Pittsburgh – Florida 3:2 (kon.) | New Jersey – Arizona 5:3 (kon.) | Boston – Minnesota 0:5 (kon.)
Detroit – Carolina 4:2 (kon.) | Philadelphia – Buffalo 4:3 (2:0 po s.n.) | Toronto – Tampa 3:7 (kon.)
St. Louis – Calgary 1:4 (kon.) | Dallas – Winnipeg 3:2 (kon.) | Vancouver – Ottawa 0:3 (kon.)
San Jose – Anaheim 2:1 (po pr.) | Los Angeles – Columbus 3:2 (po pr.)
St. Louis Blues
1:4 (0:2, 0:1, 1:1)
Calgary Flames
Středa 26.10.2016, 02:00 • Scottrade Center, St. Louis • NHL
    Marc Giordano oslavil 600. zápas v NHL výhrou.

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji dobrou noc. (04:42:57)

3. Dennis Wideman (CGY) 1+0

Je dobojováno! Hosté z Calgary trochu překvapivě, ale naprosto zaslouženě po více jak pěti letech vítězí ve Scottrade Center, když základ svému vítězství položili již dvěma góly v první třetině. Domácím se dnes nedařilo vůbec nic a celý zápas tahali za kratší konec lana, a přestože to ve třetí třetině chvíli vypadalo, že po Shattenkirkově snížení ještě může přijít drama, Flames nakonec své vedení s přehledem ubránili. Brian Elliott si tak osladil návrat do St. Louis svým druhým vítězstvím v dresu Calgary.

59:29
    Zápas už se jen dohrává, domácí v klidu kombinují v obranném pásmu.
    58:49 Johnny GAUDREAU - 1:4

58:49
    Calgary právě vstřelilo branku!
    Je rozhodnuto. Domácím se nedařilo ani se šesti hráči na ledě dostat do tlaku a logickým vyústěním je tak trefa JOHNNYHO GAUDREAUA do prázdné branky.
    Asistence: Matt Stajan, Michael Ferland.

58:03
    Jakupov protečoval puk do útočného pásma a domácí to zkouší v šesti.

57:35
    Definitivně rozhodnout nyní mohl Sam Bennett, ani nadvakrát ale nedokázal překonat Huttona!

56:57
    Johnny Gaudreau ujížděl sám na Huttona a kvůli očividnému faulu nemohl zakončit, paže sudích však zůstaly trochu nepochopitelně dole.

56:18
    Flames vyhazují puk do středního pásma, kde ho sbírá Jay Bouwmeester.

55:48
    Oba týmy hrají v plném počtu.

55:36
    Brian Elliott kryje puk před Paraykem, vhazovat se bude po jeho levici.

55:19
    Pietrangelo se nenechal ošálit Bennettovými kličkami a získal puk pro Blues.

54:44
    Hutton si připisuje zákrok po střele Hamiltona a opět přerušuje hru.

54:33
    Berglund zkoušel z úhlu nachytat Elliotta, neúspěšně.

54:07
    Bennettův bekhendový pokus kryje do lapačky Hutton a přerušuje hru. Dnes naposledy komerční přestávka.

53:54
    O pár vteřin později zde máme další současné vyloučení. Stastny a Backlund se pustili do křížku po vhazování a nakonec oba putují za katr. Pokračovat se bude ve čtyřech na obou stranách.

53:46
    Oba kohouti si nakonec jdou odpočinout na dvě minuty za hrubost, uvidíme tak hru ve čtyřech.

53:46
    Zakázané uvolnění Flames. Po něm se ještě strhla mela poté, co si mezi sebou vyřizovali účty Jaškin a Tkachuk.

53:21
    Elliott přerušuje hru aby si unavená pětice hostů mohla odpočinout.

53:12
    Paraykovu střelu výtečně zblokoval kapitán hostí Giordano.

53:02
    Blues nyní krouží v útočném pásmu.

52:24
    Domácí mají stále dost času na obrat skóre, potřebují ale co nejrychleji vstřelit kontaktní gól. Nyní se o to pokoušel Fabbri.

51:56
    Série osobních soubojů končí Bennetovým vyhozením puku do středního pásma.

51:34
    Paraykovu ráno z poloviny hřiště Elliott kryje a máme zde další komerční pauzu.

51:26
    Brouwer zpátky na ledě, domácím se tato přesilovka příliš nepovedla.

51:03
    Perron opět s pukem u středového kruhu.

50:39
    Boumovi se na třetí pokus podařilo dostat puk z pásma.

49:59
    Ránu Steena z první Elliott vyráží vysoko nad.

49:51
    Shattenkirkovu ránu zápěstím Elliott jen vyrazil před sebe a nechybělo moc, aby Steen puk dorazil do sítě.

49:26
    Blues si zahrají další přesilovku. Jejich bývalý hráč Troy Brouwer totiž oslabuje svůj tým menším trestem za hrubost.

48:41
    Po nepřesné rozehrávce hostů má puk Jay Bouwmeester.

47:55
    Po ofsajdu domácích je na řadě komerční přestávka.

47:16
    Fabbri to nyní zkoušel baseballově, ale puk netrefil. Giordano na ledě a hosté v plném počtu.

47:06
    Colton Parayko prolomil čekání na střelu a Brian Elliott schoval puk do lapačky.

46:59
    Blues stále kombinují v útočném pásmu, ale zatím je to bez střelby.

46:19
    Flames stále ve čtyřech.
    45:49 Kevin SHATTENKIRK - 1:3

45:49
    St. Louis právě vstřelilo branku!
    Domácí nakonec dvojnásobnou výhodu využívají a konečně překonávají Briana Elliotta! Na konci kombinace Bluesmanů stál KEVIN SHATTENKIRK, který vymetl šibenici Elliottovy branky a snižuje na rozdíl dvou branek.
    Asistence: Vladimir Tarasenko, Colton Parayko.

45:34
    Shattenkirk míjí branku, domácí nadále u puku.

45:14
    Ano, nakonec tomu je skutečně tak a domácí budou mít k dispozici dlouhou přesilovku pět na tři!

45:14
    Puk nyní opustil hřiště a rozhodčí se radí, zda to nebyla práce Marka Giordana.

45:07
    Parayko při střele zlomil hokejku, přesto z toho byl závar před Elliottem.

44:57
    Mnoho tvrdých střetů jsme v dnešním zápase neviděli, nyní jeden takový předvedl Bennett a rozhodčí ho posílají na trestnou lavici za vražení na hrazení. Přesilovka pro St. Louis.

44:07
    Nakonec je z toho icing Flames a hra se vrací před Elliotta.

44:01
    Gaudreau si nerozuměl s Grossmannem a vše musí řešit Elliott.

43:20
    Po rychlé sehrávce s Frolíkem trefil Tkachuk pravděpodobně tyčku!

42:47
    Alex Steen zabránil Boumovi ve střelbě a domácí se ujímají puku.

42:27
    Shattenkirkovi rána z pravé strany nesedla.

42:05
    Versteeg dlouho míchal s pukem podél levého mantinelu, aby ho nakonec krásně předložil do jízdy Bennettovi. Mladý útočník Calgary však nedokázal seřídit mířidla.

41:25
    Bouwmeester s přehledem ubránil Chiassona a domácí mohou přejít do útoku.

40:30
    Steen bojuje v útočném pásmu o puk s Brodiem.

40:01

Hráči obou týmů se vrací na led, třetí třetina může začít.

Třetí třetina začne přibližně ve 3:55.

I po druhé dvacetiminutovce mohou být jednoznačně spokojenější hosté z Calgary. Flames ve druhé části přidali třetí gól, když se trefil mladý Sam Bennett a zaslouženě vedou už 3:0. Hokejistům St. Louis se dnes vůbec nedaří, o čemž svědčí i poměr střel na branku. Uvidíme, zda-li se domácí favorit vzchopí ve třetí třetině a ještě dokáže se zápasem něco udělat, nebo zda hosté dokráčí k poměrně pohodlnému vítězství na ledě neoblíbeného soupeře.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:49
    Náznak domácího tlaku v závěru třetiny zažehnal Giordano.

39:02
    Tarasenkova jedovka letí těsně vedle.

38:19
    Zakázané uvolnění domácích.

38:01
    Po odrazu puku od zadního mantinelu mohl skórovat Nail Jakupov, nedokázal však neposedný puk zkrotit na holi.

37:41
    Jaškin teď v rohu složil Matta Stajana k zemi.

37:05
    Situaci dva na dva řešil Bouma střelou, kterou Hutton vyrazil do rohu.

36:34
    Dělovku Giordana vykopl Hutton betonem. Flames jsou nyní aktivnější.

36:22
    Wideman nyní přestřelil domácí branku o opravdu úctyhodný kus.
    Který kapitán dotáhne svůj tým až na vrchol?

36:11
    Prudká rozehrávka brankáře Huttona končí zakázaným uvolněním.

35:49
    Zajímavou pozici pro Hamiltona připravil Gaudreau, Hutton ale předvedl rychlou lapačku. Komerční přestávka.

35:22
    Flames přerušili další domácí snahu o útok a dopředu s pukem jede Monahan.

34:10
    Nyní sledujeme hokej bez šancí, což vyhovuje samozřejmě spíše hostům, kteří vedou o tři branky.

33:09
    Hosté nyní dobře brání svou modrou čáru a Bluesmanům se nedaří zakládání útočných akcí.

32:44
    Perron už nemá síly na další útok a tak jen nahazuje puk do pásma, kde ho sbírají hostující obránci.

31:53
    Po střele Brodieho zasahuje Hutton.

31:49
    Puk na střídačce hostů, hra je přerušena a vhazovat se bude ve středním pásmu.

31:39
    Chybu Dougieho Hamiltona včasným vyjetím vyřešil Elliott.

31:18
    Po dobrém napadání Frolíka se do šance dostal Tkachuk, Hutton pozorný.

30:38
    Pietrangelovu tvrdou ránu kryje Elliott, nikdo z domácích před ním opět nestál.

30:33
    Závar před Elliottem nakonec končí hvizdem rozhodčích. Po akci Jakupova se několik domácích borců snažilo protlačit puk do sítě, obrana Calgary však nakonec gól nepovolila.

30:07
    Paraykův pokus končí v ochranné síti nad brankou a máme zde další komerční přestávku, tentokrát takřka přesně v polovině zápasu.

30:03
    A ještě jednou icing Flames. Další vhazování v útočném pásmu domácích.

28:46
    Kombinace Flames nyní vedly ke dvěma tvrdým střelám obránců, Huttonovy betony ale byly na svém místě v obou případech.

28:17
    Brouwera přihrávka ke Gaudreauovi nedoputovala a Scottie Upshall vyvezl puk.

27:46
    Domácí vyhazují puk až k Elliottovi.

27:32
    Po komerční přestávce si tedy potřetí v zápase vyzkouší přesilovku hokejisté Calgary, Kyle Brodziak totiž zasáhl hokejkou obličej Deryka Engellanda.

27:29
    K žádné šanci to ale nevedlo a navíc se bude vylučovat.

27:04

26:30
    Hutton vůbec neviděl ránu Engellanda přes clonícího Monahana, naštěstí pro domácí byla nepřesná.

26:03
    Flames v plném počtu, Monahan na ledě.

25:40
    Elliottovu pozornost tentokrát zkoušel Parayko, hostující brankář ale jeho střelu dobře viděl.

25:08
    Domácí opět začínají až od Huttona.

24:42
    Dennis Wideman osvobozuje hosty.

24:36
    Po střele Tarasenka přerušuje hru jeho bývalý spoluhráč Brian Elliott.

24:27
    Tvrdá rána Steena letí těsně vedle pravé tyče.

24:02
    Sean Monahan si pomohl háčkem a nabízí domácím první možnost přesilové hry v tomto zápase.

23:45
    Icing Flames, buly před Elliottem.

23:10
    Brodieho ránu Hutton vyráží a Blues míří dopředu.
    22:16 Sam BENNETT - 0:3

22:16
    Hosté ale i po návratu Fabbriho na led měli puk na svých hokejkách a nakonec přidávají třetí gól do Huttonovy sítě! SAM BENNETT si podruhé v krátkém sledu vybruslil do střelecké pozice a tentokrát už mířil přesně, když propálil vše, co mu stálo v cestě. Flames tak už vedou o tři branky!
    Asistence: Dougie Hamilton, Mikael Backlund.

22:01
    Blues v plném počtu.

21:41
    Bennett si vybruslil do dobré střelecké pozice, nedokázal však propálit houšť těl před brankou.

21:11
    Krátce po buly David Perron vyhazuje puk přes celé hřiště.

21:05
    Až teď se dostal ke střele Tkachuk, Hutton si ale jeho ránu přes obránce pohlídal a přerušuje hru.

20:40
    Hostům se zatím nedaří usadit v útočném pásmu.

Druhá třetina začne přibližně ve 3:02.

První třetina je za námi a hosté z Calgary jí překvapivě ovládli poměrem 0:2. Flames se dostali do vedení díky bleskovému využití přesilové hry, později pak na Widemanovu trefu navázal jiný bek a sváteční střelec Engelland a Calgary tak zatím může být s průběhem utkání spokojeno. Blues se do hry dostali až v závěrečné části třetiny a ve druhé periodě budou jistě chtít co nejrychleji vstřelit kontaktní gól, aby si udrželi více jak pětiletou šňůru domácích výher proti Flames.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

20:00
    Domácí začnou druhou třetinu ve čtyřech, dostávají totiž ještě menší trest za příliš mnoho hráčů na ledě.

19:46
    Před napadajícím Boumou musí rozehrát Carter Hutton.

19:27
    Schwartzovu ránu blokuje Engelland.

18:56
    Gaudreaův pokus z ostrého úhlu letí nad a domácí se zmocňují puku.

18:09
    Sam Bennett zblokoval Bouwmeesterovu ránu a poté pelášil s pukem dopředu, byl však tísněn a jeho střelu Hutton vyrazil.

17:50
    Fabbri nahazuje puk sám pro sebe, první je u něj však Brodie.

17:20
    Rychlý brejk Blues po Tkachukově ztrátě zakončil Tarasenko bekhendovým pokusem mimo branku.

17:00
    Carl Gunnarsson nahodil opět puk na Elliotta a tentokrát z toho vznikl závar, který nakonec řeší hosté zakázaným uvolněním.

16:28
    Nahození domácího obránce nedělalo Elliottovi problémy ukrýt do lapačky. Další buly v útočném pásmu St. Louis.

16:18
    Do zajímavé pozice se dostával Paul Stastny, nakonec však v brance místo puku skončil sám americký centr.

15:49
    Blues přidali a nyní mají tlak poté, co Fabbri tvrdě odstavil Giordana v boji o kotouč.

14:42
    Pěkná a rychlá akce domácích gólem nekončí, protože Schwartz nedokázal usměrnit přihrávku zpoza branky mezi tři tyče.

14:04
    Reaves dostal prostor ke střele a využil ho k nastřelení tyče!

13:37
    Jakupov nahrál Berglundovi puk na brusle a švédský útočník si s touto těžkou pozicí neporadil a o kotouč přišel.

12:58
    Akci Flames zastavuje ofsajd.

12:44
    Chiassonovu nepřesnou rozehrávku vystihl Steen, domácí u puku ale dlouho nebyli.

12:12
    Grossmann odstavil Perrona a k puku se dostal Gaudreau, ten ho ale jen odpálil na zakázané uvolnění a vhazovat se bude před Brianem Elliottem.

11:31
    Je tady další komerční přestávka. Dnešní utkání má zatím nečekaný průběh, domácím se zatím nedaří dostat do zápasu.
    10:29 Deryk ENGELLAND - 0:2

10:29
    Hosté po krásné akci odskakují do dvougólového vedení! Tarasenko ztratil puk v útočném pásmu a rychlý brejk vedl Kris Versteeg, který z levé strany nádherně našel z druhé vlny najíždějícího DERYKA ENGELLANDA a ten si sám před Huttonem poradil na poměry obránce až nečekaně s lehkostí, přehodil si puk na bekhend a poslal ho do sítě.
    Asistence: Kris Versteeg, Sam Bennett.

09:25
    Pietrangelova nabídka na teč zůstala nevyužita, na druhé straně předvedl dobrý zákrok Hutton proti střele Seana Monahana.

09:15
    Bouwmeesterovo nahození jako první dojel Fabbri a vyzkoušel Elliottovu pozornost pokusem zpoza branky. Brankář hostů byl pozorný a následuje první komerční přestávka.

08:39
    Jen kousek teď chyběl Tkachukovi, aby dosáhl na velmi zajímavý pas Backlunda.

08:19
    Ferland posílá puk k Huttonovi a čtvrtá formace hostů střídá.

07:38
    Grossmann odevzdal puk domácím a Colton Parayko zakládá novou akci St. Louis.

07:06
    Shattenkirkova střela letí nad branku a puku se zmocňují Flames.

06:41
    Monahan vytlačil Steena z útočného pásma a domácí musí založit novou akci.

06:20
    Hned po buly se do dobré příležitosti dostal Monahan, puk ale promáchl a dopředu míří Blues.

06:11
    Na druhé straně to však icing po nepřesné rozehrávce Blues je a hra se stěhuje před Huttona.

05:48
    Michael Frolík vyhazuje kotouč z obranného pásma a hosté střídají, zakázané uvolnění to nebude.

05:10
    Další šance hostů, moc nechybělo a Matthew Tkachuk se gólově prosadil ve svém rodném městě.
    03:54 Dennis WIDEMAN - 0:1

03:54
    Flames přesilovku bleskově využívají a ujímají se vedení! Domácí po souboji u pravého mantinelu zcela zapomněli na DENNISE WIDEMANA, čehož si všiml Brouwer a zkušenému obránci nahrál mezi kruhy. Wideman si s touto možností poradil výborně a nedal Huttonovi šanci, 0:1 pro Calgary.
    Asistence: Troy Brouwer, Johnny Gaudreau.

03:45
    První přesilovku zápasu si zahrají hosté, Patrik Berglund dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

03:36
    Berglund pěkně nabil mezi kruhy volnému Nailu Jakupovovi, ruský útočník však nedokázal přesně zamířit a branku Calgary minul.

03:22
    Tvrdou střelu Jadena Schwarze Elliott dobře viděl a přerušuje hru svým zásahem.

02:30
    Po Brodieho ráně od modré čáry se puk odrazil před Huttona, Matthew Tkachuk však na dorážku nedosáhl.

01:42
    Rozehrávka Blues končí na střídačce hostů a vhazovat se bude před Huttonem.

01:20
    Rozjetého Alexe Pietrangela zastavil hvizd čárového sudího, jenž viděl ofsajd.

00:58
    První zákrok si tak Carter Hutton připisuje až nyní po střele Troye Brouwera.

00:27
    Ani jeden ze dvou střeleckých pokusů hostů k Huttonovi neprošel a oba týmy střídají.

00:08
    Rychlé nahození Bouwmeestera chytá Elliott do lapačky.

00:01

Úvodní ceremoniál je u konce a zápas tak může začít!

Potemnělou arénou nyní zní kanadská hymna, po níž bude samozřejmě následovat i ta americká.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Michael Frolík – 3+1

Špatný vstup do sezony za sebou mají Plameny z Calgary. Po sedmi zápasech mají Flames na kontě pouhých pět bodů, a to si ještě renomé značně vylepšili v noci na dnešek, když zaskočili Chicago v United Center a odvezli si dva body za výhru po samostatných nájezdech. Ty rozhodl až v sedmé sérii bývalý Jestřáb Kris Versteeg a zajistil tak Plamenům druhou výhru sezony. Zda-li se v Calgary opravdu blýská na lepší časy uvidíme dnes, kdy je čeká další těžký venkovní duel proti neoblíbenému soupeři. Výborný výkon (v dresu Calgary poprvé) včera předvedl v Chicagu Brian Elliott, pro kterého by dnešní zápas měl speciální příchuť, protože právě ze St. Louis v létě do Calgary zamířil. Jeho start je ale nejistý, protože by se jednalo o druhý Elliottův zápas ve dvou dnech a šanci tak možná počtvrté dostane Chad Johnson.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

Hokejisté St. Louis zatím vládnou pravděpodobně nejtěžší divizi současné NHL, tedy té centrální. Ze šesti zápasů Blues vytěžili devět bodů a naposledy vyhráli právě na ledě svého dnešního soupeře z Calgary vysoko 6:4. Hattrickem se na tom podílel navrátilec David Perron, jinak ale útok Bluesmanů táhne především trio Tarasenko-Stastny-Steen, které dohromady posbíralo již 21 kanadských bodů. V brance St. Louis je nyní po odchodu Briana Elliotta právě do Calgary jasnou jedničkou Jake Allen, který sice v úvodu sezony zatím nemá úplně přesvědčivé statistiky, jeho týmu to ale zatím na výhry stačí a to je podstatné. Bluesmanům se navíc doma proti Flames tradičně daří a tak jsou papírovým favoritem dnešního utkání.

Dobrý den, vítám Vás u sledování on-line přenosu ze zápasu zámořské NHL mezi St. Louis Blues a Calgary Flames.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Michal Muška

Branky a nahrávky: 46. Shattenkirk (Tarasenko, Parayko) – 4. D. Wideman (Brouwer, J. Gaudreau), 11. Engelland (Versteeg, S. Bennett), 23. S. Bennett (D. Hamilton, Backlund), 59. J. Gaudreau (Stajan, Ferland)

St. Louis Blues: C. Hutton (Allen) – Bouwmeester, Pietrangelo, Gunnarsson, Shattenkirk, Edmundson, Parayko – Fabbri, Stastny, Steen – Perron, Schwartz, Tarasenko – Jaškin, Berglund, Jakupov – Upshall, Brodziak, Reaves.
    Calgary Flames: Elliott (Ch. Johnson) – Giordano, D. Wideman, Brodie, Engelland, D. Hamilton, Grossmann – J. Gaudreau, Monahan, Chiasson – Versteeg, S. Bennett, Brouwer – Bouma, Backlund, Frolík – Ferland, Stajan, Tkachuk.

Rozhodčí: Hebert, Peel – Murphy, Mach