Carolina – Winnipeg 3:1 (kon.) | NY Rangers – Florida 2:3 (0:2 po s.n.) | Detroit – Calgary 2:3 (kon.)
Anaheim – Los Angeles 2:3 (kon.)
Detroit Red Wings
2:3 (1:0, 0:1, 1:2)
Calgary Flames
Pondělí 21.11.2016, 01:30 • Joe Louis Arena, Detroit • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.

Dovolte mi, abych co nejpříjemnější sportovní zážitek popřál všem fanynkám a fanouškům National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Detroit Red Wings a Calgary Flames.

Calgary Flames z posledních pěti zápasů prohrálo tři. Nestačilo na Dallas Stars 2:4, New York Rangers 1:4 a Chicago BlackHawks 2:3. Poradilo si s Minnesotou Wild 1:0 a Arizonou Coyotes 2:1 v prodloužení.

Detroit Red Wings z posledních pěti utkání poslední tři prohrál. Nestačil na Montreal 0:5, Tampu Bay Lightning 3:4 a Washington Capitals 0:1. Vyhrál nad Vancouverem Canucks 3:1 a v nájezdech poradil Philadelphii Flyers 3:2.

Nejproduktivnějšími hráči Red Wings jsou s 11 kanadskými body G. Nyquist a H. Zetterberg. Na druhé straně je nejproduktivnějším hráčem M. Frolík, který má o bod méně.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Zápas začne o něco později, což je u NHL zvykem.

Tradiční slavnostní úvod zápasu je minulostí, za malý moment bude vhozeno úvodní buly.

Detroit Red Wings: Howard (Mrázek) – DeKeyser, Green, Ericsson, Marčenko, Kronwall, Sproul – Mantha, Zetterberg, Nyquist – Nielsen, D. Larkin, Vanek – Tatar, Sheahan, Abdelkader – D. Miller, Glendening, Ott.

Calgary Flames: Ch. Johnson (Elliott) – Giordano, D. Hamilton, Brodie, D. Wideman, Kulak, Engelland – S. Bennett, Monahan, Brouwer – Tkachuk, Backlund, Frolík – Shinkaruk, Stajan, Chiasson – Ferland, F. Hamilton, Hathaway..

00:01

00:01
    Úvodní buly zápasu vyhrávají hokejisté domácího celku. Ti se jako první dostali do útočného pásma, ke střele se ale nepropracovali.

00:45
    Calgary Flames se brání úvodnímu tlaku domácích a dokázalo si poradit. Oba týmy střídají.

01:20
    Dennis Wideman se dostal ke střele od modré čáry, brankář domácích Jimmy Howard byl pozorný a připisuje si první zákrok.

01:48
    Flames hrají v úvodu zápasu aktivněji, snadněji se dostávají do útočného pásma a domácí obrana musí být pozorná.

02:40
    Vyloučení v týmu Calgary Flames (Brett Kulak – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

03:23
    Přesilovou hru číslo jedna v tomto zápase mají k dispozici domácí hokejisté. Ti se ale nemohou stabilněji propracovat do tlaku v útočném pásmu.

03:31
    Po vyhraném buly v útočném pásmu se do zakončení z kruhu dostal slovenský Tomáš Tatar, ale jeho rána o malý kousek minula vzdálenější tyč.

04:10
    Matt Stajan výborně zapracoval ve své třetině, dobruslil kotouč a dokázal jej procpat do neutrální zóny.

04:35
    Hosté se na konci oslabení dostali do zajímavé střelecké pozice, ale brankář Red Wings byl pozorný a mezírku mezi betony utěsnil.

04:40

05:23
    Úvodní přesilovku domácí proměnit nedokázali, následně se dostali do postavení mimo hru. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

05:46
    Obránce Dougie Hamilton se dostal ke střele od modré. Jimmy Howard toho přes hráče před sebou mnoho neviděl, ale i tak dokázal kotouč zastavit a udržet jej před brankovou čárou.

06:00
    Jonathan Ericsson nahodil kotouč na branku soupeře a Chad Johnson raději zastavil hru. Buly v útočném pásmu Detroitu.

06:14
    Domácí jsou nyní aktivnějším týmem, snaží se vstřelit úvodní branku, ale brankář Flames je proti. Další dobrý zákrok Johnsona proti střele Dylana Larkina.

07:04
    Sledujeme rychlý hokej, zbytečně se nepřerušuje. Diváci musí být spokojení.

07:44
    Justin Abdelkader nahazoval kotouč na branku soupeře a brankáři tento puk udělal více problémů než by se na první pohled mohlo zdát.

08:06
    Detroit právě vstřelil branku!
    Domácí jdou do vedení. Střela Justina Abdelkadera od modré čáry mezi kruhy zastavil TOMÁŠ TATAR, následně si puk připravil pro střelu a pohotovým zakončením prostřelil brankáře Chada Johnsona. Asistence: Justin Abdelkader, Alexej Marčenko.
    08:06 Tomáš TATAR - 1:0

09:00
    Momentálně sledujeme aktivnější hru Flames, který se snaží co nejrychleji vyrovnat stav zápasu. Jimmy Howard musí být pozorný.

09:31
    Hunter Shinkaruk se pokoušel před brankou tečoval puk, ale nepodařilo se mu to, následně dostává hru domácí tým do bezpečné vzdálenosti od vlastní branky.

10:27
    Chad Johnson vyrazil střelu Vaneka jen před sebe, tam ale nebyl nikdo z domácích, kdo by mohl volný puk zamést za brankovou čáru. Stav zápasu tak stále zůstává 1:0.

11:00
    Dostáváme se do druhé poloviny první třetiny, sledujeme rychlý hokej. Střelecky aktivnější jsou domácí hokejisté.

11:33
    Jimmy Howard kryje po tlaku Flames střelecký pokus Deryka Engellanda, který to zkoušel z hodně ostrého úhlu.

11:35
    Vyloučení v týmu Calgary Flames (Sam Bennett – 2 min., vysoká hůl).

11:41
    Detroit hraje přesilovou hru aktivně, díky vyhranému buly se dostal do útočného pásma, kde kombinuje.

12:15
    Calgary Flames se díky špatné kombinaci domácích dostalo k puku a vyhazuje ho z obranného pásma ven. Hosté tak mohou vystřídat.

12:53
    Mike Green se dostal ke tvrdé střele od modré čáry. Chad Johnson zasahovat nemusel, neboť rána byla velmi nepřesná.

13:25
    Puk se dostává z obranného pásma Flames pryč, a tak může bránící se celek znovu prostřídat.

13:35
    Uzdravený Thomas Vanek se dnes vrátil do sestavy Red Wings.

13:49
    Detroit Red Wings si neporozuměl při tvorbě útočné akce, kotouč přejel přes všechny čáry, a tak se bude po icingu vhazovat před domácí brankou. Následně hosté vyhráli buly a rychle přinutili Jimmyho Howarda k zákroku.

14:27
    Mikael Backlund se dostal k odraženému kotouči a nechybělo mnoho aby prostřelit domácího brankáře. Hostující útočník nedokázal přesněji trefit puk.

15:00
    Domácí si vlastními chybami výrazně zkomplikovali rozehrávku, a tak se poměrně snadno dostali hráči Flames do zakončení. Ale Jimmy Howard kryje další dobré střelecké pozice Calgary.

15:48
    Pomalu ale jistě se blíží finální část první třetiny. Oba týmy po opatrném úvodu otevřeli hru a k vidění je poměrně hodně střel na branku.

16:27
    Sean Monahan se pokoušel dostat puk do útočného pásma, ale v rozhodující chvilku mu vypověděla službu hokejka, kterou zlomil.

17:18
    O puk se bojuje za brankou hostů, ti uspěli, a tak se směr hry rychle otočil. Jimmy Howard musí být pozorný.

17:54
    Riley Sheahan zavezl kotouč do útočného pásma, zamotal hlavu hostujícím obráncům a následně musel zasahovat brankář Chad Johnson.

18:12
    Hostující celek dostal puk do útočného pásma, tam se dostal do zajímavé střelecké pozice, ale výborně dokázal jednu ze střel zastavit Jimmy Howard.

18:49
    Flames jsou v závěru třetiny aktivnějším týmem, dokáží se dostat do útočného pásma, vytvořit si tlak, ale recept na brankáře Red Wings hledají zatím marně.

19:00
    Probíhá poslední minuta hry v první třetině.

19:37
    Dylan Larkin výborným pasem našel před brankou najetého Thomase Vaneka, který trefil jen brankáře soupeře. Obrovská šance zůstává neproměněná.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Během první třetiny jsme sledovali poměrně rychlý hokej, který nabízel nebývalé množství střel na branky a osobních soubojů. Ani jeden celek nedokázal své šance proměnit, a tak platí po odehraných dvaceti minutách bezbrankový stav.
    Domácí fanoušci mají díky Tomášovi Tatarovi důvod k úsměvu.

20:01

20:01
    Úvodní buly druhé třetiny vyhrávají hostujícího hokejisté, ti se pokoušeli vytvořit první útočnou akci, ale kotouč vylétl z hrací plochy.Vhazovat se bude ve středním pásmu.

20:59
    Chad Johnson rozehrával puk za svou brankou, pokoušel se tak urychlit založení akce svého týmu. Jeho pas ovšem nebyl přesný.

21:40
    Michael Frolík se s kotoučem dostával do útočného pásma, ale zakončit se mu nepodařilo, byl tísněn obránci. Ani jeho přihrávka na spoluhráče nebyla nejpřesnější.

22:30
    Brett Kulak výborně vybojoval kotouč v útočném pásmu, hledal spoluhráče před brankou, ale jeho pas byl zblokovaný domácími obránci.

23:10
    Sledujeme rychlý úvod druhé třetiny. Hraje se zejména ve středním pásmu, ani jeden celek nechce chybovat.

23:40
    Calgary právě vstřelilo branku!
    Z kraje druhé třetiny hostující celek vyrovnává. Postaral se o to svým prvním gólem v NHL GARNETT HATHAWAY. Jeho střela končí za brankovou čárou a Flames vyrovnávají. Asistence: Dougie Hamilton a Micheal Ferland.
    23:40 Garnett HATHAWAY - 1:1

25:00
    Pět minut hry ve druhé třetině je pryč. Po vyrovnání jsou dál aktivnější hráči Flames, kteří se snaží získat vedení na svou stranu. Jimmy Howard si nemůže naříkat na nedostatek práce.

25:45
    Kotouč vylétl z hrací plochy, a tak se bude vhazovat ve středním pásmu.

25:54
    1:2, tak vypadá statistika střel na branku ve druhé třetině. Velmi skromný úsek zápasu v tomto ohledu po divoké první třetině.

26:14
    Domácí hokejisté si přihráli rukou, a tak je hra přerušena, následovat bude komerční přestávka.

Garnett Hathaway si připsal první gól v NHL. Čekal na něj celkem sedmnáct zápasů. Spoluhráči ve spolupráci se sudími mu nechali puk na památku.

27:10
    O kotouč se bojovalo za brankou Red Wings. Bránící se celek byl v souboji úspěšnější, a tak se směr hry otáčí.

27:41
    Matthew Tkachuk se pokoušel dostat do zakončení, ale jeho rána byla zblokovaná. Domácí obránce zasáhl na poslední chvíli.

28:16
    Calgary Flames je nyní hodně aktivní. Michael Frolík hledal spoluhráče před brankou, ale jeho pas postrádal přesnost.

28:47
    Sledujeme rychlou pasáž hry, zbytečně se nepřerušuje, diváci sledující tento zápas přímo v hale si zcela jistě přijdou na své a baví se dobře.

29:15
    Troy Brouwer vybojoval kotouč v útočném pásmu, pokusil se rychlou střelou ohrozit branku Jimmyho Howarda, ten byl ale připravený.

29:33
    Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Niklas Kronwall – 2 min., hákování).

30:12
    V přesilovce se snadno do útočného pásma dostali hostující hokejisté. Jejich pobyt před brankou soupeře zakončil tvrdou střelou od modré čáry Mark Giordano. Domácí Jimmy Howard byl pozorný, a tak kryje kotouč.

30:23
    Michael Frolík špatně vyhodnotil situaci, nepřesně přihrál spoluhráči. Puk vybojoval domácí hráč, který jej bez rozmýšlení vystřelil z obranného pásma. Domácí tak mohou vystřídat.

31:05
    TJ Brodie se pokouší něco vymyslet ve středním pásmu. Udělal to dobře, posunul spoluhráče do útočného pásma. Brett Kulak se probojoval do zakončení, ale domácí brankář si s jeho pokusem dokázal poradit.

31:22
    Po zákroku brankáře Red Wings je znovu přerušena hra, vhazovat se bude před brankou Jimmyho Howarda.

31:33

32:05
    Gustav Nyquist se dostal po chybě hostujícího celku do zakončení. Jeho rána však mířila jen do středu branky, kde byl připravený gólman Chad Johnson. Hra je tak znovu přerušena, následovat bude komerční přestávka.

32:33
    Hostující celek se probojoval snadno do útočného pásma, kde se pokoušel něco vymýšlet, zakončení se mu však nepodařilo podle představ.

33:10
    Michael Frolík to vzal na sebe, dostal se s kotoučem na holi až k brance. Byl ovšem vytlačen z dobrého úhlu pro zakončení. Jeho akce končí za brankou, kde byl odstaven od puku.

33:48
    Micheal Ferland vedl rychlou hostující akci, na jejímž konci byla nepřesná střela od modré čáry, kterou vyslal Brett Kulak.

34:31
    Mnoho zajímavých momentů tato pasáž hry nepřináší, hra se přelévá ze strany na stranu bez nějakých velkých šancí.

35:00
    Pět minut nás dělí od konce druhé třetiny, stav zápasu je vyrovnaný.

35:08
    Do výborné střelecké pozice se dostal jeden z domácích hráčů. Ten vystřelil od modré, jeho pokus tečoval Mike Green a hostující brankář Chad Johnson tak tak dokázal puk udržet před brankovou čárou.

35:53
    Matt Stajan se pokoušel dostat do výraznější pozice, z níž by mohl ohrozit branku, to se mu ovšem nepodařilo.

36:52
    Henrik Zetterberg dostal výbornou přihrávku od spoluhráče, dostal se do zajímavé střelecké pozice. Hostující brankář Chad Johnson si připisuje výborný zákrok.

37:34
    Sean Monahan se dostal ke krásné individuální akci, kterou ovšem zakončil nepřesnou střelou. Nechybělo mnoho a hosté šli do vedení.
    Detailní záběr, jak Hathaway vstřelil svůj první gól v NHL.

38:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve druhé třetině.

38:26
    Hostující celek se dostal do útočného pásma, kde se pokoušel něco vymyslet, přihrávka před branku však postrádala přesnost a důraz.

39:10
    Calgary Flames se dostalo do útočného pásma a Jimmy Howard musel být pozorný, hosté na něho míří ze všech pozic.

39:40
    Už se pravděpodobně nic nestane, hosté jsou dál nestěhovaní před brankou Red Wings.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Druhá třetina nabídla podobný obrázek hry jako ta první. Dlouhou dobu jsme viděli střelecky chudou pasáž hry po divoké první části. Garnett Hathaway svým prvním gólem v NHL vyrovnal stav zápasu. Více branek nepadlo, a tak po 40 minutách odchází oba týmy z ledu za stavu 1:1.

40:01

40:19
    Hostující celek špatně rozehrál útočnou akci, kotouč přejel všechny čáry, a tak se bude vhazovat před brankou Chada Johnsona.

41:33
    Domácí hokejisté se probojovali do zajímavé střelecké pozice, ale Ryan Sproul nedokázal přesněji zakončit.

42:08
    Vhazovalo se ve středním pásmu, domácí hráči dostali puk do útočného pásma, ale neudrželi se tam dlouho.

42:31
    Hostující hokejisté otáčejí skóre a dostávají se do vedení. Dougie Hamilton vystřelil od modré čáry po rychlé akci Flames a kotouč před brankou výborně dokázal tečovat MATT STAJAN. Asistence: Dougie Hamilton a Hunter Shinkaruk.
    42:31 Matt STAJAN - 1:2

43:12
    Matt Stajan čekal na vstřelení branky dlouhých 29 zápasů. Střelecká smůla je nyní překonána.

44:10
    Domácí celek se dokázal ubránit tlaku soupeře a pokusil se s kotoučem dostat do útočného pásma. Přechod přes neutrální zónu se však nepovedl podle představ.

44:36
    Zakázané uvolnění vrací hru do obranného pásma Red Wings. Jimmy Howard musí být pozorný.

45:11
    Tomáš Tatar se probojoval do zakončení, jeho střelecký pokus jen o malý kousek minul branku.

45:31
    Sledujeme nyní hodně takticky vedený hokej. Ani jeden celek se nikam nežene. Domácí se snaží vyrovnat, ale musí také myslet na obranu.

46:00
    Po delší době se hlasitě ozývají domácí fanoušci, kteří ženou Red Wings za srovnáním stavu zápasu.

46:15
    Hra je přerušena, následovat bude komerční přestávka. Režie multimediální kostky nad ledem se nyní věnuje všem třem brankám, které jsme zatím viděli.

46:43
    Hostující Mikael Backlund zavezl puk do útočného pásma, ale nedokázal přihrát spoluhráči. Nic to nemění na tom, že Flames hrají styl hry, který jim vyhovuje.

47:25
    Jimmy Howard musel zasahovat po nepříjemné střele, kterou vyslal jeden z hráčů Calgary.

47:43
    Rychlý hokej pokračuje dál. Zbytečně sen nepřerušuje.

47:59
    Domácí hokejisté vyrovnává ještě před polovinou třetí třetiny. Red Wings se dostali do přečíslení dva na jednoho. Henrik Zetterberg nevystřelil přesně, puk se následně dostal za branku, ANTHONY MANTHA jej vyvezl před branku a střelou na bližší tyč vyrovnává. Pohledné zakončení dramatizuje utkání. Asistence: Henrik Zetterberg a Gustav Nyquist.
    47:59 Anthony MANTHA - 2:2

49:05
    Frans Nielsen ze středního pásma dojel kotouč směřující na zpoza branky na útočnou modrou, opřel se do střely. Jeho rána ale končí vysoko nad brankou.

50:00
    Henrik Zetterberg si říkal o přihrávku, spoluhráč mu skutečně kotouč přihrál, ale zakončit se domácímu hráči nepodařilo.

50:23
    20:25, tak vypadá aktuálně statistika střel na branku. Aktivnější jsou hosté, kteří před malou chvíli přišli o vedení.

51:01
    Domácí hokejisté čekají na vhodný moment pro založení útočné akce. Výborně k nim ale přistupuje soupeř. Útočníci Red Wings nemají mnoho prostoru pro nějakou výraznější akci.

52:17
    Nerozhodný stav však neplatil dlouho, hosté se znovu dostávají do vedení. Dougie Hamilton rozjel akci, v níž pokračoval Michael Frolík. Ten našel výbornou přihrávkou volného MIKAELA BACKLUNDA, jehož střela končí v brance. Zakončující hráč měl už snadnou práci. Asistence: Michael Frolík a Dougie Hamilton.
    52:17 Mikael BACKLUND - 2:3

53:01
    Flames vedou o jednu branku a nyní jsou na řadě domácí hráči, aby se pokusili vyrovnat stav zápasu.

53:27
    Anthony Mantha zavezl puk do útočného pásma, do zakončení se ale nedostal. Domácí hráč neměl prostor pro zakončení, výborně k němu přistoupili soupeři.

54:10
    Hunter Shinkaruk se dostal do rychlé akce, na jejímž konci byla střela zápěstím. Puk se odrazil od brankové konstrukce mimo branku.

54:32
    Po komerční přestávce pokračuje zápas, finální část třetí třetiny se blíží. Stále vedou o jednu branku hosté.

55:10
    Mike Green hledal u druhé tyčky postaveného spoluhráče, ale přihrávka se mu nepodařila.

55:35
    Mnoho času už domácím na vyrovnání nezbývá, hostující celek velmi dobře brání jednobrankový náskok.

56:15
    Hostující celek kontroluje hru, puk z obranného pásma rychle rozehrál co nejdál od vlastní branky.

56:38
    Domácí se snaží vytvořit si velký tlak, hostující tým situaci zvládá s přehledem.

57:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve třetí třetině a hosté mají kotouč v útočném pásmu pod kontrolou.

57:24
    Calgary Flames vyhodilo na icing, buly před brankou Chada Johnsona.

57:35
    Detroit se snaží něco vymyslet, ale nemůže se stabilněji dostat do útočného pásma. Obrana Flames hraje velmi zodpovědně.

58:13
    Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Jimmy Howard – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo). Domácí brankář už byl na cestě na střídačku, ale hosté k němu nahodili kotouč, a tak jej odehrál. Udělal to ovšem nešikovně, a tak inkasuje trest za vyhození puku mimo hřišitě.

58:47
    Závěr zápasu dohrávají hosté v početní výhodě, domácí odvolávají brankáře, sledujeme tedy hru pět na pět.

59:22
    Jonathan Ericsson zkoušel vystřelit, ale jeho rána byla zblokovaná.

59:42
    Vypadá to, že to domácí už nestihnout. Vyrovnat mohl Tomáš Tatar, ale jeho rána končí vysoko nad.

Během první třetiny jsme sledovali poměrně rychlý hokej, který nabízel nebývalé množství střel na branky (10:10) a osobních soubojů. Ani jeden celek nedokázal své šance proměnit, a tak platil po odehraných dvaceti minutách bezbrankový stav.

Druhá třetina nabídla podobný obrázek hry jako ta první. Dlouhou dobu jsme viděli střelecky chudou pasáž hry po divoké první části. Garnett Hathaway svým prvním gólem v NHL vyrovnal stav zápasu. Více branek nepadlo, a tak po 40 minutách odcházely oba týmy z ledu za stavu 1:1.

Z kraje třetí třetiny se hosté dostali do vedení díky brance Stajana. Domácí ale dokázali vyrovnat, prosadil se elegantním zakončením Anthony Mantha. Vítěznou branku vstřelil v čase 52:17 hostující Mikael Backlund. Flames vyhrávají tento duel 3:2 a získávají body do tabulky.
    Garnett Hathaway s pukem, se kterým vstřelil první gól v NHL.

Československá stopa v utkání:
    Tomáš Tatar (DET) 1+0, 2 střely, čas na ledě 17:15
    Michael Frolík (CGY) 0+1, 2 střely, čas na ledě 20:05

1. Dougie Hamilton (CGY) 0+3
    2. Jonathan Ericsson (DET) 0+0
    3. Matthew Tkachuk (CGY) 0+0 (04:11:27)
    Backlund vstřelil vítěznou branku utkání!

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 9. Tatar (Abdelkader, Marčenko), 48. Mantha (Zetterberg, Nyquist) – 24. Hathaway (D. Hamilton, Ferland), 43. Stajan (D. Hamilton, Shinkaruk), 53. Backlund (Frolík, D. Hamilton)

Detroit Red Wings: Howard – DeKeyser, Green, Ericsson, Marčenko, Kronwall, Sproul – Mantha, Zetterberg, Nyquist – Nielsen, D. Larkin, Vanek – Tatar, Sheahan, Abdelkader – D. Miller, Glendening, Ott.
    Calgary Flames: Ch. Johnson – Giordano, D. Hamilton, Brodie, D. Wideman, Kulak, Engelland – S. Bennett, Monahan, Brouwer – Tkachuk, Backlund, Frolík – Shinkaruk, Stajan, Chiasson – Ferland, F. Hamilton, Hathaway.

Rozhodčí: Pollock, Lee – Kovachik, Shewchyk

Diváci: 20 027