Buffalo – Montreal 1:4 (kon.) | NY Rangers – NY Islanders 5:3 (kon.) | Columbus – Boston 3:6 (kon.)
Tampa – Detroit 6:4 (kon.) | Florida – New Jersey 2:1 (po pr.) | Pittsburgh – Washington 3:2 (3:2 po s.n.)
St. Louis – Minnesota 3:2 (kon.) | Winnipeg – Carolina 5:4 (po pr.) | Dallas – Anaheim 4:2 (kon.)
St. Louis Blues
3:2 (1:0, 1:1, 1:1)
Minnesota Wild
Pátek 14.10.2016, 02:00 • Scottrade Center, St. Louis • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Dobrý den u dnešního zápasu mezi St. Louis Blues a Minnesota Wild. Včera se nám rozběhla nejlepší liga světa, která opět slibuje nespočetné množství krásných přihrávek, akcí, gólů, hitů a v neposledním také probdělých nocích pro českého fanouška.

Dnes se potkají sousedé z centrální divize a my se tak můžeme těšit na zápas, který bude mít jistě velký náboj.

Blues minulou sezónu skončili v centrální divizi pouze o dva body za Dallasem, což znamenalo jasný postup do play-off. Tým, který je známý tím, že právě ve vyřazovací části se mu nedaří, čelil hned v prvním kole Chicagu. To ještě dokázal porazit 4-3 na zápasy, ale následně po sedmi zápasech padl s Dallasem.

Domácí budou chtít tento ročník výkon napodobit a při nejlepším ještě zlepšit. Mančaft kolem ruského mága Tarasenka, obránce a kapitána Pietrangela má hodně vysoké cíle.

Blues začali sezónu již včera, kdy venku porazili Chicago 5:2 a dali tak jasně najevo, že se s nimi musí znova počítat. Za Blues se trefili Shattenkirk, Stastny, Usphall a dvakrát Tarasenko.
    St. Louis Blues vyhráli svůj první zápas v sezóně na ledě Chicaga

Minnesota je celkem, od kterého se toho většinou moc nečeká, ale stále bojuje o boje play-off. To se jim povedlo i v minulém ročníku, kdy postoupili na poslední Wild Card. Slušilo by se připomenout, že Nashville, který získal první WIld Card, měl 96 bodů a Minnesota 87, což je v NHL opravdu velký rozdíl. Pro Wild to znamenalo první kolo proti Dallasu a pozici velkého outsidera. Wild sice opravdu prohráli, ale jejich výkon rozhodně nebyl nejhorší, s Dallsem padli 2-4 na zápasy.

Od hostujícího celku můžeme letos opět očekávat hodně bojovný a útočný hokej, ve kterém se budou spoléhat hlavně na kapitána Mikka Koivu, Zacha Pariseho, Erica Staala, Mikaela Granlunda a další. Jak bude sezóna Wild probíhat bude jistě velmi zajímavé sledovat, já osobně tomuto týmu věřím, že se opět probojuje do bojů o Stanley Cup.
    V kabině Wild panuje před sezónou výborná atmosféra.

Hráči Minnesoty za sebou mají první ranní trénink před zápasem v této sezóně.

St. Louis Blues: Allen (Hutton) – Bouwmeester, Pietrangelo, Gunnarsson, Shattenkirk, Edmundson, Parayko – Fabbri, Stastny, Steen – Perron, Lehterä, Tarasenko – Pääjärvi, Berglund, Jakupov – Upshall, Brodziak, Reaves.

Minnesota Wild: Dubnyk (Kuemper) – Suter, Spurgeon, Scandella, Dumba, Reilly, Brodin – Parise, Staal, Coyle – Granlund, M. Koivu, Pominville – Niederreiter, Haula, Stewart – Zucker, Pulkkinen, Dalpe..
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Jak už je u NHL zvykem, tak i dnešní zápas začne s menším zpožděním.

Ve Scottrade Center již hraje národní hymna, utkání za chvíli začne.

00:01

00:15
    Puk je vhozen, fanoušci se dočkali. Lépe začíná utkání hostující celek. Scandella dokonce trefil od modré čáry tyčku!

01:03
    Následný protiútok Pominvilla skončil sraženým pukem v ochranné síti. Wild tak zůstanou v útoku.

01:50
    Vhazování jim ale nevyšlo, Blues tak dostávají šanci k útočení. Jejich snaha však ztroskotala pozorném Dubnykovi. A nám hned vzniká první šarvátka zápasu. Hráči se rozhodně hodně těšili na první zápas!

01:50
    Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Scottie Upshall – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Erik Haula – 2 min., hrubost).

02:17
    Rozhodčí trestá nejaktivnější kohouty dvěmi minutami na trestné lavici, uvidíme tak hru čtyři na čtyři.

02:49
    Na puku jsou domácí, ale špatnou kombinací se vyhnali z útočné třetiny. Už jsou ale zpátky a snaží se něco vymyslet.

03:00
    Nakonec se k odraženému puku dostal Paul Stastny, ale střelou z mezikruží si na Dubnyka nepřišel.

03:26
    Blues jsou stále aktivnější, hned po vhazování se dostali k další střele, ale gólman Wild je stále bezchybný.

03:50
    Týmy jsou v plném počtu.

04:30
    Hostům se nepovedl přechod přes modrou čáru a Staal se následně ocitl v ofsajdu.

04:48
    Buly vyhráli hosté, ale pukem se vyhnali mimo třetinu. Pulkinnenova střela byla poté sražena a nás čeká další vhazování.

05:35
    Spurgeon nepřesným rozehráním trefil puk na svou vlastní střídačku.

05:57
    Wild se nedaří přejít modrou čáru a usadit se v pásmu, i proto je to zatím na střely 7-0 ve prospěch domácího celku.

06:30
    A navíc jsou to právě domácí, kdo se snaží vytvořit si tlak v útočné třetině.

07:03
    Hosté ale zatím brání vcelku obstojně. Nyní se o puk bojuje u mantinelu Minnesoty, kdo z toho vyjde lépe?

07:22
    Vše nakonec skončilo zblokovanou střelou Blues. Puk je tak opět v ochranné síti a bude se vhazovat po pravici Dubnyka.

07:29
    Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Mikko Koivu – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

07:42
    Blues dostali přesilovou hru naprosto zadarmo, zatím se jim ale nedaří dostat se do útoku, WIld dobře brání modrou čáru.

08:19
    Máme za sebou skoro minutu přesilovky a domácí se stále nedostali do útočné třetiny.

08:36
    Zucker se dostal do protiútoku, jel sám na domácího brankáře, ale Allen dokázal jeho blafák do bekhendu přečíst a vyrazil jeho pokus.

08:50
    Na druhé straně pokryl puk Dubnyk a po následném vhazování hosté opět vyhazují puk.

09:19
    Puk opět za Allenem, tato přesilovka se domácím moc nepovedla...

09:30

10:07
    O puk se bojuje ve třetině Wild, kde parádně napadají domácí hráči.

10:51
    St. Louis právě vstřelilo branku!
    Vypadalo to, jako by Blues hráli přesilovou hru až nyní. Obrana Minnesoty byla hodně zatažená, u mantinelu vybojoval puk Fabbri. Ten mu sice sjel z hokejky, ale u pravého kruhu si ho přebral ALEXANDER STEEN a svou střelou nedal Dubnykovi šanci. Asistence: Robby Fabbri, Paul Stastny.
    10:51 Alexander STEEN - 1:0

11:04
    Minnesota se dopustila ofsajdu, nás tak čeká komerční přestávka.

11:22
    Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Kyle Brodziak – 2 min., podražení).

11:30
    Brodziak se dopustil zbytečného útočného faulu, který tak daruje hostům šanci ke snížení. Ti se hned usazují v útočné třetině.

11:46
    Staalova střela minula cíl, Wild jsou však stále v útoku.

12:29
    Ani Sutterova střela se neujala, Blues brání velmi srdnatě. Nyní se jim dokonce podařilo vyhodit puk.

12:44
    A další vyhození Blues, které však skončilo na jejich střídačce. Vhazovat se tak bude před Allenem.

12:59
    To domácí nemusí vůbec trápit, ti totiž opět vyhodili puk do bezpečí.

13:22

13:59
    Přesilovka je za námi a hostům se moc nepovedla. Stejně jako následný pokus o útok, který skončil ofsajdem Stewarta.

14:07
    Zakázané uvolnění St. Louis Blues. Ha se přesouvá před jejich bránu.
    Který kapitán dotáhne svůj tým na vrchol?

14:53
    Sutter se dostal ke dvěma střelám, ale všechny byly zblokovány, Wild byli nakonec vyhnáni z útočné třetiny a na druhé straně vyslal z pravé strany střelu Jakupov. Dubnyk podržel kotouč a nás čeká další komerční přestávka.

14:58
    Tarasenko se zkusil prosadit střelou z úhlu, ale Dubnyk se nenechal nachytat na švestkách.

15:24
    Domácí jsou usazeni v útočné třetině, kde se snaží vymyslet další gólovou šanci.

15:49
    Minnesota se osvobozuje pouze za cenu zakázaného uvolnění.

16:16
    Je zde další zakázané uvolnění, hosté však naštěstí stihli vystřídat. Jejich pětka tak bude relativně čerstvá.

16:36
    Hosté to zvládli výborně a nyní jsou dokonce v útočné třetině. TO jim ale dlouho nevydrželo, útočí znova domácí celek.

17:19
    Wild zatím nemůžou najít způsob, jak se usadit v útoku, jejich snažení je většinou hodně krátkého rázu.

18:06
    Elitní formace Blues si opět vytvořila tlak, ale zatím to nevede ani ke střele na bránu.

18:43
    Wild se nakonec ubránili. Puk vyslal do útoku Koivu, ale tam jej hosté opět ztratili. Hra se tak znova přesouvá před Dubnyka.

19:33
    Sutter vybojoval puk a čeká s nám nyní za bránou a čeká na prostřídání.

20:00
    Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Colton Parayko – 2 min., vysoká hůl).

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Máme za sebou první třetinu, ve které byli rozhodně lepší domácí hokejisté. Ti drželi puk po většinu času a odměnou jim za to byl gól Steena. Wild se zatím nedaří najít recept na to, jak se udržet déle v útočné třetině. Uvidíme, zdali se jim to povede ve druhé třetině. Tu budou začínat s přesilovou hrou, na konci třetiny se totiž provinil vysokou holí Colton Parayko.

Střely na bránu: 14-2
    Wild se zatím moc nedaří a po první třetině prohrávají 0:1.

20:01

20:57
    Wild se usadili v útočné třetině, kde se snaží rychle vyrovnat, zatím se jim to ale nedaří.

21:28
    Střela Reillyho skončila mimo bránu a vyhnala Wild z útočné třetiny. Ti tak budou muset začít od Dubnyka.

22:00

22:12
    Domácí bez problémů ubránili přesilovou hru, hosté ani jednou nevystřelili na bránu.

23:03
    Minnesota právě vstřelila branku!
    RYAN SUTER obral o puk v útočné třetině Tarasenka, dostal se před Allena, a toho na dvakrát překonal. Tohle si ruská hvězda za rámeček rozhodně nedá. Minnesota se tak hodně lacině dotáhla na svého soupeře. Bez asistence
    23:03 Ryan SUTER - 1:1

23:29
    Domácí se ihned ženou do útoku, ale Dubnyk jejich pokus pokryl.

23:51
    Následnému útoku se Wild ubránili a uklidňují hru za vlastní bránou.

24:17
    Nakonec z toho byla i šance, která skončila střelou Dumby, který alespoň vybojoval vhazování před Allenem.

24:39
    Wild se však stejně jako v první třetině nedaří udržet se v útočné třetině. Znovu tak můžou útočit domácí.

25:19
    Svou chybu se snažil napravit Tarasenko, ale obrana hostů zatím funguje velmi dobře. Puk je tak opět ve středním pásmu.

25:58
    Tam ho vybojovali Wild, kteří se usazují v útočné třetině. Podaří se jim alespoň vystřelit?

26:24
    To sice ano, ale střela byla zblokována. Následný protiútok St- Louis Blues zastavuje ofsajd, nás tak čeká první komerční přestávka.

26:41
    Hned po vhazování se hnal před Allena Staal. Jeho pokus však domácí gólman bez větších problémů pokryl.

27:09
    Eric Staal se nyní dostal do opravdového úniku, kdy měl hodně času na zakončení, ale nakonec byl faulován a nedokázal vsítit gól. Wild si alespoň zahrají přesilovou hru.

27:09
    Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Jay Bouwmeester – 2 min., hákování).

27:37
    Tu však budou muset začít od Dubnyka, Blues se totiž podařilo hned po vhazování vyhodit.

27:59
    Hosté trpí na špatné přechody modré čáry, až nyní se usazují v útočné třetině.

28:30
    V ní přicházelo hodně přihrávek, ale žádná střela. Vše skončilo dobrým vypíchnutím puku domácího celku, ten opět vyhodil.

28:58
    A další vyhození. Wild se přesilovky zatím hrubě nedaří.

29:10
    Oddechový čas pro hosty.

29:21
    Blues se bez jakýchkoliv problémů ubránili, jejich soupeř ani nevystřelil na bránu. Poté se Perron se dopustil ofsajdu. Oba týmy tak budou moci prostřídat své speciální formace.

30:00
    V polovině utkání je stav vyrovnaný a ani jeden tým momentálně nemá více ze hry. Bude tak zajímavé sledovat, jak se bude zápas vyvíjet.

30:39
    Ke střele od modré se dostali domácí, ta ale minula bránu a vyletěla z útočné třetiny.

31:22
    Blues si vytvořili několik šancí, ale Dubnyk jejich střely pochytal.

31:54
    Hra se nám konečně trochu rozjíždí! Na druhé straně se před Allenem zjevil sám Parise, ale jeho střelu z velké blízky domácí gólman pokryl. Hráče čeká komerční přestávka. Doufejme, že po nyní budeme svědky dalších šancí.

32:16
    Odražený puk končí před hostujícím gólmanem, který jej raději podržel před dorážejícím Perronem.

32:36
    NAIL JAKUPOV se dočkal prvního gólu v dresu St. Louis Blues. Bývalý útočník Edmontonu se opřel do rány kousek za kruhy pro vhazování a zpoza obránce překonal Dubnyka, kterému vypadl puk z lapačky. Asistence: Colton Parayko, Patrik Berglund.
    32:36 Nail JAKUPOV - 2:1

33:04
    Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Jonas Brodin – 2 min., nedovolené bránění).

33:29
    Wild se hned po obdrženém gólu musí bránit přesilovce soupeře, ale podařilo se jim vyhodit.

33:54
    A znova, Minnesota se tak zatím brání na výbornou.

34:23
    Další vyhození, Blues tak už moc času na gól nezbývá. Podaří se jim ještě něco vymyslet?

35:05
    Krátce před koncem přesilové hry se před Dubnykem objevil zcela volný Fabbri, který ale hostujícího gólmana nepřekonal. Ten si připisuje důležitý zákrok!

35:06

36:54
    Nyní následovala poněkud prázdná část utkání, kdy se bojovalo o puk hlavně ve středu hřiště. Vše nakonec skončilo náhozem na bránu Allena a následnou komerční přestávkou.

37:02
    Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Chris Stewart – 2 min., hrubost).

37:24
    Domácím se dnes zatím přesilové hry nedaří, ale nyní to vypadá daleko lépe, Blues jsou nastěhování v útočné třetině.

38:01
    Koivu však jako správný kapitán zabojoval a podařilo se mu vyhodit puk.

38:39
    Blues dokázali udělat zmatek v obraně hostů, ale Dubnyka se jim nepodařilo překonat, to i pře sto, že byl hodně mimo z brány.

39:02

39:07
    Dubnyk kryje další střelu a ani ne minutu před koncem druhé části se tak bude vhazovat po jeho levačce.

39:22
    Blues jsou na konci druhé třetiny jasně lepším týmem, Wild by už asi raději chtěli do šatny.

39:39
    Ještě je však čeká vhazování ve středu hřiště, dopustili se totiž ofsajdu.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Ve druhé třetině jsme se dočkali gólu na každé straně. Nejprve vyrovnal stav utkání po obrovské chybě Tarasenka Suter, ale Blues přeci jen dokázali využít svou převahu a zásluhou Jakupova projektilu jdou do šaten opět s mírným náskokem. Blues jsou sice lepším týmem, ale Minnesotě se stále daří držet na dostřel, třetí třetina tak bude hodně zajímavá.

Střely na bránu: 24-10
    St. Louis Blues vedou po dvou třetinách 2:1.

40:01

40:25
    třetí třetinu lépe začali hosté, kteří jsou nastěhováni v útočné třetině.

40:51
    Rozhodčí signalizuje vyloučení, Wild hrají v šesti.

41:03
    Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Paul Stastny – 2 min., hákování).

41:24
    Domácímu celku se daří vyhodit a šetřit tak cenné vteřinky.

41:43
    Minnesota už je v útoku, kde si hráči vyměňují přihrávky a hledají ideální čas a pozici ke vstřelení gólu.

42:17
    Dumba se dostal ke střele od modré, ale před bránou zrovna nebyl nikdo, kdo by ji tečoval. Bude se tak vhazovat po pravici Allena.

42:31
    Suter zlomil hokejku, domácí tým opět vyhazuje. Wild už moc času nezbývá.

42:53
    Další vyhození, tuto přesilovku Blues opět ubrání.

43:04

43:38
    Na druhé straně střílel Bouwmeester, ale s jeho lehkou střelou si pohrál Dubnyk. Blues alespoň vybojovali vhazování v útočné třetině.

44:25
    MAGNUS PÄÄJÄRVI dostává domácí ttým do luxusnějšího vedení. Po úniku si vyměnil puk s Jakupovem a z blízky prostřelil přesunujícího se Dubnyka. Wild teď čeká hodně těžká práce. Asistence: Nail Jakupov, Patrik Berglund
    44:25 Magnus PÄÄJÄRVI - 3:1

45:09
    Blues jsou stále aktivnější a snaží se přidat další gól, obrana Wild zatím odolává.

45:39
    Teď už jsou to hosté, kdo se tlačí do zakončení. Mají ale problém s udržením se v pásmu.

46:12
    Zakázané uvolnění hostujícího celku. Následuje komerční přestávka.

46:21
    Další přerušení hry, tentokrát se ofsajdem provinili domácí. Před vhazováním se ještě strhla hromadná rvačka. Uvidíme, koho rozhodčí vyloučí.

46:21
    Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Robby Fabbri – 2 min., krosček).
    Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Charlie Coyle – 2 min., hrubost).

46:32
    Rozhodčí vyloučil dva strůjce konfliktu, pokračovat se tak bude ve čtyřech.

46:57
    Do zajímavé šance se opět dostal Parise, ale zadovkou netrefil odkrytou klec. Hostující útočník to měl ale hodně těžké.

47:36
    Domácí jsou s pukem za vlastní bránou a nikam se neženou.

48:10
    Dubnyk si připsal další lehčí zákrok, Blues si tím ale vypracovali alespoň vhazování.

48:21
    Oba týmy jsou v plném počtu.

49:06
    Nahození Sutera ukryl v lapačce Allen, Wild tak vybojovali vhazování v útočné třetině.

49:28
    Tarasenko se po průniku po pravé straně dostal k zajímavé šanci, ale Dubnyk jeho střelu pokryl.

49:39
    Vyloučení v týmu St. Louis Blues (David Perron – 2 min., sekání).

50:02
    Wild tak čeká jedna z posledních šancí na vrácení se do zápasu, podaří se jim to? Zatím se drží v útočné třetině.

50:15
    To už ale neplatí, domácí se dostali k puku a vyhazují jej.

50:34
    A další vyhození, Wild se dnes přesilovky hrubě nedaří...

50:58
    Blues se daří napadat rozehrávku soupeře a nepouštět ho tak do útoku.

51:23
    Domácí znova vyhazují, ani tato přesilovka tak nebude využita.

51:42

52:18
    Bluesmani jsou s pukem za vlastní bránou a nikam se neženou.

52:27
    Nahození Wild kryje Allen a nás tak čeká další komerční přestávka.

52:49
    Minnesota se z ničeho nic dostává na dostřel! CHARLIE COYLE využil nádhernou přihrávku Jasona Zuckera, který vybojoval puk u mantinelu a poslal milimetrový pas na Coylea, jenž stál nachystaný před domácím brankářem. Hosté jsou tak zpátky ve hře! Asistence: Jason Zucker, Zac Dalpe
    52:49 Charlie COYLE - 3:2

53:42
    Domácí celek se snaží rychle odpovědět a vrátit si jistější vedení, to se mu ale zatím nedaří.

54:19
    Naopak jsou to hosté, kdo se dostali do útočné třetiny.

54:57
    Ani to už ovšem neplatí, na puku jsou opět Bluesmani, kteří se však nepřesnou kombinací vyhnali z pásma.

55:28
    Coyle vybojoval puk, který poslal na Zuckera, ale ten jej nezvládl zpracovat. I tak však vybojoval vhazování před Allenem.

56:00
    Začínají nám poslední čtyři minuty třetí třetiny, které nám pravděpodobně nabídnou hodně zajímavou podívanou.

56:19
    Do útoku se ženou hosté, kteří však záhy přišli o puk a musí se bránit nájezdu Tarasenka.

56:52
    To sice zvládli, ale pak pouze odevzdali puk aby mohli vystřídat.

57:19
    Berglund zavezl puk do útočné třetiny, kde o něj bojuje u mantinelu.

57:47
    Do protiútoku se dostali Blues, ale střelu Steena Dubnyk pokryl a udržel tak spoluhráče ve hře!

58:37
    Hosté hrají v šesti!

58:52
    Scandella to vzal na sebe, vystřelil, ale jeho projektil byl zblokován mimo bránu. Vhazovat se bude po pravici Allena.

58:52
    Oddechový čas pro domácí.

59:07
    Blues se podařilo vyhodit a ušetřit tak cenné vteřinky!

59:28
    Wild jsou zpátky v útočné třetině. Moc času už jim ale nezbývá.

59:52
    Puk je ve skrumáži u mantinelu, to domácím vyhovuje.

Dnešní utkání je za námi, St. Louis Blues v něm poráží svého soupeře 3:2 a připisují si tak již druhé vítězství ze dvou zápasů. Naopak pro Wild je to první porážka hned v prvním zápase. Objektivně musíme uznat, že pravděpodobně zaslouženě. Blues byli po většinu zápasu lepším týmem, vyrobili sice pár chyb, které hosté potrestali, ale i tak dokázali vyhrát.

(04:54:45)
    V dnešním zápase vítězí St. Louis Blues nad Minnesotou Wild 3:2.

Michal Janoštík

Branky a nahrávky: 11. Steen (Fabbri, Stastny), 33. Jakupov (Parayko, Berglund), 45. Pääjärvi (Jakupov, Berglund) – 24. Suter, 53. Coyle (Zucker, Dalpe)