Buffalo – NY Islanders 3:2 (po pr.) | Pittsburgh – Los Angeles 0:1 (po pr.) | Montreal – San Jose 2:4 (kon.)
Carolina – Washington 3:4 (0:2 po s.n.) | Colorado – Florida 1:3 (kon.) | Calgary – Columbus 1:4 (kon.)
Vancouver – Tampa 4:2 (kon.) | Dallas – Philadelphia 3:1 (kon.) | Minnesota – Arizona 4:1 (kon.)
Calgary Flames
1:4 (1:2, 0:2, 0:0)
Columbus Blue Jackets
Sobota 17.12.2016, 03:05 • Scotiabank Saddledome, Calgary • NHL
    Osm výher v řadě pro Columbus.

To je z mé strany již vše, příště zase na počtenou! (05:35:15)

3. Alexander Wennberg (CBJ) 0+2

Tak ne, po závěrečném hvizdu se totiž u hrazení ještě strhla hromadná strkanice. Ani ta už ale nezmění nic na tom, že Columbus zvítězil poosmé v řadě, zatímco Flames se nedokázali oklepat z porážky 3:6 s Tampou a po šesti výhrách za sebou prohráli podruhé v řadě. Jackets předvedli velmi koncentrovaný výkon a zvítězili zcela zaslouženě, svěřencům Johna Tortorelly se podařilo oplatit Calgary zhruba měsíc starou porážku ve vzájemném zápase v columbuské Nationwide Areně.

59:49
    Jackets vyhazují puk do středního pásma a to bude to poslední, co se v tomto utkání stane!

59:02
    Už se nám rozběhla poslední minuta třetí třetiny a na ledě už se nic převratného neděje. Hosté už svůj náskok nepustí...

58:19
    Do podobného úniku jako zhruba před třemi minutami ujel Nick Foligno, který tentokrát vypálil na zadní tyč, Chad Johnson si však dokázal poradit.

57:34
    Někteří diváci už opustili své sedačky a ve Scotiabank Saddledome už panuje poněkud komorní atmosféra, domácí se přesto snaží alespoň zkorigovat nepříznivý výsledek.

56:57
    Bouma si nedokázal zpracovat prudkou Brodieho rozehrávku a Boone Jenner posléze v rohu kluziště vybojoval další cenné vteřinky.

56:20
    Hosté nic nevymýšleli a odpálili touš až k Chadu Johnsonovi, Flames nyní mají spoustu času na rozehrávku další protiakce.

55:44
    Sergej Bobrovskij opět přerušuje hru, následovat bude poslední komerční přestávka tohoto utkání.

55:13
    Nick Foligno se rozjel po pravém křídle a z kruhu vypálil, jeho jedovatice však rozezvonila tyč Johnsonovy svatyně!

54:25
    Backlundova přihrávka na Matthewa Tkachuka byla nepřesná, hosté však poté rozehráli kotouč jen na hůl calgarského kapitána Giordana.

53:31
    Tak to byla náramná akce Flames! Po ose Brodie – Versteeg – Gaudreau se kotouč dostal do skvělé pozice na hokejku Seana Monahana, ten si ale vylámal zuby na Bobrovském!

52:46
    Versteegova dělovka od modré postrádala přesnost a k puku se sice o chviličku později dostal v dobré pozici Gaudreau, opora Flames si ale netroufla zakončit.

52:14
    Josh Anderson (CBJ) podrazil Gaudreaua, po komerční přestávce si tak zahrají přesilovou hru i domácí hokejisté.

52:09
    To se jen tak nevidí. Flames prohrávají o tři góly, tribunami Scotiabank Saddledome ale obíhá mexická vlna!

Vojtěch Balon

Branky a nahrávky: 17. Monahan (Versteeg, J. Gaudreau) – 4. Jenner (D. Savard, W. Karlsson), 15. Saad (Wennberg, Werenski), 22. Werenski (Atkinson, Wennberg), 28. Calvert

Calgary Flames: Ch. Johnson (Elliott) – Giordano (C), D. Hamilton, Brodie, D. Wideman, Jokipakka, Engelland – Versteeg, Monahan (A), Brouwer (A) – J. Gaudreau, S. Bennett, Chiasson – Tkachuk, Backlund, Frolík – Ferland, Stajan, Bouma.
    Columbus Blue Jackets: Bobrovskij (McElhinney) – Werenski, S. Jones, J. Johnson, D. Savard, R. Murray, Nutivaara – Saad, Wennberg, N. Foligno (C) – Jenner (A), Dubinsky (A), Atkinson – Calvert, W. Karlsson, J. Anderson – Hartnell, Sedlák, Gagner.

Rozhodčí: Hebert, Morton – Mills, Rody