Mouscron – Westerlo 0:0 (kon.) | Mechelen – Charleroi 1:0 (kon.) | Waasland-Beveren – Sint-Truiden 3:1 (kon.)
Waasland-Beveren
3:1 (2:0)
Sint-Truiden VV
Úterý 20.12.2016, 20:30Belgická liga • 20. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.

Dovolte mi, abych co nejpříjemnější sportovní zážitek popřál všem fanynkám a fanouškům belgické Ligy. V tomto zápase proti sobě nastoupí KV Red Star Waasland-Beveren a Sint-Truiden VV.

Sint-Truiden VV z posledních zápasů vyhrál čtyři. Poradil si s KV mechelen na penalty 3:2, v základní hrací době porazil Mouscron 1:0, Kortrijk 1:0 a Gent 3:1. Nestačil jen na Waregem, se kterým prohrál 0:2.

KV Red Star Waasland-Beveren z posledních pěti zápasů nevyhrál ani jeden. Remizoval s Kortrijkem 1:1 a Waregemem 1:1. Nestačil na Charleroi 0:1, Genk 1:3 a KV Mechelen 0:2.

Hosté jsou v tabulce na dvanácté pozici (5-4-10; 19 bodů) a domácí čtrnáctí (3-6-9, 15 bodů).
    Domácí trenér nominoval na zápas dvacet hráčů.

KV Red Star Waasland-Beveren: Köteles – Demir, Buatu-Mananga, Gano, Schrijvers, Michel, Ibrahima Seck, Jans, Cools, Oliver Myny, Rudy Camacho
    Náhradníci: Merveille – Niels de Schutter, Moren, Marquet, Cerigioni, Aaron Dhondt, Opoku Ampomah

Sint-Truiden VV: Pirard – Djené, De Petter, Peeters, Proschwitz, Yohan Boli, Gerkens, Cristián Cuevas, Bagayoko, Kotysch, Rúben Fernandes
    Náhradníci: William Dutoit – Pulido, A. De Sart, Ceballos, Dussaut, Wolke Janssens, Ono.

1

1
    Hned v první minutě se domácí dostali k centru před brankou soupeře, se kterým si brankář poradit dokázal.

3
    Hraje se na polovině hrací plochy, na nějakou vážnější akci stále ještě čekáme.

3
    Střelu hostujícího hráče domácí brankář vyrazil a následně jej obránce poslal mimo hrací plochu. Autorem střely byl Bagayoko. Následoval rohový kop, se kterým si domácí obrana snadno poradila.

6
    Domácí fotbalisté se snaží něco vymyslet.

6
    Waasland právě vstřelil branku!
    Domácí se dostávají do vedení, na centr ze strany si nejlépe vyskočil GANO, který hlavou trefuje odkrytou část branky.
    6. GANO - 1:0

9
    Po vstřelené brance jsou dál aktivnější domácí fotbalisté, hosté se musí bránit tlaku soupeře. Sint-Truiden se nemůže dostat před branku soupeře.

11
    Hostující Proschwitz se probojoval do zakončení, ale jeho rána jen o malý kousek minula branku.

14
    Mnoho zajímavého se na hrací ploše neděje. Fanoušci neustále povzbuzují domácí celek k aktivní hře. Souboje o míč jsou k vidění na polovině.

16
    Hostující celek se dostal do zajímavé střelecké pozice, ale hlavička Gerkense končí výrazně nad brankou. Sint-Truiden by mělo zlepšit zakončení.

19
    Osobních zákroků začíná přibývat, zatím jsme viděli dvě střely na branku. Jedna skončila gólem.

19
    Od domácího obránce se odrazil míč před branku a gólman Köteles musel být pozorný.

22
    Do zajímavé střelecké pozice se dostal, dnes aktivně hrající, Proschwitz. Jeho rána končí jen o malý kousek mimo branku.

23
    Bleskově se na druhé straně dostal do zakončení Michel, od něhož se míč spíše jen odrazil. Měl před sebou prázdnou branku, kterou nedokázal trefit.

25
    Sledujeme klidný průběh zápasu, nyní se ani jeden celek nikam nežene, hraje se zejména na polovině hrací plochy.

28
    Domácí fotbalisté jsou nyní aktivnější, snaží se něco vymyslet před brankou soupeře, ke střele se ale nepropracovali.

29
    Nyní už ano, autorem pokusu byl autor první branky zápasu, Geno, ale tentokrát nedokázal zkrotit ideálně míč.

30
    Půlhodina hry je pryč, během prvních třiceti minut jsme viděli aktivnější hru domácího celku, hosté se marně snaží najít způsob jak se dostat před branku soupeře.

31
    Myny se probojoval do dobré střelecké pozice, míč z první poslal jen do středu branky, kde byl připravený Pirard.

33
    KV Red Star Waasland-Beveren je poslední minuty jednoznačně lepším týmem, snaží se přidat druhou branku, ale zatím hostující obrana odolává.

35
    Dostáváme se do posledních deseti minut prvního poločasu, aktivněji hrají domácí, kteří již jednu branku vstřelili a snaží se přidat další. Sint-Truiden se musí bránit.

38
    V poklidném tempu se dohrává první poločas, obrázek hry je stále stejný. Další akci domácích přerušuje postavení mimo hru.

40
    Pět minut zbývá do konce prvního poločasu, hosté se dostali do útočné fáze, ale zakončit se nepodařilo.

41
    Hráči ve žlutém hrají aktivně, kombinují na polovině hřiště a soupeři nedávají prostor pro hru.

43
    Nyní se na hrací ploše žádné velké akce neodehrávají, sledujeme poklidnou pasáž hry.

44
    Domácí Cools se probojoval po pěkné akci před branku, jeho ránu ale zblokoval první hráč před ním.

45
    Rohový kop pro domácí celek, míč do hry uvede Schrijvers.

45
    Po rohovém kopu si na míč vyskočil BUATU-MANANGA, která se prosazuje na bližší tyč. Domácí vedou o dva góly.
    45. BUATU-MANANGA - 2:0

45+1

46

46
    Střídání v týmu Sint-Truiden VV: ze hřiště odchází Cristián Cuevas, přichází Ceballos.

49
    Obrázek hry je stále stejný.

50
    Domácí fotbalisté pokračují v aktivní hře a snaží se něco vymyslet před brankou soupeře.

53
    Velmi těžko se hostující celek dostává do útočné fáze. Domácí fotbalisté hrají zodpovědně, nikam se neženou.

55
    Domácí hráči těží z náskoku, který si vypracovali v prvním poločasu. Naopak hosté se stále nemohou probojovat do výraznější pozice.

56
    Sledujeme klidnější pasáž hry, ve druhém poločase jsme zatím neviděli žádnou střelu na branku ani mimo.

58
    Hráči ve žlutém pokračují ve hře, kterou začali v prvním poločase.

60
    Střídání v týmu KV Red Star Waasland-Beveren: ze hřiště odchází Michel, přichází Cerigioni.

61
    Střídání v týmu KV Red Star Waasland-Beveren: ze hřiště odchází Rudy Camacho, přichází Moren.

63
    Domácí vedou o tři branky, krásnou střelou z velké dálky se prosazuje ALESSANDRO CERIGIONI.
    63. Alessandro CERIGIONI - 3:0

64
    Nový muž, který přišel ve druhém poločasu, Ceballos, se nyní dostal ke střele, která končí mimo branku.

67
    Domácí Cerigioni se dostal ke střele na branku, kterou dokázal hostující brankář v pohodě chytit.

68
    Střídání v týmu KV Red Star Waasland-Beveren: ze hřiště odchází Peeters, přichází Ono.

70
    Dvacet minut zbývá do konce druhého poločasu, hostující celek se ani nesnaží s výsledkem něco udělat. Domácí pokračují v aktivní hře.

72
    V poklidném tempu se zápas dohrává, ani jeden celek se nikam nežene.

75
    Sint-Truiden právě vstřelil branku!
    Jeden z domácích hráčů zahrál rukou v pokutovém území a následovala penalta. Tu zkušeně proměnil. YOHAN BOLI.
    75. Yohan BOLI - 3:1

77
    Sint-Truiden VV dokázal díky proměněné penaltě snížit, momentálně ale domácí pokračují v aktivní hře a nedávají soupeři mnoho šancí na snížení.

79
    Domácí brankář podpoří útočnou akci svého celku dlouhým výkopem.

80
    Střídání v týmu KV Red Star Waasland-Beveren: ze hřiště odchází Oliver Myny, přichází Niels de Schutter.

82
    Domácí fanoušci neustále podporují své oblíbence, kteří vedou o dva góly. Hosté se nemohou probojovat do šance.

85
    Hosté se snaží, ale zatím se jim nedaří něco vymyslet před brankou soupeře.

85
    Žlutou kartu dostává Ibrahima Seck (KV Red Star Waasland-Beveren).

87
    Probíhají poslední tři minuty druhého poločasu. Zápas se v poklidném tempu dohrává.

88
    Hostující brankář volí pro rozehrávku dlouhý nákop. Mnoho času už Sint-Truiden VV nemá.

90
    Uvidíme, zda rozhodčí budou něco nastavovat.

90+1
    probíhá nastavený čas. Rozehrávat budou domácí od své branky.

90+3
    Domácí hrají aktivně, hosté se nemohou dostat před branku soupeře. Takticky hrají domácí výborně.

90+3
    A víc už nic.

Domácí fotbalisté díky výbornému prvnímu poločasu dokázali tento zápas vyhrát. Sint-Truiden VV dokázal proměnit penaltu, ale více toho hosté nepředvedli. (22:24:45)