Carolina – Winnipeg 3:1 (kon.) | NY Rangers – Florida 2:3 (0:2 po s.n.) | Detroit – Calgary 2:3 (kon.)
Anaheim – Los Angeles 2:3 (kon.)
Detroit Red Wings
2:3 (1:0, 0:1, 1:2)
Calgary Flames
Pondělí 21.11.2016, 01:30 • Joe Louis Arena, Detroit • NHL
    Backlund vstřelil vítěznou branku utkání!

1. Dougie Hamilton (CGY) 0+3
    2. Jonathan Ericsson (DET) 0+0
    3. Matthew Tkachuk (CGY) 0+0 (04:11:27)

Československá stopa v utkání:
    Tomáš Tatar (DET) 1+0, 2 střely, čas na ledě 17:15
    Michael Frolík (CGY) 0+1, 2 střely, čas na ledě 20:05
    Garnett Hathaway s pukem, se kterým vstřelil první gól v NHL.

Během první třetiny jsme sledovali poměrně rychlý hokej, který nabízel nebývalé množství střel na branky (10:10) a osobních soubojů. Ani jeden celek nedokázal své šance proměnit, a tak platil po odehraných dvaceti minutách bezbrankový stav.

Druhá třetina nabídla podobný obrázek hry jako ta první. Dlouhou dobu jsme viděli střelecky chudou pasáž hry po divoké první části. Garnett Hathaway svým prvním gólem v NHL vyrovnal stav zápasu. Více branek nepadlo, a tak po 40 minutách odcházely oba týmy z ledu za stavu 1:1.

Z kraje třetí třetiny se hosté dostali do vedení díky brance Stajana. Domácí ale dokázali vyrovnat, prosadil se elegantním zakončením Anthony Mantha. Vítěznou branku vstřelil v čase 52:17 hostující Mikael Backlund. Flames vyhrávají tento duel 3:2 a získávají body do tabulky.

59:42
    Vypadá to, že to domácí už nestihnout. Vyrovnat mohl Tomáš Tatar, ale jeho rána končí vysoko nad.

59:22
    Jonathan Ericsson zkoušel vystřelit, ale jeho rána byla zblokovaná.

58:47
    Závěr zápasu dohrávají hosté v početní výhodě, domácí odvolávají brankáře, sledujeme tedy hru pět na pět.

58:13
    Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Jimmy Howard – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo). Domácí brankář už byl na cestě na střídačku, ale hosté k němu nahodili kotouč, a tak jej odehrál. Udělal to ovšem nešikovně, a tak inkasuje trest za vyhození puku mimo hřišitě.

57:35
    Detroit se snaží něco vymyslet, ale nemůže se stabilněji dostat do útočného pásma. Obrana Flames hraje velmi zodpovědně.

57:24
    Calgary Flames vyhodilo na icing, buly před brankou Chada Johnsona.

57:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve třetí třetině a hosté mají kotouč v útočném pásmu pod kontrolou.

56:38
    Domácí se snaží vytvořit si velký tlak, hostující tým situaci zvládá s přehledem.

56:15
    Hostující celek kontroluje hru, puk z obranného pásma rychle rozehrál co nejdál od vlastní branky.

55:35
    Mnoho času už domácím na vyrovnání nezbývá, hostující celek velmi dobře brání jednobrankový náskok.

55:10
    Mike Green hledal u druhé tyčky postaveného spoluhráče, ale přihrávka se mu nepodařila.

54:32
    Po komerční přestávce pokračuje zápas, finální část třetí třetiny se blíží. Stále vedou o jednu branku hosté.

54:10
    Hunter Shinkaruk se dostal do rychlé akce, na jejímž konci byla střela zápěstím. Puk se odrazil od brankové konstrukce mimo branku.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 9. Tatar (Abdelkader, Marčenko), 48. Mantha (Zetterberg, Nyquist) – 24. Hathaway (D. Hamilton, Ferland), 43. Stajan (D. Hamilton, Shinkaruk), 53. Backlund (Frolík, D. Hamilton)

Detroit Red Wings: Howard – DeKeyser, Green, Ericsson, Marčenko, Kronwall, Sproul – Mantha, Zetterberg, Nyquist – Nielsen, D. Larkin, Vanek – Tatar, Sheahan, Abdelkader – D. Miller, Glendening, Ott.
    Calgary Flames: Ch. Johnson – Giordano, D. Hamilton, Brodie, D. Wideman, Kulak, Engelland – S. Bennett, Monahan, Brouwer – Tkachuk, Backlund, Frolík – Shinkaruk, Stajan, Chiasson – Ferland, F. Hamilton, Hathaway.

Rozhodčí: Pollock, Lee – Kovachik, Shewchyk

Diváci: 20 027