Třinec – Kometa Brno 4:3 (po pr.) | Plzeň – Litvínov 3:4 (kon.) | Chomutov – Zlín 6:3 (kon.)
Liberec – Vítkovice 3:1 (kon.) | Olomouc – Mountfield HK 3:4 (po pr.) | Sparta – Mladá Boleslav 9:0 (kon.)
Piráti Chomutov
6:3 (3:2, 2:0, 1:1)
Berani Zlín
Pátek 07.10.2016, 17:30 • SD ARÉNA • Tipsport extraliga • 10. kolo

Ode mě je to pro dnešek vše. Děkuji za pozornost a u extraligy zase nashledanou. (20:02:26)

Nejlepší hráči utkání: Vladimír Růžička (2+2) – Oldřich Kotvan (0+2)

Střely na branku: 43:25

Utkání mezi Chomutovem a Zlínem končí za stavu 6:3 pro domácí celek, rozhodla druhá třetina.

Hostům se sice povedlo snížit na rozdíl dvou branek poté, co David Šťastný proměnil se štěstím svůj nájezd. Domácí si své tříbrankové vedení vzali zpět ve čtyřiapadesáté minutě, kdy přidal druhou branku Vladimír Růžička.

59:37
    Do útoku se hned dostali hosté. Robert Říčka pálil od levého mantinelu, kde byl jeho kotouč sražen do ochranné sítě nad brankou.

59:29
    Na trestnou lavici putuje Jiří Marušák, který naprosto zbytečně dohrál Michala Vondrku. Ještě si tak půlminutky posedí na lavici hanby.

58:45
    Piráti kombinují v obranné třetině a nedá se říct, že by se někam hnali. Utkání budou chtít dohrát v poklidném tempu.

58:01
    Rozeběhly se poslední dvě minuty třetí třetiny. Utkání se jen dohrává. O vítězi utkání je už nějakou dobu rozhodnuto.

57:35
    Následně se ani domácím nepovedlo ideálně zakombinovat, a tak kotouč skončil jen na zakázaném uvolnění. Vladimír Růžička si následně vzal oddechový čas.

56:56
    Piráti dostali defenzívu Ševců pod tlak, ale nepovedlo se jim nic vymyslet. Zlín tak následně vyhodil mimo obranné pásmo.

56:31
    Zlínu se povedlo vybojovat si útočné pásmo. Vhazovat se tak bude po pravé ruce Jána Laca.

55:43
    Na chomutovském stadioně probíhá spokojenost. Domácí celek vede o tři branky a fandí o stošest. Utkání se v posledních sekundách jen dohrává.

55:10
    Další akce dnes skvěle hrající druhé formace! Vladimír Růžička našel Davida Kašeho, který ale Kašíka nepřekonal. Juraj Valach následně nepřekonal z úhlu zlínského brankáře.

54:49
    Na druhé straně dokázal zafungovat Ján Laco, který pokryl střelecký pokus od mantinelu. Následuje vhazování před ním.
    53:45 Vladimír RŮŽIČKA - 6:3
    Zdroj: Hokejka TV

53:45
    Piráti právě vstřelili branku!
    Nedáš – dostaneš nyní zafungovala na sto procent. Ján Laco neudržel střelu z pravé strany a puk se kutálel za jeho záda, ale nakonec to domácí dokázali udržet. David Kaše se následně prodral po pravé straně a puk poslal do brankoviště na VLADIMÍRA RŮŽIČKU, který přidal čtvrtý bod v utkání! Asistence: David Kämpf a David Kaše.

53:16
    Po levé straně vjel do útočného pásma Ondřej Veselý, který takovým nahozením vybojoval útočné pásmo.

52:45
    Jiří Marušák ve středním pásmu podržel Davida Kämpfa. Chomutovský odchovanec nyní vybojoval přesilovou hru.

David Panuška

Branky a nahrávky: 4. Kämpf (V. Růžička, Valach), 8. V. Růžička (Kaše, Tomica), 20. Poletín (Skokan, Valach), 24. Kaše (V. Růžička, Rutta), 30. Huml, 54. V. Růžička (Kämpf, Kaše) – 3. Říčka (Bukarts, Kotvan), 18. P. Holík (Kotvan), 45. Šťastný (TS)

Piráti Chomutov: J. Laco (Král) – Rutta, Kudělka, Flemming, Dlapa, Valach, Skinner, Buchtela, Chalupa – Račuk, Huml, Vondrka – Kaše, V. Růžička, Tomica – Skokan, Kämpf, Poletín – Hřebejk, Šťovíček, Koblasa.
    Berani Zlín: Štůrala (od 21. Kašík) – Matějíček, Kotvan, Marušák, Blaťák, Bořuta, Žižka, Horák – Bukarts, P. Holík, Říčka – Honejsek, Vlach, O. Veselý – Chytil, Podešva, Kubiš – Šťastný, Hrazdíra, J. Ondráček.

Rozhodčí: Hribik, Wehrli – Jelínek, Suchánek