Nitra – Poprad 2:5 (kon.) | Žilina – Banská Bystrica 2:6 (kon.) | Zvolen – Lipt. Mikuláš 3:4 (po pr.)
Trenčín – Nové Zámky 2:3 (po pr.) | Martin – Košice 3:4 (0:1 po s.n.)
HKM Zvolen
3:4 (2:0, 0:1, 1:2 - 0:1)
HK 32 Liptovský Mikuláš
sk Pátek 11.11.2016, 18:00 • Zimný štadión Zvolen • Tipos Extraliga (SR) • 18. kolo

Najprv to vo Zvolene vyzeralo na jasné tri body pre domácich. To bola ale iba ôsma minúta zápasu. Keď McGregor dal v 52.minúte na 3:1, tiež sa zdalo rozhodnuté, ale Liptáci nezložili zbrane. Takmer hneď znížili na 3:2, v power play vyrovnali a hneď v úvode predĺženia aj celý duel rozhodli vo svoj prospech. Neuveriteľný záver hostí, ktorý si nakoniec vezú domov dva cenné body. (20:18:24)

60:40
    Liptovský Mikuláš dal gól!
    Po 40 sekundách predĺženia je rozhodnuté. Asi najlepší hráč hostí MATÚŠ SUKEĽ dostal prihrávku na modrú čiaru, potiahol si puk a príklepom tvrdo vystrelil. Najprv to vyzeralo, že Baroš jeho strelu chytil, ale tá pomaličky prešla pomedzi jeho betóny až do siete – 3:4.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

59:40
    Zvolen sa pokúša o tlak v útočnom pásme, ale Klhůfkovi hostia puk vypichli a tretia tretina končí.

58:55
    Tak a je to tu. Liptáci v šestici nakoniec predsalen dokázali vyrovnať. Strela JURAJA FAITHA trafila Baroša najprv do hrude, odtiaľ sa vymrštila do vzduchu a nakoniec pomaličky doplachtila až do siete.

Asistencie: Martin Kriška a Marek Uram.

58:44
    Liptáci hrajú power play v útočnom pásme. Držia puk a posúvajú si ho navzájom ale zatiaľ bez šancí.

58:15
    Karol Križan opúšťa bránku a hostia to skúsia šiesti !

58:15
    Oddychový čas hostí.

57:59
    Schyľuje sa nám tu k poriadnej dráme. Ako sa čas Liptákom kráti, tak tí hrajú čoraz lepšie a častejšie v útočnom pásme.

56:46
    Opäť mohlo byť vyrovnané. Róbert Huna však nepremenil svoju príležitosť tesne pred Barošom a k dorážke ho už domáca obrana nepustila.

56:14
    Zvolen aktívnejší, mal dve či dokonca tri príležitosti, ktorý Križan vyriešil a nakoniec hru ukončil hlavný rozhodca. Hra vysokou hokejkou Zvolena.

54:59
    Puliš teraz veľmi dobre forčekoval Liptákov a pripravil šancu najprv Petrovi Zuzinovi. Následne Radovan Puliš neuspel ani v dorážke.

53:32
    Opäť sa nám tu začalo viac bojovať ako hrať. Obrany oboch tímov teraz útočníkov nepripustili k žiadnej strele. Záver vo Zvolene ale rozhodne bude zaujímavý.

52:29
    Hostia z Mikuláša opäť ožili a útočí sa im opäť akosi ľahšie. Tretia tretina je podobne ako druhá absolútne vyrovnaná.

51:46
    Hostia okamžite znižujú na 3:2. MAREK URAM si nakorčuľoval spoza brány a nikým nekrytý prekvapil Baroša.

Asistencia: Jakub Makovský.

51:13
    Zvolen dal gól!
    Výborne chytajúci Križan teraz dostal ľahký gól. BRYAN McGREGOR si nakorčuľoval do pásma a vystrelil od ľavého mantinelu. Križan si vykorčuľoval, zmenšil strelecký uhol, ale kanadský útočník to trafil excelentne presne.

Asistencia: Pavel Klhůfek

50:52
    Na druhej strane výborná príležitosť HKM. Martin Ďaloga sa dostal k odrazenému puku po Juríkovej strele, ale tiesnený nedokázal puk zasunúť do siete.

50:21
    Dnešné stretnutie sleduje 1155 divákov.

49:52
    Hosťujúce mužstvo MHK32 L.Mikuláš v obrovskej šanci. Martin Krišku triafa ľavú tyčku. Mohlo byť vyrovnané.

49:10
    Hostia síce hrajú presilovku, ale zatiaľ bez šancí. Naopak šancu mal Zuzin.

48:03
    Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (McGregor – 2 min., sekanie).

47:51
    V krátke chvíli po sebe druhý výborný pokus Andreja Laca. Baroš teraz nemohol vôbec nič vidieť, ale aj tak jeho strelu kryl.

46:36
    Hostia kombinovali v útočnom pásme, ale v rozhodujúcej chvíli Nádaždimu ušiel na modrej čiare puk.

45:53
    Strely po dvoch tretinách 28:8 !

45:29
    Lukáš Jurík na modrej neprihral presne a Mikuláš šiel okamžite do útoku a Andrej Laco nič veľmi nevymýšľal a strieľal spoza obrancu. Baroš chytá puk do lapačky.

45:00
    Rozohrávka Liptákov hráčov končí zakázaným uvoľnením. Budeme svedkami ďalšieho buly pred Karolom Križanom.

43:46
    Ďalšia šanca Lipt. Mikuláša. Baroš však chytá aj pokus Rudolfa Hunu.Liptáci mali výborné striedanie.

42:55
    Pomaličky sa nám tretia tretina rozbieha. Teraz Liptáci pritlačili HKM a Baroš v rozkľaku hasil po strele Richarda Hunu.

41:40
    Aktuálne sledujeme boje hlavne v strednom pásme, bez žiadnych šancí.

40:08
    Šesť sekúnd po buly a hneď obrovská šanca HKM Zvolen. Bruno Mráz prešprintoval obranu Liptákov, položil si Križana, všetci už dvíhali ruky, ale nakoniec to gól nie je.

40:02
    Úvodné buly vyhral domáci center a domáci Mráz.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

Ďalšia tretina sa začne približne o 19:34.

Druhá tretina mala úplne odlišný priebeh ako prvá. Už od úvodu boli aktívnejší hostia a tí boli aj odmenení gólom Matúša Sukeľa, ktorému krásne nabil Kriška. Potom sa hra vyrovnala a šance boli na oboch stranách, ale ako Baroš, tak aj Križan už do konca tretiny neinkasovali. Pred treťou tretinou to teda vidím vo Zvolene ešte ako otvorené a rozhodne posledná časť hry. Uvidíme...

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

39:46
    Martin Ďaloga z ľavej strany mieril tesne vedľa pravej tyčky a druhá tretina končí v útočnej tretine Zvolena.

38:15
    Obrovská šanca HKM Zvolen. Bryan McGregor sa ocitol úplne sám pred Križanom a dorážal puk po Mrázovej strele, ale to čo predviedol Križan, to bolo niečo neskutočné.

36:40
    Hostia teraz veľmi dobre forčekovali a Hataš s Ivanom mali obrovské problémy v rozohrávke, ale Kriška z toho nič nedokázal vyťažiť.

35:54
    Hostia v plnom počte.

35:52
    Hraško si na modrej položil protihráča, následne naznačil strelu a poslal puk na Mráza. Jeho strelu z prvej však Križan chytil na telo.

34:21
    Radoval Puliš v obrovskej šanci. Domáci kanonier to ale napálil z výbornej pozície iba do ľavého Križanovho betónu. Následná dorážka domácich tiež nebola úspešná.

33:54
    Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (Kadlubiak – 2 min., faul lakťom).

33:01
    Obrovská šanca hostí. Opäť prečíslenie dvoch na jedného. Nádaždi však tentokrát prihrať nemohol a tak to vzal na seba. Jeho pokus však Baroš vyráža.

32:22
    Domáci v laufe. Križan opäť prikryl puk pred Žilkom. Akcia však pokračovala šarvátkou Oravca a Žilku, ale nevylučuje sa.

31:52
    Domáci pridali a Karol Križan si pripisuje ďalší ťažký zákrok, ale naďalej drží hostí v hre o všetky tri body.

31:23
    Konečne poriadna strela na bránu. Juraj Majdan prevetral Križanove betóny.

30:54
    Už dlhšie sme strelu na bránu nevideli.Hra sa odohráva najmä pri mantineloch a hlavne sa bojuje.

29:42
    Hostia ožili a teraz sú to práve oni, ktorí diktujú tempo hry. Domáci očividne zaskočení a musia pridať, ak chcú hru vyrovnať.

28:47
    Matúš Sukeľ jednoznačne najaktívnejší z Liptákov. Práve zahodil svoju tretiu dnešnú šancu. Teraz ho zastavila Barošova lapačka.

28:10
    Na ľade ostáva ležať útočník domácich Martin Ďaloga. Žiadny z rozhodcov však nedovolený zákrok nevidel a vylučovať sa tak nebude.

27:32

27:05
    Zvolen hrá presilovku ale na ľade to tak veľmi ani nevyzerá.

26:17
    Obrovská šanca hostí. Matúš Sukeľ unikol v oslabení, natlačil sa pred Baroša a veľa nechýbalo a mohlo byť vyrovnané.

25:32
    Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (Ró. Huna – 2 min., nešportové správanie).

25:20
    Bruno Mráz mal aktuálne dve veľmi dobré strelecké príležitosti, ale obe poslal vedľa pravej tyčky.

24:55
    Mikuláš má obrovské problémy založiť akciu a nepodarilo sa im to ani na tretíkrát.

23:46
    Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (Majdan – 2 min., hrubosť).
    Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (Šiška – 2 min., hrubosť).

23:46
    Šarvátka ale čiaroví ju veľmi rýchlo rozohnali, ale bude sa vylučovať.

22:58
    Hostia premieňajú prečíslenie dvoch na jedného. Martin Kriška ideálne posunul puk na MATÚŠA SUKEĽA a ten prestrelil Baroša – 2:1.

Asistencie: Martin Kriška a Marek Uram

22:02
    Opäť ďalší ofsajd. Tých je dnes akosi priveľa, obaja čiaroví rozhodcovia nasadili dnes prísny meter.

21:07
    Matúš Sukeľ dostal rýchlu prihrávku, ktorú dokázal iba tečovať, ale iba zpoza červenej čiary – iceing.

20:25
    Bruna Mráz prestrčil puk na Klhůfka, ale aj tak čiarový rozhodca píska postavenie mimo hry.

20:02
    Úvodné buly vyhrali tentokrát hostia.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

Ďalšia tretina sa začne približne o 18:46.

Domáci začali oveľa aktívnejšie ako ich súper a svoju aktivitu dokázali pretaviť aj na dva góly. Bryan McGregor a Jakub Žilka teda poslali HKM do vedenia. Až potom sa osmelili aj hostia, ale veľa toho zatiaľ vo Zvolene neukázali. V závere tretiny mali domáci výhodu presilovky, ale nevyšla im. Po prvej tretine teda zatiaľ 2.:0 a treba povedať, že zaslúžene.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

19:42
    Hostia vyrazili do útoku, ale Andrej Laco bol v pásme skôr ako puk, ofsajd.

19:05

18:58
    Presilovka HKM končí. Domáci mali azda len jednu príležitosť a asi dve strely.

17:58
    HKM je stále s pukom v pásme, hráči si ho prihrávajú, ale zatiaľ je to bez nápadu a bez šancí.

17:05
    Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (Faith – 2 min., hákovanie).

16:06
    Domáci opäť skoro celú minútu točili súpera v útočnom pásme, ale ku žiadnej strele alebo šanci sa domáci nedostali.

15:12
    Po nepresnej rozohrávke Liptákov sa pískalo zakázané uvoľnenie a hra sa vracia do ich obranného pásma. Vhadzovať sa bude buly pred Karolom Križanom.

14:03
    Hostia Baroša ohrozujú len sporadicky. Väčšinou sú to ale iba strely spoza obrancov, tak ako teraz Richard Huna. Pomaličky ale pribúdajú zákroky aj Barošovi.

12:57
    Zvolen točí svojho súpera. Anderson zahadzoval puk na Križana a Bruno Mráz ho výborne tečoval. Ku gólu chýbali len centimetre.

11:50
    Karol Križan si teraz pripísal ďalší zákrok, ale tentokrát to bol iba ľahký zákrok lapačkou po strele Jakubíka.

10:40
    Aktuálne sa nám hra vyrovnala a už boli aj Liptáci s pukom v útočnom pásme.

09:49
    Rodilo sa prečíslenie hostí dvoch na jedného, Rudolf Huna nahrával Richardovi Huniovi, ale v poslednej chvíľi domáci obranca prihrávku vypichol.

08:40
    Domáci zatiaľ jednoznačne lepším tímom. Od úvodu idú za svojim cieľom a myslím, že Baroš si ešte na puk ani len nesiahol.

07:30
    Domáci uragán pokračoval a končí druhým gólom. JAKUB ŽILKA najprv z pravého mantinelu trafil tyčku. Puk si však dokončuľoval a po druhý krát sa už nemýlil – 2:0.

Asistencia: Martin Ďaloga

06:37
    Peter Zuzin v obrovskej šanci HKM. Ocitol sa medzi kruhmi sám, sťahovačkou sa zbavil obrancu, ale zakončil iba do betónov Križana.

05:38
    Daniel Krejčí nahadzoval na bránu a Križanom vyrazený puk len tak tak minul Mrázovu hokejku. Ten by už dorážal do prázdnej brány. Stav sa teda ale nemení.

04:41
    Marek Uram vošiel do pásma a už to vyzeralo, že bude aj zakončovať, no v tom zaznela píšťalka čiarového rozhodcu – ofsajd.

04:20
    Hostia z Liptovského Mikuláša si pri svojej rozohrávke nerozumeli a nakoniec sa z ich akcie píska zakázané uvoľnenie.

03:17
    Domáci pretavili svoju aktivitu a strieľajú prvý gól. BRYAN McGREGOR dostal ideálny puk od Mráza medzi kruhy, potiahol si puk pred Križana, položil si ho a rutinérsky zakončil – 1:0.

Asistencia: Bruno Mráz

02:18
    Martin Ďaloga zakončoval v ľavej strany a Križan ľahký puk iba vyráža pred seba. Pokračuje sa akciou hostí.

06:36
    Útok hostí končí na modrej čiare – ofsajd.

00:38
    Prvá domáca šanca hneď v úvode. Pavel Klhůfek zakončoval švihom z pravej strany. Križan jeho pokus kryl. Klhůfek ešte aj pokus dorazil a puk bol v bránke, ale rozhodca zapískal skôr a gól teda neplatí.

00:05
    Úvodné buly vyhral domáci center Bruno Mráz a domáci spoza brány okamžite zakladajú prvú útočnú akciu.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Domáci hokejisti naposledy doma porazili Poprad 3:0 a na toto víťazstvo by určite radi nadviazali aj dnes. HKM dnes nastupuje už aj so staronovou posilou, obrancom Danielom Krejčím. Toho tréner Milan Staš zaradil okamžite do prvej obrany k Hraškovi.

Obe mužstvá už pilne zarezávajú na rozcvičke na ľadovej ploche.

Príjemný podvečer zo zvolenského zimného štadióna. Po reprezentačnej prestávke sa o Vašu priazeň opäť hlási ľadový hokej. Domáci hokejisti dnes na svojom ľade privítajú nováčika z Liptovského Mikuláša.

Úvodné zostavy:

HKM Zvolen: Baroš – Hraško, Krejčí, Valenta, Andersons, Ivan, Plechanov, Hataš, Habšuda – Klhůfek, B.Mráz, McGregor – Majdan, P.Zuzin, Puliš – Martin Ďaloga, L.Jurík, Žilka – Petráš, Jakubík, Halama

MHK 32 Liptovský Mikuláš: Križan – Mezovský, Šiška, Nádaždi, Makovský, Kadlubiak, Moravčík, Bobček, Oravec – Ru.Huna, Ro.Huna, Ri.Huna – Kriška, M.Sukeľ, Uram – Faith, Piatka, Laco – Števuliak, Stümpel, Kabáč

Rozhodca: J.konc – Junek, Kollár.
    Zvolen bude hostiť Liptákov. Kto uspeje?

Vážení športoví priatelia, po reprezentačnej prestávke Vás opäť srdečne vítame pri sledovaní 18. kola Tipsport ligy. V našej najvyššej hokejovej súťaži dnes proti sebe nastúpia okrem iných aj Zvolen s Lipt. Mikulášom a zo zimného štadióna vo Zvolene Vám vďaka nášmu textovému prenosu určite neunikne nič dôležité.

V aktuálnej tabuľke je na tom lepšie nováčik súťže z Liptova, ktorému patrí piata priečka. Zvolenčania sú vinou horšieho skóre ako Nové Zámky aktuálne ôsmy.

Liptáci síce "nakúpili" v Nových Zámkoch 0:7, ale v poslednom kole pred prestávkou doma otočili duel proti Dukle Trenčín a zvíťazili 4:2.

Zvolenčania na tom pred prestávkou neboli najlepšie. Sériu prehier síce ukončili doma, keď zdolali Poprad 3:0, ale v poslednom kole v Banskej Bystrici neudržali vedenie 1:0 a podľahli Baranom nakoniec 1:4.