hosté střídají brankáře. Jakuba Volkeho nahrazuje Petr Kmoch.

30:10
    Domácí teď svého soupeře neskutečně přehrávají a hosté by se tak měli trochu sebrat, aby nedostali ještě další branky.

31:38
    Gut tak dlouho kličkoval s kotoučem v útočném pásmu, až o něj přišel.

32:19
    Kale Costa ujížděl ještě s jedním ze svých spoluhráčů na jednoho obránce. Costa to však vzal vše na sebe, ale překonat Svobodu nedokázal.

32:57
    Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Matěj Harkabus – 2 min., příliš mnoho hráčů).

33:19
    Tůma se dostal ke střele z mezikruží. Jeho jedovku však dokázal Svoboda chytit.

34:01
    Zakázané uvolnění hostů. Vhazovat se tak bude před Kmochem.

34:22
    Hosté se vůbec nemohou dostat s kotoučem do útočného pásma.

34:57

35:37
    Domácí si mezi sebou neporozuměli ve středním pásmu a kotouč tak přišli.

36:18
    Domácí se dostali do přečíslení dva na jednoho. Hofrichter poslal přihrávku před odkrytou branku Zahrádkovi, tomu však kotouč přeskočil čepel a gól tak z této obrovské šance není.

37:38
    Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Michal Gut – 2 min., sekání).

38:23
    Hosté se vůbec nemohou udržet s kotoučem v útočném pásmu.

39:00
    Začala poslední minutka druhé třetiny.

39:41

40:00

Druhá třetina je za námi. Ve druhé třetině jsme se už dočkali branek a ne jen jedné. Nejdříve se ihned na začátku druhé třetiny prosadil Mežnar a následně během necelých deseti minut do bylo už 5:0. Domácí tak mají do závěrečné třetiny pohodlný náskok pěti gólů a musel by se stát zázrak, aby ještě hosté dokázal výsledek otočit.

Další třetina začne přibližně v 16:33.

40:01

40:05
    Domácí vyhráli úvodní buly třetí třetiny a ihned se na svého soupeře vrhli.

40:36
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Kale Costa – 2 min., hákování).

41:09
    Matějka napřáhl ke střele od modré. Jeho pokus však dokázal zablokovat jeden z obránců.

41:52
    Vaněk vyslal na branku střelu z levého kruhu. Branku však minul.

42:24
    Mežnar vyslal na branku bombu od modré. Trefil však pouze jednoho z obránců stojících před brankářem.

42:36

43:28
    Hofrichter se skvěle prokličkoval podél levého mantinelu až před Kmocha. Toho však nedokázal překonat střelou k bližší tyči.

44:17

45:11
    Jan Tůma objel s kotoučem branku a snažil se zasunout kotouč k pravé tyči. Svoboda se však stačil přesunout ke své pravé tyčce a kotouč tak nepustil za svá záda.

46:14
    Costa se dostal ke střele z levého kruhu. Branku však přestřelil.

47:05
    Tůma napřáhl ke střele téměř z červené čáry. Jeho tvrdý pokus však nenadělal Svobodovi větší potíže.

47:50
    Šešina vyslal na branku střelu od modré čáry. Jeho pokus ještě tečoval před Svobodou Gašpar, ale pouze nad branku.

48:51
    Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Matěj Harkabus – 2 min., vražení na hrazení).

49:27
    Hosté si mezi sebou neporozuměli v útočném pásmu a sami se tak vyhodili do středního pásma.

49:57
    Jan Tůma to zkoušel individuálně středem kluziště, ale v útočném pásma narazil na dva obránce, kteří mu kotouč z hole vypíchli.

50:52

50:55
    Ihned po skončení trestu se dostal ke střele z pravého kruhu osamocený Costa. Jeho dobře mířenou střelu do levého horního růžku branky dokázal Svoboda svým ramenem vyrazit do ochranné sítě.

52:28

52:39
    Vojtěch Tůma napřáhl ke střele od modré. Jeho pokus však Svoboda dokázal vyrazit svou vyrážečkou do rohu kluziště.

53:34
    Šešina to zkusil od modré. Jeho pokus však skončil mimo branku.

54:45
    Domácí na delší dobu sevřeli svého soupeře ve vlastním útočném pásmu, ale do vážnější šance se nedostali. S kotoučem momentálně hrají hosté.

55:54
    Sitár dostal nabito do pravého kruhu, ale střela mu vůbec nesedla a kotouč tak získávají domácí.

57:13
    Vojtěch Tůma dostal nabito na modrou čáru. Jeho následná bomba však orazítkovala pouze levou tyč Svobodovy branky!

58:27
    Hofrichter byl zastaven skvělým bodyčekem na útočné modré a hrát tak mohou hosté.

59:00
    Poslední minutka třetí třetiny.

59:49
    Domácí drží kotouč na svých holích a čekají na konec zápasu.

Dnešní utkání je za námi. Domácí dnes rozstříleli svého soupeře 5:0 a do tabulky si tak připisují zasloužené tři body. O branky se dnes postarali Mežnar, Gut, Šafránek, Vrhel a Koláček. Hosté po dnešním tragickém výkonu zaslouženě prohráli a do tabulky si nepřipíší ani bod.

Ode mne je to pro dnešek vše. Já Vám přeji příjemný zbytek večera a někdy příště opět na shledanou. (17:00:49)

Martin Penker

Branky a nahrávky: 21. Mežnar (Psar), 23. Gut (Mežnar), 29. Šafránek (Harkabus), 30. Vrhel (Hofrichter, Zahrádka), 30. Koláček (Gut)

Piráti Chomutov: Svoboda (Dobeš) – Petrásek, Vaněk, Ferbas, Matějka, Herles, Kastner, Klika, Psar (C)– Králíček, Zahrádka, Harkabus, Šafránek, Mežnar, Hofrichter, Prokeš, Holka, Benda, Koláček, Gut, Vrhel
    HC Slovan Ústí nad Labem: Volke (30. Kmoch) – Polata, Tůma, Šešina, Sitár, Kříž, Magasanik – Tot, Bláha, T. Čermák, Costa, Gašpar, Šindelář, J. Čermák, Janoušek, Tůma (C), Dohnal

Rozhodčí: Vojtěchovský – Coubal, Kokrment