1:7 (0:2)
Real Madrid
Středa 26.10.2016, 21:00Španělský pohár • 4. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.

Zdravím všechny milovníky fotbalu u dnešního zápasu 4. kola španělského Copa del Rey mezi Cultural y Deportiva Leonesa a slavným Realem Madrid CF.

Real Madrid CF

Real Madrid se nijak nemusel probojovávat do 4. kola Copa del Rey, neboť od tohoto kola jim teprve cesta španělským pohárem začíná. Minulý rok ale také Real v tomto kole skončil. Ve 4. kole se totiž utkal s Cádiz CF, který sice dokázal v prvním utkání porazit 1:3, ale odveta se už neodehrála. Real byl začátkem prosince vyřazen ze Španělského poháru kvůli tomu, že v prvním utkání 4. kola proti třetiligovému Cádizu nastoupil v základní sestavě s Rusem Denisem Čeryševem. Ruský záložník, jenž při výhře 3:1 vstřelil první gól, přitom letos na jaře ještě v dresu Villarrealu dostal třetí žlutou kartu v soutěži a byl v trestu. Real tak letos bude chtít určitě postoupit alespoň ze 4. kola. No uvidíme, jestli se mu to podaří.

Posledních 5 zápasů

Real Madrid – Ath. Bilbao 2:1
    Real Madrid – Legia 5:1 (LM)
    Betis – Real Madrid 1:6
    Real Madrid – Eibar 1:1
    Dortmund – Real Madrid 2:2 (LM)

Deportiva Leonesa momentálně hraje Segunda Division B – Skupina 1, kde se v tabulce nachází na první příčce s šestadvaceti body a skórem 27:6. Leonesa se musela probojovat do 4. kola španělského poháru přes všechny tři předešlá kola. V prvním kole se utkala s Laredem, které dokázala porazit 2:3, ale až po prodloužení. Ve druhém kole je čekal klub CD Calahorra, se kterým si poradila na domácí půdě výsledkem 3:1. Ve třetím kole Leonesa přivítala na své půdě Albacete, se kterým se dlouho trápila, ale nakonec dokázala zvítězit 2:1 po prodloužení. Jejich nejlepším střelcem je španělský útočník Benja a další ze španělských útočníků Alex Gallar, kteří vstřelili v lize zatím shodně 6 branek. Alex Gallar navíc vstřelil v poháru další dvě branky. V dnešním utkání to však budou mít velice těžké, neboť na své půdě přivítají slavný Real Madrid. Jak utkání dopadne? Na to si teprve budeme muset počkat.

Leonesa – Mutilvera 5:1
    Guijuelo – Leonesa 0:4
    Leonesa – Albacete 2:1 po prodloužení (POHÁR)
    Leonesa – Caudal Deportivo 3:1
    Arandina – Leonesa 1:4
    Estadio Reino de León se pomalu, ale jistě zaplňuje.

Cultural y Deportiva Leonesa: Palatsí – Bastos, Forniés, Zuiverloon, I. González – Ortiz, Y. González – Colinas, Martínez (C), Gallar – Villa Suárez
    Náhradníci: Leandro – Toure, Ortí, Benja, Cristobal

Real Madrid CF: Casilla – Carvajal, Pepe, Nacho, Danilo – Isco, Kroos, James – Lucas Vázquez, Morata, Asensio
    Náhradníci: Rubén Yáñez – Varane, Coentrão, Kovačić, Mariano

Rozhodčí: Trujillo Suárez – Naranjo Pérez, Escuela Melo.

Oba týmy jsou již na hrací ploše. Domácí dnes nastupují v bílých dresech, hosté dnes oblékli modré dresy.

1

1
    Hosté rozehráli první poločas a momentálně s míčem kombinují na vlastní polovině.

2
    Hosté si mezi sebou neporozuměli na polovině soupeře a o míč tak přišli.

3
    Bastos dostal příliš dlouhý pas za obránce od jednoho ze svých spoluhráčů a míč tak skončil pouze v zámezí.

4
    Colinas napřáhl ke střele poblíž hranice vápna, ale jeho pokus dokázal zablokovat jeden z obránců.

4
    Isco vyslal na branku štiplavou střelu zhruba z dvaceti metrů. Jeho pokus mířený k levé tyči však Palatsí skvělým zákrokem vyrazil mimo vápno.

5
    Hosté budou zahrávat přímý kop zhruba z třiadvaceti metrů, avšak z poměrně velkého úhlu.

6
    Real Madrid právě vstřelil branku!
    Hosté se dostávají do vedení! Kroos poslal do vápna centr, na který si naskočil na přeední tyči James Rodríguez. Ten míč prodloužil za sebe a od GIANNIHO ZUIVERLOONA stojícím na hranici malého vápna se míč odrazil do sítě.
    6. Gianni ZUIVERLOON - 0:1 (vla.)

7
    Hra se momentálně pohybuje převážně ve středu hřiště.

9
    Hosté kombinují s míčem na polovině soupeře.

9
    Vázquez dostal příliš nepřesný pas za obránce od Kroose a míč tak skončil pouze u brankáře Palatsího.

10
    Morata poslal z kraje vápna přihrávku na zadní tyči, kde se nacházel úplně volný Asensio. Ten však následně střelou z první branku vysoko přestřelil.

11
    Domácí si mezi sebou na hranici vápna soupeře příliš neporozuměli a od jednoho z nich se tak míč dostal pouze do zámezí.

11
    Obrovská šance Realu! Lucas Vázquez poslal do vápna nadýchaný centr z pravé strany. Ve vápně se dostal k hlavičce nikým nehlídaný Isco, ale Palatsí proti jeho prudké hlavičce předvedl fantastický zákrok a míč za svá záda nepustil.
    11. Obrovská šance Isca zůstala neproměněna.

12
    Vázquez napřáhl ke střele poblíž hranice vápna. Jeho slabý pokus však nenadělal Palatsímu větší potíže.

14
    Martínez se dopustil faulu na polovině soupeře a hrát tak mohou opět hosté.

15
    Hosté kontrolují hru a s míčem kombinují poklidně na polovině soupeře.

16
    Domácí se dostali k míči a ihned s ním upalovali na branku soupeře. Colinas však poslal do vápna z pravé strany nepřesný centr, který skončil pouze v rukavicích brankáře Casilly.

17
    Asensio poslal do vápna centr z levé strany. Ve vápně se dostal k míči James, ale ke střele se už nedostal, neboť ho k ní nepustil jeden z obránců.

19
    Domácí musejí vystřídat, neboť Antonio Martínez má nějaké zdravotní potíže, a tak v zápase nemůže pokračovat. Místo něj nastupuje na hrací plochu Jorge Ortí.

20
    Domácí se dostali do obrovské šance! Gallar poslal na hranici vápna skvělou přihrávku na Colinase. Ten mu míč následně vrátil do vápna, ale Gallar následně na vyběhnuvšího Casillu nevyzrál!
    20. Gallar selhal v obrovské šanci na vyrovnání.

21
    Domácí byli velice blízko vyrovnání, ale nakonec se jim vyrovnat nepovedlo.

23
    Morata byl faulován blízko hranice vápna soupeře a hosté tak budou zahrávat nebezpečný přímý kop, avšak na přímo střelu na branku to nejspíš nebude, neboť to je z velkého úhlu.

24
    James poslal do vápna centr, který však odvrátil mimo vápno jeden z domácích hráčů. Tam se dostal ke střele Kroos a jeho pumelice orazítkovala břevno Palatsího svatyně.

26
    Hra se momentálně pohybuje převážně na polovině domácího celku.

27
    Asensio se dostal k míči na hranici vápna soupeře. Tam si s ním však místo střely tak dlouho hrál, až ho o něj připravil jeden ze tří obránců, kteří na něj okamžitě vystartovali.

28
    Gallar vyslal na branku střelu zhruba z dvaadvaceti metrů. Jeho střelecký pokus však skončil vysoko nad brankou.

29
    Hosté budou zahrávat rohový kop.

30
    Tento rohový kop však domácím příliš potíží nenadělal.

31
    Domácí se po delší době dostali s míčem na polovinu soupeře.

32
    Colinas napřáhl ke střele poblíž hranice vápna, ale trefil pouze jednoho z obránců.

32
    Hosté vedou už 0:2! MARCO ASENSIO se dostal k míči uvnitř vápna soupeře a střelou k bližší tyči nedal Palatsímu sebemenší šanci. Ten se po míči natahoval marně.
    32. Marco ASENSIO - 0:2

34
    Ortí se po individuální akci na levé straně hřiště dostal až ke střele z hranice vápna. Jeho slabý pokus však zablokoval jeden z obránců.

Držení míče: 43% – 57%

36
    Hosté si mezi sebou neporozuměli poblíž hranice vápna soupeře a o míč tak přišli.

36
    Y. González se dostal do křížku s Kroosem a oba tak od rozhodčího vyfasovali žlutou kartu.

37
    Toni Kroos se na rozhodčího zlobí, ale to mu není nic platné.

38
    Vázquez se po jednom ze soubojů uvnitř vápna soupeře ocitl na trávníku. Rozhodčí však pokutový kop neodpískal.

40
    Morata dostal přihrávku do ofsajdu, a tak nemohl dále pokračovat ve hře.

41
    Vázquez napřáhl ke střele z dobrých třiceti metrů. Jeho pokus však zblokoval jeden z obránců do zámezí.

41
    Hosté následný rohový kop rozehráli na krátko. Následně však do vápna centr nepřišel a momentálně s míčem kombinují na polovině soupeře.

42
    Morata se dostal zcela osamocen k míči uvnitř vápna soupeře. Jeho následný střelecký pokus však Palatsí fantasticky vyrazil mimo tři tyče.
    42. Palatsí vytáhl proti střele Moraty fantastický zákrok.

43
    Následný rohový kop nenadělal domácím větší potíže.

45
    Právě se nám rozeběhla poslední minutka prvního poločasu.

45+1
    Rozhodčí nastavuje 1 minutu.

45+1
    Hosté si mezi sebou špatně přihráli na polovině soupeře a k míči se tak dostávají domácí.

45+2

První poločas je za námi. Real Madrid zatím potvrzuje roli favorita a v utkání je jasně lepším týmem. První branku v utkání se podařilo vstřelit hostům už v 6. minutě, když si míč srazil po centru Kroose a hlavičce Jamese do vlastní branky obránce domácích Zuiverloon. Druhou branku se hostům podařilo vsítit až ve 32. minutě, a to když Asensio poslal míč nechytatelnou střelou uvnitř vápna k bližší tyči. Hosté se v prvním poločase dostali do jedné velké šance. Tu však nedokázal promenit Gallar a stav utkání je tak po prvním poločase 0:2.

Druhý poločas začne přibližně v 22:02.

Oba týmy jsou zpět na trávníku. Druhý poločas tak za malou chvíli začne.

46

46
    Domácí rozehráli druhý poločas a momentálně s míčem kombinují na vlastní polovině.

46
    Hosté ihned na začátku druhého poločasu zvyšují na 0:3! James Rodríguez poslal skvělou přihrávku za obránce na rozeběhnutého ÁLVARA MORATU, a ten už se střelou mezi nohy vyběhnuvšího brankáře nemýlil.
    46. Álvaro MORATA - 0:3

48

49
    Carvajal má nějaké zdravotní potíže a musí tak být ošetřen.

50
    Carvajal už je za pomezní čárou a vypadá to, že bude moci dále pokračovat ve hře.

51
    Colinas převzal míč na hranici vápna soupeře. Následně se pokusil ve vápně najít ještě lépe postaveného Villu Suáreze. Ten byl však dobře pokryt jedním z obránců a k míči se tak nedostal.

53
    Hosté drží míč na svých kopačkách a kombinují s ním na polovině soupeře.

53
    Hosté vedou už o čtyři branky! MARCO ASENSIO napřáhl ke střele poblíž hranice vápna. Jeho pokus zřejmě ještě ve vzduchu zaplaval a Palatsí tak na něj nedokázal zareagovat a míč tak skončil za jeho zády.
    53. Marco ASENSIO - 0:4

55
    Střídání v týmu Cultural y Deportiva Leonesa: ze hřiště odchází Julen Colinas, přichází Benja.

55
    A je tu další gól v síti domácích! Domácí zaváhali poblíž vlastního vápna a míč doslova darovali na kopačky hostů. James Rodríguez poslal fantastický přízemní centr do vápna přesně k úplně volnému ÁLVARU MORATOVI, a ten už se střelou k levé tyči nemýlil.
    55. Álvaro MORATA - 0:5

57
    Hosté jsou opět u míče a zakládají další akci směrem dopředu.

58
    Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Danilo, přichází Fábio Coentrão.

59
    Pepe si udělal výlet směrem dopředu, ale poblíž hranice vápna soupeře o míč přišel a musí tak pelášit zpátky.

60

61
    James Rodríguez poslal do vápna přízemní centr z levé strany. Ve vápně se dostal k míči Isco, ale ke střele už ne, neboť ho k ní nepustil jeden z obránců.

61
    Asensio poslal do vápna přízemní centr z levé strany. Na hranici malého vápna se dostal k míči Morata, ale jeho pokus z první přišel vniveč, neboť mu byl odpískán ofsajd. Navíc jeho pokus stejně skončil mimo tři tyče.

62
    Střídání v týmu Cultural y Deportiva Leonesa: ze hřiště odchází Toni Villa Suárez, přichází Toure.

63
    Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Isco, přichází Mariano.

64
    Morata byl blízko hattricku, když dostal za obránce fantastický pas od Jamese Rodrígueze. Tváří tvář Palatsímu však poslal míč těsně vedle levé tyče.
    64. Morata poslal míč v obrovské šanci jen těsně vedle levé tyče.

65
    Jeden z domácích hráčů se dostal zcela osamocen ke střele z hranice vápna. Jeho střele však scházela přesnost a Casilla tak míč dokázal vyrazit mimo vápno.

67
    Real Madrid momentálně nechává hrát domácí na své polovině.

67
    Hosté budou zahrávat přímý kop zhruba z pětadvaceti metrů.

68
    James Rodríguez to zkusil přímo na branku. Jeho střele však chyběla razance a Palatsí tak míč chytil do svých rukavic.

68
    Hosté vedou 0:6! James Rodríguez poslal z pravé strany krásný centr na hranici vápna, kde se do střely z první položil NACHO. Jeho střelecký pokus skončil v levé šibenici. Palatsí neměl proté této střele žádnou šanci. Opravdu nádherný gól od tohoto stopera Realu Madrid.
    68. NACHO - 0:6

70
    Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Daniel Carvajal, přichází Mateo Kovačić.

72
    Gallar se řítil s míčem sám proti Casillovi. Na poslední chvíli si však míč příliš předkopl a Casilla ho tak neměl problém vyrazit mimo vápno.
    72. Gallar se řítil s míčem sám proti brankáři, toho však překonat nedokázal, neboť si míč na poslední chvíli příliš předkopl.

74
    Domácí se ještě snaží vstřelit alespoň jednu branku. Zatím se jim to však příliš nedaří, neboť každý jejich střelecký pokus končí mimo tři tyče.

75
    Vázquez byl faulován zrhuba třicet metrů od branky soupeře a hosté tak budou zahrávat přímý kop.

76
    Real tento přímý kop rozehrál na krátko a momentálně s míčem kombinuje na polovině soupeře.

77
    Gallar vyslal na branku jedovatou střelu poblíž hranice vápna. Jeho pokus mířený k pravé tyči dokázal Casilla konečky prstů vyrazit mimo tři tyče.

78
    Hosté drží míč na svých kopačkách, ale dopředu se už příliš neženou.

Držení míče: 46% – 54%

79
    Toure byl faulován na polovině soupeře a k míči se tak dostávají domácí.

80
    Mariano vyzkoušel své střelecké štěstí z hranice vápna. Branku však přestřelil.

81
    Už nám běží poslední desetiminutovka utkání. Oba týmy už spíše zápas jen dohrávají.

82
    Ortí dostal přihrávku do ofsajdu, a tak nemohl dále pokračovat ve hře.

83
    Mariano se dostal po centru Coentrãa uvnitř vápna soupeře k hlavičce, ale míč poslal svou hlavou daleko vedle pravé tyče.

84
    Tým Leonesa právě vstřelil branku!
    Tak domácí se přeci jenom dočkávají alespoň té jedné branky! BENJA dostal skvělý přízemní centr do vápna od jednoho ze svých spoluhráčů a následnou tvrdou střelou k levé tyči nedal Casillovi sebemenší šanci!
    84. BENJA - 1:6

86

87
    Domácí kombinují s míčem na polovině soupeře.

88
    Gallar napřáhl ke střele z hranice vápna, ale míč poslal jen těsně vedle pravé tyče Casillovy svatyně.

90
    Právě se nám rozeběhla poslední minutka utkání.

90+1
    Rozhodčí nastavuje ještě 2 minuty.

90+2
    Hosté drží míč na svých kopačkách a už jen čekají na hvizd rozhodčího, který ukončí dnešní utkání.

90+2
    Tak hosté se ještě dočkali jedné branky! MARIANO dostal skvělý centr do vápna z pravé strany hřiště. Jeho následný hlavičkový pokus směřující k levé tyči rozvlnil síť za bezmocným Palatsím.
    90+2. MARIANO - 1:7

90+3

Dnešní utkání je za námi. Hosté potvrdili roli favorita a svého soupeře rozstříleli 7:1! O jedinou branku domácích se postaral v 84. minutě střídající Benja. Za hosty se dnes postupně trefili Asensio, Morata, Asensio, Morata, Nacho a Mariano. Domácí se dostali ve druhém poločase do mnoha šancí, ale více jak jednu branku se jim vstřelit nepodařilo.

Ode mne je to pro dnešek vše. Já Vám přeji příjemný zbytek večera a někdy příště opět na shledanou. (22:52:35)

Martin Penker

Branky: 84. Benja – 6. Zuiverloon (vla.), 32. Asensio, 46. Morata, 53. Asensio, 55. Morata, 68. Nacho, 90+2. Mariano

Karty:   36. Y. González (LEO) – 36. Kroos (REA)

Cultural y Deportiva Leonesa: Palatsí – Bastos, Forniés, Zuiverloon, I. González – Ortiz, Y. González – Colinas (55. Benja), Martínez (C) (19. Ortí), Gallar – Villa Suárez

Real Madrid: Casilla – Carvajal, Pepe, Nacho, Danilo (58. Coentrão) – Isco, Kroos, James – Lucas Vázquez, Morata, Asensio

Rozhodčí: Trujillo Suárez – Naranjo Pérez, Escuela Melo
    Středa 30.11.2016
    Real Madrid - Leonesa 6:1

Branky: 1. Díaz, 23. Rodríguez, 42. Díaz, 63. Zidane, 88. Díaz, 90. Morgado (vla.) – 45. González

Karty:   32. Garrido (LEO)