1:7 (0:3)
FK Chrudim
Středa 21.12.2016, 20:10 • Sportovní hala Praha - Eden • Pohár FAČR • Finále

To je pro dnešek z Edenu vše, příjemný zbytek dne a pohodové Vánoce přeje Petr Dejnožka! (21:51:31)

Nyní dojde k předání medailí a poháru pro vítěze Poháru FAČR, kterým je, stejně jako loni, tým FK ERA-PACK Chrudim!

Opět po roce panuje na chrudimské lavičce pohárová radost! ERA-PACK Chrudim dokázal zvládnout finálové utkání proti Benagu Zruč nad Sázavou a zejména díky senzačnímu prvnímu poločasu zvítězil poměrem 7:1 a mohli znovu po roce oslavit zisk pohárové triumfu!

39:56 FELIPE - 1:7

39:56
    Chrudim právě vstřelila branku!
    Demolice Zruče nad Sázavou v Edenu pokračuje! ERA-PACK našel dalšího dvougólového střelce, FELIPE se na levé straně neunáhlil a propálil brankáře Bezstarosti – 1:7!
    39:03 FELIPE - 1:6

39:03
    Tak to je parádní zakončení dnešního finálového zápasu! FELIPE dostal míč do souboje s brankářem, předvedl ukázkové nůžky a pošesté rozjásal chrudimské fanoušky – 1:6!
    38:06 Matěj SLOVÁČEK - 1:5

38:06
    Máme hotovo! Chrudimští se dočkají další triumfu! Pátý hřebíček do rakve Benaga přidává gólem do prázdné branky MATĚJ SLOVÁČEK – 1:5!

37:51
    Střelecké štěstí znovu pokouší zejména Sidnei, jehož dělovky jsou hodně nepříjemné.

37:40
    Benago se nevzdává a stále pokračuje ve hře bez brankáře.
    37:31 SIDNEI - 1:4

37:31
    Zruč nad Sázavou právě vstřelila branku!
    Tak nyní již Chrudim nemohla vzdorovat! Ostřelování Carlose skončilo po prudké dorážce SIDNEIHO, který ukončil střeleckou nemohoucnost Benaga proti ERA-PACKu po 77 minutách – 1:4!

36:43
    A znovu fantastický Carlos vytáhl lehký dloubáček Beleje alespoň na břevno!
    36:17 ZÁRUBA - 0:4

36:17
    RADIM ZÁRUBA dnes při rozcvičce snad nedokázal trefit branku, nyní si ale spravil chuť tím nejlepším možným způsobem! Nejlepší střelec Chrudimi se dostal k balonu před vlastní brankou a ranou přes celé hřiště trefil přesně – 0:4!

36:03
    Nyní měl ERA-PACK velké štěstí, Sidneiho tečovaná střela končí jen milimetry od pravé tyče Carlosovy klece!

35:14
    Čas do konce zápasu se krátí, neujala se ani další kovadlina z nohy MIchala Kovácse.

34:48
    Brankář Carlos chtěl výkopem trefit prázdnou branku, do výkopu mu ale nohy vložil Brahimi. Sudí v zákroku nic proti pravidlům neviděl.

34:00
    Belej si bere rozlišovací dres a domácí budou hrát power-play!

34:00
    Šest minut před koncem zápasu si trenér Benaga Beni Simitči bere oddechový čas a pokouší se svým svěřencům naordinovat tu správnou taktiku na obrat.

33:46
    Na druhé straně připravil Radim Záruba skvělou střeleckou pozici pro Matěje Slováčka, chrudimský reprezentant byl sám před brankářem, ale čtvrtý gól nepřidal! Bezstarosti si připsal důležitý zákrok a udržel Zruč nad Sázavou ve hře!
    33:22 Výborný Carlosův zákrok.

33:22
    Tečovanou ránu Brazilce Sidneiho konečky prstů vyškrábl brankář Carlos na rohový kop!

33:20
    Po zákroku Slováčka přichází třetí akumulovaný faul Chrudimi a zejména zajímavá standardní situace Benaga.

33:07
    Diego se zamotal do svých kliček u levé postranní čáry a daroval tím Chrudimi jednoduchý balon.

32:41
    Stále se na palubovce neudálo nic nového, Chrudimští brání tříbrankové vedení a směřují za ziskem další trofeje.

31:48
    Carlosův výkop hledal Rešetára, nohu do souhry ale vložil Belej. Hosté si užívají minutky před brankou Bezstarosti.

31:10
    Ve sprinterském souboji Michalů Mareše a Kovácse zvítězil druhý jmenovaný, míč bude opět patřit Benagu.

30:32
    Ani další nástřel Sidneiho nic více než zbrklou strkanici před brankou Carlose nepřinesl. ERA-PACK se osvobodil pouze za cenu odkopu.

29:42
    Tlak Benaga každou minutou vzrůstá, Chrudim je zatažena na vlastní obranné polovině.

29:11
    Sidnei si chystal balon na zakončení, ten mu ale utekl do zámezí. To byla voda na mlýn chrudimských fanoušků.

29:00
    Vnuk si zpracoval balon na prsa a vypálil, rána znovu sražena na rohový kop.

28:50
    ERA-PACK se ale dostává pod nepříjemný tlak, jedenáct minut na tři vstřelené góly je ještě spoustu času.

28:31
    Benago ostřeluje chrudimskou klec ze všech možných pozic, stále ale bez gólové třešničky. Zruč v této sezóně nevstřelila Chrudimi gól 68 minut.

27:46
    Druhý akumulovaný faul na chrudimskou stranu zapsal nedovoleným zákrokem Rešetár.
    27:17 Brahimi nevyužil velmi dobrou příležitost.

27:17
    Azem Brahimi zůstal nepokrytý před brankou, z těsné blízkosti ale napálil pouze nohu Carlose!

26:44
    Nepřesnost v chrudimské rozehrávce zůstala nepotrestána poté, co se Brahimi nedokázal domluvit s Belejem.

26:27
    Z ničeho nic se Marcelo dostal do slibné šance, zřejmě byl ale sám překvapen, a tak nedokázal ani zakončit.

25:45
    Brahimi nevěděl, co s balonem, a tak o nohy Rešetára vybojoval pro Benago alespoň rohový kop.

25:09
    Chrudimští drží balon na útočné polovině a do zbrklého zakončení se netlačí. Z prvního poločasu totiž mají již nahráno.

24:48
    Carlosův výhoz sice našel Zárubu, jeho úmysl se ale s úspěchem neshledal.

23:56
    Sportovní gesto předvedl Radim Záruba, který přiznal Benago rohový kop po jeho teči.

23:54
    Kovácsova rána z volného přímého kopu opět obětavě zablokována.

23:51
    Matěj Slováček jasným šlapákem sundal Marcela a žlutá karta na jeho kontě musela po právu přijít.

23:36
    Po útočných hrátkách si David Drozd splnil i obranné povinnosti, když odrazil do zámezí centr Vnuka.

22:52
    Tentokrát David Drozd dobrou bojovností vybojoval zakončení pro Radima Zárubu, který z první znovu nedokázal branku Benaga trefit!

22:44
    Slováček chytrou hlavičkou posunul balon na Davida Drozda, který se rázem mohl stát druhým dvougólovým střelcem zápasu! Jeho hezký lob ale proskákal podél brankové čáry a skončil mimo.

21:57
    Sidneiho kličku do středu přečetl Rešetár, u míče ale stále zůstávají hráči ze Zruče.

21:07
    Benago vstoupilo do druhé půle tlakem, nic jiného než aktivní hra ale svěřencům Beniho Simitčiho nezbývá.

20:44
    Další jedovka z dílny Brazilce Sidneiho tentokrát musela štípnout obětavého Maxe.

20:15
    Brankáře Carlose přivítal mezi tyčemi Sidnei, jeho zakončení však chrudimská jistota viděla a dokázala na něj zareagovat.

20:01

Ukázkový první poločas ze strany Chrudimi přiblížil Východočechy k zisku triumfu v Poháru FAČR! ERA-PACK vede v poločase o tři góly poté, co na gól Davida Drozda dvěma brankami navázal Max! Dokáže se Benago ještě zmátořit?

20:00
    19:51 MAX - 0:3

19:51
    Tak podobnou destrukci v prvním poločase Benago rozhodně nečekalo! MAX svoje zakončení nasměroval přímo do horní poloviny branky a nedal brankáři domácích šanci zasáhnout – 0:3!
    19:51 Marcelův faul na Koudelku.

19:51
    Marcelo fauluje Tomáš Koudelku, bude to desetimetrový kop pro ERA-PACK!

19:30
    Felipe znovu zkusil štěstí od levé postranní čáry, Bezstarosti však z těchto soubojů zatím vychází úspěšně.

19:01
    Hodně pěkná rána z dílny brankáře Tomáše Bezstarosti přinesla skvělý zákrok Carlose!

18:44
    Koudelka nedokázal zpracovat výkop Carlose, domácí to v závěru ještě zkusí v pěti proti čtyřem.

18:10
    Trenér Felipe Conde si dvě minuty před přestávkou vyžádal oddechový čas.

18:05
    Právě sám brankář Tomáš Bezstarosti se pokusil o zakončení, to ale bylo zablokováno. V současné době se balon snaží držet Chrudim.

17:25
    Dnes poprvé Benago vysouvá brankáře na útočnou polovinu a pokusí se o snížení nepříznivého stavu!

16:51
    Rešetár otřel své zakončení o Brahimiho, ERA-PACK bude kopat rohový kop.

16:35
    Jenže Benago nakonec nestihlo včas rozehrát, a tak místo nadějné šance hraje Chrudim.

16:35
    Rešetár nedovoleně zastavil postup Kovácse, což nabízí Zruči velmi slibnou standardní situaci.
    16:11 MAX - 0:2

16:11
    A plán na vstřelení druhé branky chrudimským futsalistům vychází! Kapitán Lukáš Rešetár potáhl míč po pravé straně, křižnou přihrávkou našel MAXE, který z první zamířil přesně – 0:2!

15:49
    Chrudimští se s blížícím se koncem prvního poločasu snaží udeřit, Felipeho rána z úhlu tentokrát končí na noze Bezstarosti.

15:33
    Na druhé straně se Felipe ukázkově u lajny zbavil Beleje, svůj následný samostatný postup zakončil ranou do tyče branky Benaga!

15:10
    Řada ostrých osobních soubojů nebyla potrestána, a tak mohl směrem kupředu postupovat Diego. Jeho pas na Sidneiho však postrádal přesnost.

14:36
    Střelu Radima Záruby z volného přímého kopu tečoval Bezstarosti na rohový kop.

14:35
    A faul číslo pět na straně Benaga je znovu doprovozen kartou, konkrétně jí uviděl Tomáš Vnuk.

14:22
    Vnuk poslán k zemi Slováčkem, stav akumulovaných faulů se nám posunul na 4:3.
    14:08 Žlutá karta pro Marcela.

14:08
    Marcelo dostává za konflikt s Koudelkou před brankou Benaga žlutou kartu..

14:01
    Radim Záruba měl na pravé straně na zakončení spoustu času, přesto si nedokázal ideálně srovnat mířidla.

13:34
    Na druhé straně protáhl brankáře Benaga Michal Mareš, taktéž bez gólového účinku.

12:43
    Vzápětí již Sidnei daleko výrazněji vystrašil početnou skupinku chrudimských fanoušků, jeho skrytou ránu viděl Carlos až na poslední chvíli, i přesto ale na ní dokázal zareagovat!

12:05
    z volného přímého kopu Sidnei chrudimskou branku netrefil ani omylem.

11:40
    Azem Brahimi dostal Marcelovu přihrávku pěkně do běhu a poprvé pořádně prověřil Carlose. Vzápětí si chrudimský gólman připsal další zákrok po ráně Sidneiho z podobné pozice.

11:12
    Maxovo sklepnutí hledalo Felipeho, který se ale k balonu nakonec nedostal. Na tahu je Benago.

10:36
    David Drozd se mohl podruhé stát chrudimským hrdinou! Opět se s velkým štěstím prodral k balonu, tentokrát ale z podobné pozice poslal balon pouze do boční sítě branky Bezstarosti!
    09:50 David DROZD - 0:1

09:50
    ERA-PACK Chrudim se ve finálovém zápase ujímá vedení! Zmatky v kombinaci na obranné polovině ukončil DAVID DROZD, který se ujal balonu a svůj postup zakončil neomylnou ranou do vzdálenější šibenice – 0:1!

09:26
    A vzápětí Brahimi fauluje, na fauly vede Benago již 3:1.

09:19
    Kombinaci Zruče nad Sázavou na půlce ERA-PACKu rázně ukončil nedovoleným zákrokem Azem Brahimi.

08:20
    Nikoliv. Maxova rána zamířila až pod střechu pražské haly.

08:19
    Aktivní Chrudimští vybojovali zásluhou Rešetára další rohový kop, přinese ovoce?

07:16
    Na akumulované fauly srovnáno 1:1, v hlavní roli znovu Lukáš Rešetár.
    07:14 Ani Rešetár branku netrefil.

07:14
    Lukáš Rešetár udělal pěknou kličku do středu hřiště, zbavil se naléhajícího protihráče, následně ale nedokázal trefit branku Benaga!

06:55
    Střelecky aktivnější Chrudim pálí ze všech pozic, to jí nyní vyneslo další možnost rohového kopu.

06:42
    Tečovaná rána Felipeho Bezstarosti příliš starostí nenadělala.

06:14
    Sidnei se u postranní čáry zbavil dvou protihráčů, jeho postup ukončil až rázným skluzem kapitán Chrudimi Lukáš Rešetár.

06:03
    Maxova jedovatá rána přinesla další úspěšný zákrok Tomáše Bezstarosti.
    05:31 Nebezpečná střela Tomáše Vnuka.

05:31
    Hrdinou Benaga se mohl stát Tomáš Vnuk, který měl na noze první branku! Ukázkově se v souboji jeden na jednoho zbavil Koudelky, následně ale sám před Carlosem těsně minul vzdálenější šibenici!

05:15
    Řada rychlých soubojů na obou stranách výraznější zakončení nepřinesla, sledujeme vyrovnané utkání.

04:30
    Rána Radima Záruby z rohového kopu byla silně nepřesná.

04:11
    První akumulovaný faul je pískán Marcelovi proti chrudimskému Tomáši Koudelkovi.

03:39
    Marcelo se šikovně vytočil u levé lajny, Záruba ale včas stihl do jeho zakončení vložit nohu. z následného rohu se před chrudimskou klecí neurodilo.

03:11
    Rychlý protiútok Chrudimi dobře roztáhl přes šíři hřiště David Drozd, Radim Záruba ale z první poslal balon pouze do boční sítě.

02:58
    Poprvé se na palubovce objevil Brazilec Sidnei, který ještě v minulé sezóně získal mistrovský titul v chrudimském dresu. Pro něj to dnes musí být nesmírně pikantní utkání.

02:22
    V úvodu sledujeme zajímavé příležitosti zejména na straně Chrudimi, dělovka Lukáše Rešetára po rohovém kopu ale skončila kousek od pravé tyče branky Benaga.

02:14
    Na druhé straně si svým typickým způsobem říkal o faul Marcelo, rozhodčí ale pouze zakroutili hlavou a nechali hru pokračovat.

01:57
    Marcelo hlavičkou odklidil míč pouze na nohu Michala Mareše, který ale svoji střelu nasměroval jen do míst, kde stál neomylně postavený Bezstarosti.

01:28
    Rešetár vybojoval první roh také pro chrudimské futsalisty.

01:05
    Z rohového kopu přišla nepodařená střela Beleje, kterou ještě usměrňoval na branku Marcelo. Ani jemu se ale prostor mezi třemi tyčemi trefit nepodařilo.

01:02
    Diego připravil dobrou střeleckou pozici pro Michala Beleje, jeho rychlá pravačka byla sražena na rohový kop.

00:47
    Chrudimská odpověď mířila přes Felipeho na Maxe, obrana Benaga ale dokázala včas zasáhnout. Hosté však zůstanou s míčem na útočné polovině.

00:18
    Hned první akce přinesla práci pro Carlose, který dobrým čtením hry sebral nadýchaný pas Marcela.

00:01

Dozněla státní hymna České republiky, hráči jsou představováni publiku. Za chvíli jdeme na to!

Chrudimští futsalisté dnes budou hrát v bílých dresech, Benago zvolilo černo-červenou kombinaci.

Kromě Romana Mareše chybí Chrudimi ještě Pavel Drozd, Benago půjde do dnešního finálového střetnutí kompletní.

Mužstva právě dokončují svoji rozcvičku, do začátku zápasu zbývá poslední čtvrthodinka. Kdo se bude dnes radovat?

FC Benago Zruč nad Sázavou: Bezstarosti (Pytloun) – A. Simitči, Brahimi, Marcelo, Diego, Belej, Kovács, Vnuk, Hochman, Ježdík, Sidnei

FK ERA-PACK Chrudim: Carlos (Žďánský) – Záruba, M. Mareš, Max, Koudelka, D. Drozd, Lukas, Rešetár, Slováček, Felipe

Rozhodčí: Lasch, Nagy – Kresta.

Oba celky již dorazily do sportovní haly v pražském Edenu. V tuto chvíli je o absencích jasno jediné, ERA-PACKu bude kvůli zranění chybět zkušený Roman Mareš, jenž se zranil v posledním ligovém kole proti Vysokému Mýtu.

Přesně před rokem se oba celky potkaly v semifinále Final Four v chrudimské sportovní hale a ERA-PACK potvrdil roli favorita výsledkem 5:1, následně o den později přehrál Interobal Plzeň a stal se vlastníkem pohárové trofeje. Nyní si ji chce domů z hlavního města přivézt znovu. Chrudimští budou chtít nechat vzpomenout na poslední vzájemné utkání, kdy ve Zruči svému soupeři mnoho nepovolili a zvítězili nejtěsnějším možným výsledkem 1:0. Za podobný výsledek by se trenér Felipe Conde nyní rozhodně nezlobil: „Chci vyhrát. Ve finále o nic jiného nejde. Je jedno, jestli hrajete dobře nebo špatně, nezáleží na tom. Bereme pouze vítězství.“

A jak duel vidí opora mezi tyčemi brankář Carlos? „Viděl jsem Benago hrát i s novými hráči, kteří mu pomohli, ale našemu týmu věřím. Máme za sebou skvělou první polovinu sezóny, kterou musíme korunovat skvělý výkonem v následujícím důležitém zápase!“

Nejdůležitější zápas podzimu je tady. Chrudimští se před kamerami České televize poměří s týmem Benaga Zruč nad Sázavou. Oba celky myslí jen na vítězství. ERA-PACK Chrudim v loňské sezoně po roční pauze získal titul v Poháru FAČR a letos ho míří do Edenu s jednoznačnými myšlenkami na obhajobu!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:10.

Petr Dejnožka

Branky: 38. Sidnei – 10. D. Drozd, 17. Max (Rešetár), 20. Max (10 m kop), 37. Záruba, 39. Slováček (Rešetár), 40. Felipe (Rešetár), 40. Felipe

Karty:   15. Marcelo (ZNS), 15. Vnuk (ZNS) – 24. Slováček (CHR)

FK Chrudim: Carlos (Žďánský) – Záruba, M. Mareš, Max, Koudelka, D. Drozd, Lukas, Rešetár, Slováček, Felipe

Rozhodčí: Lasch, Nagy – Kresta