Kladno – HC Litvínov 6:3 (kon.) | Kolín – Č. Budějovice 1:5 (kon.) | Zlín – Vítkovice 1:5 (kon.)
Chomutov – HC Plzeň 2:5 (kon.) | Sparta – K. Vary 3:2 (kon.) | Liberec – Havlíčkův Brod 4:3 (po pr.)
Havířov – Kometa Brno 0:2 (kon.) | Vsetín – Jihlava 0:4 (kon.) | Písek – Mladá Boleslav 2:9 (kon.)
Letňany – Slavia 3:5 (kon.) | Třinec – Olomouc 7:1 (kon.)
Bílí Tygři Liberec
4:3 (2:0, 1:2, 0:1 - 1:0)
BK Havlíčkův Brod
Sobota 26.11.2016, 12:30Extraliga staršího dorostu • 26. kolo

To je vše, děkuji za pozornost a u dalších onlajnů se budu těšit na shledanou. (14:44:06)

Bílí Tygři sice v utkání promarnili tříbrankové vedení, ale nakonec se přece jen radují z vítězství. V nastaveném čase přiřkl svěřencům Jiřího Kudrny bod navíc Vítek Turský.

60:38
    Liberec právě vstřelil branku!
    Je dobojováno! Rozhodující gól utkání střílí liberecký kapitán VÍTEK TURSKÝ, jehož tvrdá rána zapadla přesně do horního kouta havlíčkobrodské brány. Asistence: Jan Šír, Jan Jeník.

60:15
    Veverkovu dělovku příklepem Hrstka vytěsnil ramenem nad.

60:01

Šedesát minut o vítězi nerozhodlo, a tak po krátké pauze uvidíme prodloužení.

60:00

59:20
    Bouřil vypálil bekhendem nad hostující klec.

58:53
    Piskač vypálil ihned po buly nad Hrstkovu klec a zápas nejspíše směřuje do prodloužení.

57:51
    Šírovo nahození od modré čáry skončilo na vrchní síťce brány, kde ho rychle přikryl Blažek.

56:40
    Habermann pozdravil Blažka pořádnou dělovkou od modré, hostující gólman byl pozorný.

55:51
    Obrovský závar před hostující klecí! Kotouč za brankovou čáru se postupně snažili dotlačit Burda, Jeník a Turský. Hosté však svoji klec dokázali ubránit.

Oddechový čas pro hosty.

54:35
    Šafařovský vystřelil příklepem z bezprostřední blízkosti a rozvlnil boční síť.

53:47
    Bálikovu střelu srazil Přibyl na Krejsovu hůl, jenže jakkoliv se liberecký bek snažil vystřelit rychle, Blažek se v klidu stihl přesunout.

52:55
    Turský od modré vyprášil jen Blažkovu lapačku.

52:18
    Tygři v přesilovce zatím nezáří, teď se navíc hra po jejich icingu přesune před Hrstku.

51:55
    Šance pro domácí! Menší trest za hákování si na trestné lavici odpyká Teplý (HBR).

50:30
    Jeník Blažkovi dobře zaclonil Turského projektil od modré, puk navzdory tomu trefil výstroj havlíčkobrodského gólmana.

49:46
    Zakázané uvolnění hostů, hra se vrátí zpět před Blažka.

48:42
    Turského ránu skryl Blažek ve své výstroji.

47:34
    Za Blažkem zvonila horní tyč. Literova překvapivá střela změnila krátce před havlíčkobrodským gólmanem směr, avšak skončila jen na brankové konstrukci.

46:38
    Tecl prosvištěl do útočné třetiny po pravém křídle a prověřil Hrstku dobrou střelou zápěstím. Maskovaný Tygr odpravil vyrážečkou puk do rohu.

45:06
    Havlíčkův Brod právě vstřelil branku!
    Je vyrovnáno! Horákova bomba se od zadního mantinelu odrážela před bránu na hůl Bálika, který ale minul klouzající puk a prakticky tím daroval branku MICHALU TEPLÉMU, který bez problému překonal bezmocného Hrstku. Asistence: Viktor Horák.

44:32
    Přesilová hra šelem končí předčasně. Jeník (LIB) totiž odsedí menší trest za nedovolené bránění.

43:52
    Turského dělovka příklepem prosvištěla těsně vedl havlíčkobrodské svatyně.

43:28
    Dvě minuty za nedovolené bránění odpyká hostující Rubner (HBR).

42:57
    Veverka vypálil zápěstím, Hrstka vyrazil atypicky držadlem hole do rohu.

41:38
    Dobrá akce dua Bitman-Litera. První jmenovaný prošel do útočného pásma, kde přenechal puk svému spoluhráči, který nezištně pálil do horního rohu brány. Blažek však na jeho pokus v pohodě dosáhl.

40:40
    Teplý hledal z obranné třetiny na útočné modré Veverku, ten ale jeho prudký pas nezkrotil na čepeli své hole.

40:01

V prostředním dějství sice Liberec zvýšil náskok na 3:0, od té doby ale Havlíčkův Brod převzal otěže utkání a za svou aktivitu se dočkal hned dvougólové odměny. Ve třetí části, která startuje přibližně ve 14:04, bude jistojistě útočit na vyrovnání.

40:00

39:26
    Hosté jeli pro změnu ve dvou na jednoho! Zakončující Cachnín ale trefil Hrstkovy betony.

39:13
    Charvát skvělým pasem vyslal do brejku Mocka, ten však na Blažka zakončením po ledě nevyzrál!

38:13
    Ofsajd hráčů v červenobílé kombinaci.

37:25
    Dospělova střela příklepem byla sražená mimo.

36:11
    Horák nahodil z hloubi středního pásma, Hrstka raději puk ze své výstroje nevytřepával a podržel ho.

35:05
    Jeník naskočil z trestné lavice a protáhl Blažka ranou zápěstím na zadní tyč. Vyrážečka havlíčkobrodského gólmana však úřadovala.

34:13
    Bouřil vyvezl kotouč za modrou čáru a jemným nahozením ho poslal za Blažkovu bránu.

33:40
    Polákovu jedovku od modré čáry obětavě vykryl obránce Bálik.

32:43
    Jeník (LIB) ve středním pásmu zbytečně fauloval a za podražení už putuje na trestnou lavici.

32:17
    Liberecký kapitán Turský si nepohlídal ofsajd.

31:30
    Oba týmy kupí jednu chybu za druhou.

29:58
    Dondovi na špatném ledě sjel puk z čepele a Hrstka snadno vykryl jeho pomalý pokus.

29:58
    Tygři působili v přesilovce nemastně neslaně a Charvát se rozhodl změnit to střelou od modré. Jenže trefil jen prvního clonícího hráče, který ihned vyrazil do brejku. Před Hrstkou ho ale Charvát lehce zahákoval a rozhodčí nemilosrdně nařídil trestné střílení!

28:22
    Trest pro hostujícího Pejchala – dvě minuty za podražení.

28:00
    Zápletka je najednou na světě! Hrstka vůbec neměl ponětí, kam vyrazil Polákovu ránu od modré. V jeho brankovišti se pak nejlépe zorientoval VÁCLAV PISKAČ, který puk doslova dostrkal za brankovou čáru. Asistence: Daniel Polák.

27:44
    Ira (LIB) dostává menší trest za podražení.

27:32
    Blažek před dotírajícím Mockem raději přikryl puk.

26:48
    Tygři se opět v pohodě brání.

25:43
    Dospěl (LIB) musí pobýt na trestné lavici za podražení.

24:06
    Dobrá odpověď Havlíčkova Brodu. Tecl po přejezdu modré čáry přenechal kotouč VÁCLAVU PISKAČOVI a ten našel mezírku v Hrstkově postoji na přední tyči. Asistence: Marek Tecl.

23:48
    Tak to byla prachbídná přesilovka hostujícího celku, která končí inkasovanou brankou. Burdovu střelu vyrazil Blažek jen k JANU JENÍKOVI a ten se z dorážky nemýlil. Asistence: Václav Burda.

23:37
    Po dalším zaváhání jel sám na Blažka tentokrát Piroutek, neuspěl.

23:10
    Veverkovi se podařilo tečovat Lachmanovu ránu od modré, Hrstka byl pozorný.

22:24
    Bitman jel zničehonic sám na Blažka, který ale jeho zakončení na vyrážečku vystihl.

21:51
    Had (LIB) je odeslán k časoměřičům na dvě minuty za nedovolené bránění.

20:26
    Jeník zavezl puk do útočného pásma podél levého mantinelu a přihrával do nebezpečného prostoru před Blažkem. Tam však vládli hostující beci.

20:01

Pod Ještědem zatím není k vidění nikterak atraktivní hokej, ale co je podstatné, že padají góly. Tygry nejprve poslal do vedení Radim Piroutek a pouhých pět sekund před sirénou zvýšil náskok David Aubrecht. Druhá třetina začne přibližně ve 13:18.

20:00

19:55
    Tygři udeřili v oslabení. Na přihrávku Bouřila si od modré čáry sjel obránce DAVID AUBRECHT, který prudkou ranou zápěstím mezi nohy havlíčkobrodského obránce rozvlnil síť. Asistence: Kryštof Bouřil.

18:30
    Polák tvrdě vypálil od modré a Hrstkovi kotouč vypadl, což byl povel pro dorážejícího Veverku. Ten to ale s důrazem trochu přehnal a poté, co Hrstka dostal kotouč pod kontrolu, došlo k šarvátce, za kterou jak Veverka (HBR), tak liberecký Turský (LIB) dostali dvě minuty.

18:15
    Na závěr třetiny je tu trest pro Habermanna (LIB) za hákování.

16:35
    Irův projektil od modré čáry schytal blokující Veverka.

15:34
    Litera se protáhl mezi dvěma protihráče a už už hledal Mocka. Tecl ale domácího forvarda natolik rozhodil, že následná přihrávka neměla potřebný směr.

14:38
    Icing Havlíčkova Brodu, vhazovat se bude po pravici Blažka.

13:50
    Šíp si to namířil přímo před bránu a táhlým forhendovým blafákem se snažil Blažka nachytat. Hostující gólman se však roztáhl na brankové čáře a betonem puk zastavil.

13:13
    Havlíčkobrodští se nyní provinili postavením mimo hru.

12:10
    Hosté se skvěle brání a Tygři působí v přesilové hře poměrně bezradným dojmem.

11:30
    Burda se proháčkoval až před Blažka, jenže bekhendem poslal kotouč mimo tři tyče.

10:46
    Teď jdou ale hosté do tří! Rubner (HBR) dostává menší trest za hákování.

10:24
    Turskému uniká kotouč do středního pásma, chvilka oddechu pro hostující obranu.

10:06
    Je tu další vyloučení! Pokorný (HBR) si odpyká dvě minuty za hákování.

08:38
    Bouřilův pokus z otočky mířil jen do Blažkova betonu.

07:45
    Veverka se teď postaral o pořádný průvan před libereckou bránou! Kotouč ale skončil někde pod ležícím libereckým brankářem.

06:40
    Úvodní branka je na světě! Tygři tentokrát těžili z důrazného napadání dvojice Hájek-Dospěl, která zpoza brány propašovala puk mezi kruhy na RADIMA PIROUTKA a nikým neobtěžovaný forvard domácího celku bekhendem překonal Blažka. Asistence: Matěj Hájek, Luboš Dospěl.

06:03
    Hra je teď plná nepřesností.

04:37
    Charvát vyprášil pouze Blažkovu lapačku.

03:56
    Po ráně Turského z hranice útočného pásma zaduněl jen zadní mantinel.

03:23
    Polák (HBR) inkasoval menší trest za hákování.

03:10
    Domácí se v oslabení nechali strhnout a vyrazili ve třech dopředu. O puk ale brzy přišli a hosté jeli do rychlého brejku. Zakončující Piskač ale netrefil přihrávku svého spoluhráče ideálně.

02:10
    Lachman nepříjemně otestoval Hrstku od modré čáry, domácí gólman měl co dělat, aby vyrazil ramenem nad.

01:35
    Liberečtí se díky dobré práci Dospěla osvobozují.

01:14
    Charvát (LIB) nedovoleně bránil v rohu obranného pásma a dostává dvě minuty.

00:20
    Hostující gólman Blažek nezačal zápas moc šťastně a zpoza brány prachbídně rozehrál na hůl Šíra. Ten ihned vracel kotouč do brankoviště, po odrazu od bruslí jednoho z havlíčkobrodských obránců se puk odrazil mimo.

00:01

Bílí Tygři Liberec: Hrstka (Zajíček) – Aubrecht, Krejsa, Turský (C), Charvát, Habermann, Had, Ira, Bálik – Dospěl, Šíp, Šír, Mocek, Litera, Jeník, Bitman, Hájek, Burda, Piroutek, Šafařovský, Bouřil

BK Havlíčkův Brod: Blažek (Folvarský) – Zvěřina, Polák, Adam, Rubner, Horák, Lachman – Piskač, Pejchal, Donda, Tecl, Přibyl, Veverka, Pokorný, Cachnín, Teplý (C)

Rozhodčí: Wagner – Grundler, Košťálová.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.

Jan Kousal

Branky a nahrávky: 7. Piroutek (Hájek, Dospěl), 20. Aubrecht (Bouřil), 24. Jeník (Burda), 61. Turský (Šír, Jeník) – 25. Piskač (Tecl), 28. Piskač (Polák), 46. Teplý (Horák)

Rozhodčí: Wagner – Grundler, Košťálová