Ufa – Chanty-Mansijsk 2:3 (kon.) | Čeljabinsk – Barys 3:4 (kon.) | Toljatti – Kunlun 2:3 (kon.)
CSKA Moskva – Jokerit 3:6 (kon.) | Čerepovec – Riga 4:3 (kon.) | Kazaň – Chabarovsk 2:1 (kon.)
Nižněkamsk – Vladivostok 1:3 (kon.) | N.Novgorod – Novosibirsk 1:3 (kon.) | Soči – Novokuzněck 3:2 (kon.)
Spartak Moskva – Omsk 2:3 (kon.)
Torpedo Nižnij Novgorod
1:3 (0:0, 1:1, 0:2)
HC Sibir Novosibirsk
Úterý 11.10.2016, 18:30 • Nagorny Arena • KHL

Československá stopa

Alexander Salák (SIB): úspěšnost: 96,5 %, počet zákroků: 24.
    Adam Polášek (SIB): 0+0, 1 střela na bránu, čas na ledě 16:15. (20:58:27)

Zápas končí, nerozhodný stav po druhé třetině rozsekli hosté, když po rychlém přečíslení skórovali a své vedení již nepustili. Snaha Torpeda o vyrovnání byla neúspěšná a v power-play přišel i zásah hostů do prázdné brány, který dnešní zápas zpečetil.

59:58 Joonas KEMPPAINEN - 1:3

59:58
    Sibir právě vstřelil branku!
    JOONAS KEMPPAINEN nahodil puk ze střední třetiny a uzavřel tak dnešní gólový účet.

59:23
    Rychlou akci Torpeda zastavil ofsajd, gólman musí na chvíli zpět do brány jelikož se vhazuje ve střední třetině.

58:57
    Domácí zkouší hru v šesti! Icing hostů jim usnadní dobývání pásma.

58:45
    Velký nápor před Salákovo bránou! Gračjov zakončoval z těsné blízkosti, následně se nedařilo domácím dorazit skákavý puk do brány, až musel zakročit gólman.

58:07

57:47
    Arťuchin dostal dlouhý pas za obranu a tváří v tvář Proskurjakovovi trefil jen náruč domácího gólmana!

57:20
    Sibiru se nedaří udržet v pásmu. Nicméně ale drží kotouč, což jim v současné chvíli vyhovuje.

56:40
    Ashton zkusil individuální akci. Vrátili se k němu tři hráči a zastavili ho.

56:15
    Torpedu se krátce po buly podařilo vyhodit kotouč ven.

56:07
    Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Jevgenij Gračjov – 2 min., podražení).

55:55
    Ofsajd nyní zbrzdil nadějný průnik Novgorodu do pásma.

55:43
    Novosibirští nyní celkem pohodlně zastavují útočnou snahu soupeře.

54:45
    Nyní se hosté začali soustředit na defenzivu. Nepouštějí soupeře do pásma s kotoučem.

53:33
    Žafjarov z nedobré pozice poslal kotouč na bránu. Puk ale změnil směr a minul ji.
    52:38 Konstantin OKULOV - 1:2

Antonín Domanický

Branky a nahrávky: 21. Rasskazov (A. Potapov, Žerděv) – 24. Žafjarov (Kemppainen, Arťuchin), 53. Okulov (Šumakov), 60. Kemppainen

Torpedo Nižnij Novgorod: Proskurjakov (Kasutin) – Lofquist, Šulenin, Jegoršev, Kalašnikov, M. Osipov, K. Vorobjov, Al. Makarov, A. Potapov – Daugavinš, D. Sjomin, Žerděv – Ashton, Pettersson, Gračjov – Rasskazov, Šurakov, Urakov – D. Iljin, V. Kuljomin, Verjajev.
    HC Sibir Novosibirsk: Salák (Krasikov) – Polášek, Beljakov, Několenko, D. Lukin, Vereščagin, Naumov, N. Gluchov, Sergijenko – Žafjarov, Kemppainen, Arťuchin – Šumakov, Okulov, A. Jakovlev – D. Vorobjov, Sannikov, Fefelov – Arťomov, Skabelka, Gubin.

Rozhodčí: Olenin, Sidorenko – Badyl, Dedjulja