Kometa Brno – Č. Budějovice 6:3 (kon.) | Třinec – HC Plzeň 3:5 (kon.) | HC Litvínov – Havířov 2:1 (kon.)
Písek – Vsetín 4:9 (kon.) | Mountfield HK – K. Vary 1:2 (po pr.) | Kladno – Vítkovice 2:3 (1:2 po s.n.)
Zlín – Sparta 5:2 (kon.) | Letňany – Kolín 2:1 (kon.) | Pardubice – Chomutov 4:1 (kon.)
Slavia – Mladá Boleslav 6:3 (kon.) | Havlíčkův Brod – Olomouc 0:6 (kon.) | Jihlava – Liberec 2:1 (po pr.)
HC Dukla Jihlava
2:1 (0:1, 0:0, 1:0 - 1:0)
Bílí Tygři Liberec
Pátek 09.12.2016, 18:00 • Horácký zimní stadion, Jihlava • Extraliga staršího dorostu • 1. kolo

S konstatováním, že HC Dukla Jihlava poráží Liberec 2:1 v prodloužení a po dvou bodech se seřadila s 65 body spolu Kometou, Pardubicemi a Plzní na prvních čtyřech místech tabulky, se s Vámi loučí a hezký večer přeje Tomáš Lysý. (20:23:44)

Pohledné utkání prvního kola nadstavbové skupiny je u konce a já bych si rozhodně tento hokej ještě nechal líbit. Bylo se totiž na co dívat, byť padly pouze tři branky. Vedení hostí z osmnácté minuty vydrželo až do času 58:16, kdy šťastnou trefou domácí srovnali. Nutno ale říct, že zřejmě zaslouženě a že remíza po základní hrací době utkání slušela. Současně se sirénou oznamující konec třetí třetiny šel ven Richard Habermann a Dukla nabídnutou šanci využila, když minutu a tři čtvrtě po zahájení prodloužení skóroval Jiří Slabý – 2:1 po prodloužení.

61:44
    Dukla právě vstřelila branku!
    Dobojováno jest. Nyní už jihlavská kombinace vyšla. Střelu Mareše z pravé strany ještě Novák vyrazil, ale JIŘÍ SLABÝ byl tam, kde stát měl a zblízka dostal kotouč do branky. Asistence: Lukáš Mareš, Josef Vrátný.

61:34
    Adam dával z pravé strany střílenou přihrávku před branku, kterou těsně nezasáhl Filip.

61:15
    Jihlava udržela puk před Novákem a kombinuje.

60:55
    Hosté se osvobozují.

60:30
    Z pravého kruhu si sjel blíže k brance Lukáš Jindra. Zkusil to střelou kolem hlavy Nováka, ta však prolétla nad horní tyčkou.

60:14
    Jihlava jej začíná přesilovkou a už je před Novákem.

60:01

Třetí třetina už probíhala hodně vyrovnaně. Když se zdálo, že hosté už své „fotbalové“ vedení udrží, sami si usměrnili střelu kapitána Slavomíra Kadlečka do vlastní branky. Na řadě je tak prodloužení.

60:00

60:00
    Richard Habermann, který prošel všemi žákovskými kategoriemi Dukly a v mladším dorostu odešel do Liberce, dostává dvě minuty za sekání.

Na vyloučení: 3-4.
    Vyšší tresty: 1-0.

59:50
    Jihlava šla ještě do situace tři na jednoho, kde se ale Filipovi nevydařila úplně přesná přihrávka na spoluhráče a jediný obránce Liberce jí zastavil.

59:20
    Vala byl při chuti. Mezi kruhy si dělal prostor mezi dvěma hráči, což se mu povedlo, ale třetí jej zastavil.

58:16
    Tohle musí Liberecké hodně mrzet. Tygři od osmnácté minuty drželi jednobrankový náskok, a pak si dají téměř vlastní branku. Vala zavezl puk do pásma, který přes Slabého udržel v pásmu Mareš. Udělal si místo a vystřelil. SLAVOMÍR KADLEČEK se před brankou chopil puku a změnil jeho směr tak, že si jej jeden z hostujících hokejistů sklepl do své branky. Asistence: Lukáš Mareš, Jiří Slabý.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:19
    Kotouč je ve středním pásmu, kde těžkou přihrávku vzduchem, lépe napsáno oblouček, nedokázal zpracovat Tomáš Vala.

Tomáš Lysý

Branky a nahrávky: 59. Kadleček (Mareš, Slabý), 62. Slabý (Mareš, Vrátný) – 18. Hájek (Habermann, Aubrecht)

HC Dukla Jihlava: Šťastný (Chaloupek) – Vrátný, Veleba, Marek, Mareš, Havelka, Musil – Jindra, Adam, Vala – Filip, Kadleček, Slabý – Úlovec, Kardoš, Daňhel. Trenér: Štěpán Moravec
    Bílí Tygři Liberec: Novák (Hrstka) – Turský, Had, Žůrek, Ira, Adamec, Krejsa, Habermann, Aubrecht – Rychlovský, Šír, piroutek – Litera, Bouřil, Mocek – Šíp, Šafařovský, Bitman – Dospěl, Čermák, Hájek. Trenér: Jiří Kudrna

Rozhodčí: Maršálek – Bernard, Mikoviny