Wolfsberger – Salzburg 2:2 (kon.) | Rapid – Rheindorf Altach 1:1 (kon.) | Admira – St. Pölten 1:1 (kon.)
Sturm Graz – Ried 1:0 (kon.)
SK Sturm Graz
1:0 (1:0)
SV Guntamatic Ried
Sobota 15.10.2016, 18:30 • UPC-Arena, Graz • Rakouská Bundesliga • 11. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Dobrý večer všem fotbalovým fanouškům a fanynkám. Rakouská Bundesliga dnes pokračuje jedenáctým kolem, my se dnes budeme věnovat zápasu mezi SK Strum Graz a SV Josko Ried

Domácí jsou zatím jednoznačným lídrem své soutěže, za deset zápasů pouze jednou prohráli a jedenkrát remizovali při velmi dobrým skóre 22:6.

V minulém kole dokonce Graz porazila Red Bull Salzburg 1:0, což domácím pouze dodá sebevědomí. Grraz je tak jasným favoritem dnešního utkání. Uvidíme, zdali to potvrdí.

SV Josko Ried

Ried se pohybuje v polovině tabulky, konkrétně na šestém místě. Hosté si připsali zatím čtyři výhry, čtyři prohry a dvě remízy. Na čtvrtý Rapid Vídeň jim ovšem chybí pouhé dva body.

A to hlavně díky tomu, že se jim podařilo tento celek porazit v minulém kole 4:2. SV Ried tak prokázal, že se s ním musí počítat. A i přes to, že Graz je dnes jasným favoritem, tak Ried rozhodně není radno podcenit.

SK Sturm Graz: Gratzei – Lykogiannis, Schulz, Spendlhofer, Koch – Matič, Jeggo, Hierländer, Alar, Huspek – Edomwonyi
    Náhradníci: Lück – Dobras, Potzmann, Zulechner, Lovric, Stankovic, Schoissengeyer

SV Josko Ried: Gebauer – Hart, Reifeltshammer, Özdemir, Alberto Prada – Ziegl, Zulj, Walch, Nutz, Honsak – Elsneg
    Náhradníci: Durakovic – Brandner, Möschl, Frank, Fröschl, Antonitsch, Bergmann

Rozhodčí: Schörgenhofer – Gutschi, Winkler.
    Pro Floriana Harta to dnes bude zápas číslo 100 v rakouské lize.

1

1
    Úvodní výkop obstarali domácí, kteří se ihned ženou do útoku. Byla z toho dokonce i první střela, ale Alarův pokus nebyl z nejlepších.

2
    Domácí tým je hodně aktivní, Ried se musí znova bránit.

3
    Hostům se podařilo dostat míč ze své poloviny, ale domácí s ním už znova kombinují a hledají vhodné místo k útoku.

4
    To se jim ovšem zatím nedaří. Hosté se dostali do protiútoku, ze kterého vytěžili dokonce první rohový kop zápasu.

5
    Ten nebyl moc úspěšný, ale SV Ried stále zůstává u míče, se kterým kombinuje na polovině soupeře.

6
    Jejich spolupráce však nebyla příliš přesná. Toho využívá Graz, která je po chvíli odmlky opět na polovině soupeře.

7
    Fotbalisté domácího celku kombinují na své polovině a nikam se neženou. Na druhou stranu obrana Riedu je hodně vytažená a nedává moc šancí k založení útoku.

8
    Zulj se dopouští teprve prvního faulu v utkání. Na polovině hřiště totiž zezadu podrazil protihráče.

9
    Graz je nadále aktivnějším celkem, ale její hra zatím postrádá nápad, který by ji pomohl při překonávání soupeřovy obrany.

10
    Z levé strany přišel centrovaný míč do vápna domácího týmu, ale tam si pro něj vyskočil pouze obránce.

11
    Graz je znova u míče, ale její útočná snaha je zatím velmi nevýrazná. Po většinu času si míč vyměňují obránci na půlící čáře.

12
    A pokud dojde k nějakému náznaku pasu, či centru, tak jej hostující obrana bez větších problému odvrátí.

13
    Favorit zápasu se nepřesnou kombinací vyhnal ven ze hřiště, aut tak rozehraje jeho soupeř.

14
    Ten však poslušně vrací balón domácím, kteří tak mohou opět útočit.

15
    Po delší době je míč v držení SV Josko Ried. Jeho fotbalisté se postupnou kombinací dostávají k bráně soupeře.

16
    Jejich snažení však skončilo nepřesným centrem a tedy odevzdaným balónem. S ním se do útoku vydal soupeř, který se dostal až do zakončení, ale Alar z blízky napálil jen Gebauera, jenž teď podržel svůj tým!

17
    Graz se osmělil a její útoky vypadají daleko lépe. Nyní se na centr doskočil Edomwonyi, ale rybičkou nedostatečně trknul do míče, který tak skončil mimo.

18
    Graz si vymodlila volný přímý kop z nějakých dvaceti pěti metrů. To by mohla být hodně dobrá příležitost.

18
    Sturm Graz právě vstřelil branku!
    A je z toho gól! Střela sice skončila pouze na zdi, ale poté se ke střele dostal BRIGHT OSAGIE EDOMWONYI, jenž z hranice vápna překonal střelou k tyči hostujícího brankáře!
    18. EDOMONWONYI - 1:0

20
    Graz je nadále aktivnější a snaží se přidat druhý gól!

21
    Ried se konečně osvobodil a může zklidnit hru, teď je to však on, kdo musí dát gól.

22
    Jeho útok však bez problému domácí vyřešili. Ti se teď opět pouští do útočení.

23
    Šlapákem se prezentoval Edomwonyi, hosté si tak mohou opět trochu oddychnout.

24
    Hra je nyní poněkud kouskovaná a plná nepřesností, které brzdí oba týmy.

25
    Graz opět ubrala na obrátkách a pouze kombinuje kolem půlící čáry, kde čeká na vhodný okamžik k útoku.

26
    Domácí celek se dopustil útočného faulu, u míče jsou tak hosté, kteří se mohou pokusit o vyrovnání.

27
    Těm se však vůbec nedaří, jejich pas na útočníky skončil v rukavicích Gratzeie, jenž míčem neměl žádný problém.

28
    Na druhé straně však rohový kop vybojoval Edomwonyi. Při rohovém kopu se ale domácí dopustili útočného faulu, který neunikl hlavnímu rozhodčímu.

29
    Ried táhl protiútok po pravé straně, ale hráči domácího celku si s náznakem akce opět poradili.

30
    Znova zahrozila Graz, ale její centr do vápna byl hostujícími obránci nakonec odvrácen.

32
    Domácí tým je nadále o hodně lepší, jeho soupeř se po většinu času pouze brání. A když už se dostane k míči, tak se ho hodně rychle zbavuje.

33
    Teď však SV Ried popřel má slova a vybojoval roh, podaří se mu ho i využít?

34
    Nutz sice našel Honsaka, ale jeho hlavička ze záklonu brankáře Gratzeie nijak neohrozila.

35
    Graz poněkud polevila a nechává Ried trochu tvořit. Toho by mohli hosté využít a rychle se hnát do útoku.

36
    Do další šance se však dostal Hierländer, který dokonce trefil břevno, ale gól by stejně neplatil. Pomezní rozhodčí totiž odmával ofsajd.

37
    Na druhé straně se faulu dopustil Huspek, hosté tak budou zahrávat volný kop. Můžeme očekávat centr do vápna.

37
    Ten také přišel, ale domácí obrana si s ním poradila. Hosté jsou však nadále u míče.

38
    Graz očividně pouze dohrává první poločas a nikam se nežene. Takový přístup se ale ve sportech obecně často nevyplácí.

40
    Ried se hnal do rychlého protiútoku, ale v konečné fázi zastavil jeho snažení blok domácích obránců.

41
    První žlutou kartu si za skluz na paty odnáší hráč SV Josko Ried – Stefan Nutz.

41
    Na druhé straně vybojovala Graz rohový kop.

42
    Ten skončil zajímavou hlavičkou, kterou obránce na tyči na poslední chvíli dokázal vykopnout.
    42. Velká šance SK Sturm Graz.

43
    Ried se ke konci poločasu dostává do hry. Jeho protiútoky jsou docela nebezpečné.

43
    Žlutou kartu dostává Jeggo (SK Sturm Graz).

44
    Ried vybojoval rohový kop, který však nebyl vůbec úspěšný. Domácí bez problému odhlavičkovali centrovaný balón.

45
    Domácí tým drží míč na svých kopačkách a nikam se nežene, v prvním poločase už se nic asi nestane.

45+1
    Fraz stále na míči, již nám probíhá první minuta nastaveného času.

45+2
    Rozhodčí teď pustil několik tvrdých zákroků, což se domácím fanouškům vůbec nelíbilo.

45+2

První poločas je za námi. Vyhrála ho domácí SK Sturm Graz, která šla do vedení po trefě kanonýra z Nigerie – Bright Osagieho Edomwonyie. Graz byla po většinu času lepším týmem, ale konci poločasu trochu polevila, což by se jí nemuselo vyplatit. Každopádně výsledek je stále otevřený, nás tak určitě čeká zajímavý druhý poločas.
    Po první půli vede SK Sturm Graz, ale výsledek zápasu je stále otevřený.

46

46
    Hosté rozehráli první poločas a ihned se ženou do útočení.

47
    U míče už je i Graz, jenž momentálně kombinuje na vlastní polovině.

48
    Matič se dopustil faulu, který přisoudí míč soupeři. Ten tak bude moci založit útočnou akci.

49
    Hráči SV Ried se dožadovali penalty tak moc, až za to vidí od rozhodčího žlutou kartu Elsneg.

50
    Graz je ve druhém poločase značně zaskočené. Domácí celek se nemůže dostat do hry.

51
    Nyní si však domácí celek vybojoval rohový kop. Ten se mu ale příliš nepovedl. Graz ovšem nadále zůstává v útoku.

52
    To už ale neplatí, Ried bude rozehrávat od vlastní brány.

52
    Hosté kombinují kolem půlící čáry, kde vyčkávají na vhodný okamžik k úderu.

54
    Vinou nepřesné rozehrávky se do protiútoku dostal domácí tým. Ten jej zakončil centrem do vápna, kde se k hlavičce dostal Edomwonyi, ten ale minul bránu.

55
    Obraz hry se nám naprosto převrátil. Ried kombinuje s míčem a Graz hrozí z protiútoků.

56
    Nyní vybojovali hosté další rohový kop. Ten však opět končí neúspěšně.

57
    Po delší době jsou u balónu opět domácí, kteří se ženou po pravé straně do útoku.

58
    Tam se však dopustili útočného faulu, k míči se tak dostane jejich soupeř.

59
    Ried je v těchto fázích hry jednoznačně lepším celkem, odměnou mu za to je další rohový kop.

60
    S rohovými kopy si však zatím domácí vědí rady. Hosté však stále mají minimálně třicet minut ke vstřelení branky.

61
    Graz se dostávala do protiútoku, ale vše skončilo ofsajdem, který tak jejich útočné snažení ukončuje.

62
    Ried se snaží o vyrovnání, ale domácí obrana zatím působí velmi jednotně. O proti prvnímu poločasu je však vidět obrovské zlepšení hostujícího celku.

63
    Ten se nyní dostával po pravé straně do zajímavé šance, ale jejich snahu zastavuje praporek pomezního rozhodčího.

64
    Po delší době je v útoku domácí Graz, která je zatím velmi nesmělá.

65
    A stejně nesměle končí i její útok. Dlouhý pas na útočníky totiž skončil v zámezí. Odkop od brány rozehraje Gebauer.

66
    Ten vyslal spoluhráče do útoku, kde si vynutili autové vhazování v rohu hřiště.

67
    Ried nakonec po dlouhé bitvě u rohového praporku získal další rohový kop.

68
    Nakonec z toho byla střela Walcha, ale ten svůj projektil poslal někam do vrchních řad stadionu.

69
    Útok domácího celku byl nakonec docela úspěšný. Alar totiž vybojoval rohový kop.

69
    Střídání v týmu SK Sturm Graz: ze hřiště odchází Edomwonyi, přichází Zulechner.

70
    Rohový kop byl hodně nepovedený, ale odražený míč skončil na kopačkách obránců domácího celku.

71
    Ti však nerozehráli útok dobře a pouze odevzdali míč soupeři.

72
    Ten se nakonec i dostal do zakončení, ale hlavička Walcha šla mimo branku. Gratzeie tak nemohla ohrozit.

73
    Hosté se opět dostali k hlavičce, ale znova mířili mimo. Domácí však budou muset zlepšit svůj výkon, pokud si tedy budou chtít dnes připsat tři body.

74
    Střídání v týmu SV Josko Ried: ze hřiště odchází Elsneg , přichází Fröschl.

75
    Graz vyslala míč do vápna soupeře, ale tam byl Gebauer, jenž ve výskoku dostal míč do bezpečných míst.

76
    Hráči domácích se opět dostávají do šance, tentokrát bránu minul o pár centimetrů střídající Zulechner.

78
    Aktivita hostujícího celku poněkud opadla, Graz nyní velmi dobře napadá a nepouští soupeře do nějakých větších šancí.

79
    Pokus o únik domácím nevyšel, jejich soupeř se tak poměrně lacino dostává k míči.

80
    Začíná posledních deset minut základní hrací dobry. Hostující celek to bude mít hodně složité, Graz totiž brání na výbornou.

81
    Aktivní Zulechner opět střílel, ale opět minul bránu.

82
    Hra se odehrává převážně na polovině Riedu, což Grazi naprosto vyhovuje. Stále ale máme dost času.

82
    Střídání v týmu SV Josko Ried: ze hřiště odchází Nutz, přichází Bergmann.
    Střídání v týmu SK Sturm Graz: ze hřiště odchází Huspek, přichází Dobras.

83
    Hostům se nedaří dostat do závěrečného tlaku, domácí zkušeně drží míč a nikam se s ním neženou.

84
    Na zemi se svíjí Hart, kterému nepříjemnou stopku vystavil Hierländer. Hart je ošetřován a jeho tým mezitím putuje do útoku.

85
    Jejich snaha však skončila pouze nepřesným centrem, odkop od brány tak obstará Gratzei.

86
    Jeho míč však zpracovali hosté, kteří se ihned hnali do protiútoku po pravé straně, ale následný centr opět skončil v náručí domácího brankáře.

87
    Zulencher je opravdu při chuti, jeho střela z dálky nyní minula cíl pouze o pár centimetrů!
    87. Střela Zulenchera

88
    Domácímu celku se daří držet míč a šetřit cenné vteřinky. Nyní dokonce přišel zajímavý centr do vápna, ale následně je máván ofsajd.

89
    Hostům už moc času nezbývá a po tomto ofsajdu jim ho zbývá ještě méně.

89
    Střídání v týmu SV Josko Ried: ze hřiště odchází Walch, přichází Möschl.

90
    Dlouhý nákop Riedu konči v rukavicích domácího gólmana, který s rozehráním rozhodně nebude nikam pospíchat.

90+1
    Domácímu týmu se opět podařilo odkopnout míč, Riedu tak zbývá méně a méně času. Navíc je teď na zemi další z jeho hráčů, který se svíjí v křečích.

90+1
    Střídání v týmu SK Sturm Graz: ze hřiště odchází Matič, přichází Lovric.

90+2
    Ke střele se dostala Graz, ale její pokus byl zblokován. Ried tak bude rychle postupovat do útoku.

90+3
    Následná hlavička však končí v zámezí, o vítězi dnešního zápasu je pravděpodobně rozhodnuto.

90+4
    Nezmění to ani žlutá karta, kterou inkasuje Alar.

90+4

Máme za sebou další kolo Tipico Bundesligy, ve kterém nakonec zvítězili domácí hráči SK Sturm Graz nad SV Josko Ried 1:0. Graz byla ve druhém poločase horším týmem, ale v posledních deseti minutách dokázala přidat a nedovolit soupeři nějaký souvislejší tlak. Domácí tým si tak nakonec po trefě Edomonwonyie z 18. minuty připisuje další tři body.

Držení míče: 60 % : 40 %.
    Střely na branku: 5:0.
    Střely mimo: 9:5.