Kladno – Č. Budějovice 1:2 (kon.) | Jihlava – Mladá Boleslav 2:1 (kon.) | Zlín – Vítkovice 5:1 (kon.)
HC Plzeň – Pardubice 2:1 (po pr.) | Kometa Brno – Liberec 3:1 (kon.) | K. Vary – Mountfield HK 1:4 (kon.)
Slavia – Sparta 7:4 (kon.)
HC Dukla Jihlava
2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
BK Mladá Boleslav
Sobota 19.11.2016, 12:00DHL Extraliga juniorů • 20. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

Dobrý den, vítejte u dalšího zápasu DHL Extraligy juniorů. Dnes se na utká domácí HC Dukla Jihlava proti BK Mladá Boleslav. Uvidíme, jak tento jistě napínavý duel dopadne.

HC Dukla Jihlava: Brož – Pospíchal, Pražák, Srnský, Váňa, Kadlec, Hrabaň, Krtek – Maštera, Hendrych, Heinrich, Mejzlík, Berka, Peschout, Geier, Kraučuk, Rezek

BK Mladá Boleslav: Krofta – Linhart, Mattis, Mašek, Uřidil, Chujac, Marček, Mlčoch – Prokop, Musliu,Toth, Kuncek, Peterka, Kalaš, Straka, Dančišin, Krejčík, Veselý, Bednařík

Rozhodčí: Doležal – Křivohlavý, Klouda.

00:01

00:18
    Jako první jeli do útočného pásma hosté ze severu, ovšem po krátké době o kotouč přichází.

00:56
    Na druhé straně Dukla přišla o kotouč také a u kotouče už je opět Mladá Boleslav.

01:30
    Ofsajd Jihlavy. Buly ve středním pásmu.

01:47
    Brož si připisuje svůj první zákrok, když zasahoval po lehkém nahození od modré čáry. Následuje vhazování jeho levici.

02:35
    Rána Peterky byla zblokována do rohu kluziště, kde se o puk následně bojuje.

02:53
    Druhý ofsajd Jihlavy během krátké chvíle.

03:18
    Pozorný musel být i gólman na druhé straně, když musel Kofta zasahovat po ráně Maštery.

04:11
    Dukla nyní nepříliš dobře střídala a využít toho mohla Mladá Boleslav, nakonec si však Dukla vše pohlídala a řítí se do útoku.

04:38
    Hosté nepřesně rozehráli a je pískáno zakázané uvolnění.

05:09
    Aktivní Maštera opět vyzkoušel pozornost boleslavského brankáře, ale i nyní neměl Krofta žádný problém jeho ránu pokrýt.

06:17
    Krofta si připisuje úspěšný zákrok lapačkou po ráně Kraučuka.

06:30
    Pozorný musel být i domácí brankář, když i on zasahoval lapačkou.

07:26
    Je za námi odehráno pár minut hry a hostující celek působí na ledě o něco aktivnějším dojmem než ten domácí. Uvidíme, co nás čeká ve zbývajících minutách hry.

08:12
    Je pískána vyskoá hůl Dukly a hra se stěhuje zpět do jihlavského obranného pásma.

09:04
    Kotouč mimo kluziště a je pískáno.

09:44
    Dukla nepřesně rozehrála v útočném pásmu a do útoku už se žene hostující mužstvo.

10:00
    A je tu první přesilová hra zápasu, kterou bude mít k dispozici Mladá Boleslav. Na trestnou lavici odchází Maštera za vysokou hůl.

10:35
    Jihlava vybojobala ve svém pásmu kotouč a mířila do přečíslení 2 na 1, ale i s trochou štěstí Krofta vše zvládl.

11:12
    Mladá Boleslav se usadila v útočném pásmu až nyní a kombinuje před Brožem.

11:53
    Brána Jihlavy je posunuta a hra je přerušena.

12:00
    Dukla hraje v plném počtu.

12:42
    Hosté jsou nyní v mírném tlaku a Dukla musí pečlivě bránit.

13:05
    Až nyní se podařilo Jihlavě vyhodit kotouč do útočného pásma a může vystřídat.

13:52
    Brána za Brožem je opět posunuta a na led už musí domácí četa.

13:58
    Krejčík se pokusil po střele dobře tečovat kotouč, ale pro něj bohužel neúspěšně, když protečoval kotouč pouze do ochranné sítě.

14:18
    Na ledě zůstává ležet jihlavský Peschout, když byl dohrán u mantinelu a to nevypadá vůbec dobře.

15:42
    Nakonec už je Peschout na střídačce s pomocí lékaře a zdá se, že by mohl být v pořádku. Nutno říci, že hráč je hodně otřesený.

15:48
    Mašek si jede odpočinout za vražení na hrazení a Dukla bude hrát přesilovku.

16:06
    A Mladá Boleslav půjde do tří. Za hrubost je vyloučen jeden z boleslavských hráčů.

16:40
    Dukla kombineje před Kroftem a snaží se ohrozit bránu soupeře.

16:59
    Dukla právě vstřelila branku!
    A Jihlava využívá přesilovou hru! VOJTĚCH MAŠTERA se prosazuje z levého kruhu, když se trefil přesně k tyči. Asistence: Patrik Hrabaň.

17:02
    Dukla pokračuje i nadále v přesilové hře, když hraje se hraje 5 na 4.

18:06
    Dukla už toho příliš nevymyslela a Mladá Boleslav je kompletní.

18:46
    Brož si připisje další úspěšný zákrok po ráně od modré čáry. Následuje vhazování po jeho pravici.

19:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

19:36
    Dukla zakládá poslední útok třetiny, zdá se však, že už toho moc nestihne a do kabin se půjde za stavu 1:0.

20:00

Je za námi první třetina, ve které jsme viděli jednu branku. O tu se postaral v 17. minutě Vojtěch Maštera a Dukla jde tak do kabin o něco spokojenější. Další třetina začne cca ve 12:53.

20:01

20:36
    Prokop zavezl kotouč do pásma Dukly, kde ale o něj za nedlouho přišel. U kotouče je tak Dukla.

20:53
    Brož si připisuje úspěšný zákrok lapačkou po střele od modré.

21:31
    Tak nyní měla Jihlava obovské štěstí! Dančišin zkoušel překvapit střelou z úhlu Brože a tomu střela nadělala málem velkou paseku, když kotouč skončil těsně na brankové čáře.

22:43
    Dukla se vrhla do útočného pásma, kde moc dlouho nepobyla a hra se stěhuje opět na druhou stranu.

23:38
    Rána boleslavského Straky skončila pouze na betoně brankáře Brože.

24:08
    Obrovská chyba hostující brankáře darovala gól Dukle. Nejprve po špatné rozehrávce Krofty nevyužila Jihlava šnaci át gól do prázdné brány, ale poté už se jí to podařilo díky VOJTĚCHU MAŠTEROVI. Asistence: René Geier.

24:08
    Následně dochází ke střídaní gólmanů, když brankáře Kroftu střídá jeho kolega Groh.

26:06
    Hosté budu mít možnost ke snížení. Na trestnou lavici odjíždí Heindrich za hákování.

26:58
    Boleslav se usadila v útočném pásmu a kombinuje.

27:12
    Dukla vyhazuje přes celé kluziště a může vystřídat.

27:26
    Síly na ledě se nám vyrovnají. Zbytečný zákrok Uřidila u mantinelu posílá Boleslav do čtyř.

28:08
    Tým Dukly Jihlava hraje v plném počtu.

28:48
    Rána Marčeka skončila jen vysoko nad bránou v ochranné síti. Buly v obranném pásmu Dukly.

29:26
    Mladá Boleslav hraje v plném počtu.

30:04
    Maštera zavezl kotouč do útočného pásma, kde našel přihrávkou svého spoluhráče, který však jen oprášil beton brankáře Groha.

30:36
    Další zákrok Groha, když nyní skryl kotouč ve své výstroji.

31:33
    Hraje se v dobrém tempu a hra se stěhuje z jedné strany na druhou. Pro oko diváka se jedná o jistě velmi hokejové utkání.

31:55
    Další přerušení po zákroku hostujícího gólmana a i přes potyčku po odpískání se vylučovat nebude.

32:36
    Další možnost na snížení pro hostující celek. Za vražení na hrazení je vyloučen jihlavský Rezek.

33:07
    Dukla se vydala do rychlého brejku, který skončil sraženou střelou do ochranné sítě. Jihlava zůstává v útočném pásmu, kde se bude vhazovat.

33:39
    Bruslařský klub už je opět v pásmu domácích a pokouší se udělat něco z nepříznivým stavem utkání.

34:21
    Dukla opět vyhazuje a toto oslabení zatím zvládá na jedničku.

34:36
    Jihlava hraje v plném počtu.

34:58
    Peterka se pokoušel ujet jihlavský zadákům po pravé straně, ale nakonec se mu to nepovedlo a Dukla je u puku.

35:36
    Brož s přehledem chytá nahození od modré čáry. Následuje buly v obranném psámu Dukly.

35:57
    Srnský nyní jel zcela sám na Groha, ale v poslední fázi nepřesně vystřelil a rána skončila pouze na zadním mantinelu.

36:44
    Zakízané uvolnění Dukly.

37:18
    Mladá Boleslav se stále tlačí více a více do útoku, ale zatím jí chybí potřebné štěstí ke vstřelení kontaktní branky.

38:11
    A Jihlava jde opět do oslabení. Za držení se jede posadit Pražák.

39:12
    Ránu Marčeka od modré čáry bezpečně vyráží Brož do rohu kluziště. Boleslav zůstává u kotouče.

39:24
    Kuncek měl na holi vyrovnání, když z bezprostřední blízkosti trefil pouze domácího brankáře!

40:00

Ve druhé třetině jsme viděli také jednu branku,o kterou se postarala opět Jihlava. Konkrétně se prosadil již po druhé Vojtěch Maštera. Uvidíme, jak tento zápas ještě dopadne. Závěrečná třetina začne cca ve 13:38.

40:01

40:11
    Dukla Jihlava hraje v plném počtu.

41:13
    Dukla vybojovala ve středním pásmu kotouč a míří do útoku.

42:01
    Jihlava zůstává už přes minutu v útočném pásmu a do slova tlačí soupeře.

42:30
    A je tu možnost pro Jihlavu navýšit své vedení. Za nespotovní chování je vyloučen hostující Bednařík.

43:08
    Groh musel zasáhnout po ráně od modré čáry.

43:34
    Heinrichova rána prosvištěla jen kousek vedle brány Groha.

44:30

44:54
    Hostům se nedaří usadit se v útočném pásmu a Dukla míří opět na bránu Groha.

45:51
    Uřidilova rána skončila o pár centimterů vedle brány Brože. Boleslav zůstává u kotouče a kombunuje jolem brány Dukly.

46:02
    Ofsajd, kterým se provinila Mladá Boleslav.

46:24
    Vzápětí další postavení mimo hru hostujícího celku.

46:35
    proti Maškově ráně od modré čáry Brož zasáhl vyrážečkou bezpečně, když na ránu dostatečně viděl.

47:08
    Kotouč se ztratil rozhodčímu z dohledu u mantinelu a tak raději píská.

47:36
    Dukla hraje při signalizované výhodě a ohrožuje branku soupeře.

47:54
    Přesilová hra Dukly. Za hákování jede pykat Musliu.

48:18
    Groh na dvakrát likviduje kotouč a přerušuje hru. Dukla tak zůstává i nadále v útočném pásmu.

49:24
    Mladá Boleslav vyhazuje přes celé kluziště a může vystřídat.

49:54
    Hosté hrají v plném počtu.

50:48
    Dnes se vylučuje poměrně často na obou stranách. Nyní je vyloučen hráč domácích Rezek za sekání.

51:30
    Hostům se zatím přisilová hra nedaří a Dukla v poklidu brání ve středním pásmu.

52:01
    Další vyhozeí Dukly a Boleslav bude muset začít znovu od své svatyně.

52:48

53:16
    Groh nyní raději pokryl kotouč ve své lapačce po nešťastném odrazu od mantinelu.

53:43
    Mladé Boleslavi pomalu dochází čas a bude muset o mnoho více přidat, pokud chce myslet na body v dnešním zápase.

54:31
    Rána Maška prolétla kousek vedle jihlavské brány. Poté se zmocnila kotouče Dukla.

55:09
    Hra byla přerušena pro signalizování trestu pro hosty. Ovšem jihlavský hráč dojel sám za rozhodčím, že podklouzl on nezaviněně a hra bude pokračovat normálně 5 proti 5. Rozhodně hezké gesto fair-play.

55:25
    Hostující celek si vyžádal oddechový čas!

55:57
    Jihlava ve zbývajících minutách spíše brání a soustředí na nedostání branky.

56:14
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    A pozor je tu dramav posledních minutách! MILNA DANČIŠIN snižuje a bude to ještě jistě zajímavé. Asistence: Lukáš Bednařík a David Marček.

57:20
    Hra má velmi rychlý spád, když se Mladá Boleslav nadechla a tlačí jihlavskou Duklu.

57:55
    Zakázané uvolnění Dukly.

57:55
    Dukla Jihlava si vyžádala oddechový čas!

57:55
    Mladá Boleslav to zkouší se šesti hráči v poli!

58:17
    Dukla nyní trestuhodně netrefila prázdnou branku!

59:15

59:15
    Mladá Bolelsav má v posleních vteřinách neskutečný tlak!

59:38
    A Dukla vyhazuje do středního pásma. Nyní už to bude mít hostující mužstvo velmi těžké.

Konec zápasu. (14:11:36)

Ondřej Terber

Branky a nahrávky: 17. Maštera (Hrabaň), 25. Maštera (Geier) – 57. Dančišin (Bednařík, Marček)

BK Mladá Boleslav: Krofta (25. Groh) – Linhart, Mattis, Mašek, Uřidil, Chujac, Marček, Mlčoch – Prokop, Musliu,Toth, Kuncek, Peterka, Kalaš, Straka, Dančišin, Krejčík, Veselý, Bednařík

Rozhodčí: Doležal – Křivohlavý, Klouda