Charleroi – Genk 2:1 (kon.) | Sint-Truiden – Waregem 0:2 (kon.) | Club Bruggy – Westerlo 4:0 (kon.)
Anderlecht – Mechelen 2:0 (kon.) | Kortrijk – Eupen 1:1 (kon.)
Sporting Charleroi
2:1 (1:1)
KRC Genk
Středa 26.10.2016, 20:30 • Stade du Pays de Charleoi • Belgická liga • 12. kolo

S konstatováním, že Sporting Charleroi poráží KRC Genk 2:1 se s vámi loučím a přeji vám hezký zbytek večera. Na počtenou. (22:26:25)

Statistiky zápasu

Držení míče: 49 % : 51 %.
    Střely na branku: 6:4.
    Střely mimo: 3:2.
    Rohy: 6:5.

Z volného kopu se již nic neudálo. Utkání tak končí výhrou Sportingu Charleroi 2:1. Utkání by asi více slušela remíza, ale po výstavní střele Diandyho bere tři body domácí tým. Genku se navíc ke konci nedařilo vytvořit si nějaký tlak, který by dostal soupeře pod tlak. Naopak jsme viděli několik strkanic, které spíše kouskovaly hru.

90+5

90+5
    Hlavní rozhodčí ještě nechá Genk zahrát závěrečný volný kop. Do vápna míří o hostující brankář.

90+4
    Probíhá posledních třicet sekund, Genku se ale nedaří založit útok. Zápas tak pravděpodobně skončí 2:1 pro domácí celek.

90+3
    Genku se nepodařil nákop, Charleroi je opět na polovině hostů. O vítězi je pravděpodobně rozhodnuto.

90+3
    Sportingu se daří bojovat o míč u rohového praporku hostů a střádat tak cenné vteřinky.

90+2
    Střídání taktického rázu. Ze hřiště odhází Bedia, nahrazuje jej Pollet.

90+1
    Domácím se daří držet Genk dál od svého brankáře. Tomu se nedaří dostat se na dostřel.

90+1
    Rozhodčí bude nastavovat čtyři minuty.

90
    Pozuelo už je za doprovodu lékařů za postranní čárou. Hra tak může opět pokračovat.

88
    Na trávě se svíjí jeden z domácích útočníků, ale nikdo z hostujících hráčů nezastavil hru. Nutno podotknout, že to, co sledujeme, je spíše takové divadýlko.

87
    Domácímu celku se daří držet míč na polovině soupeře. To je přesně to, co jim vyhovuje.

86
    Rozhodčímu už se podařilo uklidnit situaci a následná střela z přímého kopu končí na zdi.

85
    Máme tu další hromadnou strkanici. Faul na hranici vápna předvedl Baby. Ten také dostává žlutou kartu, ale následuje velká strkanice. Po ní vidí žlutou i Bailey.

83
    Hosté jsou po obdrženém gólu poněkud zaskočeni. Domácí celek pokračuje v útočení.
    82. DIANDY - 2:1

82
    Sporting Charleroi právě vstřelil branku!
    Tak to byla fotbalová paráda, co předvedl CHRISTOPHE DIANDY. Ten se na hranice vápna dostal k odraženému míči, jenž z voleje poslal přesně k tyči! Nádherný gól!

81
    Na hřišti se nám to začíná přiostřovat. Hlavní rozhodčí od sebe nyní odtrhával Marcqa a Pozuela. Nic to nemění na tom, že domácí čeká volný kop.

80
    Už i hosté sáhli ke střídání. Susice nahrazuje Bailey.

80
    Marcq to při napadání přehnal s agresivitou a vysloužil si žlutou kartu.

79
    I ti se dostali k centru do vápna, ale střílený pas pokryl Penneteau, který působí hodně jistým dojmem.

78
    Už to vypadalo, že by se domácí celek mohl dostat do zajímavé šance, ale následný centr do vápna byl hodně nepřesný. Do protiútoku tak mohou rychle postupovat hosté.

77
    Momentálně se bojuje o míč na polovině hřiště. Ani jeden tým nemá optickou převahu.

76
    Pro centr do vápna si došel Penneteau, pro kterého to nebyla těžká úloha. může tak vyslat svůj tým do útoku.

75
    Další střídání domácího celku. Tentokrát jde ze hry Fall, ten je nahrazen Babym

74
    Domácí celek sahá k prvnímu střídání. Ze hřiště odchází střelec prvního gólu Ninis, nahrazuje ho Benavente.

73
    Sporting kombinuje na polovině soupeře, ale konec akce překazil ofsajd.

72
    Ani z rohu však nepřišel kýžený gól. Utkání je tak stále vyrovnané. Charleroi se bez problémů ubránilo.
    71.

71
    Nakonec z toho byla i zajímavá zblokovaná střela, která vylekala domácího brankáře, jenž ji musel vytěsnit na roh.

70
    Ani v sedmdesáté minutě se skóre nemění. Centr domácího celku totiž obrana soupeře opět odvrátila do bezpečí.

69
    Míč po vysokém centru poskakoval ve vápnu Genku, ale nikdo z útočících hráčů se k němu nedostal.

68
    Domácímu celku se nepodařil průnik po levé straně. Jeho soupeř však nerozehrál nejlépe a pouze jim vrátil míč.

67
    Na druhé straně se tak hnal do protiútoku Gent, ale hlavička po centu z pravé strany také zamířila hodně mimo. Ve druhém poločase sice evidujeme několik střel, ale většina z nich míří mimo tři tyče.

66
    Nedočkáme, přetažený centr končí daleko za bránou.

65
    Sporting si vybojoval volný přímý kop ze zhruba třiceti metrů. Dočkáme se nějaké zajímavé šance?

64
    Ten sice přišel, ale letěl přímo do rukavic Penneteau, který tak mohl zůstat v klidu.

63
    Samata si na druhé straně vynutil volný kop. Můžeme čekat centr do vápna.

62
    Troufnu si říci, že domácí celek je v druhém poločase o něco lepší, teď se však v ofsajdu objevil Fall.

61
    Na zemi leží Fall, kterého zmáčkli hned dva protihráče. Charleroi tak pochopitelně bude na středu hřiště zahrávat volný kop.

60
    Nebude, míč končí po hodně nepřesné střele Tainmonta někde v horních řadách stadionu.

60
    Ten byl obranou odvrácen na další roh. Bude úspěšnější?

59
    Střela zpoza vápna byla zblokována vysoko nad. Pro domácí tu bude ale další rohový kop.

59
    Z ní přišel nákop, který skončil pouze na kopačkách domácího celku. Ten tak pospíchá do protiútoku.

58
    Po delší době to byl opět Genk, kdo se usadil na polovině soupeře. Ale jeho fotbalisté se kombinací vyhnali až na vlastní polovinu.

57
    Nepodaří, zpětná hlavička do vápna totiž nachytala hned dva hráče Charleroi v ofsajdu.

56
    Domácí však vybojovali další rohový kop. Podaří se jim tento sehrát lépe?

55
    Z velké dálky napřáhl Ninis a pořádně provětral hostujícího gólmana. Ten byl však připraven a míč vyrazil na roh. Ten se však Sportingu hrubě nepovedl.

55
    V druhém poločase zatím nemá ani jeden tým navrch. Bude zajímavé sledovat, jak se utkání bude vyvíjet.

54
    Ani jim se však nepodařilo nic vymyslet. Odkop od brány tak rozehraje Penneteau.

53
    Na opačné straně fauloval Marcq. Volný přímý kop si tak zkusí i hráči hostujícího celku.

52
    K míči se nakonec dostal pouze bránící hráč, jenž odvrátil míč do zámezí, bude z toho alespoň rohový kop.

51
    Ninis vybojoval volný přímý kop ze zhruba třiadvaceti metrů. To vypadá jako zajímavá příležitost.

50
    Ani jejich rozehrávka však nebyla z těch nejlepších. K míči se tka opět dostává Charleroi.

49
    Sporting je na míči, ale nedaří se mu přechod přes půlící čáru. Tam totiž byli opět nachystaní protihráči.

47
    Už i domácí tým se podíval na polovinu soupeře, ale žádná závratná šance z toho nebyla.

46
    Druhý poločas začal aktivněji hostující celek, který se ihned žene do útoku.

46

Máme za sebou první poločas, který začal ve velkém stylu! Hned po čtvrté minutě otevřel skóre zápasu Karelis, ale hned o sedm minut později srovnal jeho krajan Ninis. Pak následovala poněkud hluchá pasáž, ale po ní jasně dominovali hosté, kteří si vytvořili ještě několik zajímavých šancí. Ale hlavně dokázali dostat i soupeře pod tlak. Nechme se překvapit, co přinese druhý poločas.

45+1

45+1
    Sporting Charleoi je na polovině soupeře, kde se tak první poločas nejspíše dohraje.

45+1
    Rozhodčí nastavuje jednu minutu.

45
    Po delší době se na polovině soupeře objevil i Sporting, ale jeho návštěva byla opravdu rychlého rázu.

44
    Genk se dopustil ofsajdu, ten tak poněkud maří jeho útočné snahy.

43
    Ten však zatím nepřichází. Domácí celek se zuby, nehty brání a zatím se mu to daří. První poločas tak nejspíše skončí nerozhodně.

42
    Soupeř je ovšem téměř ihned u míče a snaží se o útočný výpad, který by mu přinesl výhodu do druhého poločasu.

41
    Další centr do vápna domácího celku skončil nepřesnou střelu hodně nad domácí bránu. Charleoi tak bude moci zmírnit tempo hry.

40
    Z něj sice nic nevytěžili, ale stále jsou u míče. Genk má místy až drtivý tlak!

39
    To se mu ale moc nedaří, špatná rozehrávka opět přisoudila míč jejich soupeři. Ten vybojoval další rohový kop.

38
    Hosté sice ve vzduchu zatím vládnou, ale jejich pokus šel tentokráte mimo. Domácí tým tak bude moci uklidnit hru.

37
    Teď už jsou u míče opět fotbalisté Genku, kteří se snaží do konce poločasu vstřelit ještě jeden gól. Odměnou jim za to je další rohový kop.

36
    Naopak z protiútoku mohli zahrozit domácí, ale střelu z hranice vápna dokázal Bizot vyrazit.

35
    Hosté si připravili další skvělou šanci, ale domácí brankář byl opět na dobrém místě.

34
    Genk je při chuti a stále se drží na polovině soupeře. Odměnou mu za to je rohový kop.
    32.

32
    Teď už to ale bylo zajímavější! Centrovaný míč se dostal až na malé vápno, kde byli hráči Genku připraveni, ale Penneteau předvedl parádní, reflexivní zákrok, kterým zachránil svůj tým.

31
    Genk se opět snaží o dostání se do nějaké šance, ale na víc než na kombinování na polovině soupeře to zatím nestačí.

30
    Sporting poslal míč do vápna soupeře, ale ten je bez problémů odvrácen.

29
    Další žlutou kartu vidí Samata, který byl při napadání až moc aktivní a trefil protihráče.

29
    Až nyní to vypadalo hodně zajímavě, ale prudký centr z levé strany pouze proletěl pokutovým územím.

28
    Domácímu celku se stále nedaří dostat k míči, ale jejich soupeř je zatím neškodný.

27
    Z té sice nic nevzešlo, ale Genk je stále u míče, se kterým kombinuje na polovině soupeře.

26
    Nakonec z toho bude volný kop, ale z opravdu velké vzdálenost. Můžeme očekávat rozehrávku na krátko.

25
    Ti se vydali do útoku, kde se jim podařilo vybojovat několik autových vhazování v řadě, zatím to však k ničemu vážnějšímu nevede.

24
    Nakonec z toho byl centr do vápna, který byl ale sražen a z následného pokračování akce vzešel pouze aut pro soupeře.

23
    Sporting se usadil na polovině soupeře. Doufejme, že nás čeká nějaká zajímavá fotbalová akce.

22
    Genk se dostal do další šance! Tentokrát však hlavička skončila přímo v náručí brankáře, který se tak nakonec moc nezapotil.

21
    Prvním hráčem utkání, který vidí z blízka žlutý kartonek je Colley. Jeho šlapák byl vidět snad i z Měsíce. Nemůže se tak moc divit, že za něj byl oceněn.

20
    Ani jeden tým není schopný v téhle fázi hry si vytvořit nějaký souvislejší tlak nebo zajímavou akci.

19
    Těm se ale moc nezadařilo, hosté tak kombinují na vlastní polovině a vyčkávají na vhodný okamžik k útoku.

18
    Ten však jak rychle začal, tak i skončil. Nyní budou ofenzivní choutky na domácích fotbalistech.

17
    Nepodaří. Centrovaný míč skončil přímo v rukavicích Bizota, který rychle rozehrává a vysílá tak svůj tým do protiútoku.

16
    Domácí celek vybojoval další volný přímý kop. Podaří se mu zahrozit?

15
    Protiútok domácího celku musel hasit Ndidi, který však nakonec ani neviděl žlutou kartu. Rozhodčí mu však ráznou domluvou dává najevo, že příště už tak milosrdný být nemusí.

14
    Ta však skončila pouze nepřesnou hlavičkou. Genk tak bude moci uklidnit hru.

13
    Ten sice skončil pouze v náručí Bizota, ale hned na to se Charleroi opět dostalo k míči a bude zakládat další útočnou akci.

12
    Domácí celek se snaží o rychlou otočku. Nyní vybojoval volný přímý kop.
    11. NINIS - 1:1

11
    Charleroi taktéž ze své první akce udeřil. Střelu z hranice vápna ještě Bizot vyrazil, ale na následnou dorážku SOTIRISE NINISE byl krátký. Po jedenácti minutách tak máme stav srovnaný.

9
    Domácí tým se osmělil. Z jeho útočného snažení však zatím nevzešla ani střela.

8
    Charleoi se po delší době dostal na polovinu soupeře a hned je z toho volný přímý kop. Faulován byl totiž Fall.

7
    KRC je stále lepším týmem a ovládá dnešní utkání.

6
    Ze sektoru domácích fotbalistů se line kouř, odpálilo se tam totiž několik dýmovnic. Rozhodčí však nechává hru, alespoň prozatím, pokračovat.

5
    Hostující tým je při chuti a snaží se rychle přidat pojišťující gól.
    4. KARELIS - 0:1

4
    Genk právě vstřelil branku!
    Tak to bylo hodně rychlé! K prodlouženému míči se na vzdálenější tyči probojoval NIKOLAOS KARELIS, který nedal domácímu brankáři šanci. Genk jde tak hodně rychle do vedení.

3
    Genk bude i prvním týmem, který si zahraje v utkání rohový kop.

2
    Hostující celek vybojoval volný kop ve středu hřiště. Domácí fotbalisté to totiž přehnali s agresivitou.

1
    Máme za sebou úvodní výkop dnešního utkání, který rozehrál Genk, jenž se pomalu, ale jistě vydává do útoku.

1

Sporting Charleroi: Penneteau – N´Ganga, Martos, Willems, Ninis – Marcq, Tainmont, Diandy, Mata, Fall – Bedia
    Náhradníci: Mandanda – Baby, Benavente, Dessoleil, Pollet, Pouain, Hendrickx

KRC Genk: Bizot – Brabec, Nastić, Colley, Castagne, Ndidi – Sušić, Pozuelo, Heynen – Karelis, Samatta
    Náhradníci: Jackers – Bailey, Janssens, Trossard, Kumordzi, Dewaest, Walsh

Rozhodčí: Smet – Die Rocker, Gilson.

Poslední vzájemná utkání

Charleroi-Genk 2:0
    Charleroi-Genk 1:0

KRC Genk

Hostující celek se momentálně nachází přímo v polovině tabulky na osmém místě. Na svém kontě mají pět výher, dvě remízy a čtyři prohry při skóre 14:15.

Genku se daří hlavně doma, kde pravidelně sbírá body. Na hřištích soupeřů už to však taková sláva není. Naposledy dokonce venku remizoval 2:2 s Royal Mouscron-Péruwelz.

Domácí celek hraje v této sezóně zkrátka famózně. Kdo by to byl čekal, že po jedenácti kolech bude na třetí pozici po pěti prohrách, pěti remízách a jediné prohře při skóre 12:8?

Jediná prohra domácího celku navíc byla na hostující půdě a k tomu se silným Anderlechtem. Doma porazil charleoi i ambiciózní celek jako jsou Bruggy. Dnes tak bude velmi zajímavé sledovat, jak si poradí s Genkem.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.