Vítkovice – Jičín 8:0 (kon.) | Panthers – Liberec 2:3 (kon.)
Panthers Praha
2:3 (0:2, 2:0, 0:1)
Crazy girls FBC Liberec
Sobota 08.10.2016, 19:50 • STODOLA Aréna Střešovice, Praha (365 míst) • ČEZ Extraliga žen • 5. kolo

Do konce třetí třetiny už domácí nedokázali vyrovnat, Liberec tudíž získává první body v této sezóně, když vítěznou branku vstřelila ve třetí periodě Martina Dostalíková. Pantherky si tak naopak připisují už třetí prohru v řadě a postupně se tak vzdalují od míst zajišťujících play-off. Ode mě je to pro dnešek vše, přeji hezký zbytek večera. (21:47:17)

Střely celkem: Panthers – 25, Liberec – 20

Střely ve 3. třetině: Panthers – 6, Liberec – 7

59:52

59:30
    Nováková sama překonala tři protihráčky, ovšem z její akce nic kloudného nevzešlo. Pantherky se připravily možná o poslední šanci na srovnání.

58:48
    Panthers se však nechce ani ve vlastním oslabení vzdát a pokouší se sympaticky i ve čtyřech hráčkách o útočné akce.

57:52
    Ivana Lamková (PAN) je po tvrdém ataku protihráčky vyloučena na 2 minuty za bránění ve hře.

57:18
    Kalinová se pokusila o vyrovnávací branku, ovšem narazila znovu na výbornou Vokatou. Pantherky přesto zůstávají v tlaku.

56:52
    Oddechový čas pro domácí. Kouč Jenšík se ještě pokusí hráčky vyburcovat k vyrovnání.

54:42
    Krauskopfová byla znovu u všeho důležitého, ovšem po individuální akci míří nad bránu.

52:55
    Krauskopfová ukázala hezkou kličku, když se nacházela pod tlakem u vlastní golmanky a sklízí tak za svou odvahu potlesk publika.

51:06
    Šusterová sice vystřelila tvrdě, její pokus je však ztečován mimo hřiště. Pantherky zavřely svého soupeře na jejich polovině.

50:00
    Krauskopfová se po dlouhé době dostala k soupeřově bráně, její střelu zastavuje až horní tyč. Domácí nebyli daleko od vyrovnání!

49:35
    Liberec je v tlaku! Pekárková se odhodlala trefit míček ze vzduchu, ale chyběla ji přesnost. Míček končí mezi diváky na tribuně.

48:51
    Dostalíkové se nepovedlo vzápětí přidat další branku, svůj break zakončila znovu nepřesně.

48:07
    Liberec právě vstřelil branku!
    Tak přece jen se Liberec dočkal! MARTINA DOSTALÍKOVÁ se dostala po kombinaci ke střele a trefila prostor přesně mezi nohama Topolové. Asistence: Oxana Šamaninová.

47:22
    Tomaščinové se sice povedlo vystřelit z otočky, ovšem nemířila přesně. Míček skončil za mantinelem.

46:22
    Dostalíkové se znovu povedlo dostat se do úniku, bohužel pro ni se jí však nepovedlo zakončení a míček tak získávají zpět Panthers.

46:07
    Dostalíkové se její střelecký pokus nepovedl z breaku nepovedl, míří vysoko nad.

45:17
    Tomaščinové se daří vybojovat svým ukázkovým presinkem standardní situaci pro Pantherky. Liberec má teď není v optimálním rozpoložení.

44:45
    Nováková skončila za mantinelem po tvrdém ataku liberecké obránkyně, obě rozhodčí však zatím zůstávají v klidu.

43:02
    Domácímu celku se daří uklidnit zatím jejich velmi zmatenou hru, vidíme zda to bude mít nějaké důsledky na vývoj skóre.

42:06
    Tentokrát kouzlila naopak Topolová, když dokázala na poslední chvíli zasáhnout proti střele Šamaninové. Následnou dorážku pak pokryla domácí golmanka taktéž.

41:22
    Oba týmy se zatím nedokážou vyvarovat nepřesností, což zatím kazí divácký dojem z této části hry.

40:01

Střely ve 2. třetině: Panthers – 12, Liberec – 5

Domácí se ve 2. třetině dostali do mnohem více šancí, ovšem proměnili jen první dvě, když Šarochová s Lochmanovou překonaly golmanku Vokatou hned v úvodu druhé dvacetiminutovky. Poté ovšem liberecký fantom zavřel svou branku a prakticky při několika akcích chytil jasné příležitosti. Uvidíme, zda se hra Liberce zvedne a naváže na výkon z první třetiny nebo naopak budou na koni Pantherky. Třetí třetina startuje přibližně v 21:05.

40:00

39:02
    Leierová po přerušení hry nepříjemně zasáhla Bedlekovou, podle všeho však domácí florbalistka bude moci pokračovat.

36:59

36:55
    Škopánové se ještě v závěru přesilovky podařilo dorazit míček z malého brankoviště, Vokatá však znovu zasahuje. Tentokráte balónek vyrazila nohou.

36:32
    Krauskopfová se pokusila vystřelit po hezkém krosu, její pokus však dokázali liberecké bránící hráčky zblokovat.

35:44
    Dostalíková se dokázala v oslabení dostat do breaku, před bránou Topolové však mířila těsně vedle!

34:59
    Adéla Dlouhá (GIL) musela zachraňovat svůj tým od branky jen za cenu faulu, konkrétně se provinila sekáním, díky kterému jde na 2 minuty na trestnou lavici.

34:22
    Šamanina přesto nebyla daleko od branky! Po obkroužení brankové konstrukce na její pokus jen s obtížemi reaguje golmanka Topolová.

34:02
    Dlouhá mířila ke smůle Liberce vedle brány, zatím to není od Liberce to pravé ořechové.

33:02
    I Liberec se však dostává do menšího tlaku, posledních 10 minut se prakticky jenom bránil.

31:21
    Tentokrát byla u liberecké branky aktivní Nováková, ovšem její pokus znovu pohotově kryje Vokatá. Zatím je právě ona nejlepší hráčkou Liberce!

30:12
    Slaná se dostala k další šanci, ale Vokatá má zatím výbornou formu a nechce si nechat dát další branku. Míček tak končí pouze na ní.

28:45
    Pantherky mají neskutečné šance, ale Vokatá zatím drží Liberec od pohromy. Bedleková, Krauskpfová a ani Škopánová však na strážkyni liberecké branky nevyzrály!

28:22
    Škopánová se pokusila ohrozit Vokatou, ale liberecká golmanka převedla hezký zákrok ramenem. Pantherky teď opravdu tlačí!

27:02
    Ani jeden tým si v posledních minutách nevytváří moc šancí, spíše mají problémy s přechodem přes polovinu hřiště.

25:09
    A znovu hrozí Pantherky! Kraukopfová vyprodukovala jedovatou střelu, ale Vokatá si její pokus vychutnala, když míček chytal jen jakoby nic jednou rukou.

24:26
    Lochmanová znovu zahrozila u liberecké brány, ovšem její pokus Vokatá ještě vyrazila. Následnou dorážku Krauskopfové taktéž.

23:55
    Liberec se pokouší o navázání na výkon z první třetiny, střely se Crazy Girls ale zatím nedaří. Už několik po sobě letělo mimo bránu.

22:07
    Panthers právě vstřelili branku!
    A je vyrovnáno! KRISTÝNA LOCHMANOVÁ se vydala na zteč po pravém křídle a ukázala podobné myšlení jako její kolegyně Šarochová, když přesnou střelou do šibenice nedala Vokaté šanci na zákrok. Pantherky jako by přes přestávku polili živou vodou. Bez asistence.

21:20
    KLÁRA ŠAROCHOVÁ ukázala, jak někdy pomůže v zápase jednoduchost a přesnou střelou do šibenice dává Pantherkám naději na vyrovnání. Bez asistence.

20:36
    Slaná se pokusila nahodit míček na Vokatou, ale její pokus moc nebezpečí nepřinesl. Liberec tak může rozehrávat.

20:01

Střely v 1. třetině: Panthers – 7, Liberec – 8

V první třetině jsme viděli celkem vyrovnaný florbal, ovšem na branky dopadla první perioda odlišně. Liberec totiž narozdíl od domácího dokázal využít své jasné šance a po dvou brankách Leierové se zatím může těšit pohodovému vedení. Uvidíme, jak týmy vstoupí do druhé třetiny, která startuje v cca 20:25.

20:00

19:25
    Pantherky se tlačí směrem k liberecké bráně a chtějí ještě vstřelit branku do šatny, ale hosté si defenzivní hrou tuto možnost nechtějí připustit.

18:45
    Tentokrát pálila na Vokatou Šusterová, liberecká brankařka ale předvedla jistý zákrok.

18:12
    Lochmanová pálila zpoza brankoviště velice nebezpečně! Míček jen tak tak nedoskákal za brankovou čáru!

16:52
    Slaná se zčistajasna objevila před libereckou bránou, jenomže svým pokusem nastřeluje pouze tyč!

15:20
    Vokatá musela být ve střehu při pokusu Bedlekové, která pálila na libereckou bránu z poloviny hřiště. Golmanka hostí však míček dokázala vyrazit rukou do bezpečí.

13:37
    Ale Liberec se přes menší výpadek přece jen dostává do trháku! KRISTÝNA LEIEROVÁ se dokázala zorientovat na brankovišti a nedala moc šancí Topolové, která se za míčkem jen bezmocně ohlédla. Asistence: Oxana Šamaninová.

12:22
    Domácí se začínají lépe zapojovat do rozehrávky, Liberec už neklade takový odpor.

Na hale jsou technické problémy, omlouváme se za menší prodlevu.

05:50
    Krauskopfová se pokusila o střelu ze středu hřiště po hezkém výběhu, její pokus ovšem míří vedle brány.

04:22
    Pantherky se pokusily o konstruktivní rozehrávku, ale následně o míček přicházejí, protože Šarochové uskočil míček.

03:20
    Domácím se zatím nedaří moc kombinovat, Liberec je po vstřelené brance na koni a nechce soupeře pustit ke své bráně.

01:58
    A máme tady první branku zápasu! KRISTÝNA LEIEROVÁ se dnes poprvé napřáhla ke střele a nechytatelným projektilem překonává golmanku Topolovou. Asistence: Oxana Šamaninová.

01:02
    Pantherky měli k dispozici rozehrávku na polovině hřiště, ovšem jejich následná akce k ničemu významnému nevedla.

00:15
    Zápas začíná hned velmi zostra, oba týmy však své rychlé akce těsně po sobě nevypilovaly k dokonalosti.

00:01

FBC Panthers: Topolová (Třísková) – Kučerová, T. Burdová, Kalinová, Fabiánová, Škopánová, Šusterová, Klvaňová – Lochmannová, Škvorová, Lamková – Slaná, Tomaščinová, Bedleková – Šarochová, Krauskopfová, Nedvědová – A. Nováková.

Crazy girls FBC Liberec: Vokatá (Štěpánová) – Gruntová, Dlouhá, Klánová, Loudová, Kabeláková – Dostalíková, Veidlová, Leierová – Pillerová, Mlejnková, Pekárková – Kronychová, Plíšková, Tomanová – Šamaninová, Horáková.

Rozhodčí: Barbora Beranová, Kristýna Šedová.

Zápas bude asi o 15 minut opožděn z důvodu zpoždění předchozího zápasu Národní ligy na stejné hale.

Rozhodčími dnešního zápasu jsou dámy Barbora Beranová a Kristýna Šedová. Pro obě dvě to bude teprve druhý zápas v extralize v historii, první zápas pískaly minulý týden, a to střetnutí Vinohrad s Olomoucí.

Poslední 3 zápasy obou týmů

FBC Panthers
    02.10.2016 Panthers x Jičín 4:6 (extraliga)
    28.09.2016 Olomouc x Panthers 5:3 (extraliga)
    25.09.2016 Panthers x ELITE 3:2n. (extraliga)

02.10.2016 FBC Dobré x Liberec 1:24 (pohár)
    28.09.2016 Bohemians x Liberec 5:1 (extraliga)
    24.09.2016 Liberec x Chodov 1:9 (extraliga)

Crazy Girls FBC Liberec
    Tradiční extraligová bašta, Liberec, zatím uzavírá dvanáctičlennou tabulku extraligy. Na libereckých hráček je však nutno dodat, že prozatím v prvních třech kolech narazili na velice těžké soupeře, kteří mají mistrovské ambice. Nejschůdnějším soupeřem pro tým kouče Petra Horáčka byly hráčky Bohemians, s těmi však Severočešky prohrály 5:1. Pro hosty tak bude zápas s Panthers jasným ukazatelem, zda vůbec letos mají na play-off. Nejužitečnější hráčkou hostů je doposavad Hana Koníčková se čtyřmi kanadskými body (2+2).

Letošní extraligový nováček jel na začátku sezóny na vlně euforie, kdy dokázal z prvních dvou zápasů získaly pět bodů, když zdolaly postupně Vinohrady a následně po nájezdech ELITE. Ve třetím kole však již narazily na rozjetou Olomouc, i když také nebyly daleko od zisku bodů. Tento zápas se zdá zatím pro jejich snažení jako zlomový, protože před týdnem podlehly i Jičínu. Svěřenkyně kouče Jenšíka tak mají v duelu s Libercem úkol navázat na své výsledky z úvodu sezóny a posunout se zatím 8. příčky o něco výše. 5. kolo možná bude i velice důležité pro jejich možnou účast v play-off, protože se utkají s přímým konkurentem. Prozatím nejužitečnější hráčkou týmu je Eva Krauskopfová s pěti kanadskými body (3+2).

Hezký sobotní večer, ženská florbalová extraliga pokračuje tento víkend svým 5. kolem. Celý víkendový program pokračuje svým druhým zápasem, ve kterém se střetnou Panthers a Liberec. Utkání startuje v 19:30!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.

Johan Čáp

Branky a nahrávky: 22. Šarochová, 23. Lochmannová – 2. Leierová (Šamaninová), 14. Leierová (Šamaninová), 49. Dostalíková (Šamaninová)

Panthers Praha: Topolová (Třísková) – Kučerová, T. Burdová, Kalinová, Fabiánová, Škopánová, Šusterová, Klvaňová – Lochmannová, Škvorová, Lamková – Slaná, Tomaščinová, Bedleková – Šarochová, Krauskopfová, Nedvědová – A. Nováková.

Rozhodčí: Barbora Beranová, Kristýna Šedová