Barys – Kunlun 4:1 (kon.) | Jekatěrinburg – Chabarovsk 1:2 (0:2 po s.n.) | Chanty-Mansijsk – Vladivostok 0:1 (kon.)
Magnitogorsk – Jaroslavl 2:1 (kon.) | Čeljabinsk – Dynamo Moskva 1:2 (po pr.) | Ufa – Viťaz 1:2 (kon.)
Traktor Čeljabinsk
1:2 (0:0, 1:1, 0:0 - 0:1)
Dynamo Moskva
Středa 23.11.2016, 15:00 • Traktor Arena, Čeljabinsk • KHL

Česká stopa v utkání

Pavel Francouz (TRK) 31 zák., 2 góly, 93,9% (17:20:40)

Statistiky: Střely: 33 – 62; Střely na bránu: 22-33; Vhazování: 22-20; Zablokované střely: 15-4; Hity: 9-12; Fauly: 3-3; Trestné minuty: 6-6.

Maxim Jakuceňa v závěru druhé třetiny na ledě Traktoru rychle odpověděl na úvodní gól utkání v podání Iljy Nikulina a zápas došel po uplynutí 60 minut do prodloužení, v němž dovršil obrat Dinama Moskva Jegor Dugin. Konečný výsledek. Traktor Čeljabinsk 1 Dinamo Moskva 2 po prodloužení.

61:12 Jegor DUGIN - 1:2

61:12
    Dinamo právě vstřelilo branku!
    JEGOR DUGIN mezi kruhy pro vhazování plácl do puku, který se od jednoho ze stínících obránců Traktoru odrazil nad lapačkou Pavla Francouze do vzdálenějšího levého horního rohu brány. Prodloužení je u konce a Dinamo vítězí 2:1! Asistence: Maxim Karpov.

60:15
    Andrej Kutějkin v přesilové hře a úvodu prodloužení vypálil od modré čáry, jeho následný pokus byl ale zablokován.

60:01

Statistiky po třetí třetině: Střely: 33-60; Střely na bránu: 22-32; Vhazování: 22-19; Zablokované střely: 14-4; Hity: 9-11; Fauly: 3-3; Trestné minuty: 6-6.

Maxim Jakuceňa bleskově odpověděl v závěru druhé třetiny na gól Iljy Nikulina, a jelikož ve třetí části žádný gól nepadl, o osudu utkání bude muset rozhodnout prodloužení nebo nájezdy. Skóre po třetí třetině. Traktor Čeljabinsk 1 Dinamo Moskva 1.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:59
    Konstantin Gorovikov v závěru normální hrací době nebezpečně vypálil na levém křídle od modré čáry a jeho střela letící zhruba dva decimetry nad ledem mířila k přední tyči, Pavel Francouz ale předvedl spektakulární zákrok a puk ukryl ve své lapačce!

59:50
    Traktoru Čeljabinsk se podařilo vyhodit a v normální hrací době už se zřejmě nic nestane.

59:00
    Do konce třetí třetiny zbývá odehrát 1 minuta.

58:20
    Konstantin Klimontov v obranném pásmu zasáhl krosčekem Alexandra Rybakova a Dinamo má v přesilové hře obrovskou šanci rozhodnout.

57:59
    Alexandr Šinin zkusil vypálit od modré čáry a jeho následná střela našla pouze výstroj Alexandra Jerjomenka.

57:26
    Dinamu Moskva se nepodařilo přesně rozehrát a Traktor Čeljabinsk se bez problému pro tuto chvíli ubránil.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 39. Jakuceňa (Kolcov) – 37. I. Nikulin, 62. Dugin (Karpov)

Traktor Čeljabinsk: Francouz (Děmčenko) – Borodkin, N. Bělov, Děnisov (A), Kolcov, Šinin (C), Klimontov, A. Petrov – Černikov, Szczechura, Roy – Pestunov (A), Jakuceňa, Kručinin – Gubarev, J. Petrov, Pankov – Šarov, Peňkovskij, Zinovjev.
    Dynamo Moskva: Jerjomenko (Lazušin) – Robinson, Kutějkin, Rylov (A), I. Nikulin (A), Makljukov, Hietanen – Karsums, Cvetkov, A. Galimov – Tarasov, Dugin, Karpov – Gorovikov (C), Kokarev, Brjukvin – Kokujov, Rybakov, Igumnov – Sopin, Čebykin.

Rozhodčí: Denis Naumov, Alexandr Sergejev. Čároví: Eduard Metalnikov, Alexandr Sirotkin