Poruba – Zlín 1:3 (kon.)
HC RT TORAX Poruba
1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
Berani Zlín
Středa 12.10.2016, 18:00 • RT TORAX ARENA • ELIOD extraliga mladšího dorostu • 10. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Desáté kolo ELIOD Extraligy mladšího dorostu odstartuje druhou sérii mistrovských utkání. HC RT TORAX Poruba bude ve středečním podvečeru hostit tým Zlína, jejichž poslední vzájemný zápas skončil 6:1 pro Ševce.

PSG Zlín po devíti kolech, kdy prohrál jen dvakrát, obývá třetí příčku tabulky s 20 body. Před ním je jen Třinec s 22 body a na Vítkovice ztrácí Zlínští body čtyři.
    Nejlepším hráčem týmu je Tadeáš Dřímal s pěti góly a devíti asistencemi. Pozici elitního nahrávače má útočník Matěj Sebera s osmi asistencemi.

HC RT TORAX Poruba obývá poslední příčku tabulky s pouhými dvěma body, které získal doma v zápase s Warriorem Brno.
    Statistiky porubských hráčů jsou strohé. Moc gólů nedávají, takže i asistencí je poskrovnu.
    Tři puky do soupeřovy brány dostal Jan Anlauf, takže je střeleckým lídrem kabiny. Wiktor Bochnak je s třemi asistencemi zase nejlepším nahrávačem.

Jestli se bude odehrávat nějaké překvapení ve středu večer, tedy od 18 hodin, můžete sledovat zde na onlajnech nebo osobně v RT TORAX ARENĚ.
    Na obou místech se na vás těšíme!

Zdravíme z upršené Ostravy!

Mladší dorostenci se již prohání po ledě a k utkání nastoupí v těchto sestavách:

HC RT TORAX Poruba: Mokrý (Morys) – Gajdoš, Machů, Husák, Becher, Krátký, Pitucha – Anlauf, Bořuta, Morávek – Kotásek, Stebel, Stodůlka – Fabianczyk, Häring, Boniatti – Puchala, Foldyna

PSG Zlín: Horák (Lekeš) – Havlík, Suhrada, Holík, Talafa, Jaroněk,Riedl, Prchal – Rusler, Zemánek, Sebera, Bachánek, Podešva, Handl, Kozubík, Hrazdíra, Weintritt, Macík

Rozhodčí: Klapetek – Rychlý, Vengřín.

00:01

00:22
    První střela mířila na Mokrého, ale puk zblokoval těsně před brankou Husák.

00:50
    Za Zlínskou obranu se dostal Kotásek a unikal na Horáka. Jenže byl dojet obráncem Holíkem a o kotouč přišel.

02:00
    Poruba se drží v útočné třetině, jenže k nebezpečné střele směr brána není puštěna. Hraje se povětšinou u mantinelu.

03:43
    Hra se pozvolna přesunula do útočného pásma Zlína a Mokrý měl velké štěstí, když se u levé tyče nedostal k puk Bachánek. Nakonec kotouč vyváží do středního pásma Morávek a uklidňuje tak hru.

05:16
    Na led se dostala druhá porubská lajna a Kotásek dělá hostující obraně velké problémy. Nejdříve narušil rozehrávku, aby si pak pro puk sjel do rohu a zpoza brány zakončil. Jenže Horák jeho úmysl vytušil a pravou tyč si ohlídal přiložením betonu.

05:45
    Vyloučení v týmu PSG Zlín (Podešva – 2 min., podražení).

06:20
    Do úniku se dostal v oslabení Kozubík. Za útočnou modrou čarou byl však dostižen obráncem Gajdošem a o puk soupeře obral. Ihned rozehrál přes šíři kluziště na Anlaufa, který však nedokázal zajet do pásma.

07:10
    Domácí zahráli před pár vteřinami icing a Zlín drží hru daleko od své brány.

07:22
    Vyloučení v týmu PSG Zlín (Hráčská lavice – 2 min., příliš mnoho hráčů).

07:30
    Gajdošovi nevyšel nápřah a proto puk neletěl dostatečnou razancí na Horáka. Proto se i tentokrát Zlín dokázal ubránit. 23 vteřin hrál ve třech.

08:24
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba (Häring – 2 min., hákování). Bude se hrát ve čtyřech na obou stranách.

08:58
    Zlín právě vstřelil branku!
    Více prostoru na ledě svědčilo více hostům. MATĚJ SEBERA si najel po levém křídla k bráně a vystřelil Mokrému nad vyrážečku. Asistence: Suhrada.

09:22

10:24

12:50
    Začalo se hodně bruslit a přitvrzovat. Diváci se musí cítit spíš jako na tenise než na hokejovém klání.

13:10
    Velkou šanci si vypracoval Sebera. Odražený puk Mokrým uklidil do rohu Gajdoš.

13:40
    I Porubští se pokouší o střelbu, jenže je nepřesná. Puky končí na zadním mantinelu.

14:33
    Hraje se ve středním pásmu. Zlín je asi překvapený dobrou obrannou prací RT TORAX Poruby a byť právě teď posílá na Mokrého sprchu střel, schytávají je spíš hráči v poli než sám porubský gólman. Třeba takového Bořutu hodně bolel puk z hole Prchaly.

15:59
    Ofsajd Zlína.

16:16
    Pokus Suhrady ze středního pásma Mokrý s přehledem chytá do lapačky.

17:43
    Morávek se prokličkoval až do útočné třetiny, jenže byl zatlačen do rohu a z útočné akce žádnou střelu nevytěžil.

18:26
    Becherovi přenechal kotouč těsně za modrou čarou Stebel. Puk letěl na zadní tyč, jenže Horák jej vytěsnil za branku. Ale po dlouhé době nebezpečná akce Poruby.

19:18
    Sebera se z pravé strany natěsnal před Mokrého, který natáhl přes brankovou čáru své betony a kotouč za ni nepustil.

19:40
    Machů udržel útočné pásmo a Poruba měla poslední vteřiny na to vsítit v první třetině gól. Akci ukončila až siréna.

20:00

Že by měl některý ze soupeřů více ze hry se říci nedá, byť hosté vedou gólem nejlepšího nahravače Matěje Sebery. V závěru se střídaly týmy v držení puku, ale branku soupeře neohrozily.

Druhá třetina začne v 18:44

20:01

20:28
    Poruba se osvobodila z prvotního tlaku Zlína. Kotásek lehla do střel Holíka a Kozubíka. Mokrý jen kryl tyče.

20:50
    Horák byl ve střehu, když se do třetiny dostal Fabianczyk, ale ještě před hranicí kruhů byl zastaven zlínskou obranou.

21:27
    Prchala na modré čáře vystřelil a před Mokrým tečoval pod horní tyč DAVID KOZUBÍK. Asistence: Prchal a Holík.

21:59
    Za Horákovou brankou zůstal ležet Fabianczyk. Z ledu se zvedá těžce, a snad bude v pořádku.

22:40
    Horák se musel mít na pozoru, když se do útoku řítil Häring. nakonec si mohl oddychnout. Holík jej zatlačil do pravého rohu, kde porubský útočník o kotouč přišel. na puku jsou hosté.

23:38
    Ze středního pásma napálil puk na bránu Husák. Horák s výskokem kotouč posílá dotekem vyrážečky do ochranné sítě. Vhazovat se bude po jeho levici.

25:20
    Domácí tým se mohl pohodlně dostat nahrávkami do útočné třetiny, protože byl hostům signalizován ofsajd. Jenže Boniatti nahrál skrz hřiště najíždějícímu Häringovi, což vystihl Podešva a na ose hřiště přišel lacino k puku. Střela už k Mokrému nedoputovala. Tu zblokoval Husák.

26:54
    RT TORAX začíná být víc a víc defenzivní. Zatím brání obětavě, ale při získání puku rozehrávky kazí nepřesnými nahrávkami.

27:53
    Zlín se zastavil ofsajdem.

28:22
    Boniatti vystřelil od střídačky. Horák pokus viděl, takže neměl sebemenší problém kotouč zachytit mezi betony.

29:18
    Po několika střelách na porubskou bránu a zkoušení o skórování i zpoza brány, se domácí tým prokousal do třetiny hostů a nakonec i ke střele. Anlaufův pokus v tísni neměl potřebnou rychlost a nakonec i skončil mimo tři tyče.

31:17
    Puk je mimo hřiště. Vylučovat se nebude, ale vhazovat po pravici Horáka.

32:01
    Zlín se usadí v pásmu vždy celkem rychle, protože domácí tým je ve hře pasivní a čeká jen, co soupeř udělá. Mokrý chytá střelu zleva z hole Weintritta.

34:10
    Střely si připisuje na své konto snad jen porubský Mokrý. Domácí hráči se sice do útočné třetiny dostanou, jenže nejsou tak střelecky produktivní jako hráči Zlína. Ti mají chuť po gólech a střílí z každé pozice. jako teď Weintritt. Mokrý kotouč zastavil i maskou.

36:23
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba (Boniatti – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu PSG Zlín (Talafa – 2 min., vysoká hůl).

36:36
    Za porubskou brankou zůstal klečet obránce Gajdoš. Rozhodčí hru přerušuje, ale pro icing Poruby.

36:47
    Horák musí zachytit kotouč odražený od zadního mantinelu po střele Husáka. Bude se vhazovat po levici zlínského gólmana.

37:30
    Mokrý kryje další a další střely. Nepodařilo se ani Bachánkovi poslat kotouč do odkryté poloviny brány. Puk totiž dřív odpravil do rohu Machů.

38:23
    Oba týmy hrají v plném počtu.

38:40
    Zlín obývá útočnou třetinu. Do šance se dostal Talafa. Mokrý nastavil vyrážečku a kotouč nasměroval do bezpečí.

40:00

Třetí tým skupiny Východ v ELIOD Extralize mladšího dorostu nikterak hokejově nepřevyšuje porubský tým, který se krč na samém konci tabulky.
    Zlínští nedokázali vytěžit nic ze situace čtyř na dva hráče!
    Ale ze střely od modré a výborné teči před gólmanem Mokrým vede PSG Zlín 2:0.

Druhá přestávka skončí cca v 19:29 hodin.

40:01

40:49
    Mokrý vytěsnil betonem střelu Zemánka. Zlín dál okupuje útočnou třetinu a dělá porubské obraně starosti.

41:50
    Po krátkém zabruslení si okolo brány Horáka se hra přesunula opět před Mokrého. Porubští se musí otáčet v obraně jako kolovrátek. Zatím mají jistotu v gólmanovi, který kryje puk po střele Holíka.

43:39
    Icing Zlína. Poruba získává pásmo zadarmo.

43:49
    Velký závar v brankovišti Poruby. Mokrý vytěsnil střelu Sebery, následně instinktivně nastavil beton dorážce Bachánka a posléze vypomohli hráči v poli, když puk z brankoviště odvezli do středního pásma.

44:24
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba (Husák – 2 min., faul kolenem).

45:49
    Porubští hrají oslabení koncentrovaně a dokáží vystihovat střely a nahrávky Zlína. Ten se tak těžko prosazuje a ne všechny střely končí na výstroji brankáře.

46:24

47:40
    Po útočné akci navrátilce do hry Husáka se chtěl střelecky prosadit Podešva. Mokrý kotouč bleskurychle schoval v lapačce, protože věděl, že za ním stojí Kozubík a bude jej asi atakovat. A také že se stalo. Rozhodčí však přerušil hru.

48:31
    Zbytečný faul v útočné třetině. Porubští mají jedinečnou šanci vsítit kontaktní gól.

49:29
    Střelu Gajdoše od modré čáry tečoval Husák, ale odrazil se pod brusle, kde jej dlouho získávali všichni nejbližší hráči. Nakonec se kotouč dostal na hůl Boniattiho, který vypálil nabránu. Bez úspěchu.

50:07
    Poruba právě vstřelila branku! Avizované snížení je zde! SEBASTIANO BONIATTI připravil Horáka o čisté konto a Porubští se radují z gólu. Asistence: Anlauf.

52:03
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba (Stebel – 2 min., podražení).

52:40
    Jednobrankové manko platí i po akci Weintritta, který nahrával přes brankoviště Jaroňkovi. Ten ovšem puk nezkrotil a neposlal jej do odkrytého prostoru kolem levé Mokrého tyče.

53:04
    Střelu obránce Suhrady schytal Bořuta a s bolestivou grimasou odbruslil na střídačku. V obranném postu jej nahradil obětavě Anlauf.

54:03
    Domácí v plném počtu. Ještě před tím vytěsnil Mokrý jedovatou střelu Suhrady do ochranné sítě.

55:52
    Nevídané! Holík se prokličkoval mezi třemi domácími hráči a dostal se i k zakončení. Poruba má v brance velkou jistotu, aspoň pro dnešní utkání. Mokrý bruslil s případným střelcem a kotouč nakonec chytil v plastronu.

57:11
    Tentokrát byl porubský gólman bezradný. Závar v jeho brankovišti hráči nezvládli a on ležící skoro na zádech nemohl dosáhnout na střelu FILIPA WEINTRITTA, který kotouč zvedl pod horní tyč. Asistence: Sebera a Bachánek.

58:11
    Hosté se už těší domů. Horák zabránil vyjetím z branky icingu Poruby.

58:59
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba (Boniatti – 2 min., podražení). Závěr zápasu se odehraje v početní výhodě pro hosty.

59:16
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba (Puchala – 2 min., sekání). Ještě větší zpestření připravili Porubští pro diváky. Zbytek třetiny i zápasu odehrají ve třech.

59:58
    Poslední střela na Mokrého a dorážka se zněním znamení ukončení dvaceti minut.

Domácím se v přesilovce podařilo snížit na kontaktní branku a nutno říci, že k vyrovnání měli šance, ale už ne tolik štěstí. To bylo dnes na straně Zlína, který nepředvedl oslňující hokejový výkon, jaký je očekáván od třetího týmu tabulky. Ale trpělivostí a bojovností si hosté došli v Porubě pro tři body.

Přejeme pohodový zbytek středečního večera a těšíme se při dalším utkání z RT TORAX ARENY opět na počtenou. (20:05:36)

Gabriela Juříková

Branky a nahrávky: 51. Boniatti (Anlauf) – 9. Sebera (Suhrada), 22. Kozubík (Prchal, Holík), 58. Weintritt (Sebera, Bachánek)

Berani Zlín: Horák (Lekeš) – Havlík, Suhrada, Holík, Talafa, Jaroněk,Riedl, Prchal – Rusler, Zemánek, Sebera, Bachánek, Podešva, Handl, Kozubík, Hrazdíra, Weintritt, Macík

Rozhodčí: Klapetek – Rychlý, Vengřín