Ufa – Chanty-Mansijsk 2:3 (kon.) | Čeljabinsk – Barys 3:4 (kon.) | Toljatti – Kunlun 2:3 (kon.)
CSKA Moskva – Jokerit 3:6 (kon.) | Čerepovec – Riga 4:3 (kon.) | Kazaň – Chabarovsk 2:1 (kon.)
Nižněkamsk – Vladivostok 1:3 (kon.) | N.Novgorod – Novosibirsk 1:3 (kon.) | Soči – Novokuzněck 3:2 (kon.)
Spartak Moskva – Omsk 2:3 (kon.)
Lada Toljatti
2:3 (1:1, 1:1, 0:1)
Red Star Kunlun
Úterý 11.10.2016, 17:00 • Lada Arena • KHL

Československá stopa v zápase
    Tomáš Marcinko (KUN) 0+0, 0 střel, čas na ledě 15:03 (19:23:06)

Velmi dramatický zápas končí. Po dvou třetinách bylo utkání vyrovnané. V závěru třetí třetiny dokázal čínský hokejový klub v přesilové hře vstřelit rozhodující branku, postaral se o to po přihrávce Chada Raua Max Wärn. Kunlun tedy vyhrává tento zápas nejtěsnějším možným způsobem.

59:56
    Andrej Makarov nyní špatně rozehrál, následně své zaváhání skvěle odčinil a podržel své spoluhráče skvělým zákrokem.

59:41
    Vyloučení v týmu Lada Togliatti (Nikita Filatov – 10 min. osobní trest, nesportovní chování).

59:30
    Domácí hrají bez brankáře, zkouší to v šesti. Ale nedaří se jim dostat se do útočného pásma.

59:14
    Gólman domácích musel zůstat v brance, jeho spoluhráči o puk přišli.

59:05
    Do postavení mimo hru se nyní dostali domácí hokejisté, kteří byli příliš nedočkaví. Následoval oddechový čas, gólman Lady brzy opustí ledovou plochu a domácí to zkusí v šesti.

59:00
    Výborně znovu vyhodil kotouč Max Wärn.

58:20
    Výborně to udělal jeden z hostujících beků, který vyhodil kotouč z obranného pásma tak, aby to nebyl icing.

58:00
    Domácí hokejisté mají dvě minuty na to, aby se pokusili zápas vyrovnat. Kombinují v útočném pásmu, ale střelba chybí.
    57:12 Max WÄRN - 2:3

57:12
    Red Star Kunlun právě vstřelil branku
    Gól v přesilové hře a hosté se dostávají tři minuty před koncem třetiny do vedení. Mezi kruhy zůstal volný MAX WÄRM, jehož přesná střela pod horní tyčku končí v brance. Kunlun se dostává do vedení. Asistence: Chad Rau.

56:34
    Vasilij Strelcov nedokázal kotouč vyhodit, následně se k němu dostal Linus Videll. Jeho zakončení bylo ztečované do ochranné sítě nad brankou.

56:14
    Kunlun se dostal do útočného pásma a kombinuje před brankou Lady.

55:44
    Přesilovou hru má k dispozici hostující celek, který se snaží hrát aktivně a překonat domácí obranu. Zatím však neúspěšně.

55:42
    Vyloučení v týmu Lada Togliatti (Mikael Johansson – 2 min., podražení).

55:00
    Dostáváme se do finální fáze třetí třetiny, sledujeme vyrovnanou hru. Domácí hokejisté mají možná i díky podpoře z hlediště optickou převahu.

54:18
    Hokejový zápas se změnil ve velkou taktickou bitvu. Ani jeden člen nechce udělat chybu, která by soupeři usnadnila cestu k vedoucímu gólu.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 7. Bumagin (Filatov, A. Ivanov), 27. Sotnieks (Bumagin, Filatov) – 13. Wärn (Lahti), 31. Lahti (Mäntylä), 58. Wärn (Rau)

Lada Toljatti: I. Ježov (A. Semjonov) – Korjagin, Sotnieks, Gurkin, Maleňkich, Aronson, Sinicyn – Bumagin, Bočarov, A. Strelcov – V. Strelcov, V. Komarov, Bělousov – Šenfeld, Johansson, Rybin – Achmetov, Filatov, A. Ivanov – Zernov.
    Red Star Kunlun: An. Makarov (Zagidulin) – Järvinen, Mäntylä, Bellemore, Viklund, Jüe, Jalasvaara, Pereťagin, Mikulovič – Rau, Wärn, Videll – Fleury, Collins, Marcinko – Pereskokov, Lahti, Jašin – T. Sia, Veličkin, Wang.

Rozhodčí: Ovčiikov, Rogachjov – Metalnikov, Sirotkin