Boston – NY Islanders 2:4 (kon.) | New Jersey – Nashville 1:5 (kon.) | Pittsburgh – NY Rangers 7:2 (kon.)
Columbus – Los Angeles 3:2 (2:1 po s.n.) | Montreal – Anaheim 5:1 (kon.) | Tampa – Detroit 4:1 (kon.)
Florida – Buffalo 4:3 (2:0 po s.n.) | Minnesota – Colorado 2:0 (kon.) | Chicago – Ottawa 3:4 (kon.)
Dallas – St. Louis 2:3 (po pr.) | Vancouver – Winnipeg 4:1 (kon.) | San Jose – Calgary 4:1 (kon.)
New Jersey Devils
1:5 (0:2, 0:1, 1:2)
Nashville Predators
Středa 21.12.2016, 01:00 • Prudential Center, Newark • NHL

Díky za pozornost a na počtenou! (03:34:48)

Československá stopa v utkání:
    Pavel Zacha (NJD) 0+0, 0 střel, čas na ledě 14:54

1. Viktor Arvidsson (NSH) 0+3
    2. James Neal (NSH) 2+0
    3. Juuse Saros (NSH) 27 zák., 1 gól, 96,4%

A máme hotovo, vítězem dnešního duelu se zcela zaslouženě stávají Predators! Trápení New Jersey se tak prodloužilo na sedm zápasů.

Již od úvodních minut byl Nashville lepším celkem. V šesté minutě šel do vedení, když se po parádní přihrávce Viktora Arvidssona z přečíslení dva na jednoho prosadil James Neal. Krátce nato se James Neal trefil i podruhé, když díky pasu Romana Josiho mohl prostřelit Schneidera mezi betony.

Ve druhé třetině už se od domácích fanoušků často ozývalo i bučení. Mohutně zesílilo ve 26. minutě po ráně Mattiase Ekholma, která navýšila stav zápasu na 3:0. Devils v závěru prostřední dvacetiminutovky hráli dokonce přesilovku, tu ale odehráli velmi špatně.

Ve 49. minutě navyšoval Filip Forsberg v početní výhodě krásnou ranou do víka již na 4:0. Posléze dostali Devils možnost vykřesat poslední jiskru naděje v přesilovce, jenomže sami v ní inkasovali, když se po pasu od Arvidssona prosadil Ryan Johansen. New Jersey už po konci trestu stihlo jen korigovat skóre, jelikož Greeneovu střelu mimo dosah Sarose tečoval Sergej Kalinin.

Nashville tak v Prudential Center vyhrál 5:1!

Střely: 28:32 (11:10, 9:12, 8:10)

59:41
    Zacha vyslal Parenteaua kupředu, ten ovšem na ledě lehce podklouzl. Nic z toho tak nebylo.

59:17
    Michael Cammalleri stál u tyče a snažil se nahrát Milesi Woodovi, jenž byl ovšem ustřežen bránícími hráči.

59:00
    A už začala poslední minuta tohoto duelu, který Nashville zvládl naprosto perfektně!

58:21
    Colin Wilson hodně zabral, aby dostihl puk na levém křídle. Nakonec mu to ale nevyšlo a pískáno je zakázané uvolnění.

57:40
    Utkání už se spíše dohrává v nepříliš atraktivním tempu a fanoušci začínají halu opouštět.

56:38
    Juuse Saros si však ještě může vylepšovat už tak dobré statistiky. Teď se mu to podařilo, když vyrazil střelu příklepem z hokejky Palmieriho.

56:11
    Zakázané uvolnění Predators.

55:57
    Změnit to mohl Travis Zajac, který přihrál na modrou Seversonovi. Ten to měl ovšem těžké se zpracováváním pasu.

55:00
    Domácí jsou nyní v držení kotouče a přihrávají si, ale Nashville už je do útoku vůbec nechce pouštět. A tento plán mu poměrně vychází.
    54:11 Sergej KALININ - 1:5

54:11
    Devils právě vstřelili branku!
    Juuse Saros nakonec čisté konto dnes neudrží. Andy Greene totiž napřáhl na modré čáře a jeho velmi pěkná střela skončila za zády finského gólmana, který měl zakrytý výhled. Navíc ještě kotouč v cestě do branky tečoval SERGEJ KALININ, který skóruje poprvé od 7. dubna! Asistence: Andy Greene a Damon Severson.

54:07
    53:40 Ryan JOHANSEN - 0:5

53:40
    Nashville právě vstřelil branku!
    Hosté skórují ve vlastním oslabení, to je něco! Ze strany Ďáblů je to dnes zkrátka obrovský zmar. Viktor Arvidsson to udělal jako u první branky, zleva pěkně nahrál na RYANA JOHANSENA, který jen vložil do dráhy puku hokejku a překonal Schneidera. 5:0! Asistence: Viktor Arvidsson a Ryan Ellis.

Michal Belšán

Branky a nahrávky: 55. Kalinin (A. Greene, Severson) – 6. Neal (Arvidsson, Ekholm), 8. Neal (Josi, Arvidsson), 26. Ekholm (C. Smith), 49. Forsberg (Josi, Johansen), 54. Johansen (Arvidsson, Ellis)

New Jersey Devils: Cory Schneider (Kinkaid) – A. Greene (C), Lovejoy, Merrill, Severson, J. Moore, Quincey – Hall, Zajac (A), Cammalleri (A) – Wood, Henrique, Palmieri – B. Bennett, Zacha, Parenteau – Kalinin, Fiddler, Lappin.
    Nashville Predators: Saros (Rinne) – Josi (A), Ellis, Ekholm, Irwin, Pardy, Y. Weber – Forsberg, Johansen, Fiala – C. Wilson, Ribeiro, C. Smith – Arvidsson, Fisher (C), Neal (A) – Sissons, Järnkrok, Watson.

Rozhodčí: Hebert, Joannette – Shewchyk, Miller.

Diváci: 13 744