Novokuzněck – Toljatti 3:2 (kon.) | Novosibirsk – Nižněkamsk 2:6 (kon.) | Omsk – Kazaň 2:3 (po pr.)
Jekatěrinburg – Kunlun 4:3 (kon.) | N.Novgorod – Minsk 1:4 (kon.) | Soči – Záhřeb 0:1 (kon.)
Spartak Moskva – HC Slovan 4:2 (kon.) | Riga – Jokerit 1:2 (kon.)
Torpedo Nižnij Novgorod
1:4 (0:3, 0:0, 1:1)
HC Dinamo Minsk
Sobota 26.11.2016, 15:00 • Nagorny Arena • KHL

Byli jsme svědky hodně nervózního utkání, které provázelo spousta potyček a strkanic a viděli jsme také jednu velmi tvrdou bitku mezi Ashtonem a Šinkevičem. Minsk si už v první třetině vypracoval tříbrankový náskok, když se trefili Komarov, Kulakov a Matěruchin. Ve druhé třetině plné trestných minut na obou stranách na góly ani nebyl čas a tak jsme si museli počkat na další branku do třetí části utkání, když domácí Aljajec snížil na 1:3. Jenže pak obrana Novgorodu trestuhodně chybovala, když nechala jet Ambožejčika samotného na Proskurjakova. Ten brankáře Novgorodu propálil a pečetil tak výhru Minsku 4:1 (17:48:03)

59:39
    Vorobjov byl hlavním agresorem této situace a dostává desetiminutový osobní trest.

59:39
    Utkání je již rozhodnuto, ale i tak to na ledě ještě hodně jiskří, rozhodčí musejí řešit další strkanici několika hráčů.

58:33
    Scrivens pomáhá svým spoluhráčům s rozehrávkou, ti rozhodně nikam nespěchají.

56:57
    Tvrdá střela Alexeje Potapova až na Scrivense neprošla. Vzápětí si už Ben Scrivens musel připsat zákrok proti dorážce Gračjova a zvládl to.

56:35
    Novgorod už odvolal brankáře a zkouší to v šesti.

56:13
    Jevgenij Gračjov nahodil puk do roku, tam jej ovšem domácí nedokázali vybojovat.

55:11
    Za hákování odjíždí na trestnou lavici Gavrus.
    53:58 Dmitrij AMBOŽEJČIK - 1:4

53:58
    Dinamo Minsk právě vstřelilo branku!
    Minsk už nejspíš rozhoduje utkání, protože znovu vede o tři góly. DMITRIJ AMBOŽEJČIK jel úplně sám na Proskurjakova a překonal jej přesnou střelou k tyči. Asistence: Kirill Gotovec.

52:26
    Hosté operují za brankou Proskurjakova, ale žádná přihrávka před branku z toho nakonec nebyla.
    47:54 Arťom ALJAJEV - 1:3

47:54
    Torpedo právě vstřelilo branku!
    A daří se jim to. Tvrdá rána ARŤOMA ALJAJEVA od modré prosvištěla Scrivensovi na ramenem a je tak sníženo na 1:3. Asistence: Dmitrij Sjomin, Alexandr Frolov.

47:30
    Gragnani je vyloučen za podražení, pokud chtějí domácí ještě něco se zápasem udělat, měli by tuto přesilovku využít.

45:40
    Potvrzujeme návrat Proskurjakova do branky Novgorodu.

45:40
    Nikita Komarov mohl navýšit na 4:0, protože měl možnost trestného střílení, a Ilju Proskurjakova, který se vrátil do brány, ale nepřekonal, nedokázal ani pořádně zakončit.

44:56
    Jevgenij Mozer střílel zápěstím, avšak puk na Scrivense neprošel.

42:21
    Zákrok po střele od modré čáry si připsal Scrivens.

Petr Sumbal

Branky a nahrávky: 48. Aljajev (D. Sjomin, Frolov) – 1. N. Komarov (Šinkevič), 10. Kulakov, 16. Matěruchin (Kovyršin, Klinkhammer), 54. Ambožejčik (Gotovec)

Torpedo Nižnij Novgorod: Proskurjakov (15. Kasutin) – Šulenin, Lofquist, K. Vorobjov, M. Osipov, Aljajev, Jegoršev, Al. Makarov – Gračjov, Mozer, Galuzin (A) – D. Sjomin, Frolov (A), Rasskazov – Žerděv, McMillan, Norman – A. Potapov (C), Urakov, Ashton – Verjajev.
    HC Dinamo Minsk: Scrivens (Lalande) – Lisovec, Gotovec, Korobov, Gragnani, Chenkel, Šinkevič – Drozd, Stas, Matěruchin – Klinkhammer (A), Kovyršin, N. Komarov – Pavlovič (C), Ellison, Gavrus – Karaban, Kulakov (A), Kitarov – Ambožejčik.

Rozhodčí: Serej Gusev, Konstantin Olenin – Alexandr Zacharenkov, Alexandr Sadovnikov