Chabarovsk – Čerepovec 4:2 (kon.) | Vladivostok – Petrohrad 1:4 (kon.) | Kunlun – CSKA Moskva 0:2 (kon.)
Novosibirsk – Novokuzněck 1:2 (kon.)
Amur Chabarovsk
4:2 (1:0, 0:0, 3:2)
Severstal Čerepovec
Pondělí 05.12.2016, 10:30 • Platinum Arena • KHL
    Jakub Kovář dnes předvedl 33 úspěšných zákroků, ani to však na výhru nestačilo

Jakub Kovář z @hc_severstal ???????????? #CCMGoalie #MadeOfHockey #repost @hc_severstal

Fotka zveřejněná uživatelem CCM Hockey Czech Republic (@ccmhockeyczechrepublic),

Domácí tým vyhrává tento zápas poměrem 4:2. Amur se dostal do vedení 3:0, Čerepovec rychle ´vstřelil dvě branky, čímž zdramatizoval závěr. Výhru Chabarovsku pojistil do prázdné branky Kristian Kuusela. Body tak důstávají v Chabarovsku. (13:09:25)

Chabarovsk právě vstřelil branku!
    Výhru domácích do prázdné branky potvrzuje atakovaný KRISTIAN KUUSELA. Bez asistence.

59:45
    Juha Metsola kryje další střelecký pokus hostů. Následovat bude vhazování před brankou Amuru.

59:24
    Jakub Kovář je na střídačce, hosté to zkouší se šesti bruslaři. Buly ve středním pásmu.

59:24
    Oddechový čas pro hosty.

59:24
    Hosté se dostali do postavení mimo hru, vhazovat se bude ve středním pásmu. To vyhovuje domácím.

59:00
    Poslední minuta hry, Severstal pravděpodobně odvolá brankáře.

58:40
    Čerepovec je v plném počtu, nyní už nemá mnoho času na vstřelení vyrovnávací branky.

58:21

58:00
    Hlasatel právě ohlásil poslední dvě minuty hry ve druhé třetině, domácí vedou o jeden gól a hrají přesilovku.

57:42
    Amur hraje aktivně, dostal se do útočného pásma, kde kombinuje.

57:14
    Domácí hokejisté mají v závěru zápasu k dispozici přesilovou hru, která by jim měla pomoci k výhře.

56:21
    Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Igor Radulov – 2 min. + osobní trest do konce utkání, zásah do hlavy nebo krku).

55:45
    Šance k vidění nejsou, brankáři nemají práci. Sledujeme velkou taktickou bitvu. Čerepovec zápas pořádně zdramatizoval.

54:01
    Sledujeme rychlou hru, hosté se snaží vyrovnat, naopak domácí brání jen jen to jde.

52:41
    Oddechový čas pro domácí.
    52:41 Ruslan KARLIN - 3:2

52:41
    Čerepovec právě vstřelil branku!
    Je zaděláno na pořádné drama, po pěkné kombinaci se k puku dostal RUSLAN KARLIN. Jeho rána míří přesně do horního růžku branky, rozdíl ve skóre je už jen jeden gól. Asistence: Dmitrij Kagarlickij a Jakub Kovář.
    52:16 Igor MAGOGIN - 3:1

52:16
    Gól v oslabení, do brejku se dostal IGOR MAGOGIN, jehož střela prošla mezi betony brankáře až za brankovou čáru. Bez asistence.

51:50
    Domácí mají k dispozici další přesilovou hru. Nedaří se jim hrát stabilně před brankou Severstalu.

51:21
    Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Nikolaj Stasenko – 2 min., faul kolenem).

50:25
    Osobních soubojů začíná přibývat. Domácí hráči kontrolují dění na ledové ploše. Hosté se zatím marně snaží vypracovat si tlak před brankou soupeře.

49:50
    Teemu Ramstedt se probojoval ke kotouči v útočném pásmu, na modré našel Alexeje Byvalceva, jehož pokus o střelu byl velmi nepovedený.

49:04
    Mnoho střeleckých šancí k vidění není, sledujeme spíše taktický hokej. Severstal by už pomalu mohl myslet jen na útok, neboť prohrává o tři branky.

48:25
    Alexandr Avcin se dostal do útočného pásma, od modré přihrával před branku, kde byl jeho spoluhráč. Pas byl ale zblokovaný. Směr hry se tak otáčí.

47:45
    Blíží se polovina třetí třetiny, domácí hokejisté upevnili své vedení, prosadili se hned dvakrát velmi rychle po sobě. Hosté to budou mít ve zbytku zápasu těžké.

46:22
    Čerepovec se snaží s výsledkem něco udělat, domácí hokejisté mu ale nedávají mnoho prostoru pro zakončení.
    45:38 Kirill KAPUSTIN - 3:0

45:38
    Ke krásné individuální akci se dostal domácí KIRILL KAPUSTIN. Dostal se až před branku, počkal si na pohyb maskovaného muže a puk poslal pod horní tyčku. Asistence: Maxim Kondratěv a Juha Metsola.

44:54
    Severstal se snaží rychle snížit, domácí brankář Juha Metsola kryje střelecké pokusy soupeře.
    43:13 Vitalij POPOV - 2:0

43:13
    Jan Kolář rozjel akci, ve které pokračoval Igor Ruděnkov. Ten přihrál do míst, kde byl VITALIJ POPOV. Ten se rozhodl pro samostatnou akci, kterou nadvakrát zakončil. Jakub Kovář v brance neměl šanci zasáhnout, domácí se dostávají do vedení o dva góly. Asistence: Igor Ruděnkov a Jan Kolář.

41:54
    Čerepovec hraje za svou brankou, snaží se něco vymyslet. Přihrávka do středního pásma byla nepřesná, píská se icing.

41:33
    Zbytečně se nepřerušuje, sledujeme plynulou hru. Šancí a střeleckých pokusů je k vidění velmi málo.

40:56
    Clay Wilson rozehrává od své branky, hosté se však do útočného pásma na dlouhou nedostali. Směr hry se rychle otáčí.

40:35
    Začala třetí třetina zápasu, který zatím přinesl jednu jedinou branku.

40:01

Druhá třetina přinesla opatrný hokej, aktivní hra Amuru pokračuje dál. Gól jsme v prostřední dvacetiminutovce neviděli, a tak stále platí vedení Chabarovsku, které zajistil drobnou tečí Tomáš Zohorna.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:46

39:10
    Vitalij Aťušov vystihl špatnou přihrávku na modré čáře, dostal se do velké šance, kterou nedokázal proměnit. Na druhé straně pak v zakončení selhal Ilja Chochlov.

38:54
    Juha Metsola kryje ránu, kterou na něho vyslal Jurij Trubačjov. Buly v útočném pásmu Čerepovce.

38:30
    Chabarovsk dokázal vyhodit přes všechny čáry, Severstal tak musí rozehrávat od své vlastní branky.

38:00
    Závěr druhé třetiny odehrají hostující hokejisté v početní výhodě. Mají ideální možnost na vstřelení vyrovnávající branky.

37:46
    Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Teemu Ramstedt – 2 min., podražení).

37:00
    Jurij Nazarov založil útočnou akci, kterou překazila nepřesná přihrávka na jeho spoluhráče. Amur tak přišel o útočné pásmo a možnost navýšit své vedení.

36:38
    Nepřesností je momentálně k vidění poměrně hodně, ani jeden tým si nedokáže stabilněji vytvořit tlak v útočném pásmu.

35:59
    Domácí se pokoušeli něco vymyslet před brankou soupeře, ale přihrávka na volného Vladislava Ušenina byla nepřesná.

35:30
    Juha Metsola kryje dobrou ránu, kterou se prezentoval Ilja Chochlov, buly před brankou Chabarovsku.

35:00
    Dostáváme se do finální části druhé třetiny, Amur stále drží jednobrankové vedení, které zařídil Tomáš Zohorna.

34:19
    Sergej Lapin vyhrál souboj ve středním pásmu, a tak pokračoval do toho útočného. Tam už na domácí obránce nevyzrál.

33:40
    Hra se přelévá ze strany na stranu, ani jeden celek se do výraznějších šancí nedostává.

33:13
    Čerepovec se probojoval před branku soupeře, ale zakončit se mu nepodařilo. Oba týmy střídají.

32:35
    Následovat bude komerční přestávka.

32:14
    Kirill Kapustin se dostal do dobré střelecké pozice, od obrany dostal prostor pro zamíření, ale českého brankáře překonat nedokázal.

31:01
    Domácí brankář odrazil střelecký pokus Alexandra Avcina do ochranné sítě nad brankou, bude se vhazovat v obranném pásmu Amuru.

29:35
    Nikolaj Stasenko založil útočnou akci, neměl komu přihrát, a tak pokračoval sám do útočného pásma. Do zakončení se probojoval, ale jeho rána byla zblokovaná.

29:20
    Vitalij Popov přidává dvacátý střelecký pokus domácích. Produktivita je však nízká, ujala se jedna jediná rána, kterou výborně tečoval Tomáš Zohorna.

29:10
    19:10, tak vypadá aktuální statistika střel na branku.

28:45
    Tvrdý rána Kristiana Kuusely končí v náruči hostujícího brankáře.

28:33
    Mnoho šancí tento zápas nenabízí, sledujeme poklidný hokej, který se změnil v taktickou bitvu. Čeká se na chyby.

27:26
    Jevgenij Mons se z ničeho nic dostal v útočném pásmu k puku a zakončil. Domácí Juha Metsola byl pozorný.

27:03
    Danil Romancev špatně přešel do útočného pásma, píská se postavení mimo hru. Buly v neutrální zóně.

26:26
    Jakub Kovář dokázal střelu ze střední vzdálenosti rukavicí vyrazit mimo branku. Hodně nenápadný pokus udělal brankáři více problémů, než se mohlo na první pohled zdát.

26:10

25:51
    Alexej Byvalcev vystřelil od modré čáry, jeho pokus byl velmi nepřesný.

25:07
    Dostáváme se do druhé poloviny přesilové hry Amuru. Domácí fanoušci po delší době ožívají a podporují své oblíbence. Chabarovsk znovu kombinuje před brankou soupeře.

24:24
    Amur se díky vyhranému buly probojoval snadno do útočného pásma. Vyslal několik střel na branku, ale Jakub Kovář měl snadnou práci.

24:10
    Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Denis Ježov – 2 min., hákování).

23:34
    Sledujeme klidnější pasáž hry, k vidění je rychlý hokej, který ovšem nenabízí mnoho střeleckých šancí. Chabarovsk stále drží jednobrankový náskok.

22:10
    Domácí Igor Ruděnkov vystřelil z mezikruží. Jeho rána končí ne výstroji českého brankáře, Jakub Kovář přerušuje hru.

21:20
    Vladislav Ušenin z Amuru se dostal k zajímavé samostatné akci. Prokličkoval se až před branku, ale zakončení se mu nepodařilo.

20:41
    Maxim Truňov se probojoval do útočného pásma, ke střele ho domácí obránci už nepustili. Juha Metsola jen pohledem kontroloval situaci, zasahovat vůbec nemusel.

20:01

V první třetině byli střelecky aktivnější domácí, v tomto ohledu vedou 13:10. Díky povedené teči Tomáše Zohorny z dvanácté minuty vede Amur o jednu branku. Severstal nehraje špatně, ale nemůže si vytvořit stabilnější tlak před brankou Chabarovsku.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:51
    Jakub Kovář ještě musel zasahovat proti ráně hráče Chabarovsku.

19:30
    Tomáš Zohorna se dostal k puku v útočném pásmu, ale vystřelit přes veškerou snahu nedokázal.

19:07

19:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny, přesilovka hostujícího týmu za malý moment skončí.

18:23
    Přesilovka hostujícího celku pokračuje dál. Severstal se dostal přes útočnou modrou, ale ke střele se zatím nemá.

17:30
    Alexandr Jevsejenkov se pokoušel po výborné přihrávce od spoluhráče tečovat puk za brankovou čáru, ale nepodařilo se mu to. Vhazovat se buly v útočném pásmu hostů.

17:15
    Znovu velmi dobře Čerepovec rozehrál přesilovku, Nikolaj Stasenko clonil před brankou, gólman Amuru toho mnoho neviděl, ale i tak dokázal puk zastavit.

17:07
    Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Vladimir Malevič – 2 min., vysoká hůl).

16:50
    Jevgenij Mons od své branky založil akci, kterou po rychlé kombinaci zakončil Adam Masuhr. Jeho rána končí na tyčce. Juha Metsola byl úplně mimo branku.

16:15
    Domácí hokejisté nyní uklidňují hru, nikam se neženou, v poklidném tempu dohrávají úvodní dějství.

15:26
    Dostáváme se do finální fáze první třetiny, Dmitrij Kosmačjov se dostal do postavení mimo hru, vhazovat se proto bude v neutrální zóně.

14:48
    Vladislav Ušenin se dostal do dobré střelecké pozice, český brankář ve službách Severstalu kryje jeho ránu z mezikruží.

14:13
    Severstal Čerepovec nyní hraje nejlepší pasáž zápasu, snaží se o vyrovnání a domácí defenziva má plné ruce práce se zastavováním útočných výpadů soupeře.

13:55
    Juha Metsola musí být pozorný, vhazuje se před jeho brankou. Domácí hráč ale vybojoval puk, a tak se směr hry může otočit.

13:29
    Juha Metsola musel na druhé straně zasahovat po střele Nikolaje Stasenka. Následovat bude komerční přestávka a po ní buly před brankou Chabarovsku.

12:54
    Alexandr Jelesin se probojoval do zakončení, s jeho pokusem ale neměl Jakub Kovář mnoho práce. Výborně hru přečetl obránce Adam Masuhr, který zblokoval ránu.

12:16
    Domácí hokejisté kontrolují dění na ledové ploše, jsou lepším týmem. Čerepovec se musí bránit tlaku soupeře. Amur hraje aktivněji.

11:19
    Nikita Kamalov vystřelil ze střední vzdálenosti a jeho pokus před brankou Severstalu výborně tečoval TOMÁŠ ZOHORNA. Asistence: Nikita Kamalov. Sleduje se video.
    11:19 Tomáš ZOHORNA - 1:0

10:46
    Nikolaj Kazakovcev se dostal s kotoučem za útočnou modrou a pokusil se o střelu. Jeho pokus byl zblokovaný prvním bránícím hráčem.

10:20
    Denis Stasjuk se pokoušel vybojovat kotouč v útočném pásmu, ale nepodařilo se mu to.

10:01
    Dostáváme se do druhé poloviny první třetiny, mnoho hokejové krásy k vidění rozhodně není. Sledujeme taktickou bitvu, v níž nechce ani jeden tým udělat chybu.

09:14

08:34
    Amuru se početní výhoda vůbec nedaří, nemůže se dostat před branku Jakuba Kováře ani do střeleckých příležitostí.

08:15
    Znovu se hosté osvobozují dlouhým vyhozením přes všechny čáry.

07:34
    Přesilovou hru nyní mají k dispozici i domácí hokejisté, kteří se ovšem nemohou probojovat do útočného pásma. Akci zakládají od své branky.

07:14
    Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Jevgenij Mons – 2 min., hrubost).

07:10
    Hra je přerušena, následovat bude komerční přestávka. Střelecky je zápas vyrovnaný, oba týmy vystřelily čtyřikrát.

06:24
    Domácí fanoušci podporují své oblíbence, snaží se dotlačit Amur ke vstřelení první branky v zápase. Zatím ale velmi dobře hraje obrana Severstalu.

04:40
    Danil Romancev byl volný před branku, od spoluhráče přihrávku však nedostal. Vladimir Malevič zakončoval od modré, hostující brankář byl pozorný.

04:00
    Sledujeme aktivnější hu hostujícího celku, který se do vyložené střelecké pozice nemůže propracovat.

03:43

03:25
    Adam Masuhr dostal výbornou přihrávku od Igora Radulova. Domácí brankář je pozorný a ránu kryje.

03:10
    Další buly před brankou domácího týmu. Severstal hraje díky početní výhodě aktivněji.

02:30
    Denis Stasjuk nedokázal kotouč vyhodit z obranného pásma, atak hrají hosté. Juha Metsola musel zasahovat po střele Jurije Trubačjova.

02:10
    Sledujeme přesilovou hru hostujícího celku, Čerepovec se nemůže stabilněji dostat do útočného pásma.

01:43
    Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Kirill Kapustin – 2 min., hákování).

00:35
    Jakub Kovář musel zasahovat po střele jednoho z hráčů Amuru.

00:14
    Domácí vstoupili do zápasu aktivněji, dostali se do útočného pásma.

00:01

Amur Chabarovsk: Metsola (Andrjuchov) – Aťušov, Kondratěv, J. Kolář, Malevič, Kosmačjov, Kamalov, Jelesin – Kapustin, Stasjuk, Romancev – T. Zohorna, Kuusela, Ramstedt – Vl. Ušenin, Byvalcev, Litovčenko – Nazarov, Ruděnkov, V. Popov.

Severstal Čerepovec: Jakub Kovář (Smirjagin) – Jevsejenkov, Stasenko, D. Ježov, Wilson, Chochlov, Masuhr, Kudako – Vovčenko, Trubačjov, Truňov – Radulov, Avcin, Magogin – Karlin, Kagarlickij, Mons – Lapin, Kazakovcev, A. Vorobjov.

Rozhodčí: Jeřábek, Fatajev – Medvedev, Sazonov.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Amur Chabarovsk vyhrál dva zápasy. Na nájezdy si poradil s Jekatěrinburgem 2:1 a v základní hrací době Jugrou 2:1. Nestačil v prodloužení na Astanu 1:2 a v základní hrací době padl s CSKA Moskvou 1:2 a Petrohradem 1:2.

Severstal Čerepovec z posledních pěti zápasů prohrál všechny. Nestačil na Jekatěrinburg 2:4, CSKA Moskvu 0:2, Petrohrad 3:4, Vladivostok 1:2 a Kunlun 0:2.

Dovolte mi, abych popřál všem fanynkám a fanouškům KHL co nejlepší sportovní zážitek. V tomto zápase proti sobě nastoupí
    Amur Chabarovsk a Severstal Čerepovec

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:30.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 12. T. Zohorna (Kamalov), 44. V. Popov (Ruděnkov, J. Kolář), 46. Kapustin (Kondratěv, Metsola), 60. Kuusela – 53. Magogin, 53. Karlin (Kagarlickij, Jakub Kovář)

Rozhodčí: Jeřábek, Fatajev – Medvedev, Sazonov