Minnesota – Pittsburgh 6:2 (kon.) | Anaheim – Chicago 2:3 (kon.) | San Jose – NY Islanders 3:2 (kon.)
Washington – Buffalo 3:1 (kon.) | Nashville – Winnipeg 5:1 (kon.) | Boston – Calgary 1:2 (kon.)
New Jersey – Detroit 4:5 (po pr.) | Tampa – Columbus 3:5 (kon.) | Dallas – Vancouver 2:1 (kon.)
Arizona – Edmonton 3:2 (2:1 po s.n.)
Tampa Bay Lightning
3:5 (0:2, 2:1, 1:2)
Columbus Blue Jackets
Sobota 26.11.2016, 01:40 • Amalie Arena, Tampa • NHL
    Obránce Tampy Witkowski si připsal první bod v kariéře.

Z mé strany je to pro dnešek vše. Děkuji vám za pozornost a někdy příště u onlajnů napočtenou. (04:44:36)

Vítězný gól Brandona Saada.

Branka Cama Atkinsona, která potvrdila výhru Columbusu.

Třetí třetina
    V závěrečné části se domácím podařilo nejprve srovnat. Hedman nabil Kučerovovi, ale ten se nerozpakoval a našel lépe postaveného Paláta, jenž tečoval kotouč mezi betony Bobrovskije. Tento stav, podobně jako ve druhé třetině, nevydržel moc dlouho. O necelou minutu později se prosadil Brandon Saad, jenž řpi hře čtyři na čtyři zakončil střelou k tyči. Domácí dostali k dipozici krátce po polovině třetiny přesilovku 4 na 3, ale místo, aby srovnali, tak inkasovali. Cam Atkinson vybojoval kotouč a překvapil obránce i brankáře Bishopa přesnou střelou.

Druhá třetina
    Ve druhé třetina se jako první prosadili domácí. Kučerov se dostal k odraženému puku po famózní akci Johnsona a snížil na 1:2. Tento stav trval jen a pouze 31 vteřin a změnil jej hostující Anderson, který byl v souboji před brankou chytřejší a poslal kotouč do sítě. Druhou třetinu uzavřelo snížení na 2:3, o které se postaral Garrison, jenž šťastně dorazil svou vlastní střelu.

První třetina
    Pasivní domácí zaskočil již ve čtvrté minutě Wennberg, jež dostal mnoho prostoru a poslal Jackets do vedení. To navýšil o chvíli později Foligno, jež využil dobré práce Atkinsona, jenž chytře "nacentroval" kotouč do brankoviště.

Dnešní utkání, které bylo velice plodné na góly, je minulostí!
    Pojďme si jej zrekapitulovat třetinu po třetině.

59:51
    Devět vteřin před koncem zachytil Bobrovskij kotouč a přerušuje hru.

59:38
    Columbus perfektně udržel vlastní modrou a domácí musí pro puk až k vlastní brance.

59:11
    Ohlášena poslední minuta třetí třetiny a hosté vyhazují puk do středního pásma.

58:42
    Domácí jsou pořád v pásmu a hledají pozici ke střele.

58:20
    Až teď jsme se dočkali střely, ale s tou si hostující brankář poradil.

Kryštof Severa

Branky a nahrávky: 29. Kučerov (T. Johnson, Palát), 39. Garrison (Filppula, Witkowski), 44. Palát (Kučerov, Hedman) – 4. Wennberg (Saad, J. Johnson), 9. N. Foligno (Atkinson, Werenski), 30. J. Anderson (Hartnell), 45. Saad (Wennberg), 52. Atkinson

Tampa Bay Lightning: Bishop (Vasilevskij) – Hedman (A), Šustr, Nestěrov, Coburn, Garrison, Koekkoek, Witkowski – Killorn, Naměstnikov, Kučerov – Point, T. Johnson (A), Callahan (A) – Palát, Filppula, Drouin – Paquette, Boyle.
    Columbus Blue Jackets: Bobrovskij (McElhinney) – Werenski, S. Jones, J. Johnson, D. Savard, R. Murray, Nutivaara – Saad, Wennberg, N. Foligno (C) – Jenner (A), Dubinsky (A), Atkinson – Hartnell, W. Karlsson, J. Anderson – Hännikäinen, Sedlák, Gagner.

Rozhodčí: St. Laurent, Nicholson – Devorski, Jonny Murray