Olomouc – Havířov 1:2 (1:2 po s.n.) | Kometa Brno – Vsetín 4:3 (kon.) | Zlín – Třinec 3:0 (kon.)
HC Plzeň – HC Litvínov 7:4 (kon.) | Slavia – Kladno 4:7 (kon.) | Chomutov – Sparta 3:7 (kon.)
Mountfield HK – Liberec 4:3 (po pr.) | Vítkovice – Jihlava 1:4 (kon.) | Pardubice – Č. Budějovice 2:4 (kon.)
Mladá Boleslav – Kolín 7:4 (kon.) | Havlíčkův Brod – Písek 10:0 (kon.)
po s.n. (1:2)
HC Olomouc
1:2 (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0)
AZ Havířov
Pátek 18.11.2016, 13:00 • Zimní stadion Olomouc. Kapacita: 5.500 míst. • Extraliga staršího dorostu • 23. kolo

Konec zápasu. (15:36:29)

V samostatných nájezdech zvítězil tým AZ Havířov.
    Bod navíc vystřelil Havířovu VOJTĚCH ŠEVEČEK, který mířil nad lapačku Schejbala.

9. série
    1:2
    Ševeček se dlouho nerozmýšlel a mířil nad lapačku Schejbala.

9. série
    1:1
    Dajčar to vzal také zeširoka, puk mu ale sjel z hole.

8. série
    1:1
    Hýsek mířil z levé strany příliš vysoko nad branku.

8. série
    1:1
    Skopal to zkusil z těsné blízkosti, Matoušek mu ale vypíchl puk.

7. série
    1:1
    Hýsek trefil jen výstroj připraveného brankáře.

7. série
    1:1
    Podlaha se pokusil Matouška rozhýbat a poslat puk k bližší tyči, to mu ale nevyšlo.

6. série
    1:1
    Ani Pawliczek si na Schejbala střelou do betonů nepřišel.

6. série
    1:1
    Paťava také mířil jen do betonů Matouška.

5. série
    1:1
    Raček trefil Schejbala z těsné blízkosti jen do levého betonu.

5. série
    1:1
    Pěcha hledal skulinku u levé tyčky, Matoušek ale vykopl puk.

4. série
    1:1
    Bambula z těsné blízkosti trefil jen Schejbalův beton.

4. série
    1:1
    Napodruhé už to ale Skopalovi nevyšlo.

3. série
    1:1
    Před Skopalem Matoušek odklouzal dozadu, olomoucký útočník puk stáhl doleva a mířil bekhendem pod horní tyč.

3. série
    0:1
    Potočný Schejbala rozhýbat nedokázal a mířil jen do levého betonu.

2. série
    0:1
    Pěcha z pravé strany trefil jen betony hostujícího brankáře.

2. série
    0:1
    Pawliczek před Schejbalem zpomalil, rozhýbal jej a puk poslal ke vzdálenější tyči.

1. série
    0:0
    Podlaha to vzal zeširoka, z pravé strany ale trefil jen hůl Matouška.

1. série
    0:0
    Juhász se rozjel poměrně pomalu, puk si přes Schejbalem stáhl doprava, přes beton ho ale nepřehodil.

Samostatné nájezdy začínají.

Ani prodloužení o vítězi nerozhodlo, následovat tak budou samostatné nájezdy.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:46
    Prodloužení se dohrává před brankou hostů.

64:25
    Holiš si sjel až na levý kruh a zkusil to střelou zápěstím, hostující brankář ale puk schoval v náručí.

63:48
    Kořenek vyvezl puk do útočného pásma, kde jej přenechal Dajčarovi. Ten se ještě snažil protáhnout před branku hostů, přes bránící hráče ale nedokázal zakončit.

63:12
    Hanáci kombinují před Matouškem, hosté teď ale velmi dobře brání.

63:02
    Kohouti se znovu usadili v útočném pásmu, Matoušek ale drží svůj tým nad vodou.

62:50
    Dajčar nahodil puk na havířovskou branku, trefil ale jen připraveného hostujícího strážce svatyně.

62:25
    Na střelu od modré čáry Schejbal dobře viděla a vyrazil ji betony.

62:17
    Pawliczek se rychle protáhl až před Schejbala a zkusil to z levé strany, olomoucký brankář byl ale připraven.

61:58
    Havířov vyhodil puk ze svého pásma, a to tak daleko, že se hra musela vrátit před Matouška kvůli zakázanému uvolnění.

61:50
    Bahounek dostal dobrou přihrávku u vrcholu kruhů a střílel, mířil ale příliš vysoko.

61:34
    Kohouti se dál drží v útočném pásmu a havířovská trojice nemůže střídat.

61:10
    Podlaha dorážel u levé tyčky, Matoušek ale včas nastavil beton.

60:51
    Ani tentokrát Podlaha s tvrdou střelou z levého kruhu neuspěl. Kotouč skončil v lapačce Matouška.

60:33
    Kohouti si na modré čáře párkrát prohodili puk a Dajčar střílel, trefil ale jen havířovského brankáře.

60:14
    Proti Podlahově tvrdé střele z levého kruhu Matoušek včas natáhl lapačku.

60:02
    Podlaha čistě vyhrál vhazování a čtveřice ve složení Skopal, Pěcha, Podlaha a Dajčar spěchá do útočného pásma.

60:01

I ve třetí třetině se pokračovalo ve velmi vyrovnané hře. Kohouti se sice chvíli před koncem radovali ze druhé branky, ta však nemohla být uznána kvůli faulu. Rozhodnout tak musí prodloužení nebo samostatné nájezdy.

60:00

59:54
    Havířovští posílají po buly před Matouškem puk pryč z vlastního pásma.

59:52
    Jen těsně před koncem třetí třetiny si Kohouti zahrají další přesilovku. Dominik Kuchař (HAV) je potrestán dvěma minutami za hákování.

59:42
    Třetí třetina se dohrává v pásmu Havířova.

59:33
    A znovu aktivní Podlaha! Tentokrát to zkoušel z pravého kruhu, trefil však jen připraveného Matouška.

59:15
    Podlaha si ve středním pásmu ještě zpracoval puk a poslal jej zadovkou Dajčarovi, ten se ale nedostal přes bránící hráče.

58:30
    Raček se protahoval podél levého mantinelu do útoku, domácí se však stihli vrátit.

57:59
    Podlahovo nahození z hranice pravého kruhu trefilo jen Matouškovy betony.

57:33
    Před Matouškem znovu dorážela aktivní Podlahova lajna, havířovský brankář ale drží svůj tým ve hře.

56:43
    Klesla na modré čáře zachytil přihrávku a z kruhu střílel, Matoušek si ale dokázal poradit.

55:59
    Kohouti přidělávají hostům pořádné starosti, Havířov ale obětavě blokuje střely domácích.

55:27
    Kohouti se dál drží v útočném pásmu a kombinují.

54:48
    Podlaha nabral rychlost a podél levého mantinelu se protáhl až ke kruhu. Na pravé straně jej ještě dobrusloval Skopal, Podlaha to vzal ale na sebe a zkusil překvapit Matouška střelou z levé strany. Tu však hostující brankář vykopl.

54:09
    Olomoučtí se po chvíli osvobozují a také spěchají do útočného pásma.

53:31
    Hilšer se rychle protáhl až do útočného pásma, zakončit už se mu ale nepovedlo.

52:38
    Havířovští se v přesilovce drží v útočném pásmu a hledají skulinku ve Schejbalově výstroji.

52:16
    Ve stejném čase je tak Miroslav Skopal (OLO) potrestán dvěma minutami za hákování.

52:16
    Skopal se obtočil kolem olomoucké branky a zkoušel zakončit, puk sice přeletěl přes Matouškovo rameno, rozhodčí ale gól kvůli faulu neuznali.

51:34
    Od modré to zkusil příklepem Szturc, mířil ale jen do chráničů připraveného Schejbala.

51:04
    Piš to zkusil z těsné blízkosti, Schejbal ale puk vyrazil do rohu kluziště.

50:39
    Havířov znovu hledá cestu před Schejbala, Olomoučtí si ale v defenzivě vedou velmi dobře.

49:26
    Hra se znovu přelévá ze strany na stranu, ani jeden z brankářů teď ale nemusí zasahovat.

49:03
    Kohouti se drží v útočném pásmu, přes havířovskou obranu ale zatím nedokázali na Matouška vystřelit.

48:04
    Teď jsou to Havířovští, kteří se usadili v útočném pásmu, ani jim se ale nedaří ohrozit Schejbalovu branku.

47:09
    Olomoučtí kombinují v útočném pásmu, těžko se ale dostávají až před Matouška.

46:32
    Pěcha ometl puk o zadní mantinel a z druhé strany si pro něj sjížděl Kořenek, havířovští však byli u kotouče rychleji.

45:57
    Krátký s Kořenkem se znovu snažili procpat do útoku, ve středním pásmu ale narazili na neprostupnou zeď tvořenou bránícími hráči Havířova.

45:40
    Tvrdou střelu od modré vyslala na Schejbala Zíková, olomoucký brankář ale zkrotil puk ve výstroji.

44:23
    Aktivní Žídek to zkusil nadvakrát. Bekhendovou střelu z levé strany ale Schejbal vyrazil se štěstím betony. Žídek to však zkusil znovu bekhendem, tentokrát z těsné blízkosti, trefil však znovu jen chrániče Schejbala.

43:40
    Olomoučtí se znovu vydávají do útoku, s havířovskou obranou ale mají velké problémy.

43:13
    Raček se sám dostal až na hranici pravého kruhu, kde napřáhl a střílel. Schejbal jeho pokus ale dobře viděl a včas sklapl betony.

42:48
    Havířov se teď jen stěží dostává do útočného pásma.

42:08
    Havířov se drží v útočném pásmu, Schejbal ale nemusel zasahovat.

41:37
    Před Bambulou se ještě vracel Dajčar, hostující forvard ale přesto dokázal vystřelit. Olomouckou branku ale dost minul.

41:08
    Olomoučtí vyhazují puk z vlastního pásma a spěchají střídat.

40:46
    Kuchař si u levého kruhu zpracoval puk, chvíli počkal, stáhl jej mezi kruhy a střílel. Hostující obránce jen těsně minul pravou tyčku!

40:10
    Tentokrát byl na vhazování úspěšnější Havířov, který hned zatáhl puk do vlastní třetiny.

40:01

Třetí třetina začne přibližně ve 14:37.

I ve druhé třetině byli fanoušci na olomouckém zimním stadionu svědky velmi vyrovnané hry. Kohoutům se pak po střele Jiřího Krátkého podařilo v polovině utkání srovnat, v závěru druhé třetiny ale měli víc ze hry Havířovští.

40:00

39:42
    Kohouti vyhazují puk až k Matouškovi a šetří zbývající čas.

39:25
    Právě Matěj Kořenek (OLO) je potrestán dvěma minutami, a to za hrubost.

39:22
    Kořenek přetlačil hostujícího hráče a protáhl se až do útoku, zakončit už ale nedokázal.

38:50
    Havířov se dál drží v útočném pásmu, Olomoučtí tak teď mají plné ruce práce.

38:02
    Klíma vyvezl puk do středního pásma, kde jej přenechal ex-olomouckému Martinu Urbanovi. Ten si stáhl puk k modré čáře a střílel, mířil ale hodně mimo.

37:47
    Skopal zkusil překvapit Matouška střelou z mezikruží, hostující brankář ale včas sklapl betony a přerušil hru.

36:37
    Azet motá hlavy olomouckým hráčům v jejich pásmu, ti se teď jen stěží dostávají od vlastní branky.

36:19
    Havířov znovu operuje před Schejbalovou brankou, olomoucký brankář ale drží svůj tým.

35:20
    Hra se přesunula do středního pásma, modrá čára je teď nepřítel obou týmů.

34:48
    Olomoučtí se znovu drží v útočném pásmu, i havířovská obrana si ale vede velmi dobře, a tak Hanáci nemají moc prostoru na to, cokoliv vymyslet.

33:45
    Podlaha dostal dobrou přihrávku na pravý kruh a zkusil to z otočky, trefil ale jen betony Matouška.

33:16
    Havířov se snaží rychle odpovědět, Olomouc ale dobře brání a nepouští soupeře před Schejbala.

32:45
    Olomouc právě vstřelila branku!
    A je srovnáno! JIŘÍ KRÁTKÝ se protáhl do útoku, puk si mezi kruhy stáhl k bližší tyči a mířil přesně mezi beton a vyrážečku hostujícího brankáře. Asistence: Matěj Kořenek.

32:05
    Azet přidal a opakovaně ohrožuje Schejbalovu svatyni, olomoucký brankář ale nemá moc práce.

31:28
    Rychlým protiútokem zahrozil Kuchař, z pravého kruhu ale mířil hodně nepřesně.

31:11
    Olomoučtí se znovu usadili v útočném pásmu, jen těžko se ale dostávají až před havířovskou branku.

30:08
    Havířovští dělají Kohoutům velké problémy, hraje se tak především v útočném pásmu Azetu, Schejbal ale nemusí zasahovat.

29:40
    Hilšer nabral rychlost a přes střední pásmo spěchal do útoku, havířovského útočníka ale zastavil ofsajd.

28:49
    Havířov aktivně napadá rozehrávku domácích, ti se tak teď nemohou dostat z vlastního pásma.

28:35
    Havířovští se znovu osvobozují a míří do útoku, ani jejich zakončení ale není dostatečně přesné.

28:03
    Olomouc se ale dál tlačí před Matouška. Kret pak z pravé strany trefil spojnici havířovské branky.

27:38
    Před Štefkou změnil vyražený puk náhle směr, olomoucký útočník tak nestihl zakončit.

27:10
    Skopal prosprintoval do útočného pásma za vyhozeným kotoučem a ještě na sebe raději stáhl pozornost Hilšera. Puk pak rychle poslal Pěchovi.

26:47
    Na tvrdou střelu z mezikruží Schejbal dobře viděla a puk vyrazil do rohu kluziště.

26:27
    Hosté se osvobozují a míří do útoku.

26:11
    A znovu aktivní Krátký! Ten se snažil dostrkat puk za Matouška z levé strany, havířovský brankář ale schoval puk pod sebe.

25:36
    Podlaha si v mezikruží klepl o přihrávku, Krátký to ale zkusil z pravého kruhu sám a mířil trochu vedle levé tyčky.

25:22
    Olomoučtí znovu doráželi před havířovskou brankou, Matoušek ale neměl problém zasáhnout.

24:37
    Kohouti přidali na tempu a znovu se tlačí za vyrovnáním, Pěcha ale puk v rohu kluziště puk vybojovat nedokázal.

23:37
    Hra se přelévá ze strany na stranu, ani jeden z brankářů ale nemusí zasahovat.

23:23
    Rozehrávku hostů se vydal Kořenek, k puku se ale nedostal.

22:56
    Lépe si ale nevedli ani Olomoučtí, kteří po rychlém protiútoku v útočném pásmu brzy přišli o puk.

22:26
    Havířov se usadil v útočném pásmu, ke střele na branku se však dostat nedokázal.

22:07
    Hra je teď hodně rozkouskovaná. Hanáky brzdí zakázaná uvolnění, oba týmy ofsajdy.

21:39
    Olomoučtí vyhodili puk až k Matouškovi, zakázané uvolnění ale vrací hru zpět před Schejbala.

21:09
    Piš se po levé straně prohnal až do útoku a v rohu kluziště hledal, komu by nahrál. Kohouti si ale jeho spoluhráče včas rozebrali.

20:59
    Za modrou čárou se dostal k puku Kořenek, kterého ale přibrzdil hvizd rozhodčích signalizující ofsajd.

20:23
    Havířov vyvezl puk do útočného pásma, Kohouti ale dobře brání a nepouští Azet před Schejbala.

20:07
    Úspěšnější na vhazování byli domácí a hned nahodili puk do útočného pásma, Matoušek kotouč ale raději před dotírajícími hráči přikryl.

20:01

Druhá třetina začne přibližně ve 13:45.

Po první třetině odchází trochu spokojenější do kabin hosté, kterým se povedlo prostřelit olomouckého brankáře už ve druhé minutě. Olomoučtí pak ale zabrali a především ve druhé polovině třetiny byli lepším týmem.

20:00

19:45
    Žídek ještě napadal rozehrávku domácích, k puku se ale nedostal.

19:31
    Havířovští vyhazují puk z vlastního pásma a spěchají do útoku.

19:09
    Kohouti pokračují v aktivní hře a znovu se drží v útočném pásmu, Havířov jim ale ve své třetině nenechávají ani kousek ledu zadarmo.

18:27
    Žídek stihl během přihrávky Olomouckých píchnout do puku a dostal tak hru alespoň na chvíli z vlastního pásma.

18:02
    Kohouti uzamkli Havířov v pásmu, jejich střely ale nejsou vůbec přesné.

17:07
    Aulehlova dělovka jen zaduněla o mantinel. Kohouti se ale stihli k puku dostat dřív než hosté a udržet se v pásmu.

16:24
    Hosté mohli zvýšit své vedení, když olomoucké obraně ujel Juhász a z těsné blízkosti mířil mezi betony Schejbala, Ten si ale dokázal se střelou poradit a přerušil hru.

15:53
    Hosté jsou kompletní a Klíma se hned zapojuje do bránění .

15:09
    Kohouti jsou sice usazení v útočném pásmu, se střelami na branku ale hodně šetří.

14:52
    Hanáci se dál drží v útočném pásmu, Matoušek ale nemá moc práce.

14:28
    Pěcha našel mezi kruhy volného Podlahu, který ale promáchl.

13:53
    První přesilovku utkání si zahrají domácí. Kamil Klíma (HAV) je potrestán dvěma minutami za napadení.

13:45
    Aktivnějším týmem jsou teď domácí, jen těžko ale hledají cestu před Matouška.

13:22
    Kret s Podlahou vyrazili ve dvou do útoku, olomoucká pětadvacítka ale střelou z pravé strany trefila jen Matouškovy betony.

12:26
    Hanáci se drží v útočném pásmu, přes výbornou havířovskou obranu se ale nemohou dostat ke střele na branku.

12:05
    Olomoučtí opakovaně nahazují puk až k Matouškovi, do těsné blízkosti se ale nemůžou dostat.

11:08
    Kažimír vyslal přihrávkou zpoza brány do útoku Kleslu. Ten se ještě snažil prokličkovat mezi napadajícími hráči, to se mu však nepovedlo.

10:44
    Střídající Holiš se ve středním pásmu dostal k puku a snažil se ho nahodit do útočné třetiny, Havířovští jej ale včas zachytili.

10:00
    Kohouti teď hostům přidělali pořádné starosti, po několika dorážkách puk poskakoval téměř v brankovišti.

09:16
    Szturc si na levém kruhu našel dost prostoru a zkusil to střelou až téměř od hrazení, mířil ale hodně mimo.

08:28
    Hosté se chvíli na to zbavují puku a míří před Schejbala, ani ten ale nemusel zasahovat.

08:00
    Olomoučtí se drží v útočném pásmu, ohrozit Matouška se jim ale příliš nedaří.

06:25
    Krásnou akci předvedli Klíma s Račkem, kteří vyrazili po chybě domácích do útoku. Klíma ještě mezi kruhy posílal puk zadovkou najíždějícímu Račkovi, který mu kotouč před Schejbalem vrátil. Klíma ale trefil jen připraveného brankáře.

05:47
    Havířovští se ve svém pásmu rychle zbavují puku a vyhazují jej až ke Schejbalovi.

05:17
    Podlaha spěchal do útoku, mezi kruhy mu ale puk přeskočil hokejku.

04:47
    Aulehla pak obkroužil branku a sjel si až před hostujícího brankáře, puk se k němu ale přes bránící hráče nedostal.

04:10
    Aulehla vyvezl puk podél levého mantinelu a zkusil překvapit Matouška, ten ale jeho úmysly dobře přečetl a puk vyrazil.

03:27
    Havířovští rychle otáčí hru a opakovaně nahazují puk do útočného pásma, jejich střely ale nejsou příliš přesné.

02:28
    Na střelu z mezikruží hostující brankář dobře viděl a puk včas schoval ve výstroji.

01:47
    Olomoučtí se dál snaží najít cestu před havířovskou branku, hosté ale výborně brání, a tak útočné akce domácích končí už za modrou čárou.

01:07
    Havířov právě vstřelil branku!
    Havířovští těží z chyby olomouckých hráčů, kterým se nepovedlo dostat puk přes střední pásmo. DOMINIK PAWLICZEK se pak dostal do rychlého protiútoku a mířil přesně za Schejbalova záda. Asistence: Petr Hýsek.

00:01

Havířov je na tom o něco lépe. Ani týmu ze Slezska se však v posledních kolech příliš nedařilo. Havířovští nejprve sice rozstříleli Vsetín 6:2, pak je ale zradila koncovka. Ve dvojutkání s dalšími týmy z Ostravska ale zůstali Havířovští bez gólu i bez bodů. Nejprve podlehli Vítkovicím 0:5, poté i Třinci 0:2.

Olomouckým starším dorostencům se nedaří tak, jak by chtěli. V posledních pěti kolech, i přes často dobré výkony, svým soupeřům pokaždé podlehli, a zůstali tak bez bodu. V posledních třech kolech se Kohouti postavili velmi silným soupeřům. Proti Kometě se však prosadili pouze jednou, a tak se museli smířit s porážkou 1:4. Ani Vítkovicím nedokázali nastřílet více branek než soupeř a po prohře 2:4 odešli z utkání jako poražení. V dohrávce s třineckými Oceláři se ale na olomouckém ledě zrodilo pořádné drama. Hanáci prohrávali už 0:3, na svého soupeře se však v závěru téměř dotáhli a ještě minutu před koncem svítil na světelných tabulích rozdíl jediné branky. Nakonec to ale byli Oceláři, kteří si za výhru 5:3 připsali cenné tři body.

Už 23. kolem pokračuje nejvyšší soutěž staršího dorostu. V tom na svém ledě Olomoučtí přivítají nedaleký Havířov.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Zuzana Spurná

Branky a nahrávky: 33. Krátký (Kořenek) – 2. Pawliczek (Hýsek), rozh. náj. Ševeček