5:2 (1:1, 3:0, 1:1)
Lada Toljatti
Pátek 18.11.2016, 17:00 • Neftěchim Arena • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Vítám tu všechny hokejové fanoušky! V jediném pátečním utkání KHL se utkají Neftěchimik Nižněkamsk a Lada Togliatti. Oba týmy se nacházejí až za příčkami, které zaručují postup do play off a body do tabulky by se jim tedy velmi hodily.

Lada Togliatti:
    Hokejisté Lady dosud získali 38 bodů a v tabulce Východní konference jim patří až jedenácté místo. Z posledních pěti zápasů navíc celek z Togliatti vyhrál jediný, když v Čeljabinsku zvítězil 2:1 až po nájezdech. Naposledy Lada doma podlehla 2:5 právě Neftěchimiku.

Neftěchimik Nižněkamsk:
    Neftěchimiku se daří ještě o něco hůře než Ladě. S 35 body se tento celek usadil na dvanácté příčce konferenční tabulky. Z posledních deseti zápasů zvítězili hokejisté Nižněkamsku pouze třikrát, což je na boj o postup do play off prostě málo. Naposledy ale vyhráli 5:2 na hřišti Lady.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Neftěchimik Nižněkamsk: Kolppanen (Chakimov) – Kinrade, Ljamin, Ogurcov, Lekomcev, Bryncev, Berezin, An. Sergejev – Gynge, Brulé, Sexton – Milovzorov, Polygalov, Stoljarov (C) – N. Kvartalnov, P. Kulikov, Porjadin – Gimatov, Jakimov, Koňkov – Ljapustin.

Lada Togliatti: I. Ježov (Masalskis) – Aronson, Sinicyn, Gurkin, Maleňkich (C), Korjagin, Sotnieks, Volgin – A. Strelcov, V. Strelcov, Bočarov – Šenfeld, V. Komarov, Bělousov – Děmagin, Zernov, Rybin – Filatov, A. Ivanov, Krysanov.

Rozhodčí: Birin, Cyplakov – Zacharenkov, Sadovnikov.

00:01

00:39
    Hosté začali aktivně. Jejich zahajovací formace se usadila v útočném pásmu.

01:13
    Poprvé se musel ohánět zkušený Edgars Masalskis, který zasahoval po důrazném průniku jednoho z domácích hráčů.

01:42
    Z pravého kruhu pálil Gilbert Brule. Mířil mezi betony, ovšem Masalskis byl v rozkleku včas.

02:55
    Z pravé strany pálil na domácí branku Sotnieks, Kolppanen zakročil betonem.

03:24
    Rychlý protiútok domácích zakončoval Jakimov. Centr čtvrté formace Neftěchimiku netrefil branku.

04:41
    Od modré pálil Kinrade, puk ale neprošel až na branku Lady.

05:09
    Denis Zernov střílel z poměrně ostrého úhlu. Kolppanen byl pozorný a schoval puk ve výstroji.

06:16
    Hosté si po reklamní přestávce zahrají přesilovku. Za držení je vyloučen Sergej Koňkov.

06:36
    Krysanov měl napraženo na vrcholu pravého kruhu, ale střela mu vůbec nesedla.

06:49
    Obrovskou šanci měl Nikita Filatov. Někdejší velký talent ruského hokeje netrefil z levého kruhu odkrytou klec soupeře!

07:36
    Hosté hrají velmi dobrou přesilovku. Na střele Bělousova z levého kruhu si ale smlsla lapačka Kolppanena.

07:40
    Domácím se podařilo vyhrát buly a vyhodit.

08:17
    Nižněkamsk je v plném počtu.

08:57
    Další střelu vyslal na Kolppanena Vasalij Strelcov. Gólman domácích si poradil.

09:19
    Zakázané uvolnění domácích.

09:29
    Vyloučení v týmu Lada Togliatti (Nikita Filatov – 2 min., podražení).

09:44
    Nižněkamsk právě vstřelil branku!
    Domácí přesilovku rychle využívají! Skvěle to udělal Gilbert Brulé, jenž nahrál puk před úplně prázdnou branku RICHARDOVI GYNGEMU, kterému stačilo správně nastavit hůl. Asistence: Gilbert Brulé a Dan Sexton.
    09:44 Richard GYNGE - 1:0

09:56
    Přesilovku si zahrají i hosté. Ivan Lekomcev je vyloučen za vyhození puku mimo hřiště.

10:36
    Z pravého kruhu vypálil Šenfeld. Puk je v lapačce Villeho Kolppanena.

11:15
    Domácím se podařilo vyhodit.

11:43
    I teď se domácí osvobodili. Brání se dobře.

11:57
    Přesilovka Lady právě skončila.

12:19
    Mohlo to být 2:0! Masalskis vykopl puk ke Gilbertovi Brulému, který z úhlu netrefil odkrytou branku!

13:48
    Kristaps Sotnieks otestoval Kolppanena střelou z levé strany. Finský gólman zakročil lapačkou.

14:07
    Togliatti právě vstřelilo branku!
    Je vyrovnáno! NIKITA FILATOV vjel s pukem do útočného pásma a nádhernou střelou do šibenice nedal Kolppanenovi šanci – 1:1. Asistence: Andrej Ivanov.
    14:07 Nikita FILATOV - 1:1

15:18
    Zakázané uvolnění domácích. Hra se stěhuje před Kolppanena.

15:59
    Dobré střídání hostí, kteří soupeře sevřeli v jeho obranném pásmu. Bude se vhazovat před Kolppanenem.

17:04
    Stoljarov zajel s pukem za branku soupeře, kde nic nevymyslel. Dopředu mohou hosté.

17:29
    Domácích bylo na ledě šest! Trest pro hráčskou lavici odpyká Jegor Milovzorov.

18:22
    Hosté v postavení mimo hru. Buly je tedy nařízeno ve středním pásmu.

18:54
    Hosté se konečně usadili v útočném pásmu a hned z toho byla šance. Po závaru před brankou se dostal ke střele Komarov, jenž ale nasměroval kotouč přímo do lapačky Kolppanena.

19:30

19:34
    Stanislav Bočarov vystřelil z pravé strany, domácí však jeho pokus zblokovali.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

První třetina nabídla vyrovnaný hokej a po jednom pěkném gólu na každé straně. V 10. minutě se domácí ujali v přesilovce vedení poté, co Gilbert Brulé naservíroval puk před prázdnou branku Richardovi Gyngemu. Lada se dočkala vyrovnání v 15. minutě, kdy se nádherně trefil Nikita Filatov.

21:01
    Za podražení je vyloučen Genadij Stoljarov. Lada si tak zahraje přesilovku.

21:48
    Hráči Neftěchimiku vyhodili.

22:26
    Tohle je zatím nepovedená přesilovka hostí. Lada se nedokáže usadit v útočné třetině.

22:57
    Přihrávku Filatova zachytil jeden z domácích hráčů, který vyhodil.

23:07
    A přesilovku si zahrají pro změnu domácí. Kristaps Sotnieks jde ven za podražení.

23:55
    Sexton nabil na modrou Kinradovi. Jeho střela ale zůstala ve výstroji Masalskise.

24:03
    Nyní vypálil Ivan Lekomcev. Také teď byl Masalskis na místě.

24:06
    Teď už to tam domácím spadlo! Po vyhraném buly střílel od modré Dmitrij Ogurcov a jeho bomba skončila až v síti. Gól je nakonec připsán IGORU POLYGALOVOVI, jenž letící puk zřejmě ještě tečoval. Asistence: Dmitrij Ogurcov.
    24:06 Igor POLYGALOV

25:28
    Je tu další domácí gól! Kinradovu střelu od levého mantinelu před brankou pohotově tečoval DAN SEXTON a Masalskis máchl do prázdna – 3:1. Asistence: Geoffrey Kinrade.
    25:28 Dan SEXTON - 3:1

26:18
    Domácí kouč Nazarov si při reklamní pauze zavolal rozhodčí a o něčem s nimi diskutoval.

27:16
    Domácí jsou při chuti a nyní přehrávají svého soupeře.

28:06
    Anton Šenfeld se před brankou dral k odraženému kotouči, ale obránci Nižněkamsku jej stačili zablokovat.

29:56
    Domácí ve druhé třetině dominují a zvyšují už na 4:1! Po akci Richarda Gyngeho vyrazil Masalskis kotouč pouze k dojíždějícímu SERGEJOVI KOŇKOVOVI, který dorážel do prázdné branky. Asistence: Richard Gynge.
    29:56 Sergej KOŇKOV - 4:1

30:57
    Domácí hráči jsou v pohodě a soupeře k ničemu nepouštějí.

32:35
    Sledujeme trochu neurovnanou pasáž, kdy se ani jednomu z týmů nedaří rozehrávka.

32:47
    Ránu Maleňkiche odrazil vyrážečkou do ochranné sítě Kolppanen. Následuje reklamní přestávka.

33:21
    Richard Gynge už uháněl sám na Masalskise, ale zastavil ho odpískaný ofsajd!

34:37
    Domácí odehráli kotouč na zakázané uvolnění.

35:12
    Domácí hrají velmi dobře. Masalskis musel likvidovat pokusy Milovzorova a Kinradea.

35:20
    A hosté klidně mohli inkasovat popáté! Stoljarov nepřekonal ležícího Masalskise.

36:11
    Sexton se natlačil až před branku, ale Masalskis puk zastavil pravým betonem. Dorážet se následně snažil Brulé, leč kotouč končí pod Masalskisem.

37:05
    Sergej Koňkov zasáhl soupeře vysokou holí. Hosté si tedy zahrají přesilovku.

37:34
    Jeden z domácích hráčů obětavě padl do rány Korjagina.

38:16
    Sotnieks byl úplně volný mezi kruhy, ale puk mu při snaze o střelu odskočil!

38:52
    Kolppanen v závěru přesilovky Lady přikryl puk a přerušil tak hru.

38:53
    Andrej Ivanov navíc atakoval gólmana Kolppanena nedovoleným způsobem a oslabuje tedy hostující tým.

39:06
    Domácí v plném počtu. Začala tedy jejich přesilovka.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Druhá třetina jasně patřila hokejistům Nižněkamsku. Ti byli za svou dobrou hru odměněni třemi góly a do šaten jdou s vedením 4:1. Ve 25. minutě se nejprve prosadil v přesilovce Dmitrij Ogurcov, jenž tak poslal domácí dovedení. O 82 sekund později navíc Dan Sexton pohotově tečoval střelu Kinrada a ve 30. minutě se trefil ještě Sergej Koňkov, který dorážel Masalskisem vyražený puk do odkryté klece.

40:28
    Domácí ještě dohrávají přesilovku, Lada teď vyhodila.

40:44
    Domácí zvyšují už na 5:1 a myslím si, že definitivně rozhodují o osudu zápasu! Richard Ginge nahrál od zadního mantinelu GILBERTOVI BRULÉMU, který byl před brankou trestuhodně volný a zblízka pohodlně překonal Masalskise. Asistence: Geoffrey Kinrade a Richard Gynge.
    40:44 Gilbert BRULÉ - 5:1

41:18
    Jegor Milovzorov je potrestán za podražení a hosté tak budou hrát přesilovku.

42:24
    Domácí se zatím dobře brání a nepouštějí Ladu do šancí.

43:20
    Domácí jsou v plném počtu.

43:33
    Máme tu další vyloučení. Přesilovou hru si tentokrát vyzkouší domácí, Porjadina totiž zahákoval Vladimir Maleňkich.

45:06
    V oslabení zahrozil Bočarov. Kolppanen jeho bekhendový pokus vykopl levým betonem.

45:34
    Hosté hrají v plném počtu.

46:55
    Domácí už trochu polevili z nastoleného tempa a dopředu tolik nepospíchají.

48:06
    Rozhodčí ve třetí třetině často vylučují. Tentokrát si odpočine Pavel Porjadin – podražení.

49:03
    Domácí hrají oslabení dobře. Celek Togliatti příliš neohrožuje Kolppanena.

50:07

50:40
    Krysanov dobře uvolnil Děmagina. Ten ale vypálil jen do připraveného Kolppanena.

51:49
    Hosté snižují na rozdíl tří branek! Před Kolppanenem zůstal zcela volný KRISTAPS SOTNIEKS, jenž nadvakrát propasíroval puk za brankovou čáru. Asistence: Anton Šenfeld a Nikita Filatov.
    51:49 Kristaps SOTNIEKS - 5:2

52:58
    Do konce zápasu chybí sedm minut. Hosté to budou mít těžké, na vstřelení tří gólů už nemají moc času.

53:58
    Od modré čáry nahazoval puk na branku Igor Polygalov, hosté srazili kotouč do rohu.

55:04
    Hra je přerušena necelých pět minut před koncem třetí třetiny. Domácí se dopustili postavení mimo hru.

55:33
    Domácí vyhodili přes všechny čáry, ale zakázané uvolnění pískáno není.

56:24
    Sotnieks teď neudržel puk na útočné modré. Hosté to musejí zkusit znovu.

57:36
    Utkání pomalu spěje ke svému konci. Tohle už by domácí měli udržet.

58:24
    Kolppanen si proti Georgiji Bělousovovi povyjel a ukryl kotouč na svém klíně.

58:45
    Za sražení brankáře Masalskise je vyloučen domácí kapitán Genadij Stoljarov. Ještě přesilovka pro Ladu.

59:01
    Začala poslední minuta třetí třetiny.

59:41
    Domácí vyhazují a na skóre utkání se už asi nic nezmění.

Neftěchimik Nižněkamsk poráží Ladu 5:2 a v tabulce se bodově dotáhl na svého dnešního soupeře. Domácí zvítězili zejména díky výborné druhé třetině, kterou vyhráli 3:0. V úvodu třetí části nejprve zvýšil na 5:1 Gilbert Brulé a hosté korigovali v 52. minutě zásahem Kristapse Sotniekse.

Statistiky utkání:
    Střely na branku – 28:30
    Zblokované střely – 20:9
    Vyhraná vhazování – 40:28
    Trestné minuty – 16:8
    Hity – 22:20

Děkuji za pozornost a užijte si páteční večer! (19:34:59)

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 10. Gynge (Brulé, Sexton), 25. Polygalov (Ogurcov), 26. Sexton (Kinrade), 30. Koňkov (Gynge), 41. Brulé (Kinrade, Gynge) – 15. Filatov (A. Ivanov), 52. Sotnieks (Šenfeld, Filatov)

Neftěchimik Nižněkamsk: Kolppanen – Kinrade, Ljamin, Ogurcov, Lekomcev, Bryncev, Berezin, An. Sergejev – Gynge, Brulé, Sexton – Milovzorov, Polygalov, Stoljarov (C) – N. Kvartalnov, P. Kulikov, Porjadin – Gimatov, Jakimov, Koňkov – Ljapustin.
    Lada Toljatti: Masalskis – Aronson, Sinicyn, Gurkin, Maleňkich (C), Korjagin, Sotnieks, Volgin – A. Strelcov, V. Strelcov, Bočarov – Šenfeld, V. Komarov, Bělousov – Děmagin, Zernov, Rybin – Filatov, A. Ivanov, Krysanov.

Rozhodčí: Birin, Cyplakov – Zacharenkov, Sadovnikov