Barys – Kunlun 4:1 (kon.) | Jekatěrinburg – Chabarovsk 1:2 (0:2 po s.n.) | Chanty-Mansijsk – Vladivostok 0:1 (kon.)
Magnitogorsk – Jaroslavl 2:1 (kon.) | Čeljabinsk – Dynamo Moskva 1:2 (po pr.) | Ufa – Viťaz 1:2 (kon.)
Metallurg Magnitogorsk
2:1 (0:1, 2:0, 0:0)
Lokomotiv Jaroslavl
Středa 23.11.2016, 15:00 • Arena Metallurg • KHL

Ode mne je to pro dnešek vše. Já Vám přeji příjemný zbytek večera a někdy příště opět na shledanou. (17:29:36)

Československá stopa

Jan Kovář (MET) 0 + 0, čas na ledě – 16:30
    Tomáš Filippi (MET) 0 + 0, čas na ledě – 15:52

Dnešní utkání je za námi. Hosté do dnešního zápasu vstoupili lépe, když po první třetině vedli díky brance Kraskovskijho 0:1. Domácí ale dokázali ve druhé třetině otočit stav utkání, když nejdříve dokázal vyrovnat Lee, a poté dokázal otočit Antipin, který překvapil Murygina. Hosté ve třetí třetině sahali po vyrovnávající brance, kterou sice dokázali vstřelit, ale po konzultaci rozhodčích s videorozhodčím branka nemohla být uznána z důvodu ofsajdu. Domácí tak v dnešním zápase vítězí 2:1 a připisují si do tabulky další důležité tři body.

Střely na branku: 24 – 39
    Vyhrané buly: 34 – 25

59:56
    Lee zkusil trefit odkrytou klec ze středního pásma, ale branku zhruba o metr minul.

59:15
    Denis Kazionov mohl definitivně rozhodnout střelou do odkryté branky, ale střelou ze středního pásma trefil pouze brusle jednoho z vracejících se obránců.

59:10
    Oddechový čas pro hosty.

59:05
    Hosté to zkoušejí už zhruba půl minuty bez brankáře.

58:21
    Talbot se dostal k odraženému kotouči těsně před Samsonovem, kterého ale následnou střelou nedokázal překonat, neboť brankář domácího celku předvedl fantastický zákrok.

58:00
    Poslední dvě minutky třetí třetiny!

57:30
    Hosté se snaží o vyrovnání, ale zatím se jim vůbec nedaří se dostat s kotoučem do útočného pásma.

56:05

55:55
    Hosté teď dokázali vyrovnat na 2:2, ale rozhodčí branku neuznal z důvodu ofsajdu, který čárový přehlédli, ale po konzultaci s videorozhodčím se potvrdilo, že se opravdu jednalo o ofsajd.

55:20
    Dronov se dostal ve vlastním oslabení ke střele z pravého kruhu, ale jeho pokus Murygin dokázal vyrazit nad branku.

55:04
    Domácí opět vyhazují kotouč z vlastní třetiny až za branku Murygina.

54:41
    Domácí dokázali vyhodit kotouč z vlastní třetiny a mohou tak jít vystřídat.

54:29
    Kronwall vyslal na branku další střelu, kterou ale opět Samsonov dokázal vyrazit mimo tři tyče.

54:10
    Kronwall vyslal na branku střelu od modré, kterou ale Samsonov pohodlně vyrazil do rohu kluziště.

54:06
    Domácí hrají ve čtyřech!

54:05
    Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Chris Lee – 2 min., sekání).

53:41
    Hosté to teď překombinovali v útočném pásmu a o kotouč tak přišli.

53:17
    Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Maxime Talbot – 2 min., nedovolené bránění).
    Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Dmitrij Kazionov – 2 min., sekání).

52:49
    Kronwall napřáhl ke střele od modré, ale trefil pouze jednoho z obránců, od kterého se kotouč odrazil do středního pásma.

52:37
    Hosté si mezi sebou předávají kotouč v útočném pásmu.

52:06
    Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Denis Kazionov – 2 min., napadení).

51:41
    Jeden z hostujících hráčů se na útočné modré srazil s čárovým rozhodčím, ale hra pokračuje dále. Oba už jsou zpět na nohou.

50:28
    Hosté jsou momentálně lepším týmem, ale domácí se zatím úspěšně brání.

49:42
    Zaripov pouze nahodil kotouč do útočného pásma a následně celá jeho pětka jela střídat.

49:20
    Mozjakin vyslal na branku nebezpečnou střelu z levého kruhu. Jeho tvrdou střelu však nakonec dokázal Murygin chytit do své lapačky!

48:25
    Kadějkin se dostal s kotoučem podél pravého mantinelu až před Samsonova, kterého ale překonat střelou mezi betony nedokázal.

47:54
    Hra se momentálně pohybuje spíše ve středním pásmu.

46:51
    Další samostatný únik jednoho z hostujících hráčů. Kraskovskij však před Samsonovem zazmatkoval a kotouč poslal vedle pravé tyče Samsonovy svatyně!

46:37
    Komerční přestávka.

46:36
    Hosté teď vyslali na branku asi pět střel za sebou. Samsonov však zatím drží svůj tým!

45:47
    Jeden z hostujících hráčů vyslal na branku tvrdou střelu od modré, ale branku přestřelil.

45:06
    Bereglazov vyslal na branku střelu z mezikruží. Jeho pokus však zblokoval jeden z obránců do ochranné sítě.

44:18
    Osala se snažil projít s kotoučem středem kluziště až do útočného pásma, avšak se mu to nepodařilo, neboť vjel přímo do jednoho z obránců.

43:19
    Korškov se hnal s kotoučem sám proti brankáři. Samsonov však proti jeho forhandové kličce předvedl skvělý zákrok a podržel tak svůj tým!

42:55
    Domácí si mezi sebou špatně přihráli v útočném pásmu a o kotouč tak přišli.

42:08
    Hosté drží kotouč na svých holích a snaží se vymyslet něco směrem dopředu.

41:07
    Apalkov vyslal na branku střelu z levého kruhu, se kterou ale Samsonov neměl větší potíže a kotouč pohodlně vyrazil mimo tři tyče.

40:44
    Kaletnik napřáhl ke střele od modré čáry, ale branku minul.

40:05
    Domácí vyhráli úvodní buly třetí třetiny a ihned se s kotoučem ženou směrem dopředu.

40:01

Další třetina začne přibližně v 16:51.

Druhá třetina je za námi. Domácí hráli ve druhé třetině jako vyměněný a dokázali otočit stav utkání. Nejdříve se v jednatřicáté minutě prosadil z přesilové hry Chris Lee a vyrovnal tak na 1:1. V samotném závěru se potom prosadil také Viktor Antipin, který překvapit Murygina střelou k bližší tyči. Hosté tak budou muset ve třetí třetině ještě zabrat, aby dokázali s tímto pro ně nepříznivým výsledkem ještě něco udělat.

Střely na branku: 10 – 13
    Vyhrané buly: 11 – 12

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:50
    Ve druhé třetině se už zřejmě nic nestane a do kabin se tak půjde s největší pravděpodobností za stavu 2:1.

39:00
    Poslední minutka druhé třetiny.
    38:37 Viktor ANTIPIN - 2:1

38:37
    Metallurg právě vstřelil branku!
    Domácí otáčejí stav utkání a vedou tak 2:1! VIKTOR ANTIPIN se dostal s kotoučem podél pravého mantinelu až před Murygina, kterého dokázal překvapit střelou k bližší tyči! Asistence: Chris Lee a Sergej Mozjakin.

38:01
    Timkin se dostal zcela osamocen ke střele z mezikruží, ale kotouč poslal trestuhodně pouze nad branku!

37:24
    Těreščenko napřáhl ke střele z vrcholu levého kruhu, ale Murygina překonat nedokázal.

36:49
    Mozjakin se dostal ke střele z levého kruhu, ale branku přestřelil.

35:43
    Kosov ujel obráncům, ale Murygina překonat nedokázal!

35:36
    Apalkov nahodil kotouč na branku od modré čáry. Před Samsonovem však kotouč nedokázal nikdo z jeho spoluhráčů tečovat, a ten tak nakonec skončil v moci brankáře Samsonova.

35:12
    Apalkov vyslal na branku střelu z levého kruhu, ale branku vysoko přestřelil.

34:09
    Gavrikov se dostal do samostatného úniku. Při kličce do backhandu mu však kotouč utekl z čepele a k zakončení se tak nedostal.

34:06
    Oba týmy jsou v plném počtu.

33:44
    Kozun vyslal na branku střelu z vrcholu pravého kruhu, ale branku pouze přestřelil.

32:52
    Bereglazov vyslal na branku střelu z mezikruží, ale kotouč poslal jen vedle pravé tyče Muryginovy branky.

32:14
    Čistov se dostal ke kotouči v útočném pásmu, ale místo střely, nebo přihrávky se následně dostal s kotoučem do středního pásma,

32:06
    Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Jan Kovář – 2 min., držení hole).

32:01
    Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Vladislav Gavrikov – 2 min., vysoká hůl).

31:33
    Kontiola poslal nepřesnou přihrávku před branku od levého mantinelu a kotouč se tak dostal pouze na hokejku jednoho z domácích hráčů.

31:00
    Ofsajd domácích. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu.
    30:24 Chris LEE - 1:1

30:24
    Domácí využívají přesilovou hru a vyrovnávají na 1:1! CHRIS LEE dostal hodně prostoru ke střele z mezikruží a následnou střelou mířenou k pravé tyči nedal Muryginovi žádnou šanci! Asistence: Viktor Antipin a Sergej Mozjakin.

29:55
    Hosté dokázali vyhodit a mohou tak jít pohodlně vystřídat.

29:40
    Až teď to zkusil od modré Těreščenko, ale branku minul.

29:22
    Domácí si mezi sebou předávají kotouč v útočném pásmu, ale ke střele se zatím nikdo z nich neodhodlal.

29:07

29:06
    Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Michail Pašnin – 2 min., podražení).

28:18
    Kovář poslal špatnou přihrávku před branku od pravého mantinelu a ke kotouči se tak dostávají hosté.

27:10
    Jevgenij Timkin a Maxime Talbot se do sebe pustili ve středním pásmu a rozhodčí musí opět vylučovat.

26:31
    Gavrikov vyslal na branku střelu od modré, kterou ale dokázal zblokovat mimo branku jeden z obránců.

25:33
    Samsonov teď vytáhl fantastický zákrok proti střele jednoho z protihráčů z pravého kruhu!

24:25
    Oskar Osala se ve středním pásmu popral s Alexandrem Kadějkinem a oba tak posílá rozhodčí na trestnou lavici. Dvě minuty ještě vyfasoval za hrubost hostující hráč Rušan Rafikov.

24:23
    Lee napřáhl ke střele od modré čáry, ale branku vůbec netrefil.

23:55
    Zaripov vyslal na branku střelu z pravého kruhu, ale branku přestřelil.

23:23
    Korškov tak dlouho držel kotouč v útočném pásmu, až o něj přišel.

22:48
    Hosté si mezi sebou špatně přihráli v útočném pásmu a o kotouč tak přišli.

21:37
    Oba týmy začali druhou třetinu velice opatrně a hra se momentálně pohybuje spíše ve středním pásmu.

21:07
    Kotouč skončil v ochranné síti. Vhazovat se tak bude před Muryginem.

20:24
    Kronwall napřáhl ke střele od modré čáry. Střela mu ale vůbec nesedla a kotouč tak po jeho střele skončil daleko vedle levé tyče Samsonovy klece.

20:05
    Domácí vyhráli úvodní buly druhé třetiny a momentálně s kotoučem kombinují ve vlastní třetině.

20:01

Další třetina začne přibližně v 15:52.

První třetina je za námi. Zápas je zatím velmi vyrovnaný, ale hosté se přeci jenom dokázali dostat v první třetině do vedení, a to zásluhou Pavla Kraskovskijho, který se z bezprostřední blízkosti nemýlil. Domácí se v první třetině dostai prakticky do jediné šance, ve které ale Jan Kovář selhal. Stav utkání je tak po první třetině 0:1.

Střely na branku: 12 – 14
    Vyhrané vhazování: 14 – 7

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:48
    V první třetině se už nic zřejmě nestane a oba celky tak odejdou do kabin za stavu 0:1.

19:00
    Poslední minutka první třetiny.

18:38
    Domácí vyhodili kotouč až k Muryginovi, a ten ho následně poslal k jednomu ze svých spoluhráčů.

17:42
    Jeden z hostujících hráčů se snažil překonat Samsonova střelou ze středního pásma, ale Samsonov dával pozor a kotouč pohodlně vyrazil do rohu kluziště.

16:45
    Timkin se dostal s kotoučem podél levého mantinelu ke střele z levého kruhu. Jeho následný střelecký pokus ale dokázal Murygin v pohodě vyrazit mimo tři tyče.

16:34
    Hra se momentálně pohybuje převážně ve středním pásmu.

15:47
    Bereglazov nahodil kotouč na branku od modré čáry. Před brankou se však nenacházel nikdo z jeho spoluhráčů a Murygin tak kotouč svou hokejkou ztečoval mimo tři tyče.

15:42

15:25
    Kraskovskij se dostal ke střele z mezikruží, ale branku vůbec netrefil.

14:46
    Domácí teď posílají na branku soupeře jednu střelu za druhou, ale Murygin zatím odolává.

13:57
    Kosov sice skvěle vypíchl kotouč jednomu z protihráčů ve středním pásmu, ale ten mu nakonec utekl až k Muryginovi, který si pro něj dojel daleko z branky.

13:26
    Jan Kovář se popral v útočném pásmu s Pašninem a oba tak míří na trestnou lavici.

13:00
    Zaripov našel skvělou přihrávkou od levého mantinelu před brankou Kováře. Ten ale následně poslal kotouč jen těsně vedle levé tyče Muryginovy svatyně.

12:47

12:38
    Lee dostal nabito na modrou čáru, ale jeho tvrdý pokus dokázal Murygin vyrazit mimo tři tyče.

12:08
    Těreščenko napřáhl ke střele od modré čáry, ale branku minul.

11:14
    Hosté dokázali v pohodě vyhodit kotouč z vlastní třetiny a mohou tak jít vystřídat.

11:03
    Kotouč skončil mimo kluziště a rozhodčí ukazují, že se bude vhazovat ve středním pásmu.

10:47
    Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Rušan Rafikov – 2 min., držení protihráče).

10:04
    Mosaljov dostal skvělou přihrávku před Samsonova od jednoho ze svých spoluhráčů. Jeho následný střelecký pokus z první ale dokázal brankář domácího celku zastavit svým levým betonem.

09:23
    Domácí se snaží ihned vyrovnat, ale zatím se jim to příliš nedaří.
    08:26 Pavel KRASKOVSKIJ - 0:1

08:26
    Jaroslavl právě vstřelila branku!
    Hosté se dostávají do vedení! PAVEL KRASKOVSKIJ dostal skvělou přihrávku před branku od zadního mantinelu a střelou z první k levé tyči nedal Samsonovi žádnou šanci kotouč chytit. Asistence: Jegor Korškov a Alexandr Polunin.

07:46
    Domácí si mezi sebou neporozuměli ve středním pásmu a o kotouč tak přišli.

06:55
    Gavrikov napřáhl ke střele od modré čáry. Jeho pokus ale dokázal těsně před Samsonovem zblokovat jeden z obránců mimo tři tyče.

06:19
    Domácí ztratili kotouč v útočném pásmu a dopředu tak mohou hosté.

06:05

06:04
    Lee se dostal ke střele z levého kruhu, ale Murygin jeho příliš nepovedený pokus v pohodě chytil do své lapačky.

05:14
    Ljubuškin se snažil dostat s kotoučem středem kluziště do útočného pásma. Na útočné modré ho ale zastavil jeden z domácích obránců a kotouč mu vypíchl z čepele.

04:26
    Bereglazov vyslal na branku střelu od modré. Murygin ale jeho střelu dobře viděl a kotouč tak dokázal pohodlně chytit do své lapačky.

04:14

03:54
    Zaripov napřáhl ke střele z mezikruží. Jeho pokus ale dokázal ztečovat jeden z obránců do ochranné sítě.

03:41
    Zakázané uvolnění hostů. Vhazovat se tak bude před Muryginem.

03:02
    Kontiola se ani nadvakrát nedokázal dostat ke střele z levého kruhu a hrát tak mohou domácí.

02:44

02:11
    Kotouč skončil na střídačce domácích. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

02:06
    Domácí vyhodili kotouč přes všechny čáry a vhazovat se tak bude před Samsonovem.

01:48
    Čerepanov napřáhl ke střele od modré čáry. Jeho pokus ale Samsonov dobře viděl a kotouč tak dokázal vyrazit mimo tři tyče.

01:14
    Těreščenko pouze nahodil kotouč do útočného pásma, kde se k němu dostal jeden z obránců.

00:24
    Talbot se dostal do samostatného úniku, ale na Samsonova nevyzrál!

00:05
    Domácí vyhráli úvodní buly první třetiny a ihned se s kotoučem ženou směrem dopředu.

00:01

Oba týmy jsou již na ledové ploše. Domácí dnes nastupují v tmavě modrých dresech, hosté dnes oblékli bílé dresy.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Metallurg Magnitogorsk: Samsonov (Košečkin) – Antipin, Lee (A), Chabarov, S. Těreščenko, Bereglazov, Budkin, Dronov – Mozjakin (C), Jan Kovář, Zaripov (A) – Kaletnik, Osala, Timkin – A. Sjomin, Filippi, Kosov – Švyrjov, Dm. Kazionov, Platonov – De. Kazionov.

Lokomotiv Jaroslavl: Murygin (Sudnicin) – Kronwall (C), Gavrikov, Rafikov, Pašnin, Ljubuškin, Koledov, Čerepanov – Kozun, Kontiola, Talbot – Apalkov (A), Kadějkin, Mosaljov (A) – Kartajev, Loktionov, Čistov – Polunin, Kraskovskij, Korškov – Iljenko.

Rozhodčí: Jeřábek, Ščeňov – Sivov, Šeljanin.

x

Poslední 3 vzájemná utkání

Magnitogorsk – Jaroslavl 4:1
    Jaroslavl – Magnitogorsk 3:0
    Jaroslavl – Magnitogorsk 1:4

Nejproduktivnější hráči obou mužstev

Na domácí straně to je ruský útočník Sergej Mozjakin, který má momentálně na svém kontě 25 gólů a 25 asistencí.

Na druhé straně to je kanadský útočník Brandon Kozun, který má momentálně na svém kontě 9 gólů a 18 asistencí.

Jaroslavl se momentálně nachází v tabulce Západní konference na čtvrté příčce s pětapadesáti body. Po jednatřiceti odehraných zápasech má na svém kontě 15 výher v normální hrací době, 3 výhry po prodloužení či nájezdech, 4 prohry po prodloužení či nájezdech a 9 proher v normální hrací době. Venku zatím Lokomotiv odehrál patnáct zápasů, ze kterých 6x vyhrál v normální hrací době, 2x vyhrál po prodloužení či nájezdech, 2x prohrál po prodloužení či nájezdech a 5x prohrál v normální hrací době.

Posledních 5 zápasů

Podolsk – Jaroslavl 2:1
    Jaroslavl – Dyn. Moskva 2:0
    Jaroslavl – Petrohrad 1:7
    Jaroslavl – CSKA Moskva 3:1
    Jaroslavl – Čerepovec 1:4

Magnitogorsk se momentálně nachází v tabulce Východní konference na první příčce s jednasedmdesáti body. Po třiatřiceti odehraných zápasech má na svém kontě 21 výher v normální hrací době, 2 výhry po prodloužení či nájezdech, 4 prohry po prodloužení či nájezdech a 6 proher v normální hrací době. Na domácím kluzišti Metallurg odehrál osmnáct zápasů, ze kterých 14x vyhrál v normální hrací době, 2x vyhrál po prodloužení či nájezdech a 2x prohrál po prodloužení či nájezdech.

Magnitogorsk – Dyn. Moskva 5:0
    Sp. Moskva – Magnitogorsk 1:5
    Nižnij Novgorod – Magnitogorsk 2:1
    Soči – Magnitogorsk 0:5
    Magnitogorsk – Lada 5:3

Zdravím všechny hokejové fanynky a fanoušky. Vítejte u dnešního zápasu ruské nejvyšší hokejové soutěže KHL mezi Metallurgem Magnitogorsk a Lokomotivem Jaroslavl.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Martin Penker

Branky a nahrávky: 31. Lee (Antipin, Mozjakin), 39. Antipin (Lee, Mozjakin) – 9. Kraskovskij (Korškov, Polunin)

Rozhodčí: Jeřábek, Ščeňov – Sivov, Šeljanin