Chabarovsk – Chanty-Mansijsk 1:3 (kon.) | Vladivostok – Barys 1:4 (kon.) | Novokuzněck – Jokerit 3:4 (kon.)
Novosibirsk – Minsk 1:3 (kon.) | Omsk – Riga 9:3 (kon.) | Záhřeb – Magnitogorsk 6:3 (kon.)
HC Slovan – Čeljabinsk 1:0 (kon.)
Amur Chabarovsk
1:3 (0:1, 1:2, 0:0)
Jugra Chanty-Mansijsk
Středa 21.12.2016, 10:30 • Platinum Arena • KHL

První třetina přinesla celkem 25 střel (13:12). Ujala se jedna jediná. Prosadili se hostující hokejisté, kteří se zejména v úvodu zápasu museli bránit tlaku soupeř. Juga tak po dvaceti minutách vede o jednu branku.

Ve druhé třetině se hosté dostali do dvoubrankového vedení, pak domácí snížili. Velmi rychle si Jugra vzala vedení o dva góly zpět. Zatím mohou být spokojenější hokejisté Jugry.

Ve třetí třetině jsme branku neviděli, hostující celek vyhrává tento duel 3:1 a získává body do tabulky. (12:39:28)

Československá stopa v zápase
    Jan Kolář (CHA) 0+0, 4 střely, čas na ledě 21:11

59:47
    Domácí se dostali do postavení mimo hru, vhazovat se bude ve střední pásmu.

59:30
    Už se pravděpodobně nic nestane, hostující celek kontroluje hru.

59:15
    Vjačeslav Litovčenko to zkoušel od modré, ale jeho rána byla zblokovaná obráncem.

59:00
    Hlasatel právě ohlásil poslední minutu ve třetí třetině.

58:33
    Kristian Kuusela to vzal na sebe, dostal se do útočného pásma a vystřelil. S jeho pokusem si hostující gólman poradil.

58:00
    Dvě minuty zbývají do konce třetí třetiny, hosté drží puk v útočném pásmu. Amuru mnoho času už nezbývá.

57:34
    Domácí mají kotouč ve svém obranném pásmu a snaží se rychle dostat do útočné třetiny.

57:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve třetí třetině, domácí stále ztrácí dvě branky.

56:44
    Jugra se dostala do útočného pásma, kde šetří čas.

56:24
    Čas pro domácí běží velmi rychle, naopak hosté hrají velmi takticky a daleko od své branky.

55:01
    Dostáváme se do finální části třetí třetiny.

54:01
    Nyní se domácí musí bránit tlaku soupeře. Ilja Andrjuchov musel být pozorný.

53:34
    Nikita Chlystov se probojoval do zakončení, ale jeho střelecký pokus byl nepřesný.

52:24
    Amur je nyní aktivnějším týmem, čas do konce třetiny se krátí a náskok hostů je stále dvoubrankový.

52:00
    Elitní domácí formace se dostala do útočného pásma, snažila se něco vymyslet, ale nepodařilo se.

50:25
    Andrej Alexejev se dostal do střelecké pozice, domácí brankář Ilja Andrjuchov byl pozorný.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 37. Orlovič-Grudkov (Krysanov, Kirillov) – 8. Buljanskij (Pogorišnyj), 22. Lapenkov (Kurjanov, Varfolomejev), 37. Buljanskij (Kupcov)

Amur Chabarovsk: Andrjuchov (Metsola) – Tichonov, Aťušov, Kamalov, J. Kolář, Kondratěv, Jelesin, Ljutov – Byvalcev, Litovčenko, Kapustin – Kuusela, Ramstedt, T. Zohorna – V. Popov, O. Li, Nazarov – Krysanov, Kirillov, Orlovič-Grudkov.
    Jugra Chanty-Mansijsk: Šaryčenkov (Fokin) – N. Chlystov, Gladun, Pogorišnyj, Ugolnikov, Valentěnko, Orlov, Al. Makarov – Šulakov, Panov, Koroljov – A. Alexejev, Varfolomejev, Lapenkov – Kurjanov, Dvurečenskij, Kupcov – Akmaldinov, Buljanskij, Ljudučin – Fefelov.