Třinec – Kometa Brno 4:3 (po pr.) | Plzeň – Litvínov 3:4 (kon.) | Chomutov – Zlín 6:3 (kon.)
Liberec – Vítkovice 3:1 (kon.) | Olomouc – Mountfield HK 3:4 (po pr.) | Sparta – Mladá Boleslav 9:0 (kon.)
HC Olomouc
3:4 (1:1, 1:1, 1:1 - 0:1)
Mountfield HK
Pátek 07.10.2016, 18:00 • Zimní stadion Olomouc. Kapacita: 5.500 míst. • Tipsport extraliga • 10. kolo

Zápas, ve kterém se domácí třikrát dostali do vedení, se nakonec vyvinul lépe pro hosty, kteří na všechny tři branky dokázali zareagovat a posunout nakonec svůj tým ke dvoubodovému zisku. Velkou měrou se na tom podílel i kapitán Jaroslav Bednář, který se bilancí 1+2 stal nejlepším hráčem utkání za Mountfield. Olomouc se i přes svůj talk, který více zaměstnával hradeckou defenzívu nakonec dočkal jen bodu, když rozhodující branku vstřelil Jiří Šimánek. Ode mě je to pro dnešek vše, přeji hezký zbytek pátečního večera. (20:39:06)

Nejlepší hráči utkání: Jan Jaroměřský (OLO), Jaroslav Bednář (HKM)

61:40 Jiří ŠIMÁNEK - 3:4
    Zdroj: Hokejka TV

61:40
    Hradec právě vstřelil branku!
    Hradec přece jen svůj obrovský tlak využil a po Dietzově přihrávce směrem k modré čáře se přesnou dělovkou prosadil JIŘÍ ŠIMÁNEK. Konrád v této situaci neměl moc šancí na úspěšný zákrok. Asistence: Stanislav Dietz

61:00
    Hradec má obrovský tlak, olomoucká trojice se ale s velkou vervou vrhá do všech střel. Hlavně ta Džerinšova byla nebezpečná, Konrád však zasahuje.

60:17
    Jan Knotek (OLO) se srazil kolenem s Gregorcem a půjde si sednout na 2 minuty za podražení.

60:01

Šedesát minut nám vítěze nepřineslo, na řadu tak přijde až pětiminutové prodloužení, ve kterém se na každé straně utkají jako už tradičně 3 hráči v poli. Prodloužení startuje v cca 20:23.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:49
    Hra se ještě ke konci třetí třetiny přesune před Konráda, když domácí beci vyhazují puk až na druhou stanu hřiště.

59:38
    Kouč Hradce, Václav Sýkora, si vybírá oddechový čas

58:48
    Bednář se dral do zakončení, ale nakonec byl odstaven, který může vyvézt puk z vlastní poloviny.

57:59
    Olomoucký tlak před koncem třetí třetiny ještě roste, Rybár měl velké problémy s Staňkovy rány od modré, ale nakonec puk ukryl i pod tlakem napadajících hráčů pod své betony.
    56:36 Blaž GREGORC - 3:3

56:36
    Bednář dneska kouzlí! Znovu se zapisuje do statistik, kdy předložil přihrávku BLAŽI GREGORCOVI na modrou čáru, který po hradeckém nátlaku přece jen vyrovnává na 3:3 Asistence: Jaroslav Bednář.

55:52
    Marek Laš je po zásahu do obličeje soupeře vyloučen na 2 minuty za vysokou hůl.

55:52
    Olomouc se dostává do dalších šancí, Rybár však nakonec přece bezpečně zasahuje.

Johan Čáp

Branky a nahrávky: 13. Strapáč (Ondrušek), 35. Jaroměřský (Matai, Skladaný), 55. Laš (Vyrůbalík, Ondrušek) – 15. Dej (Bednář), 39. Bednář (Kukumberg), 57. Gregorc (Bednář), 62. Šimánek (Dietz)

HC Olomouc: Konrád (Falter) – Škůrek, Vyrůbalík (C), Houdek, Staněk, Jaroměřský, Ondrušek, J. Galvas – J. Mikúš, J. Knotek, Laš – Eberle, Ostřížek, Strapáč – Holec, Herman, Burian – Fořt, Matai, Skladaný.
    Mountfield HK: Rybár (Kacetl) – Vydarený, Pláněk, Gregorc, Štajnoch, Dietz, Pavlas, Newton – Šimánek, Džerinš, Jarůšek – Dej, Kukumberg (C), Bednář – Pavlík, Köhler, Potulny – Nedvídek, T. Knotek, Kopta.

Rozhodčí: Pešina, Mrkva – Bláha, Špůr