Boston – Colorado 2:4 (kon.) | Philadelphia – Edmonton 6:5 (kon.) | NY Islanders – St. Louis 3:2 (kon.)
Montreal – New Jersey 5:2 (kon.) | Tampa – Vancouver 1:5 (kon.) | Florida – Pittsburgh 1:5 (kon.)
Winnipeg – NY Rangers 1:2 (kon.) | Dallas – Nashville 5:2 (kon.) | Arizona – Calgary 1:2 (po pr.)
Los Angeles – Carolina 1:3 (kon.)
Montreal Canadiens
5:2 (2:1, 1:0, 2:1)
New Jersey Devils
Pátek 09.12.2016, 01:30 • Bell Centre, Montreal • NHL
    Domácí výhra číslo 2000 pro Montreal Canadiens.

Tři hvězdy utkání

1. Phillip Danault (MTL) – 1+1
    2. Torrey Mithell (MTL) – 2+0
    3. Andrew Shaw (MTL) – 0+2 (04:37:07)

Československá stopa

Tomáš Plekanec (MTL) – 0+0, 3 střely, čas na ledě 19:03

Máme za sebou utkání mez Montrealem Canadiens a New Jersey Devils. Domácí celek předvedl parádní výkon a připsal si domácí vítězství číslo 2000 za celou existenci klubu. Montreal byl jasně lepším celkem a zaslouženě vyhrál. O tom hovoří nejen statistika vstřelených gólů, ale také statistika střel. Ta je 49-21.

59:42
    Nejspíše ne, hraje nyní za jejich brankou..

59:24
    Poslední akce hostů, podaří se jim snížit?

58:54
    Poslední minuta se odehrává v obranné třetině Habs. Ti však mají kotouč.

58:26
    Hostům se ani nedaří udržet se v útoku, třetí třetina je jasně v režii jejich soupeře.

57:51
    Schneider si po střele Webera zapisuje zákrok číslo 42. Zbylých pět střel skončilo za ním.

57:29
    Devils jsou za svou bránou a čekají na prostřídání útoků.

56:57
    Zakázané uvolnění domácího týmu.

56:47
    O vítězi je rozhodnuto a tak se utkání už spíše pouze dohrává.
    55:49 Torrey MITCHELL - 5:2

55:49
    Montreal právě vstřelil branku!
    Je rozhodnuto! TORREY MITCHELL se obtočil kolem branky a nachytal na švestkách nepozorného Schneidera. Ten si tento gól za rámeček pravděpodobně nedá. Asistence: Brendan Gallagher, Andrej Markov

55:47
    Hosté se dopustili ofsajdového postavení.

55:29
    Hosté mají ještě dost času k vyrovnání, ale soupeř je ve třetí třetině k ničemu nepouští.

Michal Janoštík

Branky a nahrávky: 13. Danault (Beaulieu, A. Shaw), 18. T. Mitchell (Gallagher, Redmond), 30. Lehkonen (A. Shaw, Danault), 41. Pacioretty, 56. T. Mitchell (Gallagher, Markov) – 17. Henrique (Parenteau, Hall), 44. Hall (Henrique, Palmieri)

Montreal Canadiens: Price (Montoya) – Jemelin, S. Weber, Markov, Petry, Beaulieu, Redmond – Lehkonen, Plekanec, Gallagher – Pacioretty, A. Shaw, Radulov – Carr, T. Mitchell, Byron – Danault, Flynn, Andrighetto.
    New Jersey Devils: Cory Schneider (Kinkaid) – A. Greene, Severson, Auvitu, Lovejoy, J. Moore, Quincey – Hall, Henrique, Parenteau – Cammalleri, Zajac, Palmieri – B. Bennett, Kalinin, Smith-Pelly – Wood, Fiddler, Lappin.

Rozhodčí: Rank, Sutherland – Sericolo, Cherrey