Finsko
4:2 (1:0, 1:1, 2:1)
Česko
Pátek 07.10.2016, 13:00Reprezentace žen do 18 let • Kuortane Cup

Naše hokejistky do 18 let uzavřou turnaj na finské půdě zítra od 12:30 českého času bitvou s houževnatým Norskem. Do té doby se mějte hezky. (15:00:38)

Střely na branku ve 3. třetině (celkem):

Finsko – 11 (27)
    Česko – 6 (26)

Nejlepšími hráčkami zápasu jsou vyhlášeny za Finsko útočnice Emilia Vesaová a za Česko kapitánka Klára Hymlárová.

Tak bohužel, české juniorky sice dotáhly dvoubrankové manko, ale nakonec neuspěly ani ve druhé bitvě turnaje v Kuortane. Rozhodující gól inkasovaly v 55. minutě, Finky pak potvrdily triumf do prázdné klece. Přestože k bodům chybělo málo, musíme uznat, že za třetí třetinu si naše soupeřky zasloužily vítězství o něco víc.

59:58
    Kotouč byl zašlápnut ve finské třetině, takže nás čeká ještě jedno vhazování.
    59:30 NYLUNDOVÁ - 4:2

59:30
    Finsko právě vstřelilo branku!
    Karolína Juřicová už odjela na střídačku, jenže náš tým neudržel útočné pásmo a Finky trefou do prázdné brány rozhodují o výsledku. Z vlastní modré čáry mířila nekompromisně JENNINA NYLUNDOVÁ – 4:2. Bez asistence.

59:09
    Finky chybovaly v rozehrávce a namazaly puk Zrnové. Bohužel se nám nedaří udržet na kotouči...

58:35
    Ne, česká kapitánka tentokrát z pravého kruhu neprostřelila clonu před gólmankou.

58:14
    Klára Hymlárová se v útoku na puku udržela jen chvilku, ale teď má náš první útok další pokus.

57:59
    Dokázali jsme pouze vyhodit kotouč z pásma, děvčata totiž už potřebovala střídat.

57:28
    Český tým je kompletní, ale dál se musí bránit ve své třetině.

56:54
    Emilia Varpulaová dostala puk před brankoviště. Česká obránkyně jí lehla pod nohy, takže musela zakončovat vysoko. Juřicová proti bekhendu zasahuje.

56:32
    Znovu letí kotouč přes všechny čáry, oslabení zatím zvládáme dobře.

55:59
    Češky vyhazují. Juřicová si předtím musela poradit s ostrou ranou Nieminenové.

55:17
    Finská střídačka si vybírá oddechový čas.

Martin Voltr

Branky a nahrávky: 16. Vesaová (Melotindosová, Nieminenová), 21. Arová (Nieminenová), 55. Nieminenová (Karjalainenová, Melotindosová), 60. Nylundová – 30. Erbenová (Hornická, Mlýnková), 51. Hymlárová (Mlýnková)

Finsko: Silvonenová (Oksmanová) – Arová, Karjalainenová (C), Laitinenová, Tohilaová, Lahtimäkiová, Parkkonenová, Tervalaová, Mikkonenová – Melotindosová, Nieminenová (A), Vesová – Nousiainenová, Varpulaová, Nylundová – Yrjänenová, Liikalaová, Holopainenová – Rinneová, Vainikkaová, Hautamaaová.
    Česko: Juřicová (Štumbaurová) – Škrdlová, Zachová, Vozdecká, Martinů (A), Kotounová, Cornová, Erbenová (A) – Mlýnková, Hymlárová (C), Karlecová – Machalová, Zrnová, Exnerová – Matoušková, Hornická, Dýcková – S. Halounová, A. Halounová, Lorencová. Trenér: Jan Fidrmuc.

Rozhodčí: Tauriainenová – Vainionpääová, Maijalaová (všechny FIN).