Mountfield HK – Č. Budějovice 0:3 (kon.) | Chomutov – HC Litvínov 8:1 (kon.) | Zlín – Jihlava 0:1 (kon.)
K. Vary – Slavia 3:1 (kon.) | Sparta – Kladno 4:5 (kon.) | Havířov – Vítkovice 2:0 (kon.)
Písek – Pardubice 4:8 (kon.) | Letňany – HC Plzeň 3:4 (kon.) | Mladá Boleslav – Havlíčkův Brod 5:1 (kon.)
Kometa Brno – Olomouc 8:1 (kon.)
HC Sparta Praha
4:5 (2:1, 2:1, 0:3)
Rytíři Kladno
Sobota 15.10.2016, 13:00 • Tipsport arena • Extraliga staršího dorostu • 14. kolo

To je ode mě vše a přejí hezký zbytek víkendu. (15:05:17)

Neuvěřitelný obrat dokázali v dnešním zápase kladenští Rytíři. Pět minut před koncem prohrávali o dvě branky, díky gólům Bláhy, Kalaje a opět Kalaje však zápas otočili a slaví v dnešním zápase 5:4. Pro sparťany bude určitě velmi těžké dnešní porážku skousnout, naopak hosté se radují.

59:50
    Sparťané ještě dokázali vystřelit, ale gól nepadl.

58:59
    Už mohlo být rozhodnuto, dva kladenští hráči ujížděli ve dvou na prázdnou branku, puk jim ale ujel.

58:46
    Sparťané to zkouší bez gólmana.

58:46
    Oddechový čas pro domácí.

58:46
    Kladno právě vstřelilo branku!
    A Kladno slaví! Ještě pět minut před koncem prohrávali o dvě branky, nyní díky gólu ADAMA KALAJE v přesilovce 5 na 3 vedou o jeden gól a mají navíc přesilovku. Asistence: Václav Veber

58:31
    Kladenští chtějí rozhodnout utkání v základní hrací době a berou si oddechový čas.

58:31
    A to je pro Spartu zlé. 89 sekund před koncem jdou do třech. Na trestnou lavici míří Pika.

58:14
    A to je pro kladenské hokejisty velká šance. Na trestné lavici je Hanuš.

57:08
    Veberovo nahození chytil Škorpík do lapačky.

55:19
    A je vyrovnáno! Už se zdálo, že Škorpík udrží kotouč, ten mu ale vypadl a dostal se k němu ADAM KALAJ, který srovnává skóre zápasu. Asistence: Ondřej Bláha, Václav Veber.

55:03
    Konec bude ještě zajímavý. Kladenští sice nedokázali využít zkrácenou přesilovou hru, na rozdíl jediné branky ale snižuje ONDŘEJ BLÁHA. Asistence: Václav Veber

54:51
    Po tečované střele se vhazuje před Škorpíkem.

54:12
    Svoboda naskakuje na led a Rytíři mají necelou minutu přesilovou hru 5 na 4.

53:24
    Bláhova střela mířila vedle Škorpíkovy branky.

52:54
    Přesilová hra domácích ale netrvala dlouho. Na trestné lavici sedí Čížek za sekání.

52:11
    Také sparťané dostanou v dnešním zápase možnost přesilové hry. Vyloučen je Svoboda za nedovolení bránění.

Jakub Borovský

Branky a nahrávky: 5. Švarc (Schwamberger), 14. Gnusin (Prymula), 21. Pavel (TS), 24. Šišolák (Švarc) – 1. Penc (Kalaj, Zich), 32. Kouba (Jelínek, Husarik), 56. Bláha (Veber), 56. Kalaj (Bláha, Veber), 59. Kalaj (Veber)

HC Sparta Praha: Škorpík (Mičán) – Simostics, Hadamczik, Havlín, Hanuš – Prymula, Švarc, Šišolák, Čížek, Gnusin, Dani, Flídr, Pika, Schwamberger, Arnošt, Kropáček, Vorobjev, Pavel.
    Rytíři Kladno: Jiroušek (Altrichter) – Veber, Zich, Šmatlák, Haspeklo, Kryll, Müller – Penc, Březina, Svoboda, Stůj, Bláha, Husarik, Rendla, Jelínek, Kalaj, Kouba.

Rozhodčí: Lacina – Buček, Svoboda