4:2 (0:0, 2:2, 2:0)
EC Red Bull Salzburg U18
Pondělí 10.10.2016, 18:00 • Turnov • Reprezentace do 17 let

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Dnes je na programu přátelské utkání mezi Českou hokejovou reprezentací U17 a Red Bull Salzburg U18. Stejní soupeři poměří síly i zítra od 14 hodin. Dějištěm obou zápasů bude Zimní stadion v Turnově.

Zatím poslední zápas, který Česká reprezentace do 17 let hrála 20. 9., pro ni dopadl vítězně, když porazila juniorku karlovarské Energie 7:5.

Česko: Vlk (Dvořák) – Malík, Dluhoš, Zábranský, Dajčar, Adámek, Havlín, Had – Gajárský, Plášek, Střondala, Kvasnica, Blümel, Lauko, Koblížek, Řehák, Sedlák, Pekař

EC Red Bull Salzburg U18: Beck (Mnich) – Frandl, Rattensberger, Sander, Schreider, Stückler, Wirth, Pasanen – Bakos, Gehringer, Huber, Jentzsch, Schritz, Schütz, Streu, Pospisil, Varejcka, Zimmerman (C), Guay, Rauhala, Zitz

Rozhodčí: Hejduk – Svobodová, Svoboda.

00:01

00:15
    Utkání začalo zostra, hned po několika okamžicích se ke střele dostal Streu, ale Vlk byl na svém místě.

01:03
    Češi teď zamkli Rakušany v obraném pásmu, ale ani jedna ze dvou střel na branku nemířila.

02:19
    Střela Wirtha trefila jen plexisklo za českou brankou a Pekař vyváží puk.

03:45
    Plášek se prosmýkl okolo obránce a z úhlu vyzkoušel pozornost rakouského brankáře. Ten zasáhl betonem.

04:37
    Gajárský vystřelil po samostatné akci z úhlu, ale jeho střela byla obráncem zblokována do ochranné sítě.

05:49
    Střelu Sedláka bekhendem z levého kruhu brankář Beck vytěsnil ramenem.

06:59
    Koblížek se probojovával do šance ale byl podražen Frandlem (SAL). Český tým si zahraje přesilovku.

07:26
    Češi se drží ve třetině a kombinují, ke střele se ale zatím nedostali.

08:18
    Rakušanům se daří napadat a zatím drží puk ve středním pásmu.

09:48
    Dluhoš přihrával do dobré pozice Gajárskému, jeho střelu brankář Beck vyrazil do ochranné sítě.

10:12
    Pospisil (SAL) přišpendlil Pekaře na mantinel a Češi vyzkouší druhou přesilovku v utkání.

11:40
    Zábranský střílel od modré čáry, k odraženému puku se dostal Gajárský, kterému se ale nepodařilo poslat ho na branku

12:46
    Český tým nevyužil ani druhou přesilovku v dnešním utkání.

13:26
    Střondala viděl volného Blümela a adresoval mu přihrávku, tu však tělem zblokoval jeden z obránců Salzbugru.

14:10
    A je tu třetí přesilovka! Jentzsch (SAL) byl vyloučen za sekání.

15:01
    Po nahození jednoho z českých obránců dorážel velmi důrazně Sedlák, to se samozřejmě nelíbilo obráncům Salzburgu a dali mu to najevo pěstmi.

15:38
    Ani třetí přesilová hra se zatím nevyvíjí podle představ českého týmu. Rakušané znovu vyhazují.

16:01
    Oba týmy hrají v pěti.

17:11
    Sedlák napadal před brankou a vyšťoural puk, který přihrál před branku Kvasnicovi. Ten už ale byl tak blízko brankáře, že ho nedokázal překonat.

18:06
    Po delší době se k puku v útočném pásmu dostává Red Bull. Střela Pasanena ale nebyla vážným ohrožením a brankář Vlk ji schoval do své lapačky.

19:12
    Hezký kousek předvedl turnovským divákům Pekař, který si prohodil puk mezi nohama a obešel tak Schreidera.

20:00

První třetina se hrála nahoru dolu a nechybělo spoustu osobních soubojů a skrumáží před brankami. Ani jeden z týmů však branku vstřelit nedokázal, takže stav je 0:0. Prostřední perioda začne přibližně v 18:44.

20:01

21:20
    Hráči Salzburgu se dostali do úniku, střílel Pospisil, ale Vlk jeho pokus dobře viděl a vyrážečkou vyrazil.

22:15
    Do veliké šance se dostal Lauko, ke kterému se odrazil puk. Jeho střelu z mezikruží dokázal obrovitý brankář Beck zlikvidovat s notnou dávkou štěstí.

23:58
    Střelu Gehringera od levého mantinelu český brankář chytá do lapačky. Bude se vhazovat po jeho pravici.

24:25
    Rakušané teď drží národní tým v jeho obranné třetině a Vlk má plné ruce práce.

24:50
    Zakázané uvolnění Českého týmu, vhazování před Vlkem.

25:42
    Plášek vyšťoural puk zpod klubka těl a rozjížděl útok. Ve středním pásmu však byl zastaven Wirthem.

26:20
    Salzburg U18 právě vstřelil branku!
    Po krásné kličce se před Vlka dostal MARTIN POSPISIL a dokázal ho bekhendovou střelou překonat. Asistence: Gehringer

16:25
    Salzburg se vzápětí ujímá dvoubrankového vedení. Puk do sítě poslal opět MARTIN POSPISIL

28:36
    Zaplněná tribuna turnovského zimního stadionu se teď hlasitým povzbuzováním snaží národní tým vyburcovat.

29:41
    Český tým se usadil v útočné třetině, ale k žádnému vážnějšímu ohrožení svatyně soupeře se zatím nedostal.

30:25
    Pekař s Řehákem se dostali do úniku dva na jednoho! Bohužel přihrávka na druhého jmenovaného neprošla.

32:06
    Dajčar nahazoval před branku na teč, nikdo z hráčů však směr puku nezměnil a tak puk skončil v lapačce Becka.

32:06

32:36
    Rattensberger (SAL) si pomohl hákováním a národní tým si zahraje přesilovou hru.

33:39
    Přestože má přesilovku český tým, do šance se teď dostali hráči Red Bullu, kteří ve dvou ujeli. Následnou střelu dokázal brankář Vlk zlikvidovat.

34:39
    Přímo z trestné lavice se do šance dostal Rattensberger, jeho střela však mířila mimo českou branku.

35:46
    Česko právě vstřelilo branku!
    ZDENĚK SEDLÁK střelou z úhlu překonal Becka, publikum slaví! Střela brankáři propadla mezi ramenem a tyčkou. Asistence: Kvasnica

36:15
    Trest na pět minut a osobní trest do konce utkání obdržel Martin Pospisil. Pětiminutový trest odpyká Schulz. Český tým tak má k dispozici pětiminutovou výhodu jednoho hráče v poli

37:10
    Z pravého kruhu střílel Plášek, brankář Beck jeho pokus kryje.

38:02
    Red Bull se osvobozuje, z přesilovky stále zbývají více jak tři minuty.

38:19
    Guay teď dokázal zavést puk do útočné třetiny Salzburgu a našetřit cenné vteřinky.

39:10
    K odraženému puku se nejrychleji dostal JAKUB LAUKO a střelou do poloprázdné branky srovnává skóre. Asistence: Zábranský, Gajárský

40:00

Narozdíl od první třetiny, v té druhé už fanoušci gól viděli. A to dokonce 4. Nejprve se do dvoubrankového trháku dostali hráči Salzburgu, kteří dokázali obě branky vstřelit v rozmezí pouhé minuty. Český tým ale odpověděl brankami Sedláka a Lauka a tak je stav po druhé periodě vyrovnaný 2:2. Třetí třetina začne přibližně v 19:32

40:01

40:39
    Malík našel krásnou střílenou přihrávkou Pláška, ten ale poslal puk pouze mimo branku

41:39
    Po spolupráci s Pekařem střílel Řehák, brankář Salzburgu přikryl puk a vhazovat se bude po jeho levici.

42:56
    Ve třetí periodě je zatím aktivnější český tým, který soupeře tvrdě napadá.

43:43
    Střela Gehringera mířila mimo českou branku, národní tým vzápětí vyhazuje na zakázané uvolnění.

44:29
    Sedlák se pokoušel Becka překvapit střelou přes obránce, ten se však nenechal zaskočit a puk vyrazil hokejkou.

45:50
    Lauko v bruslařském souboji přebruslil rakouského obránce, ale nedokázal dostat puk na nikoho ze spoluhráčů.

46:19
    Koblížek nebezpečně tečoval puk těsně mimo rakouskou branku

47:12
    Hra se přelévá z jedné strany na druhou, ani jeden z týmů se není schopen dostat do tlaku

48:59
    Střela Pláška z mezikruží minula klec Red Bullu a hra se přesouvá před českého brankáře.

49:24
    Bakos nebezpečně tečoval puk, ale ten v sítí neskončil, stejně jako následná dorážka.

49:54
    Češi se po krásné akci dostávají do vedení! Lauko proskočil mezi dvěma obránci a předložil puk ADAMOVI GAJÁRSKÉMU, který prostřelil Becka. Asistence: Lauko, Dajčar.

50:45
    Dnešní utkání sleduje 346 diváků.

51:13
    Zábranský si vyměnil puk s Řehákem a nastřelil tyč branky Salzburgu!

52:05
    Vlkovi vypadl puk a nabídl tak dorážku Schritzovi, který však nebyl dostatečně pohotový.

54:19
    Skrumáž před brankou Salzburgu. Český tým nebyl daleko od čtvrté branky. Skvělou práci v předbrankovém prostoru odvedl Pekař.

54:46
    Nahození Frandla skryl český brankář do lapačky.

55:15
    Střondala se po tvrdém bodyčeku jednoho z Rakušanů dlouho sbíral z ledu. Vypadá to ale, že by měl být v pořádku.

55:38
    Matěj Blümel obkroužil útočnou třetinu a dostal se i ke střele, ta však byla zblokována již zformovanou obranou.

56:13
    Icing Red Bullu, vhazovat se bude před Beckem.

56:19
    Wirth vyslal střelu zápěstím od modré čáry, byla ale hodně nepřesná.

56:30
    Oddechový čas pro domácí.

57:19
    Po střele Streua se puk odrazil nebezpečně zpět před branku. Jeden z českých obránců ho naštěstí včas odpálil do bezpečí.

58:20
    Sedlák prověřil Becka střelou od pravého mantinelu.

58:59
    Před českou branku bylo znovu opravdu horko! Obránci však dokázali několik střel zblokovat.

59:05
    Red Bull odvolává brankáře.

59:39
    Karel Plášek vyvezl puk a ze středního pásma bezpečně trefil prázdnou branku soupeře.

Diváci, kteří teď bouřlivě děkují národnímu za výkon, mohli v dnešním utkání vidět celkem šest branek. Čtyři z nich vstřelil český tým a proto se dnes může zaslouženě radovat z vítězství.

Děkuji za pozornost a u dalšího onlajnu nashledanou. (20:06:04)

Jaroslav Vondrák

Branky a nahrávky: 36. Sedlák (Kvasnica), 40. Lauko (Zábranský, Gajárský), 50. Gajárský (Lauko, Gajčar), 60. Plášek – 27. Pospisil (Gehringer), 17. Pospisil

Rozhodčí: Hejduk – Svobodová, Svoboda