Columbus – Boston 1:2 (kon.) | NY Rangers – Philadelphia 2:4 (kon.) | Florida – Tampa 0:0 (odl.)
Montreal – Toronto 6:1 (kon.) | Edmonton – Winnipeg 5:2 (kon.) | Vancouver – Calgary 4:0 (kon.)
Columbus Blue Jackets
1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
Boston Bruins
Pátek 07.10.2016, 01:00 • Nationwide Arena, Columbus • Příprava NHL

1. Seth Griffith (BOS) 1+0
    2. Brandon Saad (CBJ) 1+0
    3. Sergej Bobrovsky (CJB) 58:15 minut., 22 zákroků., 2 góly, úspěšnost zákroků 90,9% (03:38:23)

Statistiky: střely na bránu: 28-22, zablokované střely: 5-10, hity: 14-11, trestné minuty: 10-16.
    Rozhovor se střelcem vítězného gólu Sethem Griffithem.

Boston dlouho vedl v Nationwide Areně gólem Matta Beleskeyho ze třetí minuty utkání, na který až na začátku třetí třetiny navázal Seth Griffith. Columbus si poté zahrál šestou přesilovou hru v zápase a zásluhou bleskově sehrané akce se mu ji podařilo využít, když se prosadil Brandon Saad, který vrátil Blue Jackets zpět do zápasu. Domácí hokejisté si v závěru při hře bez brankáře vytvořili tři slibné šance, vyrovnat už se jim ale nepodařilo. Bruins dnes na ledě Columbusu vítězí, již za sedm dní se ale oba týmy střetnou znovu v ostrém zápase NHL. Konečný výsledek. Columbus Blue Jackets 1 Boston Bruins 2.

59:59
    Columbus si během posledních čtyř sekund vytvořil obrovský závar, jenže následná střela zamířila mimo a Boston už o dnešní vítězství nic nepřipraví!

59:56
    Vyloučení v týmu Boston Bruins (John-Michael Liles – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

59:48
    Blue Jackets si vytvořili obrovský tlak, jenže Malcolm Subban vytáhl skvělý zákrok a dvanáct sekund před koncem zápasu podržel svůj tým nad vodou!

59:20
    Hra byla přerušena a do konce utkání zbývá odehrát pouhých 40 sekund. Podaří se Columbusu vyrovnat?

58:55
    David Savard minul bránu a následnou akci Blue Jackets zastavilo postavení mimo hru, po kterém si domácí trenér John Tortorella vyžádal oddechový čas.

58:30
    Sergej Bobrovsky vystartoval na střídačku a Blue Jackets to zkouší během závěrečné minuty a půl sekund ve hře bez brankáře!

58:27
    Columbusu už nezbývá příliš času na vyrovnání a pomalu se blíží chvíle, kdy do hry naskočí šestý hráč.

57:12
    Boston vyhodil puk na zakázané uvolnění a hlavní trenér Bruins Claude Julien si vyžádal oddechový čas.

55:16
    Zach Werenski ukazuje, že není bůh ví jaký střelec, když se dostal k další střele, ta ale potřetí v řadě zamířila mimo.

55:06
    Sam Gagner se v dnešním zápase dostal již ke čtvrté střele, ani tentokrát ale na pozorného brankáře Bostonu nevyzrál. Malcolm Subban si připsal další úspěšný zákrok.

54:25
    Columbus má k dispozici v dnešním zápase sedmou přesilovou hru a ideální možnost dotáhnout jednobrankový náskok Bostonu Bruins. Jako první se o to pokusil pěknou tečí Nick Foligno, Malcolm Subban byl ale na svém místě.

53:43
    Vyloučení v týmu Boston Bruins (Rob O'Gara – 2 min., hákování).

53:19
    Sean Kuraly vypálil a Sergej Bobrovsky si připsal úspěšný zákrok.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 47. Saad (Jones, Bobrovsky) – 3. Beleskey (Miller, Ehrhoff), 44. Griffith (DeBrusk, O'Gara)

Columbus Blue Jackets: Bobrovsky (McElhinney) – Werenski, Jones, Murray, Savard, Nutivaara, Johnson – Jenner (A), Dubinsky (A), Atkinson – Hartnell, Wennberg, Bjorkstrand – Saad, Gagner, Foligno (C) – Calvert, Karlsson, Anderson. Hlavní trenér: John Tortorella.
    Boston Bruins: Chudobin (30. Subban) – Ehrhoff, Miller, Liles (A), Carlo, Morrow, O'Gara – DeBrusk, Nash, Griffith – Beleskey (A), Czarnik, Heinern – Kuraly, Moore (A), Hayes – Schaller, Acciari, Randell. Hlavní trenér: Claude Julien.

Rozhodčí: Brian Pochmara, TJ Luxmore. Čároví: David Brisebois, Tony Sericolo