Janov – Perugia 4:3 (po pr.) | Bologna – Hellas Verona 4:0 (kon.)
Janov CFC
4:3 (2:0)
Perugia Calcio
Čtvrtek 01.12.2016, 18:00 • Stadio Comunale Luigi Ferraris, Janov • Italský pohár • 4. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Italský pohár má na programu další zápasy a my budeme sledovat duel mezi Janovem a Perugií. Favoritem je hostující celek.

Janov CFC zatím odehrál v poháru jedno utkání. V minulém kole hostil na svém hřišti celek Lecce a dlouho to vypadalo, že Janov v poháru skončí, protože prohrával 1:2, ale pak zabral a nakonec vyhrál 3:2 a postoupil do další fáze.

Perugia Calcio odehrála v poháru už dva zápasy. V tom prvním hostila celek Alessandrie a po velkém boji nakonec vyhrála těsně 1:0. I v dalším kole se Perugia představila doma, kde nakonec porazila Carpi 2:1.

Poslední vzájemné zápasy

Janov – Perugia 0:1
    Perugia – Janov 2:2

Janov CFC: Lamanna – Edenilson, Biraschi, Cofie, Orbán – Laxalt, Burdisso, Veloso – Ocampos – Simeone, Pandev
    Náhradníci: Perin, Gentiletti, Izzo, Ntcham, Gakpé, Lazovič, Muñoz, Brivio, Fiamozzi, Rigoni, Rincón, Ninković

Perugia Calcio: Elezaj – Alhassan, Del Prete, Monaco, Mancini – Guberti, Ricci, Dezi – Drole, Bianchi, Buonaiuto
    Náhradníci: Rosati, Imparato, Zavan, Acampora, Di Carmine, Santopadre, Volta, Belmonte, Nicastro, Di Chiara, Di Nolfo, Brighi.

Hráči obou celků jsou na trávníku, takže duel začne za malý okamžik.

Vše je připraveno, jdeme na to.

1

1
    Domácí začali velmi aktivně a hned se tlačí před branku, kterou střeží Elezaj.

2
    Stále mají míč ve své moci domácí fotbalisté, kteří začali hodně aktivně. Hosté vůbec neví, co mají hrát a pouze se zmateně brání.

3
    Janov právě vstřelil branku!
    A ze svého tlaku domácí celek vytěžil úvodní branku. Po autovém vhazování se ve vápně dostal k hlavičce GIOVANNI SIMEONE, který se vyhnul ofsajdu, a pohotově překonal Elezaje.
    3. Giovanni SIMEONE - 1:0

4
    Hosté se hned vydali dopředu a nakonec vybojovali první rohový kop.

5
    Po rohu se jeden z hráčů dostal do zakončení, ale to postrádalo přesnost a rozehrávat tak bude Lamanna.

7
    A po další akci domácího celku měl Elezaj práci, ale s nepříjemným pokusem aktivního Simeoneho si dokázal poradit.

8
    Nyní se už Simeone ofsajdu nevyhnul a akce Janova tedy skončila nezdarem. Domácí ale začali opravdu skvěle.

10
    Po chybě hostů se do zakončení opět dostal Simeone, ale i tentokrát ho vychytal připravený Elezaj, který se ale musel hodně natahovat!

11
    Rohový kop pro Perugii.

12
    Ze svého druhého rohu ale hosté nic nevytěžili a stále tak prohrávají o jednu branku.

13
    Vzápětí to hosté zkusili dlouhým nákopem, ale ani ten se neujal a na tahu jsou opět hráči Janova.

14
    Ale hosté rychle získali míč, vydali se dopředu a vybojovali třetí roh.

15
    Ale rozehrávka rohových kopů se zatím hostům příliš nedaří. Domácí se v pohodě brání a Lamanna zatím neměl téměř žádnou práci.

17
    Po dobrém centru se jeden z hráčů Janova dostal k hlavičce, ale byl zády k brance a Elezaj s tímto pokusem neměl žádný problém.

19
    Je tu další rohový kop pro Perugií. Dočkáme se vyrovnávací branky?

20
    Míč poslal do vápna Guberti, ale žádný z jeho spoluhráčů se do zakončení nedostal. Hosté jsou však stále u míče.

21
    Guberti se prodral do vápna, zbavil se protihráče, ale s jeho přízemním pokusem si domácí brankář skvěle poradil!
    21. Guberti brankáře neprostřelil

22
    Hosté zahrávali další dva rohy, ale ani z jednoho se nic neurodilo a stav se tedy nemění.

24
    Žlutou kartu dostává Del Prete (Perugia Calcio).

26
    Oba celky se tlačí dopředu a hraje se v hodně svižném tempu. Diváci, kterých ale moc nepřišlo, se zatím rozhodně nenudí.

27
    Hosty zastavil útočný faul a na tahu jsou domácí, kteří nikam nepospíchají a trpělivě kombinují.

29
    Nakonec se domácí přeci jen vydali dopředu, ale opět je zastavil ofsajd. I tentokrát v něm byl velmi aktivní Simeone.

31
    Nyní je k vidění hlavně mnoho nepřesných přihrávek a hraje se tak zejména uprostřed hrací plochy.

33
    Domácí hráč byl ošetřován a chvíli se nehrálo. Vypadá to, že už je v pořádku a duel tedy může pokračovat.

35
    Domácí se usadili na polovině svého soupeře a kombinují, ale zatím daleko od branky, kterou střeží Elezaj.

37
    A GORAN PANDĚV zvyšuje na 2:0! Po krásné kombinaci se makedonský střelec dostal k míči a z hranice velkého vápna ho parádně napálil za bezmocného Elezaje. Krásná branka!
    37. Goran PANDEV - 2:0

39

40
    Po rohu se jeden z hostujících hráčů dostal do zakončení, ale jeho rána postrádala přesnost.

42
    První poločas se pomalu, ale jistě blíží ke svému konci, tak uvidíme, zda se ještě něčeho zajímavého dočkáme.

43
    Osmý roh pro Perugii.

44
    Ale i tentokrát se Janov ubránil a stav se nemění. Domácí jsou nyní u míče a nikam nepospíchají, což je zcela pochopitelné.

45
    Hraje se poslední minuta prvního poločasu.

45+1
    Rozhodčí přidal jednu minutku.

45+1

První poločas je za námi. Sledujeme zajímavý duel, který zatím nabídl dvě branky. Dvakrát se prosadil domácí Janov, který tak vede nad Perugií 2:0 a kráčí za postupem do další fáze. Ve druhém dějství to ale ještě bude zajímavé.
    Domácí se v prvním poločase radovali dvakrát a vedou tak 2:0.

Druhý poločas začne přibližně v 19:02.

Hráči se vrací zpět na trávník, takže druhý poločas začne za mlaý okamžik.

46

46
    Střídání v týmu Janov CFC: ze hřiště odchází Ocampos, přichází Ninković.

48
    Hosté začali velmi aktivně a hned vybojovali rohový kop.

49
    Perugia zahrávala už devátý rohový kop, ale ani z jednoho nic nevytěžila a stále tak prohrává o dvě branky. Hosté to budou mít ve druhém poločase velmi těžké.

51
    Nyní to hosté zkusili dlouhým nákopem, ale ve vápně Janova kraloval pozorný Cofie, který poslal míč do bezpečí.

52
    A po další akci hostů skončil míč v zámezí a od své branky bude rozehrávat Lamanna, který nikam nepospíchá.

53
    Drole si skvěle zpracoval míč a ocitl se sám před brankářem, ale ten si s jeho pohotovým zakončením parádně poradil a míč vyrazil!

54
    Z desátého rohu nic nebylo a Perugia tak i nadále prohrává o dvě branky. Ve druhém poločase ale hraje velmi dobře.

55
    Perugia právě vstřelila branku!
    Ale to už neplatí, protože ROLANDO BIANCHI snižuje na rozdíl jedné branky. Po dobrém centru poslal Drole míč do tyče, ale k dorážce se dostal hbitý BIANCHI a uklidil míč za Lamannu.
    55. Rolando BIANCHI - 2:1

57
    Jeden z hostujících hráčů byl ošetřován, ale už je v pořádku a duel může pokračovat.

59
    Hosté samozřejmě ožili a stále se nyní tlačí dopředu.

60
    Po rychlé akci se do zakončení dostal domácí střídající Ninković, ale jeho rána postrádala přesnost.

62
    Je před námi posledních zhruba třicet minutek a vzhledem k tomu, že je to pouze o gól, tak je jasné, že to bude ještě hodně zajímavé.

63
    Rohový kop pro Janov.

64
    Po centru se do zakončení natlačil aktivní Ninković, ale jeho zakončení nebylo ani tentokrát přesné a stav se nemění.

65
    Je vyrovnáno! Po centru z pravé straně se jeden z hráčů dostal na zadní tyči do zakončení, to příliš nezvládl, ale poslal míč před branku a JEAN-ARNEL DROLE ho hlavou uklidil za bezmocného Lamannu.
    65. Jean-Arnel DROLE - 2:2

66
    Střídání v týmu Perugia Calcio: ze hřiště odchází Dezi, přichází Acampora.

67
    Střídání v týmu Perugia Calcio: ze hřiště odchází Guberti, přichází Di Nolfo.

69
    Zahrozil střídající Ninković, který zůstal sám na zadní tyči, ale po jeho hlavičce se vyznamenal pozorný Elezaj, který míč reflexivně vyrazil!

71
    Vypadalo to, že o postupujícím je rozhodnuto, ale Perugia vyrovnala na 2:2 a konec bude ještě hodně zajímavý.

73
    Na konci akce domácího celku byl opět Ninković, ale ani tentokrát se neprosadil.

75
    Oba celky se stále tlačí dopředu a chtějí rozhodnout, tak uvidíme, zda se dočkáme další branky, zřejmě by byla tou postupující.

77
    Střídání v týmu Janov CFC: ze hřiště odchází Biraschi, přichází Lazovič.

79
    Po delší době na sebe upozornil Simeone, ale jeho zakončení postrádalo přesnost a Elezaj práci neměl.

81
    Je před námi posledních deset minutek, tedy pokud duel neskončí nerozhodně.

83
    Domácí jsou v posledních minutách o něco aktivnější, ale hosté se v pohodě brání.

85

86
    Už třináctý roh zahrávali hosté, ale z toho posledního nic nebylo a na tahu je tak Janov.

87
    Rohový kop pro domácí.

88
    Ani domácí fotbalisté nic nevymysleli a vypadá to, že se dočkáme prodloužení.

90
    Rozhodčí přidal pět minutek.

90+1
    Žlutou kartu dostává Drole (Perugia Calcio).

90+2
    Oba celky se ještě tlačí dopředu, ale ani jednomu se v útočné fázi nedaří podle představ.

90+4
    Domácí šli do přečíslení, ale vše skončilo nepřesnou přihrávkou.

90+5
    Ještě rohový kop pro Janov.

90+5
    Z rohu ale nic nebylo a už se zřejmě nic nestane.

90+5
    Druhý poločas skončil.
    Diváci se dnes rozhodně nenudí, tak uvidíme, co přinese prodloužení, nebo zda rozhodnou penalty.

Utkání mezi Janovem a Perugií skončilo nerozhodně 2:2. Domácí vedli 2:0, ale hosté ve druhém poločase zabrali a vyrovnali na 2:2. Na řadě je tedy prodloužení, případně penalty.

91
    Začal první poločas prodloužení.

92
    Domácí vstoupili do prodloužení velmi aktivně a hned se tlačí před branku soupeře.

93
    Ze snažení domácích ale nic nebylo. Od své branky bude rozehrávat Elezaj, který nikam příliš nepospíchá.

95
    Perugia se v prodloužení zatím pouze brání. Domácí jsou jasně lepší, ale do šance se zatím nedostali.

97
    Na druhé straně se dostal k hlavičce z hranice velkého vápna Bianchi, ale s tímto pokusem si Lamanna v pohodě poradil.

99
    Obraz hry je nyní stále stejný. Hosté se nikam netlačí a pouze brání. Naopak domácí útočí, ale zatím nevymysleli vůbec, ale vůbec nic.
    Janov vedl 2:0, ale Perugia vyrovnala a sledujeme tedy prodloužení. Uvidíme, zda se dočkáme penalt.

100

101
    Míč poslal do vápna Veloso, ale žádný z jeho spoluhráčů se k němu nedostal.

101
    Domácí byli jasně lepší a zcela zaslouženě jdou znovu do vedení! GORAN PANDĚV dostal přihrávku na vápno, skvěle se s míčem otočil a poslal ho přesně pod břevno!
    101. Goran PANDĚV - 3:2

103
    Hosté se hned vydali dopředu a vybojovali roh.

104
    Hosté zahrávali už čtrnáctý roh, ale ten jim vyrovnávací branku nepřinesl a k postupu má tak blíže Janov.

105
    Tak ještě jeden roh pro Perugii.

105
    Míč poslal do vápna Ricci a do zakončení se dostal Mancini, ale branku trefit nedokázal.

105
    První prodloužení skončilo.

V první části prodloužení se trefil Panděv a Janov tak znovu vede, a to 3:2. Hosté musí zabrat, jinak v poháru končí. Je před námi tedy ještě patnáct minutek, případně penalty.

106
    Začalo druhé prodloužení.

108
    Hosté se snaží a tlačí se dopředu, ale domácí zkušeně kontrolují své těsné vedení.

109
    Domácí se dostali k míči a hned šli dopředu, ale zastavil je pomezní rozhodčí, ofsajd.
    O zatím postupovou branku se postaral zkušený Panděv.

111
    Žlutou kartu dostává Laxalt (Janov CFC).

112
    Na sebe to nyní vzal Del Prete, ale jeho zakončení nemělo gólové parametry a Janov stále vede o jednu branku.

113

114
    Po rohu reklamovali hosté ruku, ale rozhodčí zůstal klidný a pokutový kop pro Perugii neodpískal.

116
    A je zřejmě definitivně rozhodnuto, protože NIKOLA NINKOVIĆ se dostal do vápna z velkého úhlu parádně propálil Elezaje!
    116. Nikola NINKOVIĆ - 4:2

118
    Domácí kontrolují konec zápasu a užívají si postupový výsledek.

120
    Hraje se poslední minuta tohoto zápasu.

120
    Žlutou kartu dostává Ninković (Janov CFC).

120
    Tak hosté ještě v samém závěru utkání snižují na rozdíl jedné branky. Po rohovém kopu se míč odrazil na hranici velkého vápna, kde byl FRANCESCO DI NOLFO, který ho krásně napálil přímo do šibenice!
    120. Francesco Di NOLFO - 4:3

120

Je dobojováno. Sledovali jsme zajímavé utkání, kdy domácí vedli po prvním poločase 2:0, ale ve druhém dějství Perugia zabrala a vyrovnala na 2:2 a šlo se do prodloužení. V něm se dvakrát prosadil domácí Janov a Perugia pouze jednou, takže Janov vyhrál 4:3 a postoupil do další fáze.

To je z mé strany vše, hezký večer. (20:33:50)

Jakub Kopřiva

Branky: 3. Simeone, 37. Panděv, 101. Panděv, 116. Ninković – 55. Bianchi, 65. Drole, 120. Nolfo

Karty:   111. Laxalt (JAN), 120. Ninković (JAN) – 24. Prete (PRG), 90+1. Drole (PRG)

Janov CFC: Lamanna – Edenilson, Biraschi (77. Lazovič), Cofie, Orbán – Laxalt, Burdisso, Veloso – Ocampos (46. Ninković) – Simeone, Panděv (104. Ntcham)

Perugia Calcio: Elezaj – Alhassan, Del Prete, Monaco, Mancini – Guberti (67. Di Nolfo), Ricci, Dezi (66. Acampora) – Drole, Bianchi, Buonaiuto (105. Di Carmine)